Ustawa o grach nie narusza przepisów UE


rozporządzenie o grach hazardowych nie narusza przepisów UE - uważa Krystyna Skowrońska (PO), wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Innego zdania są właściciele automatów o niskich wygranych, którzy poprosili o interwencję Komisję Europejska. W piśmie do Brukseli stwierdzają, że jej przepisy łamią norma prawna unijne

komisja Europejska wystąpi przeciw Polsce do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niewdrożenia przepisów związanych z oceną inwestorów, którzy chcą nabyć masywny pakiet akcji instytucji finansowych - poinformowała KE. Według wstępnych danych, pożytek netto sektora bankowego wyniósł 2,53 mln zł w I kwartale 2010 r. poniżej 2,13 mld zł rok wcześniej, w tym zysk banków komercyjnych sięgnął 2,39 mld zł w porównaniu z 1,89 mld zł rok wcześniej, podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w piątek. Trzy firmy wpłaciły wadia uprawniające do udziału w przetargach na części majątku stoczni Gdynia; żaden wspólnik nie wpłacił wadium na aktywa szczecińskiego zakładu - poinformował w poniedziałek zarządca kompensacji, biznes Bud Bank Leasing. Odpowiada ona za podział, wycenę i sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie.Trakcja Kraj nad Wisłą miała w I półroczu 30,4 mln zł zysku netto - podała spółka w raporcie. Z wyliczeń PAP wynika, że w II kwartale profit netto wyniósł 28,6 mln zł wobec oczekiwań analityków ankietowanych dzięki PAP na poziomie 22,1 mln zł. Eksperci oceniają, że jeśliby katarski inwestor no tak wycofał się z zakupu stoczni w Gdyni i w Szczecinie, trudno będzie wyszukać nowego, bo sytuacja branży na świecie jest bardzo trudna. Garść wiedzy o produkcji banknotów, możliwość zobaczenia miejsca, gdzie zawierane są wielomilionowe transakcje bankowe, czy pokazy sprawności straży bankowej - to lecz niektóre z wielu atrakcji czekających na uczestników dni otwartych w Narodowym Banku Polskim.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze na początku wakacji chce podnieść opłaty lotniskowe na Okęciu. W efekcie zdrożeją bilety - pisze "Dziennik periodyk Prawna".

By uprzedzić dekoniunktura długów, przywódcy UE zgodzą się w czwartek na wzmocnienie zarządzania gospodarczego i dyscypliny budżetowej, w tym na nowe sankcje. Rzeczpospolita Polska domaga się, by dotyczyło to całej UE, pomimo francuskim naciskom na instytucjonalizację strefy euro. W tym roku wartość kredytów hipotecznych wyniesie 43-45 mld zł, zaś w przyszłym roku wzrośnie do 45-48 mld zł - szacuje alians Banków Polskich.

Piątkowa posiedzenie zakończyła się spadkiem indeksów, ale ich nasilenie nie przekroczył 1%. Po niskim otwarciu popyt pojawił się centralnie na poziomach wsparcia, w przypadku WIG-20 była to przewód średnioterminowego trendu wzrostowego (od dołka z lutego) oraz średnia z 45 sesji. W kolejnych godzinach kupujący sukcesywnie odrabiali straty, a zamknięcia nastąpiły na dziennych maksimach. biały Dom wyraził zdecydowane poparcie dla drastycznych reform oszczędnościowych w Grecji - poinformował ambasador Białego Domu Robert Gibbs. Amerykańskie rządy w światowej gospodarce dobiegają końca. Zaczęły się z upadkiem muru berlińskiego, symbolicznie kończą z krachem banku Lehman Brothers. Tak uważa Joseph Stiglitz - triumfator nagrody Nobla z ekonomii.ministerium Skarbu Państwa na początku lutego powinno zakończyć analizy, czy spółki z tzw. pierwszej grupy chemicznej mają przybyć w ręce jednego inwestora, czy też kupi je kilka odrębnych podmiotów - poinformował w poniedziałek dziennikarzy wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Niskie ceny żywca wieprzowego nie wynikają z nadmiaru trzody u polskich rolników, owszem z uwarunkowań na rynku europejskim - powiedział w rozmowie z PAP minister rolnictwa Marek Sawicki. resort przyjrzy się temu zjawisku - zapowiedział. W I kwartale 2010 roku PAIiIZ doprowadziła do rozpoczęcia w Polsce 14 inwestycji o łącznej wartości 159,24 mln EUR, w wyniku których insurekcja w okresie najbliższych kilku lat 2651 nowych miejsc pracy - poinformowało PAP biuro prasowe agencji. w tej chwili PAIiIZ prowadzi 132 projekty, o 50 więcej niż rok temu, o łącznej wartości 5,1 mld euro, w wyniku których może powstać 35,1 tys. miejsc pracy.

Siedem nowych projektów w KSSE w pierwszym kwartale 2010 r.


Siedem nowych projektów inwestycyjnych pozyskała w pierwszym kwartale tego roku Katowicka Specjalna strefa Ekonomiczna (KSSE). Inwestorzy wydadzą w strefie ok. 500 mln zł, tworząc w sumie ok. 450 nowych miejsc pracy - podała w piątek KSSE.

Inflacja w listopadzie powinna być niższa niż w październiku


Inflacja w listopadzie powinna dalej lekko spadać, w grudniu możliwy niewielki wzrost, a od początku 2010 r. dalszy spadek. spadek inflacji może być zagrożony przy użyciu ewentualną podwyżkę cen regulowanych. RPP do końca swojej kadencji nie będzie podejmować żadnych działań donośnie do stóp procentowych - uważa pryncypał NBP Sławomir Skrzypek.

Emperia podpisze z PKN Orlen kontrakt


Tradis, korporacja dystrybucyjna z grupy Emperia dostarczy słodycze, napoje i chmiel do sieci 1400 stacji benzynowych Orlen w Polsce - podała Emperia w komunikacie. Szacowana roczna sprzedaż wyniesie ponad 220 mln zł.

ekonomiczny weekend w skrócie


- niedostatek budżetowy w 2010 roku wzrośnie do 52,2 mld zł z 27,2 mld zł w 2009 roku - poinformował w wywiadzie zamieszczonym w piątek wieczorową porą na stronach internetowych "Rzeczpospolitej" członek rządu finansów Jacek Rostowski. członek rządu szacuje ewolucja PKB w 2009 na 0,7 proc. wobec 0,2 proc. w prognozie dotychczasowej.

Ropa poniżej 75 USD za baryłkę


Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw. Wśród inwestorów spada zaufanie i obawiają się oni o siłę ożywienia w globalnej gospodarce - podają maklerzy.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego