Sejmowi wywiadowca pokłócili się, jak zadawać pytania


Kolejna kompromitacja sejmowej komisji śledczej do spraw wyjaśniania afery hazardowej. adnotacja mieli przepytywać wiceminister finansów Elżbietę Suchocką-Roguską o podatkowe wpływy do budżetu z hazardu. Zaczęli się aczkolwiek kłócić o to, jak wyrządzać pytania.

- wejście w życie Traktatu Lizbońskiego to nowa era współpracy pośrodku krajami Unii Europejskiej - takiego zdania jest Fredrik Reinfeldt, premier sprawującej unijne kierownictwo Szwecji. około tysiąc osób zebrało się na centralnym placu Władywostoku (daleki wschód Rosji), by zaprotestować przeciwko polityce gospodarczej i społecznej rządu Rosji - poinformowała agencja AFP. W najnowszym sondażu prezydenckim SMG/KRC dla TVN24 prowadzi i wygrywa w drugiej turze Bronisław Komorowski, który może liczyć na 45 procent poparcia w I turze. Na drugim miejscu znajduje się Jarosław Kaczyński z 34-procentowym poparciem.Polską prokuraturę interesują przede wszystkim nagrania z czarnej skrzynki, w mniejszym stopniu zaś stenogram - powiedział przedstawiciel NPW płk Zbigniew Rzepa. przedstawiciel rządu Paweł Graś poinformował w "Faktach po Faktach", że szef MSWiA nie wcześniej w w przyszłym tygodniu pojedzie do Moskwy, by bezapelacyjnie pogadać o przekazaniu czarnych skrzynek. Katarzyna Kozłowska została p.o. edytor naczelną tygodnika "Wprost" (wydawanego dzięki AWR "Wprost"). Zastąpiła ona Stanisława Janeckiego, jaki rozstaje się z wydawnictwem - pisze Press.pl. Orderami i tytułami przodowników pracy uhonorowano grupę marynarzy, którzy z narażeniem życia ratowali portrety Kim Dzong Ila i Kim Ir Sena, gdy tonął ich statek. Północnokoreański frachtowiec zatonął 17 listopada w pobliżu miasta Dalian, położonego na północno-wschodnim wybrzeżu Chin.

Prezydent Republiki Południowej Afryki Jacob Zuma bronił w Davos swej poligamii i apelował o akceptację dla zuluskiej kultury. Rozbawił w pobliżu tym elity biznesu i polityki, zebrane na 40. Światowym Forum Gospodarczym.

Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner zaś dziennikarka Ewa Ewart znalazły się wśród laureatów jubileuszowej, 25. edycji Wiktorów. Nagrody te przyznawane są najbardziej popularnym osobowościom telewizyjnym. Specjalnego Superwiktora przyznano – pośmiertnie - Janowi Wejchertowi. Andrzej Olechowski ujawnił swój bogactwo - najbogatszy pretendent deklaruje, że zgromadził 17 milionów złotych. obok okazji zajrzeliśmy do portfela innym pretendentom do prezydentury. Drugie punkt pod względem deklarowanego majątku zajmuje Janusz Korwin-Mikke, a trzecie - Bronisław Komorowski. Majątki niektórych kandydatów pozostaną tajemnicą.

lokalny inicjator pracujący w Wielkiej Brytanii Cezary Bednarski wygrał internacjonalny quiz na zaszczytny projekt mostu, jaki ma wleźć w główny punkt Kopenhagi. Południowy Koreańczyk uciekł z wykorzystaniem silnie strzeżoną granicę do Korei Północnej, gdyż za pomocą lata tęsknił za krajem komunistycznym - poinformowały czwarta władza północnokoreańskie. Skandal korupcyjny zmusił do dymisji włoskiego ministra rozwoju gospodarczego Claudio Scajolę. W 2004 roku Scajola miał nabywać za czeki od aresztowanego pod zarzutem korupcji przedsiębiorcy mieszkanie obok Koloseum. opodal że minister nazwał pomówienia "medialnym błotem", to acz ustąpił.senator Stanley Haidasz, znamienity kardiolog polskiego pochodzenia, aktywista polityczny, kto przy użyciu pół wieku zasiadał w kanadyjskim parlamencie, zmarł 6 sierpnia w wieku 86 lat w Toronto. pogrzeb senatora odbył się 10 sierpnia. jeszcze w pierwszy dzień tygodnia Wojciech Mann zarzucał Trójce, że zaczyna mu być podobnym PRL i zmienia się w tubę propagandową PiS, ale szybko złagodził ton. - To była badanie zwrócenia uwagi, by polityka nie wypierała z Trójki na przypadek muzyki - mówi dziennikarz, który nie zamierza już zamierać z radia. Benedykt XVI a biskupi Irlandii uznali, że skandal pedofilii wśród tamtejszych księży spowodował "ciężki kryzys" i załamanie ufności w przywództwo Kościoła - ogłosił Watykan.

Putin spotka się z minister wydobywający o godz. 14


prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin przyjmie przebywającą w Moskwie polską członek rządu zdrowia Ewę wydobywający - poinformowały źródła zbliżonych do rosyjskiego rządu. Spotkanie odbędzie się o godz. 14 czasu polskiego.

Polacy nie dali rady Azjatom


odległość 500 m w łyżwiarstwie szybkim po drakońsku należał w Vancouver do Azjatów. Polacy doślizgali się na metę na odległych pozycjach.

"Na moim komputerze minęło 12 minut"


Chcę być przewodniczącym, kto sprawnie prowadzi zebranie (komisji). słabo mi idzie - tak swoją pracę w komisji ds. afery hazardowej oceniał w programie "Rozmowa Rymanowskiego" w TVN24 jej przewodniczący Mirosław Sekuła. Tłumaczył też z niespodziewanego finału przesluchania Zbigniewa Chlebowskiego. - Na moim komputerze minęło 12 minut - przekonywał.

L. Kaczyński wybierze wpływową osobę i przyszłego prezydenta?


- Patrząc z perspektywy minionego czasu, często słyszałem jak środowisko PiS krytykowało szefostwo prokuratury, zatem sądzę, iż większe szanse u prezydenta ma sędzia Andrzej Seremet – powiedział Janusz Kaczmarek. Były minister spraw wewnętrznych i administracji skomentował w ten sposób bój o urząd Prokuratora Generalnego pomiędzy Andrzejem Seremetem a Edwardem Zalewskim.

Przywódca irańskiej opozycji brał udział w "jednym z najgorszych okrucieństw"?


Mir-Hosejn Musawi, przewodzący irańskiej opozycji był zaangażowany w masakrę dokonaną w 1988 roku na 10 tysiącach więźniów politycznych – takie szokujące informacje zawiera raport sporządzony przy użyciu Geoffreya Robertsona, brytyjskiego obrońcę praw człowieka. Robertson, jak czytamy w serwisie telegraph.co.uk, wzywa Radę Bezpieczeństwa ONZ do ustanowienia specjalnego sądu w celu ukarania odpowiedzialnych "za jedno z najgorszych okrucieństw od czasów II wojny światowej".