Szacunki wzrostu PKB w '09 przesuwają się w okolice 1 proc.


wzrost PKB w 2009 roku może być wyższy niż wcześniejsze szacunki, które przesuwają się w tej chwili w okolice 1 procenta - ocenia Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej.

indeks największych spółek z warszawskiej GPW, który dynamicznie spadał na początku czwartkowej sesji, od godziny 10. stabilizuje się w okolicach 2.340 pkt. Analitycy oceniają, że rejestr pozostanie raczej na minusie do końca sesji. W wygłoszonym we wtorek rządowym wypowiedź programowa kanclerz helmut Angela Merkel zadeklarowała realizację swej przedwyborczej obietnicy obniżenia podatków w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego. Druga największa system gospodarczy świata, Japonia, teoretycznie wyszła przed chwilą z recesji, jako że jej PKB wzrósł w II kwartale. Inwestorzy uwzględnili to wcześniej w cenach akcji i na wszystkich azjatyckich giełdach zdecydowanie przeważali sprzedający.Plany zamknięcia fabryki Fiata w Termini Imerese na Sycylii to przewodni materia piątkowych rozmów jego kierownictwa, przedstawicieli rządu makaroniarz i związkowców. dyrekcja firmy nie chce wspierać zakładu, z którego wyrób ma pozostać przeniesiona do Polski. Niewymieniona z nazwy rosyjska zespół biznesowa jest bliska kupienia pakietu kontrolnego największego ukraińskiego koncernu stalowego, Związku Przemysłowego Donbasu (ISD), kto ma zakłady nie lecz wciąż na Ukrainie, ale plus w Polsce i na Węgrzech - pisze w środę "Financial Times". Po serii wzrostów na amerykańskich giełdach piątkowa posiedzenie przyniosła zniżkę głównych indeksów. Dow Jones spadł o 0,35%, S&P 500 o 0,51%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,71%. W kontekście całego minionego tygodnia najlepiej zaprezentowały się spółki telekomunikacyjne a przemysłowe. W piątek walory spółki Google powiększyły swoją stratę o kolejne 1,13% pod wpływem informacji, że ten internetowy gigant może zaniechać się z chińskiego rynku ze względu na absencja porozumienia z tamtejszym rządem.

Joaquin Almunia antagonistyczny przyspieszaniu przyjmowania nowych państw do strefy euro. Unijny komisarz do spraw gospodarczych i walutowych powiedział, że przyśpieszenie przyjęcia euro przez państwa Europy środkowej i wschodniej wymagałoby poluzowania kryteriów z Maastricht - a to nie jest możliwe.

Analitycy Unicredit obniżyli cenę docelową dla PBG o 5,7 proc. do 216,00 - podała filia Bloomberg. Coca Cola HBC Rzeczpospolita Polska utrzymała w 2009 roku sprzedaż na poziomach z roku 2008, jednak kazus na rynku napojów bezalkoholowych pogorszyła się znacznie. firma liczy na poprawę sytuacji w przyszłym roku i na kontynuację wzrostu swojego udziału w rynku - poinformował PAP Dan Nistor, stary zbiorowy Coca-Cola HBC Polska.

Spain will be one of few economies to shrink in 2010 and its exit from the crisis will be difficult due to an unsustainable public deficit, Spanish bank BBVA's chairman said on Friday. Dreamliner wciąż uziemiony. niemniej legendarna już maszyna miała być gotowa dwa lata temu, inżynierowie Boeinga natrafiają na co chwila to nowe problemy techniczne, które nie pozwalają się jej wzbić się w powietrze. Największą usterkę, co prawdziwość właśnie naprawiono, ale przy okazji wykryto kolejną, mniejszą. blisko to Dreamliner ma popędzić jeszcze w tym roku. słowie z sejmowej komisji regulaminowej chcą, by biuro Sejmu zapewniła parlamentarzystom dostęp do bezprzewodowego internetu i wymieniła wycofany z użycia instrument komputerowy w biurach poselskich. Chcieliby również otrzymywać drogą mailową informacje o pracach komisji sejmowych.Warszawska stalowy szlak Dojazdowa kupiła od bydgoskiej Pesy 14 elektrycznych pociągów za niejako 282 mln zł. dziewiczy pociąg wyjedzie na droga żelazna pod dosyć tego 2011 r., a miniony zostanie dostarczony w 2012 r. Umowę podpisano w piątek w Grodzisku Mazowieckim. Goldman Sachs Group Inc., najbardziej dochodowa firma w historii Wall Street, zaprzecza jakby grał w przeciwieństwie klientom na rynku instrumentów zabezpieczonych hipoteką i wyraża "wdzięczność" za asystent rządu w opanowaniu kryzysu kredytowego. minister skarbu Aleksander grad nie widzi potrzeby dalszego zaangażowania PKO BP w akcjonariacie Banku Pocztowego, w którym największy lokalny pula ma 25-proc. udział.

Gracze postanowili odpocząć


Przychody polskich producentów i dystrybutorów gier komputerowych spadną poniekąd o 20–40 proc., a nieodróżnialny targ może zwężać się nawet o 240 mln zł - szacuje "Dziennik gazeta Prawna". wszelako trwa praca gier, które mają zniewolić światowy rynek.

World stocks slide after Fed, ahead of ECB


World stocks slid on Thursday following the Federal Reserve's decision to keep interest rates near fajtłapa for "an extended period" and ahead of policy decisions by the European Central bank and bank of England.

PKO BP w najwyższym stopniu zwiększył "wpływy" na GPW


PKO BP, KGHM, Pekao, Immoeast tudzież Getin to firmy, których sygnowanie dla koniunktury giełdowej wzrosło w najwyższym stopniu w ostatnich miesiącach. To w największym stopniu konsekwencja zwyżki ich wartości rynkowej. Na drugim biegunie znalazły się TP, PKN Orlen, PBG, Asseco Poland tudzież cyfrowy Polsat.

Bank kluczowy Filipin zakończył serię cięcia stóp procentowych


pula czołowy Filipin pozostawił w czwartek stopy procentowe bez zmian, po najdłuższej od 2002 r. serii ich obniżek - podał pula w komunikacie po zakończeniu posiedzenia.

Minister pomoże turystom na Okęciu?


Biura podróży protestują przeciwko zaplanowanemu na wrzesień remontowi Okęcia. Na ocalenie im ruszył minister infrastruktury. Cezary Grabarczyk zapewnił TVN CNBC Biznes, że prosił już dyrektora Polskich Portów Lotniczych o znalezienie alternatywy dla zamknięcia skrzyżowania dwóch pasów startowych.