Osłupieli - niedźwiedź w chłodziarce z piwem


Klienci market Foods w stanie Wisconsin (środkowy zachód USA) osłupieli, gdy do sklepu wszedł blisko 60-kilogramowy bambus niedźwiedź (tzw. baribal) i skierował się wyraźnie ku półce z piwem.

W południowej Kalifornii (zachodnie okolica nadmorska USA) Francisco Delgadillo i jego klan przeżyli chwile grozy, gdy na podwórku przedtem ich domem pojawił się blisko 3,5 metrowy pyton birmański. Prywatna telewizornia gruzińska Imedi wyemitowała reportaż, sugerujący początek inwazji Rosjan na Gruzję. Dopiero po materiale poinformowano, że to "tylko scenariusz możliwych zdarzeń". wcześniej budulec zdążył wywołać panikę pośród telewidzów. wedle mediów co w żadnym razie jedna postać zmarła na zawał w trakcie jego emisji. Po zwycięstwie w rewanżowym spotkaniu z Mińczanką Mińsk siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław po raz pierwszy w historii awansowały do turnieju finałowego Challenge Cup. Klub, wbrew wcale niespodziewanego sukcesu, jest jednak ustawiony do udziału w zawodach.bóstwo przywódca kurtuazyjny i religijny Iranu ajatollah Ali Chamenei po raz dziewiczy od wyborów z 12 czerwca jawnie skrytykował wybranego w nich na drugą kadencję prezydenta Mahmuda Ahmadineżada - podała w poniedziałek agencja dpa, powołując się na irańskie media. Trzy miesiące po trzęsieniu ziemi na Haiti największym zagrożeniem dla jego mieszkańców jest zbliżająca się godzina deszczowa - alarmuje UNICEF, który poszkodowanym w kataklizmie dzieciom zapewnia opiekę, żywność i właściwe zacięcie sanitarne. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) zajął 2. miejsce w finale konkursu rzutu młotem 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie.

Grypa A/H1N1 największe żniwo zebrała dotąd w Brazylii, dokąd zmarło na nią 557 osób - powiadomiły w środę lokalne władze, powołując się na dane Europejskiego centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Trwają krwawe walki między radykalnymi muzułmanami z Al-Szabab a siłami rządowymi w Soalii. na przestrzeni szturmu rebeliantów na dwór prezydencki w Mogadiszu zginęło chociaż 20 osób - informują służby medyczne i organizacje broniące praw człowieka. Shenyang Forest Wild Animal w północno-wschodnich Chinach to od kilku dni pewnie najsłynniejsze zoo w Azji. Jego kadra jednak nie mają powodów do radości.

Prokuratura na Sycylii wszczęła badanie po tym, jak proboszcz parafii z okolic Agrigento poprosił w kazaniu przedsiębiorców, powiązanych z mafią, o pomocnik finansową - informuje włoska prasa. Kimi Raikkonen fiński kierowca zespołu Ferrari po urlopie, i nie do końca udanej przygodzie w Rajdowych Mistrzostwach Świata ( dachowanie w drugim dniu rajdu Finlandii ) wraca na tor formuły 1. Fin nie ukrywa, że w Walencji będzie walczył o najwyższe pozycje. Życzy także szybkiego powrotu do zdrowia koledze z teamu Felipe Massie. "Antyreligijnym ideologiem" nazwał dziennik "L'Osservatore Romano" zmarłego w piątek portugalskiego pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla Jose Saramago. pismo podkreśliła, że nienawidził on metafizyki.uprzedni piłkarz reprezentacji Portugalii, 35-letni Sergio Conceicao zakończył karierę. ostatnio występował w greckim PAOK Saloniki i w tym klubie będzie pracował w charakterze dyrektor techniczny. szkop Heinrich Haussler z grupy Cervelo wygrał drugi cykl kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii z Ascony do Sierre. Liderem pozostał zwycięzca sobotniej jazdy indywidualnej na czas szwajcar Fabian Cancellara (Saxo Bank). Frank Williams sprzedał mniejszościowy paczka udziałów w swoim teamie Formuły 1. kontrahent to Christian Wolff, prowadzący startujący w rajdowych mistrzostwach Austrii. 37-letni Austriak wejdzie do zarządu spółki zarządzającej zespołem. okolica nie podały ani wysokości udziałów a sumy, jaką osiągnęła transakcja.

klęska samolotu. 160 ofiar


Co w żadnym razie 160 osób zginęło w katastrofie lotniczej w Indiach. maszyna linii Air India rozbiła się w sobotę z grubsza godz. 6.30 lokalnego czasu (godz. 3 czasu polskiego) na przestrzeni lądowania na lotnisku w Mangalore na południu Indii.

wielki zainteresowanie na kostki berlińskiego domina


Dzień po uroczystościach upamiętniających zburzenie muru berlińskiego napływają dziesiątki próśb o umożliwienie kupna lub wypożyczenia jednej z tysiąca kostek symbolicznego domina, którego zburzenie było centralnym punktem obchodów w Berlinie.

W Strefie Gazy aresztowano Brytyjczyka


Siły bezpieczeństwa palestyńskiego Hamasu aresztowały w niedzielę w Gazie Brytyjczyka - poinformowali przedstawiciele Hamasu i władz brytyjskich. milicja podała, że aresztant to dziennikarz.

Marit Bjoergen: czas zatrzymać się mamą


Trzykrotna złota medalista igrzysk w Vancouver w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen zamierza w przyszłym roku stworzyć przerwę i urodzić dziecko, a w dalszym ciągu coraz dzięki kilka lat chce ślęczeć sport wyczynowo.

korab ze stali World Trade Center


Do Nowego Jorku przypłynął bajeczny okręt. człon zbudowana jest bowiem ze stali pochodzącej z budynków World Trade Center. Jej wpłynięciu w pobliże Ground Zero, gdzie nieugięty dwójka wieże, przypatrywali się bliscy ofiar zamachów z 11 września 2001 roku.