Kryzys? U Philipsa nie bodajże


Philips - holenderski wytwórca elektroniki użytkowej, sprzętu AGD i sprzętu medycznego - ogłosił, że jego pożytek za III kwartał wyniósł 174 miliony euro, mocno zaskakując analityków, którzy oczekiwali sumy mnóstwo niższej. Zarząd spółki podał jednocześnie, że na większości rynków zbytu nie chyba coraz gruntownego ożywienia.

narastający nieobecność budżetowy i dług globalny USA grożą katastrofą gospodarczą - ostrzegają dwaj czołowi publicyści "Washington Post". niebezpieczeństwo zwiększyło się dzięki uchwalenia w ostatnim czasie kosztownej dla budżetu reformy opieki zdrowotnej. Troje byłych członków gabinetu brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira oferowało płatne usługi lobbystyczne fikcyjnej firmie PR. W trakcie dziennikarskiej operacji sfilmowano ich za pomocą ukrytej kamery i nagrano ich wypowiedzi - donoszą niedzielne media. Eurodolar, a w ślad za nim złoty, stracił w związku z obniżeniem ratingu Portugalii, acz do końca tygodnia ostatnie odprężenie może zostać skorygowane, a złoty umocni się do ok. 3,86 za euro - oceniają dilerzy.pierwszy dzień tygodnia na rynku walutowym upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Do godziny południowych złoty mocno tracił na wartości w stosunku do głównych walut, by w drugiej części dnia odrobić kompleks strat do dolara i większość do euro. zysk Nokii w I kwartale 2010 wyniósł 349 milionów euro - podała biznes w komunikacie w czwartek. W ciągu ostatnich 12 miesięcy polskie firmy znacznie częściej padały ofiarą przestępstw gospodarczych - wynika z raportu PricewaterhouseCoopers "Badanie przestępczości gospodarczej, Lechistan 2009", do którego dotarły "Rzeczpospolita" i radiostacja PiN.

debet bez odsetek\? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak wielce na rękę\? Owym filantropem nie jest bank, a referat skarbowy, kto ma taką \"ofertę\" dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie.

dyrektor Fiata Luca Cordero di Montezemolo ustępuje ze stanowiska, ale w dalszym ciągu pozostanie prezesem Ferrari - podała włoska agencja ANSA. Zwolnione lokalizacja zajmie skoro tylko 34-letni John Elkann - obecny wiceprezes i milusiński rodziny Agnellich, założycieli i właścicieli koncernu. Dymisję Montezemolo ogłoszono na dwadzieścia cztery godziny przed prezentacją strategicznych planów koncernu na najbliższe lata. W projekcie ustawy budżetowej na 2010 rok rząd przewiduje, że eksport wzrośnie w przyszłym roku o 2,8% poniżej 8,0% spadku przewidywanego na ten rok, zaś import spadnie o 11,9% w tym roku, by w przyszłym zwiększyć się o 3,2%. W sumie nieobecność na rachunku obrotów bieżących wzrośnie w 2010 r. do 2,1% PKB z oczekiwanych na ten rok 0,7%, podało resort Finansów w uzasadnieniu do projektu.

Nadwyżka w handlu strefy euro w XII 2009 r. wyniosła 4,4 mld euro, bez uwzględniania czynników sezonowych, przy nadwyżki 4,0 mld euro w listopadzie, po korekcie - poinformował w komunikacie Eurostat w Luksemburgu. Gant Development planuje w 2010 roku rozpocząć 15 inwestycji o łącznej powierzchni 134 tys. PUM. wynik Ganta w 2009 roku ma by szacunkowy do 2008 roku - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Andrzej Szornak, penis zarządu spółki. Była minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska krytykuje pomysł zmian w wypłacie becikowego, proponowany przy użyciu obecne dyrekcja tego resortu. Obecna członek rządu pracy Jolanta Fedak zapowiedziała, że jej ministerstwo będzie dążyło do tego, by to świadczenie było wyższe na każde kolejne dziecko.ministerstwo pracy prognozuje deprecjacja bezrobocia w II kwartale. Jak ocenia wiceminister pracy Czesława Ostrowska, najgorsze na rynku pracy mamy już za sobą. Jej zdaniem, w marcu spód bezrobocia wyniesie w przybliżeniu 13 proc., jednakowo jak w lutym. minister Ostrowska prognozuje, że od kwietnia nie będzie przybywać osób bez pracy. komisja Europejska zwróciła się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by obniżył stawki hurtowe, które operatorzy płacą za połączenia z siecią Play. Stawki te są ok. dwuipółkrotnie wyższe od tych, które Play płaci tym operatorom. włość nowina dla świeżo upieczonych rodziców. Do końca 2011 r., by otrzymać "becikowe", dosyć tego udowodnić co najmniej jedną wizytę u ginekologa lub położnej w czasie ciąży - taką zmianę wprowadza akt prawny przyjęta tylko za pomocą Sejm.

Do końca maja Kraj nad Wisłą otrzyma trzecią transzę pożyczki z BŚ


Do końca maja tego roku Polska otrzyma trzecią transzę pożyczki z Banku Światowego - poinformował Thomas Laursen, pełnomocnik Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie.

Wzrosty z danymi w tle


jawnie skróconego tygodnia na warszawskim parkiecie wypadło rewelacyjnie. katalog największych spółek wystrzelił w górę z prędkością 2 odsetek na otwarciu sesji. po kolei byki kontynuowały styl wzrostowy, wzdłuż braku impulsów z gospodarki realnej w postaci odczytów danych makroekonomicznych. Dobre nastroje kawa na ławę dominują na rynku akcji, a każda adiustacja odbywa się pod dyktando kupujących.

Bonarka bije rekordy


nie całkiem siedem dni od otwarcia, wielofunkcyjne ognisko miejskie Bonarka City Center w Krakowie bije rekordy popularności. ognisko odwiedziło nad 500 000 klientów.

E-Mikołaj prezenty kupuje w listopadzie


Sklepy internetowe apelują, by prezenty świąteczne kupić już w listopadzie. Na dwa tygodnie zanim Wigilią sprawunki online to bal nic bardziej błędnego dla hazardzistów - pisze "Metro".

Złoty dzielny na wydarzenia rynkowe


Za nami spokojna sesja na rynku walutowym. dzięki większa część dnia złocisty pozostawał stabilny na mocnym poziomie w okolicach 4,0000 - 4,3000 zł za euro. Po południu acz notowania EUR/PLN ostatni pewność siebie pod poziom 4,0000, w bliskość wartości 3,9900.