akt prawny o grach nie narusza przepisów UE


uregulowanie o grach hazardowych nie narusza przepisów UE - uważa Krystyna Skowrońska (PO), wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Innego zdania są właściciele automatów o niskich wygranych, którzy poprosili o interwencję Komisję Europejska. W piśmie do Brukseli stwierdzają, że jej prawo łamią ustawa unijne

Finland's Nokia Corp. (NOK), the world's largest handset maker by sales, Wednesday announced pricing for its new netbook that pitches it firmly at the premium end of the market, and said it will launch several new phones and services in the fourth quarter as it pushes into new areas. * Lekkimi spadkami zakończyła się w pierwszy dzień tygodnia sesja na Wall Street po decyzji rządu Chin o aprecjacji chińskiego juana wobec amerykańskiego dolara. Stare, syte i bierne - tak brukselski think-tank CEPS widzi Niemcy. jako odwrotność niemieckiej gospodarki wskazuje Polskę - kraj, który z kryzysem radzi sobie sprawniej, i gdzie ludziom chce się uczyć. W następnych 30 latach Niemcom grozi odwzorowanie się w "kraj pracowników pomocniczych" - stwierdzają autorzy opracowania.Kraje strefy euro nie porozumiały się w sprawie ewentualnej pomocy finansowej dla będącej w kryzysie Grecji - powiedział w sobotę wyraziciel Komisji Europejskiej ds. konkurencji Jonathan Todd, reagując na doniesienia brytyjskiego "Guardiana". Senatorowie PO chcą zwolnić z podatku sprzedaż niewielkich ilości wytworzonych przy użyciu rolników produktów, np. serów, kompotów czy wędlin. podsekretarz finansów Maciej Grabowski sceptycznie ocenia myśl wprowadzenia kolejnej ulgi. grono nadzorcza Powszechnej Agencji Informacyjnej SA (PAGI), zdecydowała o emisji akcji i wprowadzeniu akcji spółki na targowisko NewConnect - poinformowało PAGI w środowym komunikacie prasowym.

Asseco Poland ma umówioną transakcję przejęcia niewielkiej spółki w Polsce i rychło przypuszczalnie sfinalizować tę akwizycję. W czerwcu ekipa może dopiąć zapał dwóch spółek działających w Hiszpanii. W ocenie prezesa Asseco Poland Adama Górala proces przejęcia spółki informatycznej działającej w USA będzie zawikłany i długotrwały.

I trymestr 2010 był rekordowy w 15-letniej historii DELKO S.A. Uzyskaliśmy z grubsza 21% wzrost przychodu i 31% wzrost zysku netto w porównaniu do I kwartału 2009. Tak dobre wyniki to rezultat m. in. szybszego wzrostu sprzedaży na nowych kontraktach zawartych w ostatnim czasie z czołowymi producentami chemii i kosmetyków, m. in. z UNILEVER, Reckitt Benckiser zaś Eveline Cosmetics.- powiedział Dariusz Kawecki - pryncypał DELKO S.A. Miniony siedem dni zakończył się mieszanym zamknięciem indeksów, mWIG40 i WIG odnotowały wzrost, choć sWIG80 stracił na wartości. katalog spółek o dużej kapitalizacji WIG20 w zasadzie się nie zmienił. pierwsza zasada tygodnia przyniósł kontynuacje pozytywnych nastrojów sprzed świątecznego czwartku, bo z jednej okolica inwestorzy nadrabiali "zaległości" w odniesieniu do rynków amerykańskich, gdzie miał pozycja wymiana handlowa w poniedziałek.

- Gazociąg Północny musi stymulować rewolta części krajów Unii Europejskiej - stwierdził szef rządu Donald Tusk, komentując zgodę Szwecji i Finlandii na bieg rosyjsko-niemieckiego gazociągu po dnie Bałtyku przez ich strefy ekonomiczne. Jak dodał, Polska dostrzega w tym przedsięwzięciu "zarówno kwestie ekonomiczne, ale plus stosunki polityczny". DM IDM SA, w raporcie z 31 marca, podwyższył cenę docelową dla Asseco Business Solutions do 10,4 zł z 9,8 zł, pozostawiając rekomendację "trzymaj". pierwsze założenia do ustaw, które wprowadzą działania zawarte w Planie rozwoju i konsolidacji finansów będą gotowe już w marcu i kwietniu - poinformował dziennikarzy minister finansów, Jacek Rostowski.Państwa UE mogą samodzielnie podejmować decyzję czy wstrzymać hazardu, czy też nie, kierując się nadrzędnym interesem publicznym - powiedział PAP przedstawiciel wiceministra finansów Jacka Kapicy, Witold Lisicki. Wczorajszą sesję giełdy amerykańskie rozpoczęły na minusie, sukcesywnie zbliżając się do poziomu poprzedniego zamknięcia. wprawdzie nie wszystkim indeksom bezapelacyjnie udało się zakończyć dwadzieścia cztery godziny na plusie. szefostwo banku PKO BP znalazł sposób, by podreperować swoje zarobki omijając ustawę kominową - pisze "Puls Biznesu". nieco roboty było: z małej spółki zależnej zrobił większą, powołał w niej radę nadzorczą, zmienił statut... Ale wtedy zasiadający w niej członkowie zarządu banku mogli pobierać dodatkowe wynagrodzenie.

Spadł indeks cen domów S&P/CaseShiller w USA w sierpniu


ewidencja cen domów S&P/CaseShiller spadł w sierpniu o 11,32 proc. rdr i wyniósł 146 punktów.

Irackie kontrakty rządowe na najbliższe dwa lata do 30 mld dol.


minister przemysłu i minerałów Iraku Fawzi Hariri ocenił w rozmowie z PAP, że kontrakty rządowe jego kraju na najbliższe dwa lata mogą być warte od 20 do 30 mld dolarów. Jego zdaniem, Polska ma szansę na zawarcie kontraktów z Irakiem wartych parę miliardów dolarów.

South Stream - Węgry i Rosja stworzą wspólną firmę


Federacja Rosyjska podpisała w piątek układ z Węgrami w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorstwa mającego postawić węgierski aspekt gazociągu South Stream. układ zawarto w czasie wizyty pierwszego wicepremiera Rosji Wiktora Zubkowa w Budapeszcie.

Irlandia przestała być atrakcyjna dla Polaków


Głęboka cofanie się zmniejszyła w 2009 r. napływ imigrantów do Irlandii z nowych państw UE, głównie Polaków - wynika z danych ministerstwa spraw socjalnych i rodzinnych przytaczanych w środowym dzienniku "Irish Times".

Księgarnie marzą o urzędowych cenach


Księgarze i wydawcy chcą wprowadzić stałe ceny na książki. dzięki nieco miesięcy od premiery bestseller miałby kosztować wszędzie tak duża liczba samo - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".