Gorące rytmy, zimowe kurtki


Warszawski Free Form Festival rozwija się w dobrym kierunku - przeniósł się pod nowy adres, do większych sal i otworzył na nowe gatunki muzyczne. Ale najmocniejszym punktem programu była sprawdzona firma: The Herbaliser to wyraz bliskoznaczny dobrej zabawy.

W sieci pojawił się 30-sekundowy klip z planu nowego teledysku Eldo do utworu "Pożycz mi płuca". Róż i purpura królowały w tym roku na Złotych Globach. Suknie w takich i zbliżonych odcieniach zaprezentowały w ciągu niedzielnej uroczystości m.in. Sandra Bullock, Emily Blunt, Fergie, Diane Kruger, Maggie Gyllenhaal i Christina Aguilera. Swoim wyborem zdetronizowały czerń, której, jak co roku, było sporo - tym wraz również w postaci deszczowych chmur. Opublikowana pod koniec stycznia we Włoszech książka postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, ks. Sławomira Odera pt. "Dlatego jest święty", znalazła się w środek dyskusji nad celowością ujawnienia w niej nieznanych szczegółów z życia papieża.Dramatyczna namiętność Romea i Julii doczekała się swojej współczesnej wersji na Twitterze. Klasyczne wersy angielskiego poety dostosowano do sposobu komunikacji współczesnej brytyjskiej młodzieży, a przekazywane są za pomocą wiedza (tweet) wysyłanych na popularnym portalu społecznościowym. liryk i tłumacz Piotr Sommer został uhonorowany za całokształt twórczości przy użyciu jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W 2009 r. ukazały się jego dwa tomy: "Dni i noce" i "Wiersze ze słów". Matt Damon wyjawił, iż nie zamierza wcielić się znowu w Jasona Bourne’a jeśli za kamerą filmu nie stanie Paul Greengrass.

Przegląd filmów niemieckiego reżysera Volkera Schloendorffa - laureata Oscara i Złotej Palmy w Cannes za dramat "Blaszany bębenek" - rozpocznie się w poniedziałek, 30 listopada, w Warszawie. W jego uroczystej inauguracji weźmie udział reżyser.

W sobotni wieczór poznaliśmy definitywny skład finałowej dziesiątki programu "Mam talent!". Do wyłonionych już wcześniej finalistów dołączyli tym razem Marcin szczeniak i Alexander Martinez! Wielkim przegranym okazał się Krzysztof Golonka. Krakowski Festiwal relikwia Profanum rozpocznie się już za nieco dni - 13 września. W oczekiwaniu na pierwsze danie koncerty można uprzyjemnić sobie Chronos grając w specjalną grę "Find The Music" udostępnioną na stronie imprezy.

produkcja drugiej serii serialu "Spartacus: Blood And Sand" została zawieszona z powodu choroby Andy’ego Whitfielda. W przyszłym miesiącu odbędzie się druga model muzyka rockowa Metal Fest. 19 grudnia Warszawie zagrają TSA, Acid Drinkers, Kat & Roman Kostrzewski, Hunter, Frontside, Turbo, Ceti, Rootwater, None i Carnal. Rozpoczął się przegląd filmów krótkometrażowych Norwegian Short błona fotograficzna Festival w Grimstad. W specjalnej sekcji zaprezentowany zostanie na nim dowód Dariusza Jabłońskiego "Gry wojenne".drużyna Gorillaz nakręciła nowy klip. Tym wspólnie wideo powstało do utworu "On Melancholy Hill". Klip można już obejrzeć w serwisie MuzykaOnet.pl. Nowe perypetie uroczej blond "brzyduli" - Lisy Plenske, nowe ważne decyzje życiowe, a do tego krztyna miłości. Szósty pora roku popularnego serialu "B jak brzydula" już od 4 marca na antenie TVN 7. 21 filmów - wśród nich siedem debiutów - będzie walczyć o Złote Lwy na rozpoczynającym się w poniedziałek 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W jury, pod przewodnictwem reżysera Andrzeja Barańskiego, zasiądzie m.in. aktorka Alicja Bachleda-Curuś.

Zmarł producent płyt Rolling Stones i Boba Dylana


W wieku 67 lat w Memphis zmarł wybitnie ceniony producent muzyczny Jim Dickinson.

"Piraci z Karaibów" na Morzu Celtyckim


Najnowsza część "Piratów z Karaibów" będzie pozbawiona jednego istotnego elementu - Karaibów.

Hiszpańska przewodnictwo chce zaistnieć w poprzek kulturę


Hiszpańska prezydencja, której rola w unijnej dyplomacji została ciasna wraz z wejściem w życie Traktatu z Lizbony i ustanowieniem stałego przewodniczącego UE, próbuje zaistnieć w trwającym półroczu na skroś bogatą agendę kulturalną.

DJ Bajo i DJ Fejm w klubie The Fresh


W koniec tygodnia (16-17 kwietnia) w stołecznym klubie The Fresh wystąpią didżeje Bajo zaś Fejm.

"Rocknrolla" od 21 sierpnia w sprzedaży na DVD


Już od 21 sierpnia można kupić na DVD film Guya Ritchie "Rocknrolla".