Szacunki wzrostu PKB w '09 przesuwają się w okolice 1 proc.


Wzrost PKB w 2009 roku może być wyższy niż wcześniejsze szacunki, które przesuwają się chwilowo w okolice 1 procenta - ocenia Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Firmy sprzedają olej opałowy, obłożony niższą akcyzą, a ci, którzy go kupili - wlewają do silników. 180 mln zł stracił budżet państwa na sprzedaży za pomocą firmy oleju opałowego, który był wykorzystywany do napędzania silników - poinformował w środę wiceminister finansów Jacek Kapica. Osoby posiadające różnego rodzaju pawilony sprzedaży ulicznej, barakowozy albo kioski raz za razem zastanawiają się, czy od takich obiektów są zobowiązane płacić taksa od nieruchomości. kazus finansowa przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z umorzenia, odroczenia lub rozłożenia na raty składek na ubezpieczenie społeczne, będzie oceniana według jednolitych standardów - poinformował przedstawiciel prasowy ZUS Przemysław Przybylski.Zdecydowane "tak" - oto jeszcze zakulisowy skutek referendum przeprowadzonego w fabryce Fiata pod Neapolem. załoga popiera podpisane z wykorzystaniem cztery związki zawodowe umowa z koncernem o przeniesieniu z własny do italianiec produkcji modelu panda. Wątpliwości Komisji Europejskiej dot. umowy gazowej z Rosją muszą zostać wyjaśnione zanim jej podpisaniem - uważa Paweł Nierada z Instytutu Sobieskiego. Z kolei zdaniem niezależnego eksperta Andrzeja Szczęśniaka, pytań KE nie należy traktować jako zastrzeżeń. Donald Tusk i Waldemar Pawlak znów we wtorek miło mówili o projekcie stworzenia polskiego "łupkowego eldorado". Na dowód, że inicjatywa dziarsko wchodzi w życie z lubelszczyzny płyną najnowsze wieści: badania sejsmiczne złóż gazu łupkowego w okolicach Grabowca ruszą na jesieni. W przyszłym roku planowane są odwierty.

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest szczególnym rodzajem dostawy, która uprawnia do zastosowania stawki 0%. W ustawie o VAT w art. 42, szczegółowo wymienione zostały zadatek umożliwiające funkcja obniżonej stawki VAT dla WDT.

W piątek po południu złocisty był nieco mocniejszy, niż na otwarciu. Za euro płacono 4,1250 zł, a dolec spadł w okolice 3,2850 zł. To w dużej mierze efekt wzrostu EUR/USD i poprawy sytuacji na giełdach. odpowiednio przyjęto informacje z Niemiec, gdzie obie izby parlamentu zgodziły się na frakcja tego kraju w mega-pakiecie stabilizacyjnym (udział ma wywyższyć 148 mld EUR). Inwestorzy czekali również na wyniki dzisiejszych prac grupy roboczej Ecofinu, które mogą wzdrygać się się początkiem całego cyklu koniecznych reform w Unii Europejskiej. Związkowcy z państwowej Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni zapowiadają na pierwszy dzień tygodnia pikietę siedzib resortów obrony i Skarbu Państwa. Chcą w ten droga zaprotestować przeciw planowanym zwolnieniom w zakładzie.

Producent odczynników do diagnostyki laboratoryjnej PZ Cormay podpisał ze szwajcarskim Orphee umowę, wskutek której będzie dostarczał aparaty diagnostyczne i odczynniki dla Orphee lub jego dystrybutorów. Do 12 stycznia Cormay chce sfinalizować transakcję przejęcia 100 proc. udziałów szwajcarskiej spółki - podał Cormay w komunikacie prasowym. dalszy raz w ciągu miesiąca pula najważniejszy Chin podwyższył stopę rezerw obowiązkowych banków. Ten przedsięwzięcie ma wspomóc w schłodzeniu najszybciej rozwijającą się gospodarki świata. ożywiony w KGHM unia zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego żąda m.in. gwarancji zatrudnienia pracowników na co w żadnym wypadku 10 lat od momentu ewentualnej utraty kontroli Skarbu Państwa nad spółką. jeśli do 24 sierpnia postulaty nie zostaną uwzględnione, rozpocznie się spór zbiorowy.Czwartkowa sesja na Wall Street po czterech spadkowych dniach przyniosła wzrosty głównych indeksów, gdyż lepsze od oczekiwań patetyczny się dane o sprzedaży w sierpniu przedstawione za pośrednictwem sieci handlowe. nieznany tydzień na warszawskim parkiecie rozpoczął się od wzrostów indeksów. złoty gwałtownie osłabia się od czwartkowego otwarcia, osiągając teraz liczebność 4.20 zł za euro przez rosnącą globalną awersję do ryzyka i silne spadki światowych indeksów giełdowych. Złoty obecnie traci do euro 1.2% handlując na poziomie 4.1600, 2.1% do dolara handlując na poziomie 3.3760 i 1.7% do franka handlując na poziomie 2.9180.

MSP ogłosiło przetarg na doradcę obok sprzedaży Polic i Puław


ministerium skarbu ogłosił licytacja na wybór doradcy prywatyzacyjnego w sąsiedztwie sprzedaży Zakładów Azotowych Puławy i Zakładów Chemicznych Police - poinformowało ministerstwo.

pierwsza zasada korekty na EURUSD?


W ostatnich dniach bazar eurodolara kontynuował mocny impreza spadkowy, jaki wyhamował nie wcześniej w dole poziomu 1,2200, ustanawiając tym samym nowe, powyżej 4-letnie minima. w sąsiedztwie kursie 1,2100 znajduje się najbliższe istotne posiłki w postaci poziomu 50% zniesienia Fibonacciego trendu wzrostowego zapoczątkowanego w 2000 roku.

UOKiK ostrzega: adnotacja na "łatwe" pożyczki


Szybciej, wygodniej, taniej, ale czy zawsze zyskownie możemy uzyskać pożyczkę za pomocą internet? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził 24 okolica internetowe oferujące szybkie kredyty.

zadłużenie Inkaso planuje emisję do 3 mln akcji


Akcjonariusze pożyczka Inkaso zdecydują o emisji od 1,5 mln do 3 mln nowych akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - poinformowała spółka.

Diamenty jednak są wieczne


Akcje producentów diamentów, które nie załapały się na zeszłoroczną hossę surowcową, bo konsumenci szerokim łukiem omijali towary luksusowe, powinny zyskać na wartości dzięki ożywieniu cen kamieni szlachetnych.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego