dyrektor TP liczy, że w piątek osiągnie układ z UKE


szef TP Maciej Witucki uważa, że w czasie piątkowego spotkania z Urzędem Komunikacji Elektronicznej zawarte zostanie porozumienie w sprawie inwestycji infrastrukturalnych. Do uzgodnienia został wyłącznie mechanizm sprawdzania wywiązywania się obu stron z umowy.

Volvo dla chińskiego Geely Automobile. Ford ogłosił, że ta interes jest aktualnie preferowanym nabywcą dla szwedzkiej przedtem marki Volvo - inaczej w praktyce zawęził liczbę potencjalnych nabywców do jednego. według agencji Reutera ostateczne układ zostanie aczkolwiek podpisane nie wcześniej za parę miesięcy. Oil settled above $69 a barrel on Tuesday, up more than three percent, as stronger-than-expected earnings results lifted equities and boosted optimism about the economy. Na rynkach ciągle trwa huśtawka nastrojów. Po mocnych spadkach indeksy identycznie ciężko idą w górę i na razie trudno określić domyślny kierunek, w jakim zamierzają podążyć. Tak przeważnie bywa, gdy inwestorzy mają problem z jednoznaczną oceną wydarzeń i metod rozwiązania problemów trapiących strefę euro.Warszawski Sąd Okręgowy uniewinnił we wtorek byłą wiceminister finansów, a chwilowo członkinię Rady Polityki Pieniężnej Halinę Wasilewską-Trenkner w sprawie budowy Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu. Odrzucił tym samym zarzuty prokuratury o przekroczenie uprawnień i uzyskanie korzyści majątkowych na idea spółki LFO, która miała postawić laboratorium. Akcje przedsiębiorstw przemysłowych i technologicznych spowodowały charakterystyczny rozwój pozostałych akcji na giełdach w Nowym Jorku. Przyczyniły się do tego optymistyczne prognozy dla rynku komputerowego i zapowiedzi zwiększenia produkcji samolotów dzięki koncern Boeing. Polskie Linie Lotnicze LOT to nie tylko interes przewozowa. To także... mechanicy NATO. Od przyszłego roku LOT reperować będzie Boeingi używane przy użyciu wojska Sojuszu Północnoatlantyckiego - poinformował w czwartek nasz przewoźnik. Będący w trudnej sytuacji LOT pozyska z powodu temu dodatkowe pieniądze i nowe możliwości rozwoju w zakresie usług dla wojsk lotniczych.

numeryczny Polsat podpisał z operatorem satelitarnym Eutelsat trzy umowy przedłużające wynajem transponderów na satelicie HotBird 8, poinformowała spółka. Wartość umów to 340 mln zł.

Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan powiedział w czwartek w Sejmie, że offset nie przyniósł polskiej gospodarce takich korzyści, jakich się spodziewano, ale poprawił kondycję wielu firm, zwłaszcza z branży zbrojeniowej. ustępowanie uderza mocno w coraz to więcej niemieckich miast. gdyż wpływy podatkowe spadają ze zniżkującą aktywnością gospodarczą przedsiębiorstw, samorządy szukają pieniędzy u ludzi prowadzących... inną działalność. Na przykład trudniących się prostytucją.

naczelny Fed Ben Bernanke stwierdził we środę, że prerogatywy banku centralnego nie powinny zostać ograniczone do regulowania działalności wręcz przeciwnie największych firm finansowych, jak przewiduje schemat ustawy zgłoszony w Senacie. Przedsiębiorcy drżą na myśl o tym, że lada dzień nie będzie już można potrącać pełnego, 100-proc. VAT od aut z popularną kratką. Ale nie całość stracone - na otarcie łez mają bowiem... wybór podwójnego odliczenia VAT w wysokości 60 proc. Tego nikt się nie spodziewał. Z danych amerykańskiego Departamentu Pracy wynika, że stopa bezrobocia w USA w listopadzie spadła do 10 proc. Analitycy oczekiwali, że wyniesie przynajmniej tyle, co w październiku, alias 10,2 proc. Po tej wiadomości indeksy odbiły w górę, a złoty jest najmocniejszy od początku stycznia.dziewiczy tydzień dla inwestorów rozpoczyna się w nowej scenerii. przeszły pięciosesyjny okres był mało atrakcyjny, dlatego że na rynku trwała ondulacja wyrównana batalia pośrodku popytem, a podażą, w której druga stronica ostatecznie wygrała. W większości portów lotniczych przygotowania do Euro 2012 idą zgodnie z harmonogramem. W tak duża liczba pozostaje zaledwie Poznań - donosi "Puls Biznesu". W trzecim tygodniu marca staniały wszystkie rodzaje zbóż, niektóre rodzaje mięsa oraz mleko w proszku - wynika z danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej resortu rolnictwa. Wzrosły wprawdzie ceny kurczaków.

W umowach kredytowych roi się od pułapek


Przybywa skarg na banki i instytucje finansowe, które zarabiają na naszej niewiedzy. Pod lupę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił właśnie Provident - pisze "Dziennik Polski".

Giełd w USA w okolicach istotnych poziomów


Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na minusach. rejestr Dow Jones spadł o 0,91%, S&P 500 o 1,03%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,83%. zarówno DJIA jak i S&P 500 znajdują się w okolicy istotnych poziomów. Zbliżają się do linii długoterminowego trendu spadkowego, jak także do linii 50% zniesienia rozpoczętej w 2007 fali spadkowej.

Pikieta związkowców z PLL LOT w Warszawie


Około 70 osób zebrało się w środę w porze wieczoru na pikiecie związkowców z PLL LOT poprzednio kancelarią premiera. Protestujący sprzeciwiają się sposobowi zarządzania spółką. Chcą też odwołania prezesa firmy.

Brazil's Stock Index Hurt As Petrobras Declines


Major Latin American equity markets were mixed, with one of Brazil's sklep wielkopowierzchniowy heavyweights slumping as oil prices fell, while Mexican stocks clung to gains after the country posted a rise in monthly industrial output.

Farmacol wszelako sprzedaj


Analitycy Erste obniżyli rekomendację dla Farmacolu do "sprzedaj", a cenę do 35 zł

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego