Bardziej porowate liście roślin do walki z ociepleniem


Znaleźliśmy sposób na to, by liście roślin pochłaniały więcej dwutlenku węgla - ogłosili naukowcy z Japonii. Jeśli im się uda, zyskają kolejne narzędzie walki z ociepleniem wywołanym emisją gazów cieplarnianych, i zwiększą produkcję żywności - informuje "Science Daily".

Naczelne nie są ewolucyjnie "skazane" na tytuł własności dużych mózgów - piszą naukowcy na łamach BMC Biology. Próbują oni odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Homo floresiensis z Indonezji, popularnie zwany hobbitem, miał niewielki mózg. Gdy w polu widzenia raptownie pojawiają się mroczki lub niewyjaśnione błyski światła, może to świadczyć o przedarciu lub odwarstwieniu siatkówki- części oka reagującej na światło - informuje "Journal of the American Medical Association". W ciągu 20 lat może całkowicie zniknąć tłum lwów w Kenii - ostrzegła kenijska zrzeszenie Kenya Wildlife Service (KWS), która zarządza parkami narodowymi i rezerwatami."Księżycowy kamień" podarowany premierowi Holandii okazał się być nieautentyczny - podał pamiętnik "Daily Telegraph". "Znalezisko" podarowali politykowi astronauci z Apollo 11, z kiedy niekiedy stało się ono jedną z największych atrakcji holenderskiego muzeum. Kosmonauci z załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS): Maksim Surajew i Oleg Kotow - wyszli w czwartek na zewnątrz, by wykonać zaplanowane zadania, w tym połączyć nowy moduł "Poisk" z rosyjskim segmentem stacji - podała filia ITAR-TASS. Republika Federalna Niemiec powinny około roku 2015 wysłać własny bezzałogowy próbnik na Księżyc, co w ciągu pięciu lat kosztowałoby około 1,5 mld euro - oświadczył w środę rządowy koordynator do spraw lotnictwa i astronautyki Peter Hintze, jednocześnie parlamentarny asystent stanu w niemieckim ministerstwie gospodarki i technologii.

W przyszłości kobiety będą niższe, okrąglejsze i mniej podatne na choroby serca, a ich okres reprodukcyjny lekko się wydłuży. Wyniki najnowszych badań zdają się potwierdzać tezę, że odmiana człowieczy wciąż podlega intensywnym przemianom.

"Pomóż foce wrócić do domu!" - pod tym hasłem WWF Lechistan rozpoczyna kampanię na sprawa ochrony foki szarej w Bałtyku. W happeningu inaugurującym kampanię udział wzięła w środę w Warszawie dziennikarka Dorota Wellman. Amerykańskim naukowcom udało się zsyntetyzować cząsteczkę, która zatrzymuje proces rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych i zapobiega tworzeniu przerzutów. Według badaczy, ich odkrycia otwierają nowy, niesłychanie obiecujący kierunek w walce z rakiem.

Gdy jesteśmy zrelaksowani, uczymy się szybciej, a nasze wspomnienia są trwalsze - potwierdzają naukowcy z USA. dzieje się tak dlatego, że neurony odpowiedzialne za zapamiętywanie współpracują z falami teta związanymi ze stanem relaksu. Badania zostały zaprezentowana na łamach pisma "Nature". Leżąca na południe od Nantes plaża na francuskim wybrzeżu Atlantyku została zanieczyszczona około ośmioma tonami ropy, której pokrój nie jest znane - poinformowało w poniedziałek radio France-Info. Archeolodzy odnaleźli na stanowisku w Niemczech fragmenty posągu z brązu sprzed 2000 lat, przedstawiającego postać rzymskiego cesarza Oktawiana Augusta na koniu - donosi komplet naczyń stołowych internetowy The Local.Okresy niskiej aktywności plam słonecznych są związane ze zmianami wiatrów, które przedzierają się w dół z górnych warstw atmosfery, przynosząc na ogół chłodne zimy - wynika z badania opublikowanego w "Environmental Research Letters" i "Nature". Do 2050 roku źródła energii odnawialnej w Chinach mają odgrywać znaczącą rolę i przyczynić się do rozwoju nowoczesnych technologii. Program rozwoju i wykorzystania źródeł energii odnawialnej nazwano "niskowęglową mapą drogową". Ma on pozwolić na korzystanie wyłącznie z ekologicznych samochodów - podaje internetowy komplet naczyń stołowych "New Scientist". fantastyczny Teleskop Spitzera zaobserwował nieznany pierścień Saturna, w dużym stopniu większy od do chwili obecnej znanych. Jego dostrzeżenie było możliwe dzięki obserwacjom w podczerwieni.

Ogromne, wyjątkowe duch na Słońcu


We wtorek, w okolicy północno-zachodniego krańca tarczy słonecznej pojawiła się wielka protuberancja - informuje serwis SpaceWeather.

W marcu koło Ziemi przelecą 22 planetoidy


W marcu Ziemię miną 22 planetoidy w odległości mniejszej niż 30 mln km - informuje portal Astronomia.pl. Największą z nich będzie Mithra o średnicy nad 2 km.

Współpraca dwóch genów powoduje ostrą białaczkę szpikową


Dwa geny, z których każdy przyczynia się do rozwoju raka, pospołu mogą wywoływać agresywną białaczkę szpikową - wynika z badań przeprowadzonych w Szwecji, opublikowanych w piśmie "Blood".

Piękne i pożyteczne - naturalne fraktale


Dipeptyd, zbudowany z dwóch aminokwasów - fenyloalaniny i tyrozyny - stanowi najmniejsze znane dotąd białko, które w procesie samoorganizacji przyjmuje postać pięknego wzoru o charakterze fraktala. cecha ta może zostać wykorzystana w ciągu wytwarzania nowoczesnych materiałów - podaje "Soft Matter".

Lit zwiększa objętość istoty szarej u chorych


Korzystne działanie litu w terapii osób cierpiących na chorobę dwubiegunową polega na zwiększaniu objętości istoty szarej w mózgu - informują naukowcy na łamach pisma "Neuropsychopharmacology".

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego