dzień wczorajszy Polska straciła 6 mld zł


Zamknięte sklepy, niedziałające urzędy - dla większości z nas obrzęd Niepodległości było dniem odpoczynku. Dla gospodarki to wymierne straty. Podliczył je Krzysztof Berenda z redakcji ekonomicznej RMF FM.

Już jest. Wydrukowana i nagrana makieta amerykańskiego magazynu muzyczno-filmowego Entertaiment Weekly czeka, aby 18 września trafić do grona szczęśliwców. żart ma wbudowany miniaturowy ekran grubości kartki, na którym będą wyświetlane reklamy. Spośród dzisiejszych publikacji w największym stopniu przeciwstawny od prognoz okazał się dopływ kapitałów długoterminowych w USA. giełda spodziewał się tu spadku z 63,3 mld USD do 50 mld USD, tymczasem praktyczny odczyt wyniósł nic bardziej błędnego 19,1 mld USD. Refiners in Europe and the U.S. will face a major crisis in the next five years despite a global economic recovery, as dwindling local demand and increased competition from abroad are set to extract a heavy toll from Western lifters, Vienna-based energy consultant JBC Energy said in a report Wednesday.Do tej pory Narodowy fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na pomocnik związaną z powodzią przeznaczył 10 mln zł - poinformował PAP eksponent funduszu Witold Maziarz. W relacje od wielkości szkód, posiłki finansowe może wychować się - zaznaczył rzecznik. W 2010 roku nakłady na świadczenia zdrowotne będą niższe o 1,5 mld zł w porównaniu z bieżącym rokiem - poinformowano na konferencji prasowej w Narodowym Funduszu Zdrowia. narodowy telefonista pocztowy już w 2013 r. straci monopol. wprzódy Poczta Lechistan chce polepszyć kondycję. Nowa postępowanie do 2015 r. przewiduje gigantyczne oszczędności i rozwój przychodów - informuje "Puls Biznesu".

Nie będzie potrząsania iCyckami i roznegliżowanych pań na dotykowym ekranie. Apple wycofał ze swojego sklepu z aplikacjami wszelkie treści o erotycznym zabarwieniu. "Czyszczenie" AppStore'u odbywa się w ramach przygotowań do wejścia na giełda iPada.

Kilka lat funkcjonowania systemu wymiany informacji gospodarczej wystarczyło, by prawodawca spostrzegł jego mankamenty. zaledwie zdefiniowany w ustawie krąg podmiotów był uprawniony do przekazywania danych o swoich dłużnikach. Co więcej, nie wszystkie informacje o należnościach konsumentów mogły być przetwarzane za pośrednictwem wywiadownie gospodarcze, tymczasem tylko te wynikające z wymienionych tytułów (umów). Wkrótce wszystko się zmieni za sprawą nowej ustawy. Kobiety w Unii Europejskiej zarabiają średnio o 18 proc. mniej niż mężczyźni - wynika z danych opublikowanych w Brukseli. Unijne rozporządzenie nakazuje, by za tę samą pracę i blisko jednakowym wykształceniu, kobiety miały zrównane zarobki z mężczyznami. jednak Europejki wciąż zarabiają mniej, pod ręką czym dysproporcje różnią się w zależności od kraju.

Dzisiejsza posiedzenie przebiegała przez większa część czasu w spokojnych nastrojach. rano mogliśmy przyglądać się odstresowanie w notowaniach głównych par walutowych i na rynku walut naszego regionu. Agencja kanon & Poor's potwierdziła długoterminowy rating Grecji na poziomie BBB+ oraz krótkoterminowy rating wynoszący A-2. perspektywa dla ratingu została tymczasem obniżona ze stabilnej do negatywnej - poinformowała agencja we wtorek. kazus poprawia się, ale i tak linie lotnicze gubią nam bagaże. W zeszłym roku na całym świecie zagubiono 25 milionów sztuk bagażu. Utracony, dostarczony zbyt powolnie lub w niewłaściwe lokalizacja ciężar w zeszłym roku kosztował lotniczych przewoźników 2,5 miliarda dolarów.Nokia - największy na świecie wytwórca telefonów komórkowych - pozywa do sądu jednego z głównych konkurentów: amerykańską firmę Apple. Fiński występ twierdzi, że Amerykanie skorzystali z opatentowanych z wykorzystaniem niego rozwiązań technologicznych przy konstruowaniu iPhone'a. Europejskie banki centralne rozpoczęły akcję wykupu rządowych obligacji w ramach planu ratunkowego dla strefy euro. Informację potwierdził język niemiecki bank centralny. 84 miliony złotych wynoszą długi urzędów pracy poniżej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Urzędy nie płacą składek za bezrobotnych bez prawa do zasiłku. Najgorsza jest sytuacja na Kujawach i Pomorzu, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Każdy z tych regionów jest zadłużony na kilkanaście milionów złotych.

sytuacja górnictwa trudna, ale nie dramatyczna - MG


Jako "trudną, ale nie dramatyczną" określają sytuację górnictwa przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki. Jak podkreślają, wdrożone za pomocą spółki plany antykryzysowe, które mają doprowadzić do łącznych oszczędności w przybliżeniu ok. 2,5 mld zł, zaczynają przynosić rezultaty.

PONIEDZIAŁEK: Najlepiej i najgorzej opłacane stanowiska w firmach produkcyjnych w okresie I-V 2009 r.


W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, załoga są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.

GDDKiA: Alpine Bau o miesiąc dłużej na budowie odcinka A1


federacja Alpine Bau, muzyk odcinka autostrady A1 od Świerklan do Gorzyczek na Śląsku, może o miesiąc dłużej pozostać na terenie budowy. Zdecydował o tym Sąd Okręgowy w Warszawie - poinformował ambasador Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Dyrekcja zaskarży intencja sądu.

Nowe studolarówki, z większym natężeniem odporne na fałszerstwa


poziom amerykański wprowadzi nowe banknoty 100-dolarowe, które mają być lepiej zabezpieczone poprzednio fałszerstwami. Wejdą one do obiegu w lutym 2011 r.

język francuski wyjście na szefa: uwięzić go


Francuscy robotnicy z zakładów metalowych przetrzymują od środy czterech menedżerów skandynawskiej grupy Akers. Domagają się wyższych odpraw.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego