Czesi za Klausem w sprawie Traktatu


Większość Czechów popiera żądanie prezydenta Vaclava Klausa, by uzupełnić tekst Traktatu z Lizbony zastrzeżeniem, które ograniczy obowiązywanie Karty Praw Podstawowych wobec Republiki Czeskiej.

W afgańskim parlamencie przedłożona została w sobotę spis nowych kandydatów na ministrów, których prezydent Hamid Karzaj proponuje w miejsce kandydatur odrzuconych w zeszłym tygodniu. Po raz dziewiczy w tym sezonie zmierzyli się ze sobą finaliści Pucharu Stalneya. Po zaciętym i dramatycznym meczu znowu lepsi okazali się obrońcy trofeum Pittsburgh Penguins, którzy - po rzutach karnych - pokonali Detroit Red Wings 2-1. Brazylijski napastnik, Ronaldo rozmawia z Corinthians na idea przedłużenia swojej umowy. wywiadowca piłkarza, Fabiano Farah uważa, że już niedługo zawodnik złoży podpis pod nowym kontraktem.Korea Południowa wydobyła z Morza Żółtego część wraku południowokoreańskiego okrętu wojennego, zatopionego 26 marca po tajemniczej eksplozji. Turcja wyraziła gotowość do działań na zagadnienie pojednania między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami palestyńskimi: radykalnym Hamasem i umiarkowanym Fatahem - oświadczył w Stambule premier Turcji Recep Tayyip Erdogan. Krzysztof Włodarczyk będzie walczył o mistrzostwo świata WBC w wadze junior ciężkiej - postanowiły władze World Boxing Council w toku kongresu, który odbywa się w Jeju w Korei Płd.

Mam nadzieję, że austriacka miejscowość St. Sebastian drugi raz będzie dla nas szczęśliwa i ponownie staniemy na podium - przyznał w rozmowie z PAP specjalizujący się w saneczkarstwie na torach naturalnych Damian Waniczek (LKS Jastrząb Szczyrk).

MSZ Białorusi wręczył notę ambasadorowi nasz w Mińsku Henrykowi Litwinowi - podała białoruska niezależna przedstawicielstwo BELAPAN, powołując się na komunikat prasowy ministerstwa. Madonna wznosi się na finansowe wyżyny. podczas Sticky and Sweet Tour zarobiła, bagatela, 408 milionów dolarów. To największy dobrodziejstwo z trasy koncertowej wykonawcy solo - podało BBC.

Po walce stulecia Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka sporo mówiło się na temat kolejnych pojedynków z udziałem czołowych polskich bokserów. w charakterze potencjalni rywale "Górala" wymieniani byli m.in. Albert Sosnowski i Krzysztof Włodarczyk. Około 110 krajów, w tym wszyscy ważni emitenci gazów cieplarnianych na czele z Chinami i USA poparli niewiążące porozumienie z Kopenhagi w sprawie walki ze zmianami klimatu. Wynika to z pierwszej oficjalnej listy opublikowanej dzięki ONZ. Rząd Szwecji przekaże kieszeń na modernizację ukraińskiej energetyki. Pomocy udzieli w ramach partnerstwa UE na materia efektywności energetycznej i ochrony środowiska w Europie Wschodniej - poinformowała Gunilla Carlsson, minister ds. współpracy na rzecz rozwoju międzynarodowego. W programie tym uczestniczy również Polska.Nottingham Forest skompletował transfer Radosława Majewskiego z Polonii Warszawa. angielszczyzna zespół zaakceptował kwotę miliona funtów podpisując z Polakiem trzyletni kontrakt. - Każde wybory są ważne - mówią mieszkający za granicą Polacy i tłumnie udają się do lokali wyborczych. W sobotę głosuje Polonia w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Czy padnie rekord frekwencji? konkret 21-letniego saneczkarza Nodara Kumaritaszwiliego, który zginął w wyniku wypadku na treningu w Whistler w dniu otwarcia igrzysk olimpijskich w Vancouver, przyleciało w środę samolotem do Gruzji. Pogrzeb odbędzie się w sobotę w jego rodzinnym Bakuriani.

Berlusconi: prokuratura okalecza wolność


prezes rady ministrów Włoch Silvio Berlusconi zarzucił prokuratorom, że chcą uniemożliwić mu pracę, a podsłuchując go "okaleczają" i "znieważają wolność". szef rządu odniósł się do śledztwa w sprawie zarzucanych mu nacisków, by zdjąć nieprzychylne programy w telewizji RAI.

Irak: Okrutna zbrodnia. Napastnicy wdarli się do wsi


Napastnicy ubrani w mundury irackiej armii zabili co najmniej 14 mieszkańców wsi pod Bagdadem - podały w sobotę irackie władze. Inne źródła mówią o nawet 25 ofiarach śmiertelnych.

trzecia część jaranie w zespole Vive Targów Kielce


28-letni Mark Bult będzie w nowym sezonie zawodnikiem Vive Targów Kielce. Do zespołu mistrzów lokalny trafi z występującego w Bundeslidze Fuchse Berlin.

Belgrad: Kowalczyk i Bednarek odpadli z turnieju


Polscy tenisiści Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali w niedzielę 6:7 (6-8), 1:6 z Santiago Gonzalezem z Meksyku i Amerykaninem Travisem Rettenmaierem w finale debla w turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Belgradzie (z pulą nagród 424 950 euro).

Atletico od 11 lat nie wygrało na Santiago Bernabeu


jedenaście lat czekają piłkarze Atletico Madryt na wyjazdowe wygrana z lokalnym rywalem - Realem. bliski mecz na stadionie Santiago Bernabeu odbędzie się w niedzielę, 28 marca (godz. 21.00). Zdecydowanym faworytem są niemniej "Królewscy".