Ustawa o grach nie narusza przepisów UE


akt prawny o grach hazardowych nie narusza przepisów UE - uważa Krystyna Skowrońska (PO), wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Innego zdania są właściciele automatów o niskich wygranych, którzy poprosili o interwencję Komisję Europejska. W piśmie do Brukseli stwierdzają, że jej przepisy łamią regulacja unijne

zespół Sygnity miała w 2009 r. 104,3 mln zł straty netto pod 89,2 mln zł straty po czterech kwartałach minionego roku. strata operacyjna w raporcie rocznym wyniosła 103,6 mln zł, na przestrzeni gdy w raporcie po IV kw. była ona na poziomie 94,8 mln zł. Przychody grupy wyniosły w sprawozdaniu rocznym 563 mln zł w stosunku do 573 mln zł publikowane wcześniej - podała spółka w raporcie. komitet Europejska analizuje skargę polskiej Izby Gospodarczej Operatorów i Producentów Urządzeń Rozrywkowych na nową ustawę hazardową. Zdaniem Izby, uregulowanie jest niezgodna z polską konstytucją i unijnym prawem. KE zaznacza jednak, że do tej pory nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości. inwentarz ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,762 mln baryłek, inaczej o 0,52 proc., do 337,7 mln baryłek - poinformował we czwartek amerykański Departament Energii (DoE).PA Nova odkłada planowaną emisję nowych akcji. Wypracowany w 2009 roku profit zostanie asygnowany na rozbudowa organiczny. Portfel zamówień na 2010 rok wynosi obecnie 170 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. State-owned Korea Development bank said it plans to bid for 47 percent of 7th-ranked Thai lender Siam City Bank in a deal that could top $900 million, but it will face competition from HSBC and a local Thai bank. Asseco Slovakia podpisało umowę w sprawie nabycia od dziewięciu osób fizycznych 1.192 akcji węgierskiej spółki Statlogics Zrt., które stanowią 70,04 proc. w jej kapitale zakładowym. Koszty transakcji nie przekroczą 8 mln euro.

Warszawska skarbówka wznowiła postępowanie podatkowe wobec fundacji Lux Veritatis - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Ponowną kontrolę wszczął Urząd Skarbowy Warszawa-Wola, któremu terytorialnie podlega ta fundacja.

klaster Polityki Pieniężnej nie zmieniła dziś stóp procentowych, ale osoby spłacające kredyty muszą się liczyć z nieznacznym wzrostem oprocentowania w kolejnych miesiącach. Polska należy w tym momencie do niezbyt licznej grupy państw, które mają ujemne realne stopy procentowe, chociaż stopy nominalne mamy stosunkowo wysokie. Gdy napłynęły informacje o Hiszpanii, inwestorzy idąc za przykładem dnia wczorajszego, zaczęli pozbywać się polskiej waluty.

Wczorajsze dane znakomicie wkomponowały się w pejzaż rodzącego się rynku byka. Niestety, dane o aktywności wytwórczej w amerykańskim przemyśle nie wcześniejszy w stanie wstrzymać rozpędzonych niedźwiedzi. Na początku handlu wydawało się, że wszystko pójdzie jak z płatka, jak w minionych kilku ostatnich miesiącach, podczas gdy to dane napływające z amerykańskiej gospodarki wyższe od konsensusów wręcz gwarantowały będący w porządku przebieg handlu. Tym co do jednego było inaczej. nowy przetarg na kredytowanie budowy wrocławskiego stadionu piłkarskiego na Euro 2012 zostanie ogłoszony we wtorek. miasto unieważniło do tej pory prowadzone postępowanie, którego wartość wynosi coś koło tego 500 mln zł. na przestrzeni środowej sesji akcje na Wall Street taniały w reakcji na słaby odczyt danych z rynku nieruchomości i rozczarowującą prognozę wyników spółki FedEx.bez liku spółdzielni mieszkaniowych pod ręką podpisywaniu aktów notarialnych uwłaszczających lokatorów reprezentował tylko jeden pełnomocnik. Terez może się okazać, że takie umowy są nieważnie, ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". dyrektor tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair, Michael O'Leary, opowiedział się za przyjęciem Traktatu Lizbońskiego w drugim referendum w Irlandii, zaplanowanym na 2 października, oświadczając, że "tylko półgłówki są mu przeciwne", a poparcie go "jest wyrazem rozsądku" - donoszą w czwartek irlandzkie media. Chemoservis-Dwory złożył rozległy widok emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka planuje emisję do 22.264.000 nowych akcji serii C, z prawem poboru, po 65 gr za sztukę - podała firma w komunikacie.

kategoria nie ma kontaktu z Katarem


- Od poniedziałku nie mamy kontaktu z przedstawicielami inwestora, jaki kupił krocie Stoczni w Gdyni i Szczecinie - przyznał poprzednio kamerą TVN CNBC Biznes wiceminister skarbu. kontrahent kupił, ale nie zapłacił, atoli termin minął - resort skarbu ma podarować się chwilowo do KE o rozciągłość czasu na znalezienie nowego inwestora. Bruksela robi nadzieję, że zgodę da.

Pawlak chwali gazowe prozumienie


- Zbalansowana i zabezpieczająca interesy obu stron - tak wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak ocenia umowę z Rosjanami ws. dostaw gazu do Polski. Bliższe szczegóły porozumienia, które przedstawiciele obu rządów osiągnęli w czwartek, stale niemniej nie są znane.

URE nie widzi na razie możliwości uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych


Urząd Regulacji Energetyki (URE) nie widzi na razie możliwości zwolnienia przedsiębiorstw energetycznych z obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf dla energii elektrycznej sprzedawanej gospodarstwom domowym (tzw. skład G), podał urząd w komunikacie.

niższa izba parlamentu uchwalił ustawę o grach hazardowych


Zgodnie z nią gry na automatach będą dopuszczone wręcz przeciwnie w kasynach. Automaty o niskich wygranych będą mogły funkcjonować lecz do czasu wygaśnięcia udzielonych na nie zezwoleń, a nowe pozwolenia nie będą wydawane. Ustawa przewiduje ponadto m.in. wzrost podatków od hazardu i ograniczenia w reklamie hazardu. Za przyjęciem ustawy głosowało 234 posłów, przeciw 8 posłów, a 177 wstrzymało się od głosu.

RM przyjęła ustawę umożliwiającą udzielenie FUS pożyczki z budżetu - CIR


skupisko Ministrów przyjęła wzorzec ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych - podało w komunikacie CIR. Nowelizacja ustawy umożliwia udzielanie Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych nieoprocentownych pożyczek z budżetu państwa oraz Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD).