Czesi za Klausem w sprawie Traktatu


Większość Czechów popiera żądanie prezydenta Vaclava Klausa, by uzupełnić tekst Traktatu z Lizbony zastrzeżeniem, które ograniczy obowiązywanie Karty Praw Podstawowych pod Republiki Czeskiej.

mniej więcej 100 osób zebrało się w sobotę po południu na Czystych Prudach, w środek Moskwy, aby zaprotestować przeciwko przemocy ze okolica milicji. mimo wcześniejszym zapowiedziom Rosja i USA nie nie podpiszą zanim końcem roku układu, jaki ma zastąpić podpisany w roku 1991 traktat o redukcji broni strategicznej (START-1). O kolejnym przesunięciu terminu poinformował jeden z amerykańskich dyplomatów. znany artysta dramatyczny filmowy Antonio Banderas został mianowany ambasadorem dobrej woli za pośrednictwem audycja Rozwoju ONZ (UNDP) - poinformowano nowojorskiej siedzibie tej organizacji. Zadaniem Banderasa ma być starcie z nędzą na świecie.Bez kapitana Michaela Ballacka, napastnika Lukasa Podolskiego i pomocnika Mesuta Oezila trenowała we wtorek delegacja Niemiec, przygotowująca się do towarzyskiej potyczki z Republiką Południowej Afryki. Pięć osób zginęło dzień wczorajszy w czasie strzelaniny, która wybuchła na nadmorskim bulwarze w Acapulco, w Meksyku. Najprawdopodobniej jeszcze nie, w ten weekend poznamy mistrza świata Formuły 1 na rok 2009. Duża szansę proch angielski prowadzący stajni Brawn GP Jenson Button, ale fatalne kwalifikację do GP Brazylii raczej pozbawiły szans lidera klasyfikacji generalnej, na definitywny triumf przed ostatnim wyścigiem w Abu Dabi.

W meczu 15. kolejki ekstraklasy Polonia Warszawa pokonała 1:0 Polonię Bytom. Jedynego gola zdobył w 66. minucie Łukasz Trałka. "Czarne Koszule", po kierunkiem nowego trenera Jose Bakero wywalczyła w dwóch meczach cztery punkty

Duńczyk Lars Walther będzie od nowego sezonu trenerem piłkarzy ręcznych Wisły Płock. Zastąpi na tym stanowisku Szweda Thomasa Sivertssona. Odsunięty od władzy kirgiski przewodzący Kurmanbek Bakijew powiedział w Mińsku, że pozostaje prezydentem Kirgistanu. Zaapelował też do światowych przywódców, aby nie uznawały tymczasowych władz Kirgistanu.

Prezydent USA Barack Obama przybył o świcie społem z żoną Michelle do Oslo, gdzie o godz. 13 odbierze Pokojową Nagrodę Nobla. Jego przemówienie jako laureata ma otrzymać 20-25 minut. Jose Mourinho odmówił ustalenia z mediami po sobotnim meczu 29. kolejki Serie A pomiędzy US Palermo i Interem Mediolan, zakończonym remisem 1-1. W rozegranym w czwartek pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Konfederacji (Pucharu CEV) iskra Odincowo (wicemistrz Rosji) wygrała z Domexem Tytanem AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:14, 25:15).dotychczas jednoznacznie proamerykańska Polska i inne państwa "nowej Europy" straciły zaufanie do USA - pisze pamiętnik "Le Figaro". Hugo Chavez pochwalił się w piątek wojskowym sukcesem swoich żołnierzy. Z relacji przywódcy Wenezueli wynika, że dwa F-16 na jego nakaz przechwyciły amerykański samolot, który dwakroć naruszył wenezuelską obszar powietrzną. Chavez na dowód zaprezentował fotografię samolotu, który wedle niego był maszyną typu P-3. Penatgon zaprzecza rewelacjom. Reprezentacja Polski przesunęła się z 58. na 57. lokalizacja w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). W czołówce listy światowej bez zmian - prowadzi Hiszpania przed Brazylią i Holandią. Na dziesiątą pozycję z 24. awansował Egipt.

Odpowiedzą za alarm na lotnisku


Nie trzech, a dwóch mężczyzn, którzy po pijanemu wywołali w piątek scena na lotnisku Heathrow w Londynie zostało oskarżonych o wywołanie fałszywego alarmu terrorystycznego i posłużenie się atrapą bomby - poinformowała w sobotę brytyjska policja.

Irlandia: spada wolumen polskich imigrantów


Spada liczba polskich imigrantów przyjeżdżających do Irlandii. W I kwartale br. numery ubezpieczenia socjalnego przyznano 1815 Polakom, 40 proc. mniej niż w I kwartale ub. r. - ogłosił resort ds. świadczeń socjalnych.

Nepal: maoistowska marsz w Katmandu


Dziesiątki tysięcy maoistowskich demonstrantów wyszły na ulice stolicy Nepalu, Katmandu, w jednej z największych antyrządowych demonstracji od maja, gdy maoiści utracili władzę w kraju.

CIA: 12 martwych agentów, 12 nowych gwiazd


Centralna przedstawicielstwo Wywiadowcza dodała 12 nowych gwiazd na swojej ścianie pamięci. obrządek odbyła się w poniedziałek w siedzibie CIA w Langley (stan Virginia). Gwiazdy, jak zwykle, są anonimowe, bo agencja chociażby po śmierci swoich agentów pragnie uratować zawiłości dla siebie.

"Ugoda może wpłynąć na wolność wypowiedzi"


Dziennikarze duńskiej prasa periodyczna "Politiken" w zamieszczonym w sobotę na jej łamach liście sprzeciwiają się przeproszeniu za pośrednictwem kronika za opublikowanie w 2008 r. karykatury Mahometa. W liście 38 dziennikarzy ocenia, że "Politiken" nie ma za co przepraszać.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego