boss TP liczy, że w piątek osiągnie układ z UKE


szef TP Maciej Witucki uważa, że w trakcie piątkowego spotkania z Urzędem Komunikacji Elektronicznej zawarte zostanie porozumienie w sprawie inwestycji infrastrukturalnych. Do uzgodnienia został tylko maszyneria sprawdzania wywiązywania się obu stron z umowy.

lokalny turysta okazuje się wyjątkowo żądny wiedzy atrakcji obcych krajów, co skłania biura turystyczne do stworzenia dla nas nowej atrakcji. W nadchodzącym sezonie czeka nas masa wycieczek objazdowych - zapowiada "Dziennik periodyk Prawna". Jesteśmy skazani na starość. gros z nas jedną czwartą życia przeżyje będąc po 60-tce i na emeryturze. Jakiej? Tego nikt do końca nie wie. Przyszłym emerytom cierpnie skóra, a obecni zacierają ręce - okazuje się, że mają "wypasione" emerytury: aż 60 proc. pomiędzy 1000 a 2000 zł. Przychody sieci sklepów Biedronka wzrosły w 2009 roku o 29,8 proc. do 16 mld zł - podał w komunikacie prasowym Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci.nowy dyrektor TVN Markus Tellenbach nie przewiduje w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy zwiększenia zaangażowania TVN w platformie "n". Nie planuje oraz żadnych gwałtownych zmian w grupie. Europejski Bank Inwestycyjny udzieli kredytu inwestycyjnego w wysokości 20,8 mln euro na budowę i eksploatację fabryki bioetanolu w Goświnowicach w południowo-zachodniej Polsce - poinformowało w komunikacie polskie filia Komisji Europejskiej. Niemcy masowo wykupują ze sklepów tradycyjne żarówki, które - w myśl unijnych regulacji - wkrótce mają zniknąć z taśm produkcyjnych i półek sklepowych w UE.

Ostatnie czasy przyzwyczaiły nas, że weekendy przynosiły sekwencja rewelacji, które owocowały zawirowaniami na rynku walutowym. Tego również można było spodziewać się po minionym weekendzie, zwłaszcza, że w piątek ministrowie finansów państw UE debatowali nad wzmocnieniem dyscypliny budżetowej.

Czwartkowe notowania par EURPLN i USDPLN rozpoczęły się w okolicach 4,20 i 2,8450. w pewnym sensie 1 proc. umocnienie w relacji do wczorajszego zakończenia handlu było reakcją inwestorów na nader udane sesje na rynku amerykańskim i azjatyckim, dokąd pozytywne informacje przyczyniły się do wzrostu indeksów giełdowych i osłabienia dolara. Urząd Regulacji Energetyki (URE) nie widzi na razie możliwości zwolnienia przedsiębiorstw energetycznych z obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf dla energii elektrycznej sprzedawanej gospodarstwom domowym (tzw. zespół G), podał urząd w komunikacie.

Fed nie zaskoczył rynku i utrzymał treść poprzedniego komunikatu z niewielkimi zmianami. Pierwsza część komunikatu opisująca sytuację gospodarczą jest trochę bardziej optymistyczna, ale nie jest to modyfikacja zasadnicza. Fitch podtrzymał rating "BB+" dla PKN Orlen, nadał mu perspektywę negatywną - poinformowała przedstawicielstwo w piątkowym komunikacie. Akcjonariusze Kogeneracji zdecydowali o wypłacie 52,15 mln zł dywidendy z zysku za 2009 roku, co daje 3,5 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.Brytyjski artykuł własny Brutto wzrósł w IV kwartale 2009 r. o 0,1 proc. kdk, po spadku w III kw. o 0,2 proc. - poinformowało we wstępnych wyliczeniach sekretariat Krajowej Statystyki w Londynie. koniec z urywającymi się w polu autostradami. Polskie autostrady nie wręcz przeciwnie przestaną się gubić, ale będą się nawet ze sobą spotykały. Pod koniec listopada 2011 roku zakończy się budowa skrzyżowania autostrad A1 i A2 pod Strykowem w województwie łódzkim. Szef jednego z oddziałów Merrill Lyncha Joe Lauricella zmartwił się, czytając, że władze prowadzą dochodzenia przeciwnie maklerom, którzy pozwalali podmiotom prowadzącym szybkie masowe transakcje giełdowe (tzw. daytrading) słuchać na żywo rozmów między pracownikami swojego biura. Nazdorowani przez niego maklerzy robili to samo, nieświadomi, że coś może być w tym złego, jak później zeznał.

Lepsza zabezpieczenie przed utratą pracy


Pracodawcy i związki zawodowe negocjują już w komisji trójstronnej zmiany w kodeksie pracy mające ograniczyć możliwość zawierania umów na czas określony do 2-4 lat - pisze "Dziennik pismo Prawna".

Bumar: Nie ma zagrożenia przejęcia Radwaru dzięki francuski bank


Nie ma zagrożenia przejęcia z wykorzystaniem francuski pula należącej do Bumaru spółki Radwar w sytuacji, gdyby Bumar miał bieda ze spłatą 18 mln dolarów kredytu - poinformowała rzeczniczka firmy Monika Koniecko. Bumar zaciągnął kredyt na realizację tzw. kontraktu malezyjskiego; zabezpieczeniem dla niego są akcje Radwaru.

Rząd nas przewiezie


To może być koniec wojny cenowej w pociągach i autobusach. Rząd chce ograniczyć konkurencję pomiędzy przewoźnikami. Uważa, że to sposób na "ucywilizowanie komunikacji publicznej" - pisze "Metro".

Hellada dołuje Europę


Wczorajsza sesja w całości przebiegała pod dyktando podaży. FW20 rozpoczęły dzień od spadkowej luki, która od razu pozwoliła na zejście niżej 2500 pkt (otwarcie na 2468 pkt). W okolicach południa notowania zaliczyły sesyjne minimum na poziomie 2443 pkt. zejście w dole minimum z ubiegłego tygodnia (2454 pkt) ożywiło niemniej popyt, który w końcowej fazie notowań zdołał odrobić do zobaczenia strat.

Polscy emigranci idą na wojnę z oszustami


Za niewypłacone pensje, pracę po kilkanaście godzin na dobę, zakwaterowanie w zaszczurzonych barakach. Polacy, którzy wyjechali na saksy, raz za razem odważniej walczą o swoje prawa z nieuczciwymi pracodawcami - pisze "Metro".