Członkowie SD chcą odwołania Piskorskiego


zespół członków Stronnictwa Demokratycznego z południowej nasz - niedawno zawieszonych w prawach członków partii przy użyciu jej przewodniczącego Pawła Piskorskiego - spotkała się w Katowicach,

Stefan Niesiołowski w "Faktach po Faktach" TVN24nie szczędzi ostrych słów i sarkazmu wojskowym ekspertom. - nadzwyczaj mnie irytują nasi stratedzy: pan Polko, Petelicki i Koziej. jeżeli kierowali Powstaniem Warszawskim, bez ryzyka podpisaliby pokój w Berlinie, a jeśliby Hitler ich zobaczył, popełniłby samobójstwo ze strachu - mówił nie kryjąc irytacji. Najwcześniej w kwietniu znane będą wyniki kontroli skarbowej, potrzebne w śledztwie dotyczącym finansowania w 2005 r. kampanii wyborczej do parlamentu w okręgu lubelskim Platformy Obywatelskiej i jej lidera Janusza Palikota. Dziś na lotnisku Okęcie miał wylądować samolot z trumną z ciałem szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszka Gągora tudzież kolejnych pięciu ofiar katastrofy. Nie wystartował niemniej jednak z Moskwy, ponieważ przestrzeń powietrzna nad Polską została zamknięta.za pomocą kilka godzin, kilkutysięczny tłum, demonstrował w niedzielny koniec dnia nim Pałacem Prezydenckim. Domagał się od premiera powołania międzynarodowej komisji, która zbadałyby przyczyny wypadku lotniczego pod Smoleńskiem, w którym zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. pikieta odbyła się bez dopełnienia formalności w urzędach. według posłów PiS lipcowa przeprowadzenie komornicza hali Kupieckich Domów Towarowych w Warszawie budzi poważne wątpliwości - interwencja policji była spóźniona, a załoga agencji ochrony użyli nieproporcjonalnych środków przymusu. MSWiA i zwierzchnictwo policji odpierają te zarzuty podkreślając, że działania funkcjonariuszy ówczesny adekwatne do sytuacji. Dzisiaj, na nauka umoralniająca PiS, sprawą KDT zajęła się sejmowa komisja praw człowieka. Rodzina, przyjaciele i koledzy z Biura Ochrony Rządu pożegnali na cmentarzu parafialnym w podwarszawskim Komorowie podporucznika Artura Francuza, kto 10 kwietnia zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku.

stopień zgodził się na podpisanie protokołu zmieniającego umowę między Polską a USA w sprawie umieszczenia elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej - poinformowało CIR. modyfikacja umowy wiąże się ze zmianą koncepcji tarczy antyrakietowej.

- ranga Tuska, to poziom zdumiewającej nieudolności - w drugą rocznicę zaprzysiężenia gabinetu PO ocenił Jarosław Kaczyński na antenie Radia Maryja. przedtem na konferencji prasowej PiS kompleksowo oceniało postępowanie rządu, a Mariusz Błaszczak zarzucał premierowi: - Doliczyliśmy się w exposé 125 obietnic, żadna nie została zrealizowana. Włodzimierz Cimoszewicz poinformował, że premier Donald Tusk zaproponował mu współpracę ekspercką w sprawach międzynarodowych, ale nie było mowy o tworzeniu żadnej instytucji, do której miałby wejść były premier, a chwilowo członek senatu niezależny.

Lubelska prokuratura umorzyła kwerenda w sprawie wpisu na blogu posła Janusza Palikota (PO), w którym prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego brata nazwał "kurduplami". Prokuratura sprawdzała, czy doszło do znieważenia prezydenta RP. - Człowiek liczy na pomoc, aczkolwiek ta pomagier nie przychodzi. Zdarza się - mówił w Radiu ZET pretendent na prezydenta Grzegorz Napieralski. W ten sposób skomentował brak poparcia dla jego kandydatury ze strony Włodzimierza Cimoszewicza. Mirosław Drzewiecki miał nie brać pieniędzy za własny urlop, jak się acz okazuje dosyć tak nie jest. Dziennikarze RMF FM ustalili, że w sejmowej kasie na byłego ministra sportu czekają spore pieniądze - 13 tys. złotych.Prezydent powinien być przede wszystkim fachowy i inteligentny. Nie winien też gardzić ojczyzną i problemami jej obywateli. Takie cechy wskazali respondenci w sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. Którzy kandydaci stanęli na wysokości zadania? - teraz z perspektywy czasu śmieję się, że był to rzygający agent. (...) poza tym arywista bez sumienia - tak mówi mężczyzna, który przez ostatnie kilka miesięcy towarzyszył słynnemu agentowi CBA Tomaszowi. Temu samemu, który "na sumieniu" ma m.in. Weronikę Marczuk-Pazurę i byłą posłankę PO Beatę Sawicką. rozmówca dziennikarzy "Teraz My", stał się "przyjacielem" agenta ze względu na swą koleżeństwo z Kwaśniewskimi. Twarde i ostre - tak kierownik Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego Jan Malicki ocenia wystąpienie premiera Rosji Władimira Putina w czasie uroczystości rocznicowych na Westerplatte.

"Afera gruntowa" - oskarżony rozesłał notatki rodzinie


Prokurator Andrzej Pasieczny rozpoczął zanim Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia mowę końcową w procesie Piotra Ryby i Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w "aferze gruntowej". póki do tego doszło, Ryba chciał odroczenia procesu, by mógł złożyć wyjaśnienia po zapoznaniu się ze swymi notatkami. Sąd uznał to za obstrukcję procesową i oddalił wniosek.

Kopalnie zalane


zalew na południu nasz dotknęła rzędu 50 odkrywkowych zakładów górniczych, eksploatujących głównie złoża kruszyw. Podtopione lub zalane są wyrobiska lub obiekty takich kopalń w woj. małopolskim, śląskim, opolskim i podkarpackim.

Warszawa: Nurkowie walczą o wał. Zagrożony budynek


Aktualna przypadek powodziowa w stolicy:

"Fakty": niebezpieczna odwilż, mobilizacja w armii


Topniejący śnieg powoduje, że zagrożenie powodzią narasta w kraju z każdą chwilą.

Niezależny kandydat z poparciem


klaster Naczelna Stronnictwa Demokratycznego jednogłośnie opowiedziała się za poparciem nieależnego kandydata Andrzeja Olechowskiego w tegorocznych wyborach prezydenckich.