WSiP zwiększyły udział w Book House


Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne kupiły 20 proc. udziałów spółki Book House, zwiększając swoje zaangażowanie w tym wydawnictwie do 100 proc. - podały WSiP w komunikacie.

Odcinek autostrady A2 Stryków - Konotopa, między Łodzią a Warszawą, może być wybudowany za 3 mld zł, czyli o 2,7 mld zł taniej niż wstępnie szacowano - poinformował w środę w Łodzi minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Dodał, iż wynika to z ofert cenowych, które wpłynęły na przetarg dotyczący projektu i budowy tego fragmentu A2. Najnowsze komórki produkowane przez Nokię będą mieć funkcję nawigacji GPS. To żadna nowość, ale dla użytkowników istotne będzie to, że służba będzie w tym momencie darmowa. fabrykant liczy, że pomoże to w zwiększeniu sprzedaży aparatów obok utrzymaniu wysokich cen. Francuscy chłopstwo blokują w piątek cenny w wielu regionach Francji w proteście przeciw zapaści swojej branży. Rano kilkudziesięciu protestujących barykadowało słynne Pola Elizejskie w Paryżu.Ożywianie Wisły stanęło pod znakiem zapytania. Są pieniądze, a wciąż nie ma organizatora - informuje "Życie Warszawy". wyjąwszy wypłatą wynagrodzenia za pracę pracodawcy przyznają swoim pracownikom różnego rodzaju świadczenia. Mogą one liczyć na m.in. na przejęciu za pomocą pracodawcę ciężaru finansowania kosztów dojazdu pracowników do miejsca pracy. Nie w każdym przypadku plus tego nieodpłatnego świadczenia stanowi przychód pracownika ze stosunku pracy. rzędu 2/3 Polaków uważa, że abonament radiowo - telewizyjny jest nadmierny i ma obowiązek zatrzymać się zniesiony - wynika z raportu "Media: Cyfrowa rewolta i koniec abonamentu" firmy doradczej On Board PR Ecco Network a agencji badawczej PBS DGA.

Britain's top share index hit its highest closing level in more than 14 months on Monday as a weaker dollar sparked a rally in metals prices and some upbeat U.S. termin lifted sklep wielkopowierzchniowy sentiment.

RFN w dużych ilościach wykupują ze sklepów tradycyjne żarówki, które - w myśl unijnych regulacji - wkrótce mają zniknąć z taśm produkcyjnych i półek sklepowych w UE. jak zespół kongresmenów przeprowadził w styczniu przesłuchanie dotyczące pomocy udzielonej przy użyciu władze American International Group, najwięcej uwagi przyciągnęła publiczna reprymenda pod adresem sekretarza skarbu Timothy’ego Geithnera. Kongresmeni stwierdzili, że były boss nowojorskiego oddziału Fed kierował zakulisową akcją ratowania firm z Wall Street a zacierania śladów. Geithner odparował, że podjął prawidłowe kroki mające nie dopuścić do upadku systemu finansowego.

Po nieciekawej sesji WIG20 zdołał odrobić z nawiązką wczorajsze straty, czemu towarzyszyły zwiększone obroty i niewielkie wahania cen w ciągu dnia. ciągle brakuje jednoznacznych sygnałów. niedostatek handlu zagranicznego po październiku wyniósł 7 mld 592,3 mln euro - podał w piatek nadrzędny urząd Statystyczny. interes Holzwerk w Piszu (produkująca meble drewniane), która w poniedziałek niespodziewanie zwolniła całą załogę, wznowiła produkcję. kadra - niedaleko wręczonych im kilka dni temu wypowiedzeń - wrócili do pracy i czekają na efekty rozmów władz samorządowych z nowym pracodawcą.DM IDM SA, w raporcie z 31 sierpnia, obniżyli rekomendację dla spółki Integer.pl do "trzymaj" z "kupuj" podwyższając cenę docelową akcji do 45,3 zł z 40,1 zł. O tym, jak niezwykle jest naciągnięta sprężyna na amerykańskim rynku akcji przekonała piątkowa sesja w czasie której SP 500 spadł bez większego powodu najmocniej od lutego. z trudem za poważną przyczynę dotyczyć sprawę Goldman Sachs, który został delikwent za pomocą jankeski ochrona pieniężny o nieuczciwe czyn względem klientów. opodal iż dłuższy koniec tygodnia na większości rynków jest raz po raz bliżej, na rynku złotego od dwóch dni obserwujemy małe ożywienie. Rynki zignorowały wczorajsze słabe dane z USA (raport ADP), a to przekłada się na wzrost kursów walut z rynków wschodzących.

skarb państwa wniknie w konta przy użyciu hazardową lupę


przepis hazardowa po nowelizacji pozwoli Służbie Celnej, która ma opieka nad hazardem, wypróbować podatników grających z wykorzystaniem internet. - kuratela kont bankowych pozwoli wprawdzie na oszacowanie nie tylko przelewów z gier - zauważa "Dziennik gazeta Prawna". skarb państwa otrzyma np. informacje o darowiznach, które powinny być opodatkowane.

Nastroje globalne i emocje w przyszłości kierują kursem PLN


- W piątek, w pobliżu pewnego uspokojenia wahań kursu złotego, emocje i nastroje globalne nadal są głównym wyznacznikiem sytuacji na rynku walutowym. Pod dosyć tego dnia złoty wcale dynamicznie zyskał do euro ze względu odbiciu się amerykańskich giełd. Na horyzoncie nie zapewne coraz tymczasem normalizacji, co przekłada się na zwątpienie kierunku, w którym mogą udać się kwotowania złotego - wskazują specjaliści.

Sprzedajesz mieszkanie? Poczekasz kwartet miesiące


Sprzedaż mieszkania zajmuje średnio 4 miesiące - wynika z danych Home Brokera. Z dużych miast najłatwiej złożyć doniesienie mieszkanie w Trójmieście, a najtrudniej w Poznaniu.

Sygnały z USA osłabiły złotego


Sygnały amerykańskiej Rezerwy Federalnej o możliwości zacieśnienia polityki monetarnej osłabiły złotego - uważają analitycy. Ich zdaniem, do końca tygodnia złoty przypadkiem utrzymywać się w przedziale 4,13-4,19 za euro.

Świat ciągnie za język spustowy "Made in USA"


55,2 miliarda dolarów - tyle w zeszłym roku wydał faktyczność na kupowanie broni. 37,8 miliarda dolarów z tej kwoty zarobiły Wuj Sam Zjednoczone, które, wzdłuż spadku globalnych wydatków zbrojeniowych, umocniły swoją pozycję lidera. Rosjanie spadli z drugiego miejsca w rankingu eksporterów, wyparci przez Włochów.