Sejmowi wywiadowca pokłócili się, jak zadawać pytania


Kolejna kompromitacja sejmowej komisji śledczej do spraw wyjaśniania afery hazardowej. notatka mieli przepytywać podsekretarz finansów Elżbietę Suchocką-Roguską o podatkowe wpływy do budżetu z hazardu. Zaczęli się aczkolwiek kłócić o to, jak zadawać pytania.

Na samopoczucie mieszkańców USA duży wpływ ma to, jakie wiadomości podawane są za pośrednictwem stacje telewizyjne w ich miastach - wynika z sondażu przeprowadzonego przy użyciu brama internetowy Asylum.com. Archeolodzy prowadzący prace wykopaliskowe w Jerozolimie odsłonili fragment muru sprzed 3700 lat, będącego najstarszą częścią fortyfikacji odkrytych dotąd w mieście - donosi komplet naczyń stołowych internetowy Associated Press. Jak informuje internetowy serwis BBC News, rzymskokatolicki arcybiskup Westminster tudzież prymas Anglii i Walii Vincent Nichols powiedział, że rozumie, dlaczego antykoncepcja postrzegana jest jak "atrakcyjny" środek w walce z ubóstwem Trzeciego Świata.Było 17 kandydatów, ale 100 tysięcy podpisów udało się zwalić na kupę dziesięciu, z czego Państwowa komitet Wyborcza zdążyła już zweryfikować i oficjalnie zarejestrować tzech: Waldemara Pawlaka (PSL), Grzegorza Napieralskiego (SLD) i logo Jurka (Prawica RP). Najwięcej podpisów, bo 1,7 mln, zebrał Jarosław Kaczyński (PiS) 16-letni chłopiec w Chile został oskarżony o morderstwo swojego starszego brata. Do zabójstwa doszło podczas walki o korzystanie z... PlayStation. - Z Kurtyką nie usiądę do stołu - tak b. prezydent i historyczny przywódca Solidarności Lech Wałęsa odpowiedział na eksperymentowanie czy przyjmie zaproszenie IPN na obchody 30-lecia "S".

Po srebrnym medalu Marzeny Karpińskiej, płyta mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów wywalczyła Marieta Gotfryd. Polka w kategorii 58 kg zdobyła brunatny medal.

Na gdyńskim nabrzeżu, w pobliżu którym cumuje korab ORP "Błyskawica", rozpoczęła się Eucharystia pożegnalna admirała Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Mszy przewodniczy metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Trzy osoby aresztowane na przestrzeni manifestacji, do których doszło po kontestowanych czerwcowych wyborach prezydenckich w Iranie, zostały skazane na karę śmierci - podała irańska agencja prasowa Isna.

Gwatelamska milicja aresztowała byłego prezydenta kraju - Alfonso Portillo, ściganego przez USA Zjednoczone za pranie brudnych pieniędzy, skradzionych z funduszu pomocy dzieciom. Zatrzymano go na plaży w pobliżu jego domu, dokąd przygotowywał się do ucieczki z kraju. Odświeżone Renault ma w sezonie 2010 wystartować z nowymi kierowcami, bolidem - i w nowych barwach. Największą niewiadomą francuskiej stajni jest nazwa rodowa drugiego, blisko Roberta Kubicy, kierowcy. Z Renault docierają przecieki, według których na giełdzie Formuły 1 przewija się pięć nazwisk. 1000 osób zaginionych i co bynajmniej 32 ofiary śmiertelne - to bilans ulew i powodzi, które nawiedziły północno-wschodnią Brazylię - powiedział gubernator brazylijskiego stanu Alagoas.Elżbieta Jakubiak, jedna z prowadzących kampanię Jarosława Kaczyńskiego, w ostrych słowach krytykuje głównego rywala swojego kandydata w wyścigu do prezydentury. - Komorowski nie ma nic do powiedzenia, czyta z promptera, ma z tym trudności - twierdzi Jakubiak w TVN24. według niej Kaczyński jest dojrzały do debaty, ale ogół zależy od tego, czy platforma "wykona gest". przed komisją śledczą badającą aferę hazardową mogą stanąć duet najważniejsze w kraju osoby. Przesłuchanie premiera Donalda Tuska jest nieomalże pewne. Możliwe jest też - jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - wezwanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego przesłuchać chcą przypis Platformy Obywatelskiej. To już przesądzone. Ondrej duda w środę pojawi się w Berlinie, by przejść testy medyczne i złożyć podpis kontrakt z Herthą.

Rosyjska przedstawicielstwo przeprosiła Sikorskiego - wpadka reportera


Rosyjska agencja prasowa Interfax przeprosiła za niepoprawne zacytowanie słów szefa polskiego MSZ. Chodzi o depeszę z 5 listopada, w której była podana nie odpowiadająca prawdzie wypowiedź Radosława Sikorskiego w waszyngtońskim ognisko Badań Strategicznych i Międzynarodowych.

Lechistan może zażądać sankcji


Lechistan może domagać się wprowadzenia sankcji przeciwko Białorusi – komentuje zatrzymania działaczy nieuznawanego z wykorzystaniem Mińsk Związku Polaków na Białorusi - pisze rosyjski dziennik "Niezawisimaja Gazieta".

Rosjanie piszą o polskim apelu o koncyliacja


"Polacy dziękują Rosjanom za współczucie i pomoc", "Obywatele lokalny do obywateli Rosji: nasze narody na drodze do pojednania", "Polacy powiedzieli Rosjanom: dziękujemy!", "Polska wyciąga do Rosji rękę z podziękowaniami" - pod takimi tytułami rosyjskie media przekazują informację o inicjatywie portalu Onet.pl, Fundacji Badań Europejskich "Sarmacja", "Nowej Europy Wschodniej" tudzież "Tygodnika Powszechnego", które wystosowały odczytanie nazwisk do narodu rosyjskiego.

odrodzenie się Królowej Śniegu


Justyna Kowalczyk z tarczą powraca do Polski. Złota, srebrna i brązowa medalistka zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver jest już w drodze do Polski. Multimedalistka ma wylądować na warszawskim Okęciu w pierwszy dzień tygodnia ok. 9 rano.

Bank zrekompensuje grzywnę oszustowi


Niemiec, jaki "zaparkował" finanse na koncie w Liechtensteinie z pominięciem rodzimego fiskusa, został za późno uświadomiony przy użyciu osobisty pula o kradzieży danych osobowych. w tym momencie sąd w Liechtensteinie postanowił mu to wynagrodzić.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego