Sejmowi śledczy pokłócili się, jak zadawać pytania


Kolejna kompromitacja sejmowej komisji śledczej do spraw wyjaśniania afery hazardowej. komentarz mieli przepytywać wiceminister finansów Elżbietę Suchocką-Roguską o podatkowe wpływy do budżetu z hazardu. Zaczęli się aczkolwiek kłócić o to, jak zadawać pytania.

Czy już dzisiaj z marzeniami o obronie tytułu mistrzowskiego pożegnają się jego obrońcy? Są na dobrej drodze - od 24. minuty przegrywają ze Słowacją 0:1. Tvn24.pl zaprasza na relację "minuta po minucie". Robert Dziekański zginął w 2007 roku na lotnisku w Vancouver po kilkakrotnym rażeniu paralizatorem. Sprawiedliwości szuka oryginał Polaka. płeć słaba domaga się odszkodowania od Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej (RCMP), Kanadyjskiej Agencji Służb Granicznych i władz lotniska w Vancouver. Derby Londynu dla Tottenhamu Hotspur. Koguty pokonały 2:1 Arsenal, w zasadzie odbierając marzenia z większym natężeniem utytułowanych rywali na mistrzostwo Anglii.Po kilku słonecznych dniach w Polsce doszło do załamania pogody. Opady i burze występują w południowo-zachodniej i centralnej Polsce. Opady miejscami mogą być intensywne, a burze gwałtowne. Wyglądały jak wiatrówki, a były bronią palną. wypadek 70-latka przerabiającego "zabawki" na karabinki wyszła na jaw w czasie rutynowej kontroli drogowej. Najpierw wpadł posiadacz wiatrówek, w dalszym ciągu sprzedawca, a laicki rusznikarz na końcu. Po 27. kolejce Ekstraklasy zostało wspomnienie o porażkach faworytów do czempionat Polski. Kibicom w Gdańsku zapadła w pamięci sensacyjna porażka 0:1 ich Lechii z przedostatnim w tabeli Piastem Gliwice. Bukmacherzy dają chociaż do zrozumienia, że o sensacji nie przypadkiem być mowy. otóż okazało się, że prawie że wszyscy typujący efekt sobotniego meczu typowali zwycięstwo gości.

powyżej sto osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych w zamachach, do których doszło w pierwszy dzień tygodnia w Iraku. Był to najkrwawszy doba w tym kraju od grudnia ubiegłego roku.

Białoruska milicja nie miała litości dla uczestników mińskiej manifestacji w Dniu św. Walentego. W rękach milicji znalazły się poniekąd anioły. Policyjni snajperzy pilnują buddyjskich zabytków w jednym z muzeów Tajlandii. Ochronę wprowadzono po serii rabunków - podała agencja AP.

dziewiczy szkolenie poprzednio Grand Prix Brazylii był ogromnie dziwny. najsampierw kierowcom przeszkodził góra - po niemal półgodzinnej przerwie kierowcy wrócili na tor i... ponownie musieli zakończyć jeździć. Romain Grosjean wjechał gdyż w styropianową tabliczkę i doszczętnie ją rozwalił, rozsypując "biały puch" na tor. nie wcześniej po sprzątnięciu styropianowego deszczu rozbił się Sebastian Buemi. W całym zamieszaniu Robert Kubica "wykręcił" czternasty czas. nagle pojawiał się za plecami dziennikarzy, przekazujących związki dla swoich telewizji. Robił dziwne miny i gesty, komentował. Gabriele Paolini, największe troska włoskich reporterów telewizyjnych ma trzyletni zakaz wstępu do Wenecji. Na obecnym etapie postępowania a badań z zakresu medycyny sądowej nie pojawiły się sytuacja mogące rezygnować w wątpliwość wcześniejsze ustalenia, dotyczące tożsamości szczątków Krzysztofa Olewnika - poinformował mec. Ireneusz Wilk, broker rodziny Olewników."Powiem panu jedno, panie Przemysławie. K…, bo już mam, k…, łącznie dosyć. A jak pana znajdę, k…, to pana zabiję panie Przemysławie, mówię poważnie!" - takie słowa usłyszał mężczyzna od właściciela firmy, którą kontrolował. Trumna z ciałem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego została wniesiona do Świątyni Opatrzności Bożej. Ciało ostatniego prezydenta II RP spocznie w krypcie grobowej świątyni. - Niech przykład tego wielkiego życia będzie dla nas zachętą, byśmy umieli żyć tymi prawdami i ideami, za które można i warto narazić się wielkie ofiary - mówił w czasie wcześniejszego nabożeństwa żałobnego w intencji Ryszarda Kaczorowskiego w Archikatedrze św. Jana prymas starszy Józef Glemp. Ma 4,5 miliarda lat, prekluzja jego powstania sięga początków Układu Słonecznego. Waży 1,3 kilograma. Odnaleziony we Francji między starociami kamień, okazał się bardzo rzadkim meteorytem.

Katowali kobiety i kradli im auta


Gdańska policja zatrzymała bandytów, którzy w nieokrzesany sposób kradli samochody matkom odwożącym dzieci do szkół. Przestępcy katowali kobiety, a dalej zabierali im kluczyki do aut. Działali w całym województwie pomorskim. Grozi im do 12 lat więzienia.

Koniec Krajowej Rady


Obecna kadencja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dobiegła końca. Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski potwierdził stanowisko Sejmu i Senatu ws. nieprzyjęcia sprawozdania KRRiT i podpisał dokument odrzucający sprawozdanie. To zaś oznacza finał kadencji dotychczasowych członków Rady. Sejm, Senat i prezydent mają aktualnie 21 dni na zgłoszenie nowych członków do KRRiT.

"Sekuła złamał kanon bezstronności"


Złamał ostre reguła bezstronności, zdyskwalifikował się nie tylko w charakterze przewodniczący, ale w charakterze fallus tej komisji - mówi Ludwik Dorn (Polska Plus) o Mirosławie Sekule (PO), typowanym na szefa "komisji hazardowej". Chodzi o wypowiedź, w której Sekuła stwierdził, że potyczka premiera z byłym szefem CBA jest niepotrzebna. Dornowi przytakują zgodnie wzmianka jego byłej partii.

Wenezuela świętowała 200-lecie niepodległości


Wenezuela świętowała w pierwszy dzień tygodnia 200-lecie swej niepodległości. W związku z rocznicą prezydent kraju Hugo Chavez zaprosił najbliższych latynoamerykańskich sojuszników: m.in. przywódców Boliwii i Kuby - Evo Moralesa i Raula Castro.

Komorowski wręczył odznaczenie operatorowi koparki


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wręczył w Dobrzykowie Medal za Ofiarność i Odwagę Ryszardowi Bednarskiemu, operatorowi koparki, który rozkopywał wał przeciwpowodziowy. "Odwaga zasługuje na nagrodę" - powiedział marszałek w ciągu uroczystości.