Opóźnia się podpisanie historycznego układu


Zapowiadane w charakterze historyczne podpisanie porozumienia o normalizacji stosunków między Turcją a Armenią nie odbyło się w sobotę w Zurychu o wyznaczonej godzinie z powodu nieporozumień co do treści oświadczeń, które miały złożyć obie strony.

Komisja śledcza badająca tzw. aferę hazardową nie przyjęła wniosku posłów PiS o wezwanie jako świadka ministra skarbu Aleksandra Grada. Za wnioskiem było trzech posłów; trzech opowiedziało się przeciwko. Najważniejszym punktem rozpoczętego po godz. 10 w niedzielę drugiego dnia kongresu PiS będzie przyjęcie za pośrednictwem delegatów uchwały popierającej Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Wg sondażu "Rzeczpospolitej" panowanie Komorowskiego maleje, ale to on prawdopodobnie wygra I turę. Z sondażu "Gazety Wyborczej" wynika, że drugiej tury prawdopodobnie nie być.Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku umorzyła dwa z ośmiu zarzutów przy prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, dotyczące jego relacji z miejscowym dilerem samochodowym. Poinformował o tym sam Karnowski na swoim blogu. Siostry betanki podczas dzisiejszej rozprawy przed sądem w Lublinie zaproponowały, by ksiądz Roman K., który był przywódcą buntu zakonnic przeprosił na łamach ogólnopolskiej prasy. Siostry liczą, że sąd umorzy warunkowo sprawę – informuje radiostacja TOK FM. Kandydatem klubu Lewicy do komisji śledczej, która ma zająć się przebiegiem prac nad tzw. ustawą hazardową, będzie poseł Bartosz Arłukowicz - poinformował wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (Lewica) we wtorek wieczorem w rozmowie z TVP Info.

Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze pozycja w Rankingu Szkół Wyższych w 2010 r. organizowanym przy użyciu miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Kolejne miejsca zajęły: uniwersytet Jagielloński i uniwerek Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Taka jest pragnienie ludu i powinno się ją uszanować, a kandydata Jarosława Kaczyńskiego promować - mówi "Rzeczpospolitej" wójt gminy Jeżowe, w której 81,2 proc. wyborców poparło w pierwszej turze wyborów prezesa PiS. Wicedyrektor TVP1 Stanisław Janecki naruszył zasady etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej i złamał uchwałę o apolityczności dziennikarzy TVP w kampanii wyborczej - orzekła dzisiaj komitet Etyki TVP. utyskiwanie na Janeckiego dotyczyła jego tekstu w "Fakcie".

- Martwi mnie to orzeczenie, sąd w Strasburgu nie winien się do tego mieszać - uważa wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. polityk PO na antenie Radia ZET odniósł się do orzeczenia dotyczącego krzyży wiszących w szkołach publicznych. "Gazeta Wyborcza": Poseł Bartosz Arłukowicz (SLD) sam zdecydował, że wykluczy się na trwanie przesłuchania koleżanki klubowej Anity Błochowiak poprzednio hazardową komisją śledczą - informuje gazeta. wzdłuż prowadzonej nieprzerwanie przez dwie doby akcji, do piątkowego poranka ratownikom nie udało się dotrzeć do 40-letniego górnika, zasypanego w środę w kopalni "Rydułtowy-Anna". Poszkodowanego nie było w miejscu, wskazanym zrazu przez kamery wziernikowe.CBŚ złożyło do prokuratury awizo o podejrzeniu popełnienia przestępstwa za pośrednictwem CBA. Jedno kancelaria oskarża drugie o infiltracja i podsłuchiwanie swoich funkcjonariuszy, a nawet perswazja gangsterów do składania fałszywych zeznań. sytuacja jest tajemnicza, poważna i może być powiązana z próbą samobójczą jednego z więźniów - pisze "Gazeta Wyborcza". "Nasz Dziennik": Ministerstwo edukacji po cichu "legalizuje" obligatoryjną seksedukację w szkołach. Dzisiejszej nocy na przejściu kolejowym w Mostach koło Lęborka (woj. pomorskie) pod kołami pociągu zginął mężczyzna - informuje "Głos Koszaliński" w swoim serwisie internetowym.

J.Kaczyński: Te wybory nie są zakończone


Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński - jaki wedle sondażowych wyników niedzielnych wyborów zmierzy się 4 lipca w II turze z kandydatem PO Bronisławem Komorowskim - powiedział, że kluczem do zwycięstwa jest kult i przekonanie, iż zwyciężyć można i trzeba.

dziś na maturze język hiszpański


Maturzyści przystąpili po godzinie 9.00 do egzaminu pisemnego z hiszpańskiego. Egzamin utrwalony na piśmie na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z egzaminów obowiązkowych, niedaleko egzaminów z polskiego, matematyki i wybranego przedmiotu.

Generał policji przed sądem


Po raz trzecia część rusza bieg byłego szefa policji gen. Antoniego Kowalczyka, oskarżonego o składania fałszywych zeznań i zatajanie prawdy w śledztwie dotyczącym "afery starachowickiej". Generał Kowalczyk będzie odpowiadał zanim Sądem Rejonowym w Kielcach.

"Razem z kawą dostaliśmy listę zadań od wójta"


Oprócz tysięcy strażaków i policjantów, w akcji przeciwpowodziowej na terenie czterech województw, udział bierze także 101 saperów z jednostek Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym głównie pływające transportery samobieżne, pomagają usuwać skutki powodzi.

Rzucił kategoria dla przyjaciela


chyba że Schetyna odchodzi, to idę z nim - tak o przyczynie swojej dymisji mówi ustępujący minister z Kancelarii Premiera, Rafał Grupiński. Jak tłumaczy, z Grzegorzem Schetyną pracuje od 1982 r., dlatego w sytuacji, gdy wicepremier odchodzi z rządu, by zwracać pracą klubu, on postanowił ofiarować się do dyspozycji premiera.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego