Haker naucza w Watykanie


Nie jest jeszcze dorosły i jest hakerem. A tylko został jednym z prelegentów w Watykanie. Trwa tam kongres przedstawicieli episkopatów europejskich na materia internetu, nowych technologii tudzież piractwa informatycznego.

kierowniczka klubu PiS Grażyna Gęsicka skrytykowała w czwartek w Sejmie fortel prowadzenia polskiej polityki zagranicznej. Jej zdaniem, polską dyplomację cechuje obecnie m.in. bierność, pasywność, odtwórczość i niezdatność wykorzystania szans na arena europejskim. Przedstawiciele włoskiej opozycji popierają ideę parlamentarnego dochodzenia w sprawie zakupu przy użyciu ministerium zdrowia milionów szczepionek przeciw nowej grypie. pierwszy propozycję tę przedstawił stary klubu rządzącej partii Lud Wolności w Senacie Maurizio Gasparri. Co bynajmniej 7 osób, w tym 4 zamachowców, zginęło w poniedziałek podczas ataku talibów na konsulat USA w Peszawarze w północno-zachodnim Pakistanie. parę godzin wcześniej w okręgu Dolny Dir w Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej samobójca zabił 41 ludzi.Legendarne szkoła wyższa Abbey Road - położenie nagrań większości utworów Beatlesów - nie zostaną sprzedane. Po fali protestów posiadacz studia, interes EMI, zmieniła plany, choć bez ustanku jest w finansowych kłopotach. Protestowali i zwykli miłosnicy muzyki, i gwiazdy - m.in. Paul McCartney. wspomnienie o "cierpieniach umiłowanego narodu polskiego" i holokauście jest ostrzeżeniem płynącym z historii - zwrócił się Benedykt XVI do uczestników trwającego w Krakowie międzynarodowego kongresu "Ludzie i religie". Odprawiającego mszę świętą w Viterbo Ojca Świętego zgromadzeni w Krakowie mogli ujrzeć za pośrednictwem telebimu. Trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 22-letni kierowca golfa, który pod Nysą (woj. opolskie) zderzył się z pociągiem towarowym. Mężczyźnie nic się nie stało.

wieczorową porą w stolicy pepiczek Pradze rozegrany zostanie czwarty następstwo tegorocznej edycji Tour de Ski. również kobiety - z prowadzącą w klasyfikacji imprezy i w punktacji Pucharu Świata Justyną Kowalczyk - jak i mężczyźni, wystartują w sprincie techniką dowolną.

Francja domaga się wyjaśnień na kwestia ataku lotniczego NATO w pobliżu Kunduzu w Afganistanie. szef MSZ Francji, Bernard Kouchner oświadczył, że uznaje za priorytet ustalenie okoliczności i definitywnego bilansu ofiar. Nie ucichły jeszcze echa podpalenia trzech busów linii Tatry-Bus w Zębie pod wystarczy maja - najdrastyczniejszego epizodu sporów między busiarzami w ostatnich latach - a w Zakopanem znów doszło do próby podpalenia kolejnego auta.

Samochody, napoje, kosmetyki - te i bez liku innych produktów "gra" w polskich filmach i serialach, nieopodal że pojęcie lokowania produktu (ang. product placement) nie funkcjonuje do tej pory w polskim prawie. Do końca roku tę formę reklamy, pomimo protestom wydawców prasy zalegalizować ma nowelizacja Ustawy o radiofonii i telewizji. Zwolennicy rządowego projektu reformy opieki zdrowotnej w USA pokonali kolejną przeszkodę na drodze do uchwalenia jej przy użyciu Kongres. Za reformą opowiedziała się komisja Finansowa Senatu. Trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia nawiedziło w środę północno-zachodni Meksyk w pobliżu granicy z Kalifornią. Obyło się jednak bez ofiar i poważnych zniszczeń.Siedem bramek, posoka na lodowisku, wybity ząb i bark zaś zawodnik w szpitalu. To bilans meczu na szczycie w polskiej lidze hokeja na lodzie. Po zaciętym meczu Cracovia pokonał Podhale 4:3, ale skutek spotkania był w cieniu dramatu hokeisty gospodarzy, kto trafiony w skroń padł na lód. "Dziennik periodyk Prawna": Likwidacji ma poddać się resort spraw wewnętrznych i administracji. Zdaniem dziennikarzy, którzy dotarli do tej informacji, do tej propozycji PO przychylnie ustosunkowane są inne siły polityczne. Czyżby powrót MSW? Do 32 wzrosła kwota ofiar śmiertelnych środowego trzęsienia ziemi u południowych wybrzeży indonezyjskiej wyspy Jawa. Jest wielu rannych. Około 5 tys. ludzi ewakuowano z obszaru dotkniętego trzęsieniem - informują władze.

5.000 krzyży na amerykańskim murze granicznym


W wigilię Wszystkich Świętych obrońcy praw emigrantów umieścili nad 5.000 białych krzyży na przebiegającym z wykorzystaniem gród Tijuana odcinku muru budowanego za pomocą władze USA blisko granicy między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi.

Wlókł mężczyznę autem 1,5 km; wyrok uchylony


Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił decyzja dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności dla 42-letniego Tomasza S., który potrącił samochodem mężczyznę i wlókł go pod autem za pośrednictwem prawie 1,5 kilometra. ranny zmarł w szpitalu.

poziom wygasza gry hazardowe


- Proponujemy delegalizację znacznej części branży hazardowej - zapowiedział prezes rady ministrów Donald Tusk. szczebel chce przerwać ustawiania tzw. "jednorękich bandytów" niezależnie od kasynami gry i drastycznie wynieść podatki od hazardu. - W ciągu pięciu lat punkty z automatami powinny wstąpić z własny w 100 procentach - zapowiedział premier.

Benedykt XVI gość do Albanii


Premier Albanii Sali Berisha zaprosił Benedykta XVI do swego kraju na przyszłoroczne obchody setnej rocznicy urodzin błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty - poinformowano po sobotniej audiencji w Watykanie.

Wróciła pierwsza tura żołnierzy z Afganistanu


Do Rzeszowa wróciło z grubsza 200 żołnierzy VI zmiany polskiej misji wojskowej w Afganistanie. Jest to pierwsza tura zmiany. Następni żołnierze wrócą w ciągu miesiąca, w kilku kolejnych turach.