Denver Nuggets idą jak burza!


Koszykarze Denver Nuggets świetnie rozpoczęli sezon. Pięć spotkań i pięć zwycięstw. obok Bostonu to jedyna ekipa, która nie zaznała coraz smaku porażki.

RFN świętują dziś rocznicę obalenia muru berlińskiego, ale tego dnia przypada również 71. rocznica "nocy kryształowej" - pogromu Żydów w hitlerowskich Niemczech. kierownik Arsenalu Londyn, Arsene Wenger wypowiedział się na sprawa zdrowia dwóch pierwszych dotąd bramkarzy "Kanonierów" - Manuela Almunii i Łukasza Fabiańskiego. W takich chwilach wszyscy jesteśmy Polakami - tymi słowami prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wyraził więź z pogrążoną w żałobie Polską. zdanie to padło w trakcie rozpoczętego w pierwszy dzień tygodnia szczytu nuklearnego w Waszyngtonie.Syn jednego z przywódców irańskiej opozycji Mehdiego Karubiego powiedział w poniedziałek, że jego tatuś uznaje obecnego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada jak szefa rządu, pomimo oszustw wyborczych, i w przyszłości uważa, że wybory zostały sfałszowane. Iran oskarżył o szpiegostwo trójkę Amerykanów, którzy pod koniec lipca nielegalnie przekroczyli granicę tego kraju z Irakiem - poinformowała przedstawicielstwo IRNA, powołując się na źródła sądowe. co więcej białoruska opór nie wierzy w dokonanie polskich gróźb pod adresem Białorusi. Zaostrzenie tonu Warszawy przy Mińska tłumaczy zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Polsce - podkreśla w pierwszy dzień tygodnia rosyjski pamiętnik "Kommiersant".

Dwa egipskie statki rybackie, przetrzymywane od czterech miesięcy dzięki somalijskich piratów, zdołały wyrwać się na pełne bezdno w rezultacie zbrojnej akcji ich załóg - poinformowała agencja Associated Press, powołując się na jednego z piratów i lokalnego biznesmena.

Chiński innowierca Liu Xiaobo odwołał się od wyroku skazującego go na 11 lat więzienia za działalność wywrotową - poinformowali jego obrońcy. Korea Północna przeprowadza denominację swojej waluty - wona - w dążeniu do opanowania inflacji i zastopowania czarnego rynku - podała w poniedziałek południowokoreańska przedstawicielstwo Yonhap.

Około 1500 euro w monetach wyławiają codziennie średnio pracownicy zakładu komunalnego z Fontanny di Trevi w Rzymie. Pieniądze wrzucają turyści w nadziei, że dzięki temu wrócą jeszcze kiedyś do Wiecznego Miasta. rocznie zostawiają tam 700 tysięcy euro. Na każdym rogu, na rowerach i pieszo, z psami, pistoletami i pałkami, w czapkach i bez, oznakowani i tajni - jakby 16 tys. funcjonariuszy i żołnierzy ma starać się o bezpieczeństwo w rozpoczynających się w piątek igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Ireneusz naiwniak został Piłkarzem Roku w plebiscycie organizowanym z wykorzystaniem Canal zaleta - Piłkarskie Oscary 2009. Nazwiska laureatów 11 kategorii ogłoszono w poniedziałek wieczór w ciągu uroczystej gali w Teatrze Polskim.Prokuratura Generalna Litwy odrzuciła nauka umoralniająca samorządu rejonu wileńskiego, w którym rządzi działanie Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL), o wszczęcie dochodzenia w sprawie podżegania do niezgody narodowej za pośrednictwem posła partii konserwatywnej Gintarasa Songailę. Palestyńczycy zburzyli kawałek muru wzniesionego za pośrednictwem Izraelczyków na okupowanych terenach Zachodniego Brzegu Jordanu. Tego dnia w Niemczech obchodzona jest uroczyście 20. rocznica zburzenia muru berlińskiego. Zdaniem eksperta Brookings Institution, Stevena Pifera, niżej podpisany z Rosją układ o dalszej redukcji strategicznej broni atomowej (START) dosyć zabezpiecza interesy USA i nie ogranicza im możliwości rozbudowy tarczy rakietowej w Europie.

Szafraniec: Naszym atutem jest gra zespołowa


Bez kontuzjowanego Roberta Kieliby przystąpią do finałowego meczu Pucharu własny piłkarzy ręcznych zawodnicy MKS Zagłębia Lubin.

Kolumbia: uwolniono czterech zakładników FARC


Kolumbijscy żołnierze uwolnili w niedzielę dwóch wysokiej rangi policjantów tudzież sierżanta, których zalicza się do najdłużej przetrzymywanych przy użyciu Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC) zakładników - podały dziś agencje.

PE zatwierdził skład nowej Komisji Europejskiej


Parlament Europejski zatwierdził dziś drużyna nowej Komisji Europejskiej pod wodzą Jose Barroso. Za nową KE głosowało 488 europosłów, przeciw było 137, wstrzymało się 72. W nowej KE komisarzem ds. budżetu jest Janusz Lewandowski.

Słowacja: prezydent powierzył Fico misję tworzenia rządu


Zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz powierzył w poniedziałek misję tworzenia rządu dotychczasowemu premierowi Robertowi Fico, którego lewicowo-populistyczna partia Smer zajęła zupa punkt w sobotnich wyborach parlamentarnych.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0-0


impreza Chorzów zremisował bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław w meczu 23. kolejki Ekstraklasy. Obydwie drużyny miały morze okazji bramkowych, ale nie potrafiły ich wykorzystać. bajecznie spisywał się golkiper gości Marian Kelemen. Z kolei Sebastian MIla raz trafił w poprzeczkę, a raz w słupek.