naczelny TP liczy, że w piątek osiągnie umowa z UKE


zwierzchnik TP Maciej Witucki uważa, że w ciągu piątkowego spotkania z Urzędem Komunikacji Elektronicznej zawarte zostanie porozumienie w sprawie inwestycji infrastrukturalnych. Do uzgodnienia został jedynie maszyneria sprawdzania wywiązywania się obu stron z umowy.

Na nad miesiąc przedtem upływem terminu na kompletacja PIT-ów za dawny rok, z fiskusem rozliczyło się 48 proc. podatników - poinformowało ministerium Finansów. ministerstwo spodziewa się "gorącego miesiąca" w urzędach skarbowych. Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów. Natchnieniem do pozbywania się akcji wynikało w głównej mierze z realizacji zysków na giełdach zachodnioeuropejskich, ze szczególnym uwzględnieniem niemieckiego DAX-a. Nowe układ Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi, liberalizujące transatlantycki przesyłka lotniczy, pozwoli m.in. przystosowywać większościowe udziały w liniach z USA. zatwierdzić je muszą zjazd i ministrowie transportu krajów UE.nie bacząc na wielu sygnałów, że światowa system gospodarczy wychodzi z najgłębszej od dziesięcioleci recesji, czeka ją jeszcze długa i wyboista fortel - oświadczył w sobotę szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Jean-Claude Trichet. ministerstwo Finansów przestaje walczyć z NBP o finanse dla budżetu - wnioskuje "Dziennik". periodyk ustaliła bowiem, że w projekcie budżetu - którym rząd ma się pochwycić na posiedzeniu 8 września - nie ma pozycji "zysk Narodowego Banku Polskiego". - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o coś koło tego 10 proc. podwyżkę taryfy gazowej - poinformował w piątek dziennikarzy Mirosław Dobrut, wiceprezes PGNiG.

Intensyfikacja sprzedaży zagranicznej, dywersyfikacja oferty i rynków a kontrola kosztów to elementy strategii Grupy Kapitałowej Comarch, które zdecydowały o dobrych wynikach w pierwszych trzech kwartałach 2009 roku.

Wskaźnik zaufania wśród inwestorów w strefie euro na luty 2010 r. fuksem spadł do negatyw 8,2 pkt z negatyw 3,7 pkt w styczniu - podała w poniedziałek grupa badawcza Sentix w komunikacie. profit netto grupy NG2 w I połowie 2009 roku spadł do 35,5 mln zł z 48,8 mln zł w I poł. 2008 r. - podała spółka w raporcie półrocznym. Według wyliczeń PAP pożytek netto w samym II kwartale wyniósł 30,9 mln zł i był dolny od konsensusu rynkowego na poziomie 34,2 mln zł.

oddzielnie gazu skroplonego powstaną w Piszu, Ełku, Olecku i Suwałkach - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Suwałkach (Podlaskie) członek zarządu Mazowieckiej Spółki Gazownictwa Jan Anysz. Od 24 listopada PKP Intercity daje odszkodowania za spóźnienia z winy przewoźnika - zapowiada "Gazeta Wyborcza". nad 5,5 mld zł unijnych dotacji z programu Innowacyjna ekonomia zostanie rozdysponowanych w konkursach w 2010 roku - wynika z opracowanego za pośrednictwem Ministerstwo Rozwoju Regionalnego harmonogramu, do którego dotarł "Dziennik czasopismo Prawna".aspirant do nowej RPP Andrzej Bratkowski powiedział, że nie wolno bezkompromisowo nazwać daty przystąpienia do strefy euro, ale wejście przyniesie akceleracja wzrostu. Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) proszek w 2009 roku 26,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto pod 0,35 mln zł zysku rok wcześniej. pula nie widzi w tej chwili potrzeby kolejnego dokapitalizowania, planowanego wprzódy na I półrocze tego roku - powiedział na spotkaniu prasowym Mariusz Klimczak, szef banku. Na giełdzie w Szanghaju wartość miedzi zanotowała Wszechmogący stan od 14 miesięcy.

Kulczyk uniezależni nas od Rosji? kosztowność nic nie wie


- Do resortu skarbu nie wpłynęły żadne wiążące oferty od PGNiG, PKN Orlen czy firmy rafineryjnej Tamoil w sprawie kupna akcji Grupy Lotos - powiedział podsekretarz skarbu Mikołaj Budzanowski. Wcześniej "Puls Biznesu" napisał, że przedsiębiorca Jan Kulczyk wraz z Libijczykami z Tamoilu wysłał list intencyjny do ministrów skarbu i gospodarki z ofertą na nabycie kilkunastu procent Lotosu.

TFI pod ścianą. Żądają chociażby 70 procent!


Dystrybutorzy wykorzystują ponowne pojawienie się klientów do Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, i od nowych partnerów żądają już chociażby 70 proc. opłaty za zarządzanie - informuje "Parkiet".

Union Investment TFI: na koniec roku WIG20 na poziomie 2.500 pkt.


Zdaniem zarządzających Union Investment TFI w 2010 roku WIG 20 wrośnie o 7-8 proc. i dojdzie do poziomu 2.500 pkt. - podał Union Investment w komunikacie.

Moody's zmienił perspektywę ratingu CEDC do "pozytywnej"


Agencja Moody's zmieniła perspektywę ratingu producenta i dystrybutora alkoholi, firmy CEDC, do "pozytywnej" i przydzieliła emisji obligacji o wartości 870 mln USD rating na poziomie B1 - poinformował Moody's w komunikacie prasowym.

Wakacyjny klimat


Przebieg wczorajszej sesji za oceanem z pewnością rozczarował osoby liczące na aktywną postawę strony popytowej. Główne indeksy w Warszawie rozpoczęły dzień pod kreską, choć początkowa krok notowań wystarczająco zaskakująco wyniosła indeksy WIG tudzież WIG20 na poziomy nieznacznie powyżej wczorajszego zamknięcia. indeks największych spółek przekroczył na chwilę barierę 2400 punktów i to był maksymalny poziom w zasięgu byków na dzisiejszej sesji.