Szacunki wzrostu PKB w '09 przesuwają się w okolice 1 proc.


rozwój PKB w 2009 roku może być wyższy niż wcześniejsze szacunki, które przesuwają się obecnie w okolice 1 procenta - ocenia Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Komisja Europejska odblokowała we wtorek 5 milionów euro na nadzwyczajną pomoc dla dotkniętego zamieszkami Kirgistanu. Według organizacji międzynarodowych setki ludzi zginęło w zamieszkach na południu tego kraju, a uchodźców są dziesiątki tysięcy. Citigroup obniżył rekomendację dla KGHM do "sprzedaj" z "trzymaj". zakłady Chemiczne "Police" będą dymisjonować pracowników. Jak spółka podała w komunikacie, zarząd podjął uchwałę o wypowiedzeniu Zakładowego układu zbiorowego. Do 2014 pracę w Policach straci 575 osób.Rosnące wymagania inwestorów powodują, iż współczesny model zarządzania firmą zorientowany jest na kreowanie wartości dla akcjonariuszy. Czym przeto są relacje inwestorskie tudzież czemu są tak ważne? Komisja przemysłu Parlamentu Europejskiego przyjęła model unijnego rozporządzenia, które ma gwarantować bezpieczeństwo dostaw gazu do UE. zapisek uwzględnili ważne dla lokalny postulaty solidarności energetycznej w reakcji UE na kryzys. nieomal jednogłośnie. A firm believer in women's rights, the only thing Afghan lawmaker Shinkai Karokhail finds as appalling as being forced to wear a burqa is a law banning it.

jankeski analityk finansowy George Soros oświadczył, że znalazł wyjście na przełamanie impasu na szczycie klimatycznym w Kopenhadze. pertraktacje w stolicy Danii znalazły się w martwym punkcie z powodu braku zgody co do sposobu finansowania walki ze zmianami klimatycznymi.

Hurtowy wymiana handlowa energią elektryczną na przyszły rok zaczął się w tym roku niebywale wcześnie, bo już wiosną, ale teraz niejako zamarł. Jesteś osobą starszą i chcesz dostać nierzeczywisty kredyt bez konieczności płacenia rat, pod zastaw np. mieszkania? niedługo będzie to możliwe. szczebel pracuje nad projektem ustawy, która wprowadzi na targ nową usługę finansową: odwrócony kredyt hipoteczny, kto spłacimy... po śmierci.

iloraz Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w listopadzie wzrósł o nad 1 punkt do 132,6 pkt - podał instytut BIEC. Ostatnie baty rekordów na warszawskim parkiecie przestało już być dla inwestorów priorytetem. Nie ma co się dziwić. Od minimum z 25 lutego bieżącego roku, indeks blue chipów wzrósł już ponad 16proc. Lechistan pieniądz straciła w czwartek na wartości, zarówno przy euro i dolara z powodu gorszych danych makro ze Stanów Zjednoczonych.boss Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek popiera operacja o rozciągłość obowiązywania unijnej dyrektywy, umożliwiającej prawa ręka publiczną dla górnictwa. Buzek zaznacza jednak, że w obecnej sytuacji gospodarczej taka barki jest "trudniejsza do uzasadnienia". Czwartkowa posiedzenie była dosyć emocjonująca. W obliczu wyraźnego osłabienia złotego, które było "echem" zawirowań na rynkach międzynarodowych, ale oraz nieco słabszych danych z kraju o dynamice produkcji przemysłowej i niepokojących informacji z terenów powodziowych (możliwy ubytek wzrostu produkcji i dodatkowe obciążenie dla budżetu), na rynek wkroczył Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedając euro za złote w okolicach 4,20 zł. The U.S. dollar was on the defensive versus major rivals Wednesday, sinking as equities and commodities gained ground and signaled a comeback in investors' appetite for risk.

Zagraniczne firmy uzyskają dymisjonowanie z PCC


Zagraniczne firmy inwestycyjne, kupujące na polskim rynku instrumenty finansowe i odsprzedające je swoim klientom, uzyskają odwołanie dla takich transakcji z podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) - przewiduje poselski projekt nowelizacji ustawy o PCC. Polskie firmy inwestycyjne, które zawierają podobne interesy od dawna korzystają z takiej możliwości.

W pieskich czasach to najlepszy przyjaciel człowieka ma klawe zycie


zachowywać można na wszystkim: na zakupach, restauracjach, benzynie... Na wszystkim, ale natomiast nie na naszych pupilach. przeto psi biznes to doskonały fortel na pieskie, kryzysowe czasy. nie bacząc na recesji wydatki na zwierzęta wzrastają. Sami tylko Amerykanie wydali na swoich ulubieńców aż 43 miliardy dolarów.

Mniejsze emocje na rynku walutowym


złocisty rozpoczął czwarty siedem dni maja od osłabienia do dolara zaś niewielkich zmian w relacji do wspólnej waluty. Zmiany notowań zostały podyktowane wzrostem awersji do ryzyka na rynkach globalnych. O godzinie 17:43 kurs USD/PLN testował poziom 3,3046 zł, a EUR/PLN 4,0991 zł.

nie bacząc na klęski powodzi spód bezrobocia w maju powinna się zredukować - Fedak, MPiPS


- Pomimo klęski powodzi, która dotknęła Polskę dół bezrobocia w maju powinna zredukować się z 12,3 proc. szacowanych z wykorzystaniem resort pracy w kwietniu - poinformowała PAP Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej. ministerium pracy przygotował porządek instrumentów wsparcia rynku pracy związanych z powodzią.

Ropa dociera do wybrzeża Luizjany


co chwila więcej wyciekającej w Zatoce Meksykańskiej ropy naftowej dociera do wybrzeża Luizjany. wszelako koncern BP odsuwa w czasie kolejna próbę zatamowania wycieku.