Haker naucza w Watykanie


Nie jest jeszcze pełnoletni i jest hakerem. A właśnie został jednym z prelegentów w Watykanie. Trwa tam zjazd przedstawicieli episkopatów europejskich na zagadnienie internetu, nowych technologii i piractwa informatycznego.

stróż prawa poza służbą zastrzelił uzbrojonego napastnika, który wtargnął do supermarketu Walmart w Commerce we wschodnim Teksasie. Sam funkcjonariusz policji został ranny. Mężczyzna, jaki za pośrednictwem internetu groził śmiercią jednej z serbskich dziennikarek, został skazany na 15 miesięcy więzienia. Dziennikarka podpadła pseudokibicom reportażem o przemocy w środowisku serbskich "kiboli". nie zważając na głównego winowajcy, za pogróżki odpowie sześciu innych chuliganów. W dobie kryzysu, gdy wszyscy zaciskają pasa, zakład pracy Państwowe Porty Lotnicze planuje gigantyczną inwestycję. Za dwa lata na Okęciu ruszy budowa ognisko konferencyjno-wystawowowego pod nazwą - Chopin Airport City. wizja własna tego lotniczego miasteczka ma spałaszować 10 mld zł - donosi "Dziennik pismo Prawna".Biedniejsze kraje Unii Europejskiej z Europy Środkowo-Wschodniej będą miały zagwarantowany mechanizm korekcyjny w obliczaniu ich składki na wsparcie najuboższych krajów świata w walce ze zmianami klimatycznymi - głosi najnowszy, uzyskany dziś o brzasku schemat wniosków końcowych szczytu w Brukseli ustawiony przy użyciu szwedzkie przewodnictwo. para greckie nastolatki, w wieku 15 i 16 lat, napadły na 80-letniego mężczyznę, pobiły go i ukradły mu 10 euro. Obie przyznały się do zabójstwa. Amerykanie mają jeszcze jeden racja do dumy. To tu właśnie mieszka najogromniejszy i prawdopodobnie najmniejszy koń na świecie.

Pozbawianie indiańskich dzieci własnej kultury i nawracanie siłą na chrystianizm to dziedzictwo przeszłości, z którą Kanada rozlicza się w ramach specjalnej komisji.

Zyggi Rozalski nie próżnuje w poszukiwaniach kolejnego przeciwnika dla Tomasza Adamka. Dbający o interesy "Górala" Rozalski kontaktował się z promotorami słynnego Evandera Holyfielda. 48-letni weteran ringów miałby być doskonałą przepustką dla polskiego boksera do wielkich pieniędzy i walk z największymi zawodnikami wagi ciężkiej. Opolscy policjanci wyjaśniają sprawę śmierci 9-latki w Ośrodku Readaptacji Społecznej. O cztery lata młodszy brat dziewczynki walczy o życie. Zdaniem policji, 43-letnia matka dzieci najprawdopodobniej podała im dużą ilość środków farmakologicznych. płeć nadobna może odpowiedzieć za zabójstwo.

Wiktor Janukowycz będzie politykiem uległym przy Rosji, jednak nie zdecyduje się na podważenie dekretu o uhonorowaniu Stepana Bandery tytułem bohatera Ukrainy - oświadczył odchodzący prezydent Wiktor Juszczenko. I dodał: - o ile nie było Bandery, nie byłoby Janukowycza. O zaniedbaniach Kościoła, o nadmiernej trosce o rozdzielenie uprawnień i urzędów mówił Benedykt XVI we wtorek podczas mszy w Lizbonie w pierwszym dniu wizyty w Portugalii. Na wielkim placu i w okolicznych uliczkach zgromadziło się o tyle o ile 300 tysięcy osób. w znacznym stopniu radioaktywne odpady z elektrowni atomowych z krajów Unii mają być składowane w państwach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.Na 25 lat więzienia warszawski sąd skazał mężczyznę oskarżonego o wywłaszczenie noworodka z drugiego piętra. Do tragedii doszło w jednej z kamienic na warszawskiej Pradze. dziewiczy minister Irlandii Północnej Peter Robinson znalazł się pod ostrzałem mediów za sprawą małżonki, która wplątała go w skandal obyczajowo-finansowy. ONZ na spotkaniu w Nusa Dua w Indonezji pochwaliła w środę Chiny, Rosję i Iran za "nadzywczajną współpracę", która daje szansę ocalenia białych syberyjskich żurawi nim wyginięciem.

Gwałtowny bunt emerytów; starli się z policją


Rumuńscy emeryci starli się z policją, która stanęła im na drodze, gdy próbowali utorować sobie przejście do pałacu prezydenta w Bukareszcie.

Wisła skarciła Piasta


Wisła Kraków pokazała Piastowi Gliwice swoją przewagę. Bez bramkarza - Mariusza Pawełka i głównego defensora Piotra Brożka, "Biała Gwiazda" pokonała gospodarzy 4:1. Mistrzowie kraju rozstrzelali się nie wcześniej w drugiej połowie. Zdaniem trenera Piasta Ryszarda Wieczorka, pokłosie jest niesprawiedliwy, bo duet z czterech bramek strzelono z pozycji spalonej.

Epizod słynnej supermodelki; krwawe diamenty


Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze chce wezwać na przesłuchanie czarnoskórą piękność Naomi Campbell z powodu jej znajomości z oskarżanym o zbrodnie wojenne byłym prezydentem Liberii Charlsem Taylorem.

Wielka walka o ustawę zdrowotną


Wielka batalia o głosy w amerykańskim Kongresie. jeżeli uda się zebrać wystarczającą liczbę głosów i przeforsować ustawę o systemie zdrowia, nieodwracalnie zmieni ona Amerykę. Już za nieco godzin nad ustawą, której orędownikiem jest Barack Obama brać udział w głosowaniu będzie Izba Reprezentantów.

Kubica najszybszy. Szkoda, że nie w bolidzie


Oby w bolidzie F1 szło mu tak prawidłowo - Robert Kubica jadący Renault Clio S1600 był najszybszy w klasie A6 w prologu rajdu Rally 100 Miglia, rozgrywanego w północnych Włoszech. W piątek zaczyna się prawdziwe ściganie.