Denver Nuggets idą jak burza!


Koszykarze Denver Nuggets fajnie rozpoczęli sezon. Pięć spotkań i pięć zwycięstw. obok Bostonu to jedyna ekipa, która nie zaznała jeszcze smaku porażki.

Grzegorz Szamotulski opuścił dzisiaj grupa Jagiellonii w tureckiej Antalyi - poinformował naczelny naszego klubu Cezary Kulesza na oficjalnej stronie klubu. . "W poniedziałek jesteśmy umówieni z zawodnikiem w Białymstoku i nie wcześniej za porozumieniem rozwiążemy obowiązujący kontrakt" - dodał. Zatamowano punkt programu wycieku z szybu naftowego w Zatoce Meksykańskiej uszkodzonego po zatonięciu platformy wiertniczej. Inżynierom BP udało się połączyć postawioną nad nim kopułę ze znajdującym się na powierzchni zbiornikiem półtorakilometrową rurą. Angielskie massmedia spekulują, że latem Chelsea prawdopodobnie wybrać się na zakupy do Realu. przed chwilą w Madrycie gra albowiem piłkarz, którego Carlo Ancelotti widzi w swojej drużynie - to Holender, Rafael van der Vaart.W nocy z piątku na sobotę wyciągnięto przesyłki z polskiego samolotu transportowego Antonow 26, kto w czwartek awaryjnie lądował na zamarzniętym jeziorze Ulemiste w pobliżu lotniska w Tallinie. płatowiec jest już na brzegu. 6-osobowa załoga, dzięki umiejętnościom pilota jest cała i zdrowa i w sobotę lub niedzielę wróci do Polski. Prezydent USA Barack Obama ogłosił w czwartek, że przedłuży amerykańskie sankcje gospodarcze pod Iranu - poinformował biała barwa Dom. Mieszkańcy miasta Stephenville w Teksasie, które określają mianem "kowbojskiej stolicy świata", są oburzeni, że nasz uniwersytet zezwolił na wystawienie przez studentów sztuki "Ciało Chrystusa", w której Jezus z Nazaretu został przedstawiony w charakterze homoseksualista – podaje serwis foxnews.com.

ambasador Watykanu księżulek Federico Lombardi oświadczył, że porównywanie ataków na papieża do antysemityzmu nie jest zgodne z linią Kościoła. Tym samym oficjalnie odciął się od słów kaznodziei Domu Papieskiego ojca Raniero Cantalamessy.

Samochodem staranowali kawiarnię, w której stał bankomat i ukradli sporo gotówki. policja z Melbourne w Australii poszukuje trzech mężczyzn, którzy dokonali tego zuchwałego rabunku. Dzień przedtem sobotnim meczem piłkarskiej ekstraklasy z Koroną Kielce trener Legii Jan Urban zapewnił, że nie otrzymał ultimatum od działaczy warszawskiego klubu. Dodał jednak, iż czuje uzasadnioną presję z ich strony.

Piłkarze Napoli w drugiej kolejce z blisko zdołali odrobić dwubramkową stratę. Tym społem gonili następstwo w spotkaniu z Juventusem Turyn i odnieśli niespodziewane zwycięstwo. Prezydent Węgier Laszlo Solyom wziął udział w uroczystościach z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Powiedział m.in., że obowiązkiem każdego kraju jest zabezpieczenie swoich rodaków żyjących za granicą. jankeski stalowy ptak bezzałogowy zaatakował w piątek cele w Północnym Waziristanie, regionie plemiennym na północy Pakistanu - poinformowały pakistańskie służby wywiadowcze i mieszkańcy. Zginęły co bynajmniej trzy osoby.30 osób zostało nieco rannych w wypadku autokaru, do jakiego doszło w godzinach rannych pod Berlinem. Większość pasażerów autokaru stanowili Polacy. Brytyjskiemu kontrwywiadowi (MI5) grozi pięć nowych śledztw w związku z zarzutami, że w zmowie z nim bezprawnie uwięziono i torturowano pięciu brytyjskich muzułmanów w Pakistanie - poinformował w poniedziałkowym wydaniu kronika "Daily Telegraph". Bezzałogowy samolot, pewno amerykański, rozbił się w niedzielę w Pakistanie na obszarach plemiennych w pobliżu granicy z Afganistanem. agencja Associated Press pisze, powołując się na naocznego świadka, że w Waziristanie Północnym ludzie gratulowali sobie zestrzelenia tego samolotu.

następny montaż konstrukcji gdańskiego stadionu


Na początku lutego proch się rozpocząć montaż konstrukcji stalowej budowanego w Gdańsku Letnicy stadionu piłkarskiego na czempionat Europy w 2012 roku. 82 potężne przęsła, z których każde waży 66 ton, zostaną niemniej jednak zainstalowane miesiąc później. kancelaria Inwestycji Euro Gdańsk 2012, które nadzoruje budowę, nie widzi w tym problemu.

Penguins rozbili Rangers, hat-trick Crosby'ego


Hokeiści Boston Bruins, wygrywając po rzutach karnych z Ottawa Senators 4:3, odzyskali dyrygowanie w tabeli Northeast Division ligi NHL. Mają 31 punktów i wyprzedzają o jeden punkt Buffalo Sabres i "Senatorów".

Rosja(nka) co chwila piękniejsza


W Rosji jest co chwila więcej pięknych kobiet - tak chociaż twierdzi większa część Rosjan. Z najnowszego sondażu wynika, że 60 proc. tamtejszych obywateli uważa, iż w ciągu ostatnich 15 lat przybyło urodziwych pań.

Pro Tour: Paweł Chmiel wyeliminowany


brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy z 2007 roku Paweł Chmiel odpadł w kwalifikacjach do turnieju głównego Pro Tour tenisistów stołowych w Warszawie. W decydującym meczu przegrał z Czechem Jirim Vrablikiem 1:4 (3:11, 10:12, 11:7, 9:11, 8:11).

Pakistańczycy niszczą talibów


Trzy obozy pakistańskich talibów w regionie Chajber, na północnym zachodzie kraju przy granicy z Afganistanem, zostały zniszczone przez wojsko.