Kryzys? U Philipsa nie zapewne


Philips - holenderski wytwórca elektroniki użytkowej, sprzętu AGD i sprzętu medycznego - ogłosił, że jego plon za III kwartał wyniósł 174 miliony euro, mocno zaskakując analityków, którzy oczekiwali sumy mnogość niższej. wierchuszka spółki podał jednocześnie, że na większości rynków zbytu nie widać jeszcze gruntownego ożywienia.

Jak poinformowali dwaj kierownicy wyższego szczebla zaznajomieni ze sprawą, General Motors wstrzymał prace nad elektrycznym coupe Cadillaciem Converj, podobnym do Chevroleta Volt, by skupić się na tańszym aucie typu plug-in z napędem hybrydowym z luksusową marką firmy. Ben Bernanke, boss Rezerwy Federalnej, rozpoczyna formalny proces poprzednio zatwierdzeniem na drugą kadencję w Fed, a atoli na to samo 21 proc. badanych Amerykanów uważa, że prezydent Barack Obama winien drugi raz desygnować Bernanke na to posada - wynika z badania Rasmussen Reports. niedostatek sektora instytucji rządowych i samorządowych w drugim kwartale 2009 roku wyniósł 22,6 mld zł, alias 6,9 proc. PKB - poinformowało ministerium Finansów w kwartalnym raporcie na przedmiot sytuacji makroekonomicznej i stanu finansów publicznych. To dwa chłosta więcej niż w podobnym okresie 2008 roku.Ceny miedzi spadają na giełdzie metali w Londynie po największym od roku tygodniowym wzroście - podają maklerzy. W styczniu przyszłego roku reality show ”Big Brother” zniknie z brytyjskiej telewizji. Międzynarodowa biznes zajmująca się marketingiem sportowym - World Sports Group, zapłaci miliard dolarów za prawa medialne do wszystkich wydarzeń organizowanych pod auspicjami Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC). Podpisana we wtorek porozumienie obowiązywać będzie do 2020 roku.

Co najmniej 10 mln zł wyłudzili zawierając umowy leasingowe członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, rozbitej przy użyciu policję. Zatrzymano 10 osób, które są podejrzane o fałszowanie dokumentów, na podstawie których oszustom udało się wykręcić maszyny budowlane i ciężarówki. Grozi im do 10 lat więzienia.

54 proc. oprogramowania komputerowego używanego w Polsce w 2009 r. było nielegalnego pochodzenia. To o 2 proc. mniej niż w roku 2008 - wynika z badania przeprowadzonego dzięki firmę analityczną IDC na nakaz Bussines Software Alliance (BSA). Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na informacje o powracaniu do normy produkcji w chilijskich kopalniach miedzi - podają maklerzy.

ministerium Pracy i Polityki Społecznej nie złożyło na czas wniosków o wypuszczenie środków z rezerwy celowej budżetu państwa - donosi "Gazeta Prawna". dziennik alarmuje, że z tego powodu ponad 20 organizacji pozarządowych nie może rozpocząć wdrażania projektów unijnych dotyczących nadzoru nad funkcjonowaniem administracji publicznej. Poniedziałkowa posiedzenie w USA nie przyniosła niespodzianek. Po uchwaleniu planu ratunkowego dla strefy euro o wartości 750 mld euro amerykańskie giełdy przyłączyły się do ogólnoświatowej euforii, a główne indeksy zyskiwały po kilka procent. Niepozorna parówka jest wciąż gwiazdą przemysłu mięsnego - czytamy w "Pulsie Biznesu".Zdaniem Josefa Ackermanna, prezesa Deutsche Banku, kryzys coraz się nie skończył, a w gałąź walutowy uderzy jego druga bałwan – informuje "Gazeta Wyborcza". sezon jesienno-zimowy to okres wzmożonych zachorowań na grypę i różnego typu przeziębienia. jeżeli widmo to występuje na większą skalę niż zazwyczaj, nie prędzej być może poważnie zdezorganizować bieg pracy. chlebodawca przypadkiem jednak temu przeciwdziałać, w miarę swoich możliwości i posiadanych uprawnień. Ropa naftowa kosztuje w środę na giełdzie w Nowym Jorku 72 USD za baryłkę, po spadku ceny we wtorek o 3 proc. - podają maklerzy.

Będzie ludobójstwo na rynku lotniczym


Eksperci rynku lotniczego uważają, że zima będzie tragiczna dla kilku przewoźników. Pisał o tym niemiecki "Die Welt". Linie lotnicze miały wykorzystać już wszystkie rezerwy jakie posiadały - w nadchodzących miesiącach, maksymalnie do 15 miesięcy, z europejskiego rynku wypadnie kilka firm, niektóre ogromnie dobrze znane.

Nowy rok zaczął się od podwyżek cen produktów rolnych


Na przełomie 2009 i 2010 roku podrożały zboża a mięso, bez zmian utrzymały się ceny odłtuszczonego mleka w proszku - wynika z cotygodniowej analizy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

GPW nadal w dół


Po spadku o 2,5 proc. na otwarciu WIG20 zdołał zredukować stratę o 50 pkt w najwyższym punkcie sesji. skala odreagowania nie była przeto duża, a końcowy fixing wymazał ją zupełnie.

Szejnfeld: zapowiedź 0,8 proc. wzrostu PKB w 2010 r. realna


wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld ocenia, że osiągnięcie w tym roku prognozowanego poziomu wzrostu gospodarczego rzędu 0,8 proc. jest realne. Jego zdaniem, symptomy ożywienia pozwalają mieć nadzieję, że rzeczywiste wskaźniki mogą być lepsze od prognoz.

Wicepremier Pangalos: RFN korzystają na kryzysie


Niemcy są niechętnie nastawione do udzielenia pomocy Grecji, ponieważ ich banki i eksporterzy czerpią zyski z kryzysu, który zachwiał euro - powiedział w poniedziałek wicepremier Grecji Teodoros Pangalos.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego