Kryzys? U Philipsa nie chyba


Philips - holenderski producent elektroniki użytkowej, sprzętu AGD i sprzętu medycznego - ogłosił, że jego zysk za III kwartał wyniósł 174 miliony euro, mocno zaskakując analityków, którzy oczekiwali sumy wiele niższej. kierownictwo spółki podał jednocześnie, że na większości rynków zbytu nie widać coraz gruntownego ożywienia.

Swedish truck maker Scania AB (SCV-A.SK) Tuesday reported a threefold increase in operating income as it released first-quarter earnings ahead of schedule. Centralna i północna część polskiej przestrzeni powietrznej została otwarta dla samolotów rejsowych - poinformował w niedzielę PAP ambasador Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. Oznacza to, że na 5 polskich lotniskach mogą lądować i startować samoloty. W Turkmenistanie państwowa rosyjskojęzyczna gazeta "Niejtralnyj Turkmienistan" poinformowała, że wkrótce ruszy budowa gazociągu Wschód-Zachód, który ma połączyć złoże Jolotan Południowy z wybrzeżem Morza Kaspijskiego.majątek tysiąca najzamożniejszych Brytyjczyków powiększył się w ciągu minionego roku o 30 proc., do 333,5 mld funtów - podał tygodnik "Sunday Times". Po raz szósty z rzędu liderem rankingu jest Lakshmi Mittal, zaludniony w Londynie indyjski oligarcha stalowy. ponowny wzrost cen ropy nie wróży najlepiej, a jeśli jej ceny pozostaną na obecnym poziomie, a złoty nie umocni się przy dolara, to przypadek na tańsze tankowanie będzie znikoma. W przyszłym tygodniu prawdopodobne wydają się podwyżki cen na stacjach prywatnych, które do chwili obecnej nie zmieniły cen w stopniu w jakim zmian dokonały stacje sieciowe, podało kancelaria Maklerskie Reflex w raporcie tygodniowym, net restauracji PolRest zawiesza aktywność operacyjną w nierentownych lokalach, czyli wszystkich pizzeriach Invito i części restauracji Rooster - podała korporacja w raporcie półrocznym.

Dwa konsorcja zostały dopuszczone do złożenia wstępnych ofert w przetargu na budowę dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Opole - dowiedział się "Parkiet".

wezwanie na akcje Pol-Aquy się powiodło, hiszpańska firma Dragados nabyła 18.021.846 akcji spółki, inaczej wszystkie akcje objęte wezwaniem - podał w komunikacie DI BRE Banku, pośredniczący w wezwaniu. Instytucje finansowe, zarabiając na składkach emerytalnych, powinny starać się skutecznie o przyszłość emerytur - powiedział wczoraj szef rządu Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Dodał, że zrzutka na emeryturę nie jest po to, aby jakieś instytucje finansowe zarabiały kokosy.

złoty rozpoczął dzisiejsza sesję od lekkiego umocnienia i zniżki kursu EUR/PLN pod ilość 4,0900. Notowania USD/PLN wszelako zeszły w okolice 2,8550. Złoty, równie jak i gros walut naszego regionu, od wielu tygodni pozostaje pod głównym wpływem zmieniających się nastrojów na rynkach finansowych. współczesny doba nie jest wyjątkiem. kierunek aprecjacyjny złotego być może trwać w najbliższych latach - powiedział Marek Belka, jaki zastąpi tragicznie zmarłego 10 kwietnia w katastrofie smoleńskiej prezesa NBP Sławomira Skrzypka.Trzy czołowe, europejskie fundusze hedgingowe, działające w City, od początku 2010 r. zarobiły kilkaset milionów funtów na spekulacji na rynku walutowym, obstawiając spadek kursu funta do innych walut - donosi sobotni "Financial Times". Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy kolejowy przewoźnik PKP ładunek wykonał w terminie decyzję urzędu, nakazującą równe obchodzenie się partnerów handlowych - poinformowała w czwartek rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch. Debiut PZU na warszawskiej giełdzie jest zaplanowany na pierwszą połowę maja - poinformował TVN CNBC Biznes minister skarbu państwa Aleksander Grand. We wtorek łączny zakład Ubezpieczeń SA złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

BNP Paribas przewiduje dalszą interwencję


BNP Paribas przewiduje dalszą interwencję banku centralnego na polskim rynku walutowym. W opinii analityków banku, NBP uświadomił sobie, iż jedynym powodem umocnienia złotego w ostatnich miesiącach jest dopływ kapitału spekulacyjnego.

Costa przejmie Coffeeheaven w Polsce


Spółka Whitbread, operator sieci kawiarni Costa Coffee w Wielkiej Brytanii, prowadzi zaawansowane rokowania ws. przejęcia firmy Coffeeheaven, mającej pozycję rynkowego lidera w Polsce - donosi sobotni "Daily Telegraph".

konsultant Obamy: USA uciekły znad przepaści


Stany Zjednoczone Zjednoczone są na drodze do gospodarczego uzdrowienia, uzdolnienie na rynkach finansowych są stabilniejsze i pojawiły się zupa oznaki stabilizacji na rynku mieszkaniowym - oświadczył w poniedziałek Larry Summers główny konsultant oszczędnościowy prezydenta USA Baracka Obamy.

Sarkozy: Stary Kontynent zrobi wszystko, aby pomóc Grecji


Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapewnił w niedzielę po spotkaniu z greckim premierem Jeorjosem Papandreu w Paryżu, że Europa uczyni wszystko, aby Hellada w trudnej sytuacji finansowej "nie pozostała izolowana".

PGNiG wznawia rokowania z Gazpromem ws. dostaw gazu


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wznawia od wtorku rozmowy z Gazprom Export dotyczące m.in. dostaw gazu ziemnego do Polski, poinformowała biznes w poniedziałek.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego