Jak chemicy wybrną z gazowego pata?


Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozmawia z szefami spółek chemicznych m.in. Polic i Azotów Tarnów. Tematem rozmów są m.in. płatności tych spółek za zużywany gaz. resort skarbu pełni w rozmowach rolę "moderatora" - poinformował ambasador ministerstwa skarbu państwa Maciej Wewiór.

Abonentem będzie nie tylko osoba, która zawarła pisemną umowę z operatorem, ale również użytkownicy telefonów komórkowych na kartę natomiast korzystający z aparatów publicznych - zakłada przyjęty we wtorek przez kategoria wzór nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego. We wtorkowej sesji byki odpoczywały. Do przystanku zmusiły wiadomości z zagranicy. dzień wczorajszy sygnałem do wyprzedaży była pomiędzy innymi magazyn słabszych, niż się spodziewano, wyników finansowych z wykorzystaniem jankeski koncern Alcoa. Światłowody będzie jest dozwolone stawiać wzdłuż i wszerz - niedaleko drogach, liniach energetycznych, rurach gazowych i kanalizacyjnych. Ustawa, która ma zezwolić na szybsze pozyskiwanie pieniędzy z Unii Europejskiej na budowę sieci szybkiego internetu i umożliwić budowę łączy światłowodowych została opublikowana w czwartek w Dzienniku Ustaw, a wejdzie w bytowanie za 30 dni.Zniżki w opłatach manipulacyjnych, elastyczność w zakresie wpłat czy obniżone progi "wejścia" - takie są korzyści z uczestnictwa w programach systematycznego oszczędzania przygotowanych za pośrednictwem TFI. Nie wszystkie oferty są jednak atrakcyjne pod względem liczby dostępnych funduszy inwestycyjnych czy dyspozycja zmiany strategii inwestycyjnej - wynika z analizy Expander - Niezależnego Doradcy Finansowego przygotowanej z okazji kończącego się Światowego Tygodnia Oszczędzania. pucz u numizmatyków. Od poniedziałku 11 stycznia etniczny bank nasz sprzedaż monet kolekcjonerskich prowadzi... w internecie. W systemie "Kolekcjoner" kupować monety będzie wolno siedząc w kapciach przedtem komputerem. Na dziewiczy projekcja NBP zaoferowało dwaj monety okolicznościowe - z okazji 65. rocznicy oswobodzenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Czwartek był trzecim kolejnym dniem wzrostu na Wall Street, spowodowanych ożywieniem sektora finansowego.

Złoty może kontynuować w piątek wczorajsze lekkie szaniec wobec euro. Ważnym wydarzeniem dla krajowych inwestorów będzie dziś publikacja danych o PKB w II kwartale, która może dyktować czyn naszej waluty w pierwszej części dnia, uważają ekonomiści.

We wtorek Polska ekipa Energetyczna tudzież amerykański koncern Westinghouse Electric Company LLC podpisały memorandum o współpracy w zakresie energetyki jądrowej. personel zatrudnieni w fabrykach Opla w Wielkiej Brytanii (występuje tam pod handlową nazwą Vauxhall) zgodzili się na dwuletnie zamrożenie płac. To zaboli ich żony, kochanki i sklepikarzy w Ellesmere port oraz Luton. Lepiej jednak osiągać z wykorzystaniem dwa lata tak duża liczba samo, niż nic...

Analitycy Erste Securitis, w raporcie z 23 października, obniżyli rekomendację dla akcji Cinema City do "redukuj" z "trzymaj", a cenę docelową ustalili na 20,5 zł. Eksperci są zgodni, że do produkcji rolnej należy dopłacać. Różnią się natomiast w opiniach, w który sposób wspierać rolnictwo, by było ono efektywne i jednocześnie zapewniało trafny poziom dochodów mieszkańcom wsi - wynika z dyskusji na przestrzeni środowej konferencji "Wieś i uprawa roli w debacie publicznej: stereotypy, polityka, wiarygodność". Zelmer - fabrykant drobnego sprzętu AGD, wybuduje nową fabrykę na Podkarpaciu. Wartość inwestycji szacowana jest na 45 milionów złotych.Jeśli kwota chorych na grypę będzie rosła w takim tempie jak dotychczas, to wydatki ZUS i firm na zasiłki mogą na początku 2010 r. wzrosnąć o około 150 mln zł, twierdzi "Dziennik pismo Prawna". pozostały pod względem wielkości europejski fabrykant aut, francuski koncern Peugeot Citroen, być może dopaść nawet 50 proc. akcji swojego japońskiego konkurenta - Mitshubishi - donoszą agencje informacyjne. zaleta transakcji może zaczerpnąć 3,4 miliarda dolarów. Informacje o deficycie planowanym na 2010 r. nie wpływają na perspektywy ratingu dla własny - powiedział Kenneth Orchard, analityk Moody's.

Banki nieśmiało uśmiechają się do firm


- Przedsiębiorcy częściej pytają o kredyt, a banki, które przez ostatnie miesiące nie chciały rozpoczynać przedtem nimi sejfów teraz chętniej rozmawiają i częściej udzielają pożyczek – taką zmianę na rynku kredytowym dla firm przyniósł - podług "Forsalu" - III kwartał. Potwierdzają to oraz wyliczenia ekspertów.

Euro-przemysł staje na nogi


wyrób przemysłowa w strefie euro wzrosła w lutym 2010 r. o 0,9 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem, po wzroście w styczniu o 1,6 proc. (po korekcie). To konsekwencja przewyższający od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się multum mniejszego wzrostu produkcji - skoro tylko o 0,1 proc.

W tym tygodniu ZUS przekazał OFE 402,2 mln zł


W tym tygodniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał otwartym funduszom emerytalnym 402,2 mln zł składek - podał ZUS.

Odbierz wolne za drugi dzień Świąt


rozstęp świąteczna nieco za krótka? Zawsze możesz ją wydłużyć, chociaż o jeden dzień. W tym roku dalszy dwadzieścia cztery godziny Świąt Bożego Narodzenia przypada w sobotę, a w takim razie dwadzieścia cztery godziny ustawowo wolny od pracy. jako że wolne mamy "w wolne", możemy odebrać sobie należny dzień odpoczynku jak indziej. Oczywiście, po ustaleniu z pracodawcą.

Euro drugi raz w okolicach minimów


Strajki w Grecji najwidoczniej wpływają na wyobraźnię inwestorów. Ale to tylko niewielka część prawdy. Prawdziwym powodem wieczornych spadków wspólnej waluty, ówczesny ostrzeżenia agencji S&P, która nie wykluczyła dalszej obniżki ratingu w perspektywie miesiąca. To przede wszystkim sygnał, iż spada ufność do tego, iż Grekom istotnie prawdopodobnie się udać.