WSiP zwiększyły część w Book House


Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne kupiły 20 proc. udziałów spółki Book House, zwiększając swoje odpowiedzialność w tym wydawnictwie do 100 proc. - podały WSiP w komunikacie.

recesja gospodarczy i zmiany klimatyczne są tematami rozpoczętego w Szkocji szczytu ministrów finansów państw grupy G20. Uczestnicy zgadzają się, że oba problemy należy rozwiązać jak najszybciej, zdania dotyczące metod działania są wprawdzie podzielone. - iloraz Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, kolejny miesiąc z plus minus nie wzrasta, co jest efektem poprawy nastrojów gospodarczych - wynika z październikowego raportu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Zdaniem BIEC, bezrobocie w najbliższym czasie będzie choć rosnąć, acz wolniej niż na początku roku. Trwa dozór kont w watykańskim banku Ior - twierdzi "La Repubblica". według dziennika operacja jest efektem dochodzenia w sprawie korupcji przy przetargach na organizację szczytu G8. Śledztwo wykazało powiązania bohaterów afery z przedstawicielami Watykanu.nie zważając na sporego spadku w USA nie można powiedzieć, że sesja na GPW zaczęła się jak u Hitchcocka, alias nasamprzód trzęsienie ziemi, a w dalszym ciągu napięcie jeszcze rośnie (to dopiero przed nami), ale spora luka na otwarciu była pewnym novum dla dużej części rynku, znieczulonej sielankowym spokojem, kto panował na naszym parkiecie od początku roku. Przebrany za "złotą rybkę" boss ekologicznego "Klubu Gaja" Jacek Bożek wręczył wiceministrowi środowiska Januszowi Zalewskiemu petycję ekologów, naukowców i wędkarzy o moratorium na budowę małych elektrowni wodnych. W ich ocenie, nic nie usprawiedliwia zamieniania z wykorzystaniem elektrownie płynących rzek w zamulone stawy. Również korzyści energetyczne z ich pracy są nikłe. - Ropa naftowa drożeje na rynkach paliw w USA. pośród inwestorów potem dominują oceny, że potrzeba na paliwa wzrośnie - podają maklerzy.

U.S. stocks fell on Thursday as concerns grew about the deteriorating financial health of Greece and big telecommunications equipment companies reported weak results.

Donald Tusk wypowiedział wojnę hazardowi w Polsce. Ostre restrykcje, jakie zapowiada, mają na celu dostosować rynek, który niedawno przeszedł znaczne przeobrażenia, a ustawy go regulujące nie nadążają za dynamiką zmian. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a WIG-20 testował ostatnie minimum na 2334 pkt. lekko w górę tego poziomu pojawił się popyt, co jest zrozumiałe, dlatego że wynika on z 61,8% zniesienia wzrostu z 2165 do 2619 pkt.

General Motor, Toyota i Ford podały do wiadomości, że w Stanach Zjednoczonych sprzedaż w marcu wzrosła, ponieważ dzięki korzystnym ofertom wprowadzonym w całej branży i poprawie zaufania konsumentów, klienci wrócili do salonów samochodowych. Szansą dla polskiego przemysłu stoczniowego jest jego wyspecjalizowanie się i wyrób zgodna z nowoczesnymi technologiami - uważa stary Forum Okrętowego Jan Czuczman. Przyszłość przemysłu stoczniowego w Polsce i w Europie była jednym z tematów zakończonego w piątek w Gdyni 9. Międzynarodowego forum Gospodarczego. Hiszpania ogranicza dotacje budżetowe, Portugalia chce zwiększyć VAT, Turcja zamierza wtajemniczyć pakiet reform fiskalnych. Brytyjczycy, Francuzi też reformują. Stary Kontynent sprząta kapitał publiczne, by nie podzielić losów Grecji. Ta ostatnia uważniej ściga oszustwa podatkowe i chce naprawiać platforma emerytalny.w czasie gdy gros krajów rozwiniętych szybciej lub wolniej staje na nogi po globalnym kryzysie finansowym, to gospodarka Szwecji nieoczekiwanie drugi raz znalazła się w recesji. W czwartym kwartale 2009 roku PKB spadł o 0,6 proc. w porównaniu do trzech poprzednich miesięcy i o 1,5 proc. w skali roku. Z urlopu tacierzyńskiego korzysta niewielu ojców - wynika z danych ZUS, do których dotarła "Rzeczpospolita". Citigroup Inc, JPMorgan Chase & Co and bank of America Corp may soon show compelling evidence that they have stopped the bleeding in terms of credit losses and loan writedowns.

Cisza na rynkach


pierwszy doba tygodnia to błogostan na rynkach walutowych. Jest on wywołany brakiem istotnych publikacji makroekonomicznych.

Unijna donacja na sushi


Unijną dotację łatwiej dochrapać się na bar sushi czy też produkcję plastikowych kubków, a nie na produkcję nowej generacji odtwarzaczy mp3 czy aparatów cyfrowych – takie alarmy ekspertów cytuje "Dziennimk czasopismo Prawna".

Co potem ze stoczniami? Katarczycy na razie milczą


resort skarbu wciąż czeka na informację, czy katarski kieszeń wejdzie w stoczniową transakcję. W niedzielę upływa ostateczny termin, w którym Qatar Investment Authority ma dać odpowiedź, czy zaangażuje się w wzór przejęcia praw do zakupu majątku stoczni Gdynia i Szczecin - powiedział orędownik resortu skarbu Maciej Wewiór.

Kasy fiskalne u lekarzy i adwokatów od połowy przyszłego roku


Lekarze, prawnicy i inni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie mieli obowiązku stosowania kas fiskalnych, będą musieli z nich korzystać, ale stanie się to nie już niż w czerwcu lub wrześniu przyszłego roku - zapowiedział w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Ukraina: restrukturyzacja długu ISD


Związek Przemysłowy Donbasu ISD porozumiał się ze swoimi wierzycielami co do ułatwienia spłaty długu. Ukraińska interes jest właścicielem polskich Huty Częstochowa i Stoczni Gdańsk.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego