Członkowie SD chcą odwołania Piskorskiego


ekipa członków Stronnictwa Demokratycznego z południowej Polski - niedawno zawieszonych w prawach członków partii dzięki jej przewodniczącego Pawła Piskorskiego - spotkała się w Katowicach,

Mieszkańcy kolejnego wieżowca w Szczecinie są ewakuowani po tym, jak doszło w tym mieście do wybuchu gazu - poinformował wyraziciel prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Jak wyjaśnił, także w tym budynku stwierdzono grzech stężenia gazu. Sprawdzane są też okoliczne bloki; odcięto też dostęp gazu. - Nie brałem udziału w procesie prac nad nowelizacją ustawy hazardowej - zeznał nim sejmową komisją śledczą boss kancelarii premiera. Jak podkreślił "nie należało to do jego zadań służbowych". Przesłuchanie Tomasza Arabskie zakończyło się nader poźnym wieczorem. - Mogę być lepszym prezydentem od Kaczyńskiego. Wiem jakiej prezydentury oczekują Polacy - mówi Jerzy Szmajdziński w TVN24.Nowoczesny ultrasonograf zdatny w diagnostyce onkologicznej dzieci - takie urządzenie miało odkryć się w szpitalu dziecięcym obok ul. Niekłańskiej w Warszawie. Miało, ale się nie znajdzie. przyrząd za na próżno chciała dać placówce Wielka kapela Świątecznej Pomocy. Szpital nie chce urządzenia, bo nie byłby w stanie go utrzymać. głosiciel szpitala zapewnia jednak, że ostateczne "nie" dość jeszcze nie padło. nigdy nie widziały i już nie zobaczą światła dziennego, są niejako całkowicie łyse, poranione, głodzone. 90 procent jajek w Polsce pochodzi z hodowli przemysłowej, którą koalicja Europejska uznała za niehumanitarną. A niemniej jednak alternatywa należy do nas - konsumentów. - Prosiłam, ażeby przestali traktować nas jak niewolników, bo jesteśmy pracownikami. Odpowiedział: jesteście niewolnikami – wspomina Naomi Navarro, Filipinka, która przyjechała pracować do Polski. W podobnej sytuacji znalazło się 27 jej rodaczek. W Polsce miały zakontraktowaną dobrą pracę. Zaciągnęły przeto pożyczki na podróż i przyjechały z Filipin do Parczewa. Nie przypuszczały, że trafią do obozu pracy.

Sejmowa komitet etyki zobowiązała Ireneusza Rasia - wiceszefa klubu PO - by uzupełnił swoje oświadczenie majątkowe i napisał, od kogo ma około 300 tysięcy złotych. Sam delegat zapytany dzięki "Rzeczpospolitą" o dane tajemniczego pożyczkodawcy mówi, że to "prawie kuzyn".

Komitety wyborcze: Andrzeja Olechowskiego, Ludwika Wasiaka, Franciszka Wójcika, Bogdana Szpryngiela usunęły wady w swoich zawiadomieniach i zostały zarejestrowane - poinformował naczelny zespołu kontroli finansowania partii politycznych Krajowego Biura Wyborczego Krzysztof Lorentz. - Jarosław Kaczyński jest na co dzień pod ręką mamie w szpitalu. Nie możemy sobie pozwolić na taką trasę wyborczą, jaka się powinna odbywać - mówił w Polskim Radiu przedstawiciel sztabu kandydata PiS Paweł Poncyljusz.

Należy rozważyć marginalizacja z hazardowej komisji śledczej dwójki posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna, ponieważ brali oni udział w procesie legislacyjnym, którym zajmuje się komisja - to główna asercja ekspertyzy Biura Analiz Sejmowych, która trafiła do sejmowych śledczych. szef PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował dzień dzisiejszy zespół Pracy Państwowej. W zespole znaleźli się m.in. Zbigniew Ziobro, Aleksandra Natalli-Świat, Joanna Kluzik-Rostkowska, Ryszard Legutko. - Nie było na pokładzie samolotu żadnych tajnych dokumentów ani nośników, na których byłaby zawarta wiedza dotycząca bezpieczeństwa państwa - powiedział w "Kawie na ławę" TVN24 Paweł Graś. reprezentant rządu zapewnił, że podobny narzędzie elektroniczny ofiar katastrofy w Smoleńsku zabezpieczyli rosyjscy i polscy prokuratorzy społem z przedstawicielami ABW i SKW. Po identyfikacji został on aktualnie przekazany do Polski.Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku na placu Trzech Krzyży w Warszawie, dokąd zderzyły się dwa samochody osobowe - poinformowała Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że wśród poszkodowanych jest posłanka PiS Jolanta Szczypińska. 4 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzić będzie uroczystość św. Floriana - patrona strażaków. Za swego "opiekuna" uważają go również hutnicy i kominiarze. między ludności zamieszkującej zalane z wykorzystaniem wodę tereny, od początku powodzi, zarejestrowano 67 przypadków zanieczyścić pokarmowych. Uszkodzonych jest 66 wodociągów, zalanych 28 cmentarzy i 57 oczyszczalni ścieków. zasoby siły roboczej szczepią się przeciw tężcowi.

tok b. prezydenta Olsztyna w toku


Świadkowie w procesie gospodarczym b. prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego zeznali w poniedziałek przedtem sądem, że bez liku wniosków wpływało do urzędu miasta o zawieszenie opłat za wieczyste użytkowanie gruntu, a prezydent ostatecznie sam podejmował w tych sprawach decyzje.

świętowanie w 65. rocznicę wyzwolenia Belgii dzięki dywizję gen. Maczka


Uroczystości upamiętniające dokonania 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka w wyzwoleniu Belgii spod okupacji niemieckiej - apel pamięci, salwa honorowa, kompletacja kwiatów - odbyły sięw Warszawie.

Episkopat broni języka; "zwroty niegodne Polaka"


"Nasz Dziennik": "Jesteśmy świadkami wprowadzania do przestrzeni publicznej zwrotów prymitywnych i obraźliwych, niegodnych chrześcijanina i Polaka - alarmuje Episkopat Polski. dodatkowy list księży biskupów zatytułowany "Bezcenne dobro języka ojczystego" zostanie odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę.

ówczesny naczelny ABW usłyszy zarzuty


Witold M., dawny dyrektor Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, której funkcjonariusze mieli zatrzymać Barbarę Blidę, usłyszy prokuratorskie zarzuty. Są one związane ze śledztwem dotyczącym warunki zatrzymania i śmierci byłej posłanki SLD. Prokuratura już wydała stosowne postanowienie, M. nie stawił się jednak na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.

"Całe swoje egzystencja poświęcił dla innych"


urna z prochami prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK Czesława Cywińskiego została pochowana z wojskowymi honorami na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Cywiński jest jedną z 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.