USA: nieobecność ubezpieczenia mógł kosztować życie 17000 dzieci


Brak ubezpieczenia medycznego mógł się przyczynić do śmierci bez mała 17 000 dzieci, hospitalizowanych w USA w ciągu kilkunastu ostatnich lat - informuje "Journal of Public Health".

Wybitnego uczonego mającego liczące się osiągnięcia badawcze dotyczące tematyki polskiej poszukuje do powstającej Katedry Studiów Polskich prestiżowy uniwerek Columbia w Nowym Jorku. konkurs w tej sprawie - jak informuje Fundacja na materia Nauki Polskiej - potrwa jeszcze do końca stycznia. Nowa grypa A/H1N1 może zabić w Niemczech nawet 35 tysięcy osób - ostrzega w rozmowie z dziennikiem "Bild" profesor Adolf Windorfer z Hanoweru. Egipscy archeolodzy odkryli w Luksorze kamienną płytę tzw. fałszywych drzwi z grobowca wysokiego dostojnika z czasów panowania XVIII Dynastii (1550-1292 r. p.n.e.) - poinformowała filia AFP.Dwóch astronautów z wahadłowca Discovery - amerykaniec Danny Olivas i Szwed Christer Fuglesang - wyszło w czwartek po raz inny w przestrzeń kosmiczną aby zamontować na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nowy zbiornik na amoniak. Wkrótce kwartet kolejne osoby powinny otrzymać transplantacja żywych komórek świńskiej trzustki, zabezpieczony poprzednio odrzuceniem wyciągiem z wodorostów - informuje 'New Scientist". Archeolodzy odkryli w Egipcie pozostałości grobowca ze ścianami pokrytymi inskrypcjami i grobowiec królowej Behenu z VI Dynastii, z czasów Starego Państwa - podaje filia Reuters.

Do 2020 r. w Polsce mają powstać inteligentne sieci energetyczne, dzięki którym zużycie prądu zmniejszy się nawet o 10 proc. model wspierania finansowego budowania takich sieci ruszył w piątek w Warszawie. zupa konkursy mają być ogłoszone za rok.

W środę mija 150. rocznica wielkiej burzy geomagnetycznej, która spowodowała zryw potężnych zorzy polarnych obserwowanych w całej Ameryce Północnej - informuje PAP dr hab. Arkadiusz Olech z siedlisko Astronomicznego PAN. Odkryto metaboliczny mechanizm, który prawdopodobnie umożliwia żywym organizmom dezintegrację nanorurek węglowych obecnych wewnątrz organizmu. Najnowsze badania przeprowadzone na modelach komórkowych pozwalają przypuszczać, iż nanorurki węglowe są biodegradowalne - donosi "Nature Nanotechnology".

Naukowcy informują, że "biochar" - materiał wykorzystywany przed wiekami przez Indian znad Amazonki do nawożenia gleby - we współczesnym świecie może pomóc spowolnić globalne zmiany klimatyczne. komunikat na ten rzecz został opublikowany w "Environmental Science & Technology". Ponad 50 mln zł rozdzielił zarząd województwa podkarpackiego na zagospodarowanie odpadów i rekultywację nieczynnych składowisk. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanych zostało 18 projektów. Naukowiec z włoskiego Instytutu Wiedzy o Atmosferze i Klimacie Gian Paolo Gobbi powiedział w wywiadzie dla "Corriere della Sera", że pył piaskowy, który wiatr unosi z Sahary jest być może bardziej groźny dla samolotów niż pył wulkaniczny.Indie poinformowały w środę, iż chcą w ciągu roku przeprowadzić egzamin swego nowego pocisku balistycznego, zdolnego przenosić głowice jądrowe na odległość powyżej 5 tys. kilometrów. Chorzy na Parkinsona mają problemy z rozpoznawaniem emocji innych ludzi na podstawie mimiki twarzy i intonacji głosu - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Neuropsychology". To może tłumaczyć z jakiego powodu pacjenci ci często czują się zakłopotani w towarzystwie. W lipcu wody światowego oceanu były najcieplejsze od 130 lat, a więc odkąd zaczęto mierzyć ich temperaturę.

Miasta będą się coraz szybciej ogrzewały


W efekcie zmian klimatu i rozrastania się aglomeracji, temperatury w miastach na całym świecie wzrosną szybciej niż w innych okolicach. Do połowy XXI w. noce w miastach mogą być cieplejsze poniekąd o powyżej 5,6 st. C - informują naukowcy w piśmie "Geophysical Research Letters".

Akwedukt wykuty w skale przez Inków odkryty w Peru


Peruwiańscy naukowcy z Narodowego Instytutu Kultury w Cuzco natomiast hiszpańscy grotołazi odkryli w parku archeologicznym Salapunku wykuty w skałach akwedukt Inków o długości około 3,5 kilometra - donosi serwis internetowy ANDINA.

Rejon BIOT największym morskim rezerwatem świata


Rząd brytyjski ogłosił rejon wysp Czagos na Oceanie Indyjskim, zwany oficjalnie Brytyjskim teren Oceanu Indyjskiego - BIOT, największym morskim rezerwatem świata - informuje brama brytyjskiego MSZ, cytując ministra Davida Milibanda.

Chorzy na parkinsona mają trudności z rozpoznawaniem emocji


Chorzy na Parkinsona mają problemy z rozpoznawaniem emocji innych ludzi na podstawie mimiki twarzy i intonacji głosu - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Neuropsychology". To może tłumaczyć dlaczego pacjenci ci często czują się zakłopotani w towarzystwie.

Pierwsza żywa komórka sterowana sztucznym genomem


Naukowcom udało się stworzyć pierwszą żywą komórkę kontrolowaną przez wyszukany genom. Mają oni nadzieję, że pozwoli to lepiej zrozumieć podstawowe mechanizmy sterujące ważnymi procesami życiowymi.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego