Osłupieli - niedźwiedź w chłodziarce z piwem


Klienci sklep wielkopowierzchniowy Foods w stanie Wisconsin (środkowy zachód USA) osłupieli, gdy do sklepu wszedł o tyle o ile 60-kilogramowy bambus niedźwiedź (tzw. baribal) i skierował się explicite ku półce z piwem.

Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało w sobotę w Berlinie przeciw energetyce atomowej. Demonstranci domagają się likwidacji elektrowni jądrowych na całym świecie. sprzeciw pod hasłem "Energia atomowa? Nie, dziękuję" był również manifestacją polityczną zanim wyborami parlamentarnymi w Niemczech 27 września. Szykuje się nowy przekazywanie w pobliżu Anfield Road. Jak donosi angielska prasa, Liverpool wyłoży 1,7 mln funtów na 18-letniego, obiecująceo pomocnika Charlton Athletic, Jonjo Shelveya. W Madrycie zatrzymano 43-letnią Brytyjkę podejrzaną o zamordowanie dwójki swoich dzieci. kości 5-letniej dziewczynki i 11-miesięcznego chłopca odnaleziono w hotelu w kurorcie Lloret de Mar na Costa Brava.Andriej Arszawin będzie wyjęty z gry do trzech tygodni. Poinformował o tym sam Rosjanin, jaki zszedł z boiska już w pierwszej połowie ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów między Arsenalem i FC Barcelona, zakończonego remisem 2-2. Somalijscy piraci uwolnili po otrzymaniu okupu masowiec bandery panamskiej, porwany pod koniec grudnia ubiegłego roku na wysokości Seszeli - poinformowały władze morskie w Nairobi. Sekretarz ogólny ONZ Ban Ki Mun, który w niedzielę przybył do Kopenhagi, powiedział, że jest "ostrożnym optymistą", chyba że chodzi o clou klimatyczny ONZ, kto odbywa się obecnie w tym mieście.

Piłkarze reprezentacji krajowy z dużymi nadziejami udali do Pragi na mecz eliminacji MŚ z Czechami.

Niemiecka chadecja (CDU) poniosła "bolesną porażkę" w niedzielnych wyborach regionalnych w Nadrenii Północnej-Westfalii - przyznała kanclerz Angela Merkel. W wyborach żadna z dwóch dużych partii - ani CDU ani SPD - nie uzyskała wystarczającej liczby mandatów, by utworzyć koalicję z mniejszym ugrupowaniem. Kapitan Pittsburgh Penguins Sidney Crosby wydaje się najpoważniejszym kandydatem do wytrzymałość Memorial Trophy, nagrody dla najbardziej wartościowego hokeisty sezonu regularnego NHL. Nominowani do niej są także rusek Aleksander Owieczkin i Szwed Henrik Sedin.

Afgańscy talibowie odrzucili w niedzielę najpóźniejszy apel prezydenta Hamida Karzaja o pokój niedaleko ofensywy sił NATO i schwytania drugiego rangą przywódcy talibskiego. chyba że jesteś członkiem rodziny królewskiej musisz sumować się z najdziwniejszymi prośbami. Potomkowie tubylczych mieszkańców Australii Aborygenów zwrócą się do księcia Williama o pomocnik w zlokalizowaniu i zwrocie głowy ich wodza. Pemulwuya zabili brytyjscy kolonialiści ponad 200 lat temu. szef rządu Włoch Silvio Berlusconi zapewnił, że w jego rezydencjach odbywały się wyłącznie "miłe kolacje". W ten sposób w wywiadzie dla wydawanego przy użyciu jego koncern tygodnika "Chi" odniósł się do ujawnionych przy użyciu środki masowego przekazu nagrań, przedstawiających kulisy przyjęć z udziałem młodych kobiet, wśród nich luksusowej prostytutki i jej intymnych spotkań z szefem rządu oraz doniesień o jego przyjaźni z 18-latką.Co w żadnym razie pięć osób, w tym dwóch policjantów i dwie dzieci, zginęło w samobójczym zamachu na północnym-zachodzie Pakistanu. zamachowiec zdetonował samochód-pułapkę w pobliżu policyjnego pojazdu w mieście derka Ismail Khan. wzniosły pośrednik Departamentu Stanu USA powiedział w środę w Biszkeku, że Waszyngton jest gotów odciążyć tymczasowemu rządowi Kirgistanu. Protesty przeciwko prezydentowi Kurmanbekowi Bakijewowi zmusiły szefa państwa do opuszczenia stolicy. Tymczasowe władze Kirgistanu, tymczasem nie wykluczyły rozmów z byłym prezydentem, to zapowiedziały postawienie go przedtem sądem. Przenośną ekspozycję poświęconą historii niemieckiego obozu Auschwitz można oglądać na terenie Miejsca Pamięci Perm-36, jedynego w Federacji Rosyjskiej zachowanego byłego łagru. To rosyjska premiera wystawy, opracowanej przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau - poinformował w czwartek orędownik muzeum Jarosław Mensfelt.

Gwiazdy tenisa pomagają ofiarom kataklizmu


demonstracja tenisa w najlepszym wydaniu, na temat ofiar trzęsienia ziemi na Haiti, została zorganizowana w niedzielę w Melbourne przez Rogera Federera, uznawanego za najlepszego tenisistę świata - podała agencja AFP.

Problemy litewskich Polaków znikną w tym roku?


premier Litwy Andrius Kubilius poinformował, że problemy litewskich Polaków dotyczące używania języka polskiego zostaną rozstrzygnięte w tym roku; rzecz pisowni nazwisk polskich - w najbliższym czasie, a możliwość dwujęzycznych napisów - jesienią.

Żyrafa znokautowała pracowniczkę zoo


W Providence w stanie Rhode Island (północny-wschód USA) żyrafa uderzyła w sobotę pracowniczkę zoo głową. Jej piastunka wylądowała w szpitalu - podaje przedstawicielstwo AP.

Śmierć uwięzionego kolosa


Wieloryb, który od pięciu dni był uwięziony w duńskim fiordzie, zdechł w niedzielę rano – informuje agencja AFP.

Serbia spróbuje przyskrzynić rozpędzonych Niemców


W swoim pierwszym meczu na piłkarskich mistrzostwach świata Niemcy spokojnie 4-0 pokonali Australię. W piątek urodzeni w Polsce Miroslav Klose i Lukas Podolski sprawdzą szczelność serbskiej obrony. Tego dnia zagra także Słowenia z USA i Anglia z Algierią.