Jak chemicy wybrną z gazowego pata?


zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozmawia z szefami spółek chemicznych m.in. Polic i Azotów Tarnów. Tematem rozmów są m.in. płatności tych spółek za zużywany gaz. resort skarbu pełni w rozmowach rolę "moderatora" - poinformował wyraziciel ministerstwa skarbu państwa Maciej Wewiór.

Na środowym szczycie UE-Rosja w Sztokholmie zostanie podpisane memo ustanawiające wzajemny mechanizm wczesnego ostrzegania w sprawach energetycznych - zapowiedział wczoraj reprezentant Rosji pod ręką UE Władimir Czyżow. W dniu 19.11.2009 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA ogłosiła wyniki RESPECT Ratingu - ratingu giełdowych spółek odpowiedzialnych społecznie tudzież rozpoczęła publikację pierwszego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index. korporacja Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków, należąca do grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, wygrała przetargi na wiercenia w Czechach i Ugandzie - poinformowała we wtorek rzeczniczka spółki Agnieszka Sioła.dysputa z Marcinem Tyrolem, aktorem, którego znamy m.in. z serialu "Londyńczycy". Nie lecz na szklanym ekranie pracował fizycznie za granicą. Od początku maja w notowaniach EUR/USD dokonują się dynamiczne zmiany. zupa dni tego miesiąca przyniosły znaczne osłabienie euro względem dolara za sprawą narastających obaw inwestorów związanych z kondycją fiskalną mniej rozwiniętych państw strefy euro. rozgrywka polityczna na Węgrzech, w ramach której ze okolica rządowej pojawiło się ostrzeżenie przed możliwą powtórką w tym kraju greckiego scenariusza (czyli de facto pojawienie się groźby niewypłacalności) stała się niespodziewanie kluczowym wydarzeniem w skali globalnej.

język rosyjski premier, Władimir Putin, który przebywa z wizytą w Caracas, obiecał Wenezueli barki w rozwoju programu lotów kosmicznych - poinformował w piątek wenezuelski prezydent Hugo Chavez podczas konferencji prasowej. Federacja Rosyjska i Wenezuela podpiszą też umowę o wspólnej eksploatacji złóż naftowych w dorzeczu Orinoko.

Nasza ekspozycja na Expo w Szanghaju ma już problemy finansowe - informuje "Rzeczpospolita". Jak dowiedziała się gazeta, skończyły się pieniądze na funkcjonowanie polskiego pawilonu. Po wpłaceniu 200 tysięcy złotych kaucji poprzedni naczelny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R. wyszedł z aresztu w Goleniowie w Zachodniopomorskiem. Spędził tam ostatnie pół roku. S. podejrzany jest o korupcję.

Kurs złotego osłabił się w środę w stosunku do głównych walut. W ciągu dnia przebity został w tym momencie ilość 4,10 za euro oraz 3,20 za dolara. Na minusie zamknęła się też warszawska GPW, która ledwo obroniła stan 2400 pkt. Źródłem niepokoju na rynku dalej pozostaje sprawa w Grecji, a i sygnały o możliwych kłopotach kolejnych krajów. W 2010 r. wpływy z podatków mogą być większe niż wynika z założeń budżetu - powiedział członek rządu finansów Jacek Rostowski. Mało kto mógłby przekonująco twierdzić, że amerykańska komitet Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)  celująco wypełniła swoje obowiązki. Nie wykryła na czas największej piramidy finansowej w dziejach USA, jej personel oglądali w godzinach pracy pornografię. Nie okazała się jasną gwiazdą w galaktyce urzędów federalnych.Władze warszawskiego lotniska na Okęciu zmieniły termin jesiennego remontu. W związku z nim lotnisko będzie zamknięte przez dziewiczy weekend września zaś kolejne dwie soboty tego miesiąca. już planowano, że będą to cztery soboty września. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odwołał swoją zaplanowaną na środę wizytę na Ukrainie - poinformowało we wtorek w porze wieczoru PAP biuro prasowej jego resortu. werdykt ma związek z napiętą sytuacją polityczną w Kijowie. W czwartek posłowie rynków finansowych przede wszystkim będzie skupiać się na posiedzeniach Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii. Inwestorzy będą także przyglądać się tygodniowym danym o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych.

Tankujemy lepsze paliwa


Jakość paliw na polskich stacjach benzynowych coraz lepsza - wynika z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ubiegłym roku przeciwnie nieco nad 3 procent przebadanych próbek paliw nie spełniało norm jakości - o 1/4 mniej niż w 2008 roku. - Nasze kontrole przynoszą intencjonalny rezultat - cieszy się pryncypał Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

plon netto sektora bankowego wzrósł do 2,53 mld zł


dobrodziejstwo netto sektora bankowego w I kwartale 2010 roku wyniósł 2,53 mld zł, czyli był o 19 proc. przewyższający niż w I kwartale 2009 roku - poinformowała w raporcie komisja Nadzoru Finansowego.

PGE w WIG-u 20 coraz w tym roku


Kraj nad Wisłą drużyna Energetyczna być może wtłoczyć się do WIG- u 20 jeszcze w tym roku - poinformował w radiu PIN Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

Aktywa TFI wzrosły w lutym o 30 mln zł do 94,8 mld zł - Analizy Online


Aktywa zgromadzone w TFI, pomimo ujemnego wyniku zarządzania, wzrosły w lutym o 30 mln zł do 94,8 mld zł. Był to dwunasty z rzędu wzrost aktywów - podano w poniedziałkowym raporcie sporządzonym za pomocą Analizy Online i Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.

mistrzostwa świata w piłce nożnej napędza zyski Adidasowi


Adidas podnosi prognozy na 2010 rok, a wsio w związku z trwającymi do 11 lipca mistrzostwami świata w piłce nożnej. wytwórca sprzętu sportowego spodziewa się, że w całym 2010 roku sprzeda ponad 20 milionów piłek do gry "w nogę".

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego