Członkowie SD chcą odwołania Piskorskiego


zespół członków Stronnictwa Demokratycznego z południowej krajowy - świeżo zawieszonych w prawach członków partii za pośrednictwem jej przewodniczącego Pawła Piskorskiego - spotkała się w Katowicach,

całokształt wskazuje na to, że przepis o chemicznej kastracji pedofilów jest niewykonalna - informuje "Dziennik periodyk Prawna". W areszcie śledczym w Lublinie powiesił się 18-latek. Jak incognito dowiedział sie reporter RMF FM Krzysztof Kot, pan został aresztowany między innymi za kradzieże i rozboje. 18-latek powiesił się na kracie w oknie celi. "Gazeta Wyborcza": Nie musimy ni stąd ni zowąd przebierać się za ludzi życzliwych, optymistów, za ludzi, którzy szukają raczej porozumienia niż wojny - powiedział w wywiadzie dla prasa periodyczna prezes rady ministrów Donald Tusk.do licha i trochę szumu, później łysek ciszy i rząd znów wraca do kontrowersyjnego projektu kontroli internetu. Jak donosi "Dziennik", wiceminister finansów Jacek Kapica chce regulacji prawnych, które pozwolą podległym mu służbom utrudniać witryny internetowe. premier Donald Tusk, w charakterze interesującą określił propozycję szefa MSZ Radosława Sikorskiego, by wybory przewodniczącego Rady Europejskiej UE i tzw. szefa unijnej dyplomacji były bardziej demokratyczne. Dwa dni po eksplozji gazu w jednym z domów w Bydgoszczy nieodróżnialny czas trwa sprzątanie i szacowanie strat. niezależnie od segmentu, w którym nastąpił wybuch i zrównał go z ziemią, uszkodzone zostały dodatkowo sąsiednie budynki. - Myślałam, że to sensacja wybuchła - mówi TVN24 kobieta Maria, mieszkanka jednego z nich.

Polakom w najwyższym stopniu zależy na tzw. liście białoruskiej - powiedział PAP Andrzej Kunert, asystent Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, odnosząc się do zapowiedzi prezydenta Rosji o przekazaniu Polsce nieznanych dotąd dokumentów dotyczących Katynia.

szef rządu Donald Tusk zaprosił na piątek o brzasku szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę w sprawie tzw. ustawy hazardowej - poinformował ambasador rządu Paweł Graś. Do spotkania miałoby osiągnąć cel po głosowaniach w Sejmie. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że prezydent Lech Kaczyński wyraził już swoją opinię na temat odwołania Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"Błędny rycerz, tygrysica i naleśnik" - pod takim frapującym tytułem "Gazeta Wyborcza" publikuje wywiad z prof. Tomaszem Nałęczem, na zagadnienie komisji hazardowej. Policjanci z Podkarpacia zatrzymali mężczyznę, który włamał się do kilkunastu plebanii m.in. w Rzeszowie i Warszawie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mógł zrabować poniekąd 100 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia. Krzysztof Piesiewicz, członek senatu PO, wybitny scenarzysta filmowy i prawnik, zrzekł się immunitetu i wyraził zgodę na ruch do odpowiedzialności karnej - dowiedział się "Wprost". Powodem są pomówienia o posiadanie kokainy.- Chciałbym przeprosić za piątek za moją niedyspozycję - tymi słowami rozpoczął przesłuchania w komisji "hazardowej" były minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki. Do końca tygodnia będzie wiadomo, czy prokuratorzy mieli regulacja donieść zgodę na wykorzystanie za pośrednictwem Jacka Mąkę stenogramu z podsłuchu dziennikarzy C. Gmyza i B. Rymanowskiego. Zapowiedział to pryncypał Prokuratury Krajowej Edward Zalewski. Prokurator ujawnił też, że wywiadowca z Wielkopolski zdecydują o ewentualnym wszczęciu śledztwa ws. możliwości popełnienia za pośrednictwem ABW przestępstwa. "Polska The Times": Minister obrony narodowej Bogdan Klich może być pierwszą polityczną ofiarą po katastrofie prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem.

"Nie dziwi mnie stanowisko PiS, to było od początku chore"


W 2007 roku specjaliści z programu naprzeciw korupcji Fundacji im. Stefana Batorego chcieli monitorować prace rządu PiS nad ustawą hazardową. Na swoje pisma nie doczekali się odpowiedzi – ustalił serwis tvp.info.

Sprawca tragicznego wypadku: to była niepoprawne funkcjonowanie


36-letni Radosław K., nieprawny o spowodowanie katastrofy drogowej, został aresztowany - poinformowała prokuratura. Mężczyzna w piątek wieczorem po pijanemu wjechał samochodem w grupę ludzi wracających z wieczornego nabożeństwa w Siennicy Nadolnej (Lubelskie).

pierw spłonął jej dom. nadal straciła męża i syna


Płonęły szafy, łazienka, ściany największego pokoju - mówiła załamana. Było przedpołudnie, a w mieszkaniu tylko ona. Gdy mąż Ewy K. dowiedział się o pożarze, już ruszył w stronę domu. Wiózł syna, spieszył się. Kilkadziesiąt kilometrów od celu, z niewiadomych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i wbił się w TIR-a. Obaj zginęli.

Engelking zapoznał się z protokołem z zeznań poprzednio komisją


B. zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking w środę zapoznał się z protokołem z lipcowych przesłuchań nim komisją śledczą ds. nacisków. Nie podpisał go jednak, bo - jak powiedział - potrzebuje więcej czasu na jego lekturę.

Abp Nycz: Janusza Kurtykę trudno dać w zamian


Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie, których bardzo z trudem zastąpić, do nich m.in. należał Janusz Kurtyka - mówił abp Kazimierz Nycz w toku mszy w intencji prezesa IPN , który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego