wczoraj Lechistan straciła 6 mld zł


Zamknięte sklepy, niedziałające urzędy - dla większości z nas uroczystość Niepodległości było dniem odpoczynku. Dla gospodarki to wymierne straty. Podliczył je Krzysztof Berenda z redakcji ekonomicznej RMF FM.

Lipiec pod znakiem umocnienia i sierpień na ostrej huśtawce - tak wyglądały ostatnie miesiące polskiej waluty. A co będzie dalej? gros analityków stawia na dalsze umocnienie złotego, które przerwane krótką jesienną korektą, będzie trwało aż do końca roku. W środę pełny skład Trybunału Konstytucyjnego zbada skargę prezydenta Lecha Kaczyńskiego na nowelizację ustawy abonamentowej, która poszerza indeks zwolnionych z płacenia na TVP i Polskie rozgłośnia m.in. o bezrobotnych czy rencistów. Według prezydenta rozporządzenie ogranicza wpływy TVP i Polskiego Radia, czym godzi w ich stabilność i przewidywalność realizacji przy użyciu nie misji publicznej. Poniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie jest wyrazem kolejnego dowodu na to, że inwestorzy liczą na lepsze osiągi głównych wskaźników. Po ostatniej stabilizacji notowań na parkiecie, krajowe byki nie odpuszczają i poprawiają własne rekordy.Sprzedaż detaliczna na Węgrzech spadła we wrześniu 2009 r. najmocniej od co bynajmniej 1998 r., bo działania rządu zmierzające do zmniejszenia deficytu budżetowego i ostra recesja wpłynęły na ubytek wydatków węgierskich konsumentów. Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a zaledwie indeks średnich spółek mWIG40 zakończył doba pod "kreską". W pierwszej fazie sesji indeksy pogłębiły tendencje spadkową do nowych krótkoterminowych minimów, jednakże, w drugiej części dnia inicjatywę na rynku przejęła pagina popytowa, ze względu czemu początkowe straty zostały odrobione, a kupującym udało się sforsować nieco krótkoterminowych oporów. Po fatalnym dla rynków akcji pierwszym tygodniu maja, pozostały rozpocznie się od silnych wzrostów. Tą ścieżką podąży też warszawska giełda. To jedyna naturalna kontrakcja na podjęte w zeszły weekend decyzje stabilizujące sytuację w Strefie Euro, której wiarygodność została z trudem nadszarpnięta za sprawą kryzysu w Grecji, jak również obaw, że podobny recesja podatkowy stanie się udziałem Hiszpanii i Portugalii, oceniają analitycy.

W wyjątkowych sytuacjach do okresu karencji, po upływie którego możliwe jest korzystanie z zasiłku chorobowego, zalicza się także poprzednie okresy ubezpieczenia, nieopodal że przerwa w ubezpieczeniu przekroczyła 30 dni.

większość dzisiejszego dnia stała pod znakiem aprecjacji wspólnej waluty. Po wczorajszej nieudanej próbie pokonania poziomu 1,44, tym społem inwestorom udało się, a kurs zanotował jak już na poziomie 1,4458. aczkolwiek po południu, w oczekiwaniu na dobre dane ze Stanów Zjednoczonych, amerykańska waluta zaczęła odpracowywać straty i w efekcie nim godziną 16:00 notowaliśmy horyzontalny w okolicy 1,4430. Same dane nie były zbyt mocno zaskakujące. Bieżący prelekcja indeksu nastrojów konsumentów w USA wyniósł 52,9 pkt, czyli cokolwiek więcej niż oczekiwane 52,5 pkt. ostatecznie dolec zyskał jeszcze troszkę w sesji europejskiej i po godzinie 16:00 kurs znalazł się na poziomie 1,4422. Analizy Online szacują, że w maju do TFI trafiło 600 mln zł nowych środków. W tym samym okresie aktywa zarządzane za pośrednictwem towarzystwa spadły o 2,6 proc., ale utrzymały się do góry 100 mld zł - poinformowały we wtorek Analizy Online.

Projekt powołania w Szczecinie specjalnej strefy ekonomicznej trafi pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów 20 maja br. Pięć dni później z projektem zapozna się skupisko Ministrów. korporacja założona przez twórcę Art-B Bogusława Bagsika działała tak samo jak finansowa ostrosłup Bernarda Madoffa, tyle, że na mniejszą skalę - informuje "Puls Biznesu". podaż syndykat B3System (lider) i spółki Makronet o wartości 14,78 mln zł została wybrana jak najkorzystniejsza w przetargu organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości na dostawę serwerów, stacji roboczych i zasilaczy awaryjnych - poinformowało ministerium Sprawiedliwości.Polska staje się coraz to ważniejszym miejscem dla banków inwestycyjnych. Z czołowej dziesiątki świata brakuje już tylko dwóch, informuje "Puls Biznesu". Bernard Madoff, nazwany też oszustem wszechczasów, który resztę życia spędzi w więzieniu, przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości. A ta nie wygląda wcale najgorzej. Jak pisze na swoich stronach "The Wall Street Journal", Madoff zdobył już sympatię swojego kolegi z celi, któremu nadzwyczaj imponuje "przekręt" byłego już miliardera. Zdaniem detalisty to była mocna pierwsza jedna druga roku.

G20: napuszoność z pieniędzmi musi robić nadal


- Antyrecesyjne działania, stymulujące globalną gospodarkę, powinny być utrzymane do czasu, aż ożywienie się utrwali, a płace i premie w bankowości powinny pozostać "utemperowane" - to główne wnioski po londyńskim spotkaniu ministrów finansów grupy G20. Miało ono służyć głównie przygotowaniu szczytu grupy w Pittsburghu w Pensylwanii, które odbędzie się coraz we wrześniu.

LOT przygotowuje się do prywatyzacji


Polskie Linie Lotnicze LOT w pierwszych dniach września mają rozpocząć współpracę z bankiem inwestycyjnym Morgan Stanley & Co. Limited. Dzięki temu spółka zostanie przygotowana do pierwszego procesu prywatyzacji i w czas przyszły pozyska inwestora.

ARiMR od poniedziałku będzie przyjmowała wnioski o dopłaty


Od poniedziałku agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie odbiór wniosków o dopłaty bezpośrednie i inne płatności uzupełniające za 2010 r. chłopstwo na ich dostarczenie mają czas do 17 maja.

Nie powinno się spodziewać się wzrostu bezrobocia


dzielnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o trendach na rynku pracy, w grudniu spadł, co oznacza, że nie należy spodziewać się gwałtownego wzrostu bezrobocia - podał instytut BIEC.

WIG20 jak Feniks z popiołów


Wczorajsza panika w Europie i USA dla wielu, zwłaszcza niedoświadczonych inwestorów, zwiastowała potencjalny Armagedon na GPW w dniu dzisiejszym. Doświadczeni inwestorzy próbowali wszelako dyskontować ewentualne reprodukcja na giełdach i polski jarmark otworzył się zdecydowanie na plusie.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego