Graś: Prezydent na zapewne nie mówił o PO i PSL


Prezydent mówiąc o kryzysie patriotyzmu i o politykach, którzy chcą wyprzedać narodowy majątek, na prawdopodobnie nie proszek na myśli polityków PO i PSL - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM reprezentant rządu Paweł Graś.

Gabriele Paolini, zwany "telewizyjnym przeszkadzaczem" z powodu swych wybryków podczas transmisji TV, popchnął i przewrócił na deptak reporterkę włoskiej telewizji RAI, gdy na żwawo nadawała relację spod rzymskiej rezydencji premiera Silvio Berlusconiego. "Gazeta Wyborcza": Kto uczęszcza na lekcje religii, ma mieć stosowne potwierdzenie w postaci indeksu - zarządził abp gdański Sławoj Leszek Głódź, informuje gazeta. Nie ma na razie żadnych przypadków zachorowań i zabrudzić związanych z powodzią. zatem służby sanitarne nie planują masowych szczepień. Na terenach, z których pomału ustępuje pustosłowie po powodzi, uzdatniają tylko wodę w wodociągach i kontrolują stan sanitarny placówek użyteczności publicznej.nieszczęśliwy wypadek zmieniła Polskę, było to widać na uroczystościach - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jadwiga Staniszkis. 1 stycznia rosyjski Gazprom może wystąpić z żądaniem od Ukrainy kar za niepobrane objętości zakontraktowanego gazu - oświadczył w pierwszy dzień tygodnia Walerij Jaziew, wiceprzewodniczący Dumy Państwowej (niższa pokój parlamentu Rosji) i stary Rosyjskiego Towarzystwa Gazowego. Justyna Kowalczyk zdobyła wicemistrzostwo olimpijskie. złoto straciła jednak nieledwie na samym końcu zawodów - została wyprzedzona przez Norweżkę Marit Bjoergen na zakręcie. - No, tak. Moja mała błąd na zakręcie - komentowała na gorąco Polka. - Ja się coraz muszę nauczać - dodała skromna... srebrna medalistka.

spadkobierca Leo Beenhakkera jest już znany. W PZPN pies z kulawą nogą tego nie ukrywa, kto jest faworytem do zajęcia stanowiska Holendra - twierdzi "Przegląd Sportowy". Aby chociaż do tego doszło, skończony musi być jeden warunek - porażka w najbliższym meczu eliminacyjnym ze Słowenią.

Kobiety w Somalii noszące biusthalter nie mają łatwego życia. Mogą za to utrzymywać się co więcej wychłostane. Jak twierdzą społeczeństwo Mogadiszu, taki rodzaj kary stosuje rebeliancka grupa somalijska Szabaab. Uczniowie jednej z brytyjskich podstawówek przeżyli chwile grozy, gdy zaaranżowana za pomocą nauczycieli morał wymknęła się spod kontroli. Miała ich wyszkolić analizowania faktów, ale okazała się lekcją... strachu.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zwolnił wpływowego kremlowskiego doradcę ds. mediów Michaiła Lesina za, jak piszą rosyjskie media, "łamanie zasad pracy i etyki". Zwracają uwagę, że to pierwsza tego rodzaju dymisja pod rządami Miedwiediewa. Zawalił się podkop kolejowy drążony na międzynarodowej trasie prowadzącej z Czech na Słowację - w okolicach Jablunkova na Morawach, mimo granicy z Polską. pies z kulawą nogą nie ucierpiał, ale straty materialne liczone są w dziesiątkach milionów koron. w pewnej mierze 50 milionów złotych ma częstować się nowy rozszerzenie fabryki wyrobów kulinarnych Winiary w Kaliszu, należącej do szwajcarskiego koncernu Nestle. biznes zapowiada zwiększenie zatrudnienia w Kaliszu, ale nie zdradza ani liczby nowych pracowników, ani asortymentu produkcji.zakład karny za zabiegi in vitro, eksperymenty na embrionach i wymiana handlowa nimi - takie kary przewiduje cywilny model nowelizacji Kodeksu Karnego. Szanse jego uchwalenia są znikome, bo posłowie PO i Lewicy zgłosili konkluzja o odprawa go już w pierwszym czytaniu. Bp Tadeusz Pieronek przyznał, że jego wypowiedź dla rzymskiego portalu "Pontifex" z 25 stycznia nie została zmanipulowana przez redaktora. klecha w wywiadzie powiedział, że "Shoah jest pomysłem Żydów". Prezydent Lech Kaczyński w Belwederze odznaczył medalistów lekkoatletycznych mistrzostw świata i ich trenerów. Po oficjalnej części zaprosił ich na lunch - nie bez przyczyny dla Tomasza Majewskiego prezydent przygotował piwo.

Jemen: nasz szef Al-Kaidy zabity


boss Al-Kaidy w Jemenie zginął w starciu z jemeńskimi siłami bezpieczeństwa - poinformowała państwowa agencja prasowa Jemenu.

Rekordowe mrozy: - 30 stopni


Rekordowe mrozy w Polsce. W nocy z niedzieli na poniedziałek zanotowano w Białymstoku -25 stopni Celsjusza, a przy gruncie chociażby -31. uprzedni to najniższe temperatury w Polsce - podało gabinet Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

kwartet zgony pacjentów z A/H1N1 w Polsce


bilans zgonów pośród pacjentów, którzy mieli wirusa A/H1N1 to w sumie cztery osoby. U wszystkich znaleziono ślady wirusa, wobec tego zakwalifikowanie ich w statystykach. tymczasem w żadnym przypadku nie potwierdzono ostatecznie związku obecności wirusa ze śmiercią pacjentów - podkreśla Państwowy Zakład Higieny.

Obrońcy esesmana powołują się na rozprawa Lizboński


Adwokaci byłego esesmana Heinricha Boere, oskarżonego o zamordowanie trzech holenderskich cywili w 1944 r., zażądali umorzenia procesu, powołując się na unijny praca pisemna Lizboński, który wszedł w życie we wtorek.

Portugalia: Parlament zezwolił na małżeństwa osób tej samej płci


Parlament w większości katolickiej Portugalii przyjął ustawę zezwalającą na zawieranie małżeństw przy użyciu osoby tej samej płci. Pary homoseksualne nie będą mogły zaadoptować dzieci.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego