Graś: Prezydent na chyba nie mówił o PO i PSL


Prezydent mówiąc o kryzysie patriotyzmu i o politykach, którzy chcą wyprzedać narodowy majątek, na prawdopodobnie nie puder na myśli polityków PO i PSL - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik rządu Paweł Graś.

Mężczyźni na Łotwie noszą swoje żony na rękach, na plecach - i pod pachami. I to pędem. ponad pięćdziesiąt par wzięło udział w niecodziennym wyścigu, w którym mąż musiał "przetransportować" żonę do mety na wzgórzu. Indonezyjski partyzant nieprawny o zaplanowanie krwawych zamachów bombowych na Bali w 2002 r. został we wtorek zabity przez policję w strzelaninie pod Dżakartą - poinformowało bodziec zbliżone do jednostek antyterrorystycznych. niezwykle przeszywający dopisek Leszka Millera do filmu TVP "Towarzysz generał". - Reżyser tego filmu to Goebbels naszych czasów - stwierdził w RMF FM były premier.Pięć posiedzeń i aż piętnastu świadków - taki ambitny plany sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery hazardowej podyktował na kolejny tydzień jej przewodniczący. wśród przesłuchiwanych mają się odnaleźć minister finansów Jacek Rostowski oraz jego poprzedniczka Zyta Gilowska. Mała Róża nie wróci aczkolwiek do rodziców - zdecydował poznański sąd. naraz po urodzeniu smarkula została odebrana matce i trafiła do rodziny zastępczej. Rodzice chcą ją odzyskać. - Ja jej dałem początek życia i chcę ją wychować – mówi ojciec. Szykuje się wielka bunt na polskich drogach. Już od stycznia co więcej gimnazjaliści będą mogli przykucnąć za kierownicą Microcara - mini samochodu. I to bez prawa jazdy...

komentarz PiS Andrzej Jaworski i Zbigniew koźlak domagają się zdjęcia z gdyńskiego kościoła redemptorystów odsłoniętej w sobotę pamiątkowej tablicy, poświęconej 65. rocznicy zatopienia na Bałtyku przez Rosjan trzech niemieckich statków "Wilhelm Gustloff", "Goya" i "Steuben". Katastrofy te pochłonęły ok. 20 tys. ofiar.

- Można powiedzieć, że w sprawie wieszania krzyży w szkołach wyprzedziliśmy Europejski Trybunał Praw Człowieka - żartował w TVN24 gen. Wojciech Jaruzelski. Tragiczne wieści z Paryża. Zmarł 38-letni miłośnik sportu Paris Saint Germain, pobity nim miesiącem przez... członków grupy kibicowskiej tego samego klubu. minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux zapowiedział, że policja jest bliska wyłapania wszystkich sprawców napaści.

Tysiące ludzi demonstrowały w piątek w kilku krajach Ameryki Łacińskiej przeciwnie prezydentowi Wenezueli Hugo Chavezowi. Manifestanci zarzucają mu zamordyzm i wtrącanie się do spraw międzynarodowych. Muzeum Historii krajowy stara się o pozyskanie przedmiotów z miejsca katastrofy pod Smoleńskiem. Chciałoby trwać m.in. szarfę z wieńca prezydenckiego, kto przetrwał katastrofę i - jeżeli będzie to możliwie - to fragment rozbitego samolotu. Trzy osoby zginęły we wtorek, a jedna została z trudem ranna w niemieckiej miejscowości Schwalmtal (Nadrenia Północna-Westfalia), dokąd mąż zaczął strzelać, a nadal zabarykadował się w domu - informuje policja.Japońska przeciwstawienie w przeprowadzonych w niedzielę wyborach parlamentarnych zmierza ku historycznemu zwycięstwu nad rządząca od nieomalże 50 lat Partią Liberalno-Demokratyczną - wynika z sondaży przeprowadzonych przy wyjściu z lokali wyborczych. coraz w sobotę, na nabożeństwie w Warszawie, żegnał ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W niedzielę - zastępował tragicznie zmarłego księdza Adama Pilcha podczas jednego z nabożeństw. W nocy z niedzieli na poniedziałek wice biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, biskup Mieczysław Cieślar sam zginął w tragicznym wypadku samochodowym pod Łodzią. "Rzeczpospolita": Polskie służby ratunkowe nie są przygotowane na właściwą reakcję w razie ataku terrorystycznego - wynika z wywiadu, którego udzielił gazecie były zwierzchnik Rządowego środek Bezpieczeństwa, rzeczoznawca ds. terroryzmu Przemysław Guła.

zawżdy kontuzjowana ze złotem


Australia ze sportów zimowych nie słynie, ale w Vancouver ma już drugie złoto. Tej nocy po medal z najcenniejszego kruszcu w skokach akrobatycznych sięgnęła Lydia Lassila. A patrząc na kurs jej przepełnionej kontuzjami kariery, w Kanadzie w ogóle nie powinno jej być.

Afryka wcześnie rano wyszła, ale już chce powrócić


Uczestnicy szczytu klimatycznego w Kopenhadze wracają do negocjacji, zawieszonych w pierwszy dzień tygodnia zanim południem z inicjatywy państw afrykańskich. Zainicjowały one bunt, bowiem w ich ocenie kraje bogate próbują przewertować na szczycie sprawozdanie z Kioto.

Wyznaczono daty przesłuchań premierów


prezes rady ministrów Donald Tusk zostanie przesłuchany dzięki hazardową komisję śledczą 4 lutego; dzień potem poprzednio śledczymi ma stanąć poprzedni zwierzchnik rządu Jarosław Kaczyński; na 10 lutego zaplanowane jest przesłuchanie byłego premiera Leszka Millera.

Dopalacze kupisz w automacie


Zaczęło się od Łodzi. w dalszym ciągu jak grzybki po deszczu rozsiały się po Polsce. od tego czasu pojawiły się punkty czynne całą dobę. teraz nadchodzi prawdziwa rewolucja - samoobsługa. Sklepy z dopalaczami to wspaniały interes, toteż nieznany pomysł managerów jednego z łódzkich smartshopów. Zapowiadają oni, że już w krótkim czasie środki będzie można nabywać jak puszkę coli - prosto z automatu.

Polska - Kraj Kwitnącej Wiśni 1:1. Fatalny pozostały set


W pierwszym meczu Pucharu Wielkich Mistrzów Polska gra z gospodarzami turnieju - Japonią. Do ugrania w całym turnieju jest aż milion dolarów. Pierwszego lufa nasi reprezentanci wygrali 25:22, ale w drugim spisali się mrowie gorzej - Japończycy wygrali 25:15.