Opóźnia się podpisanie historycznego układu


Zapowiadane jak historyczne podpisanie porozumienia o normalizacji stosunków między Turcją a Armenią nie odbyło się w sobotę w Zurychu o wyznaczonej godzinie z powodu nieporozumień co do treści oświadczeń, które miały złożyć obie strony.

W dniach 19-22 stycznia poprzednio hazardową komisją śledczą mają stanąć: b. stary CBA Mariusz Kamiński, b. przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski oraz b. członek rządu sportu Mirosław Drzewiecki - poinformował po posiedzeniu organ wykonawczy hazardowej komisji śledczej jej przewodniczący Mirosław Sekuła (PO). Dodał, że premier Donald Tusk mógłby zostać przesłuchany jeszcze w styczniu. Dziś b. prezydent Aleksander Kwaśniewski natomiast byli premierzy Leszek Miller i Józef Oleksy będą obchodzić w Warszawie 20. rocznicę utworzenia Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej (SdRP). SdRP powstała w 1990 roku w wyniku rozwiązania PZPR; w 1999 r. partia została przekształcona w SLD. Eurodeputowany Zbigniew Ziobro został zasadny jak osoba, która będzie przewodniczącym Rady Regionalnej PiS w Małopolsce - dowiedziała się PAP od działaczy PiS.Złota jesień coraz przed nami, a na prawdziwą zimę powinno się będzie poczekać do grudnia - mówią górale. Halny, który zawieje w weekend, przyniesie ocieplenie i stopi rumowisko leżącego od ubiegłego tygodnia śniegu - na Podhale powróci jesień. Ten rząd nie ma sukcesów, a gadanie Donald Tuska tego nie przykryje. To tuskozaur. miast wprowadzać Polskę w epokę Avatara, wprowadza nas do Parku Jurajskiego - stwierdził w programie "Kawa na ławę" Jacek Kurski z PiS. W Polsce bezpłatne studia są fikcją, na uczelniach jest niska forma kształcenia takich kierunków jak gospodarka czy prawo, brakuje badań naukowych dostrzeganych na międzynarodowym forum - to niektóre wnioski raportu "Szkolnictwo wyższe w Polsce - diagnoza", które przedstawiły firma doradcza Ernst & Young natomiast Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Projekt nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, przewidujący m.in. możliwość składania przez dłużników wniosków o obniżenie wysokości pobieranych dzięki komornika opłat za egzekucję, pozytywnie zaopiniowała we wtorek sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Wielką lewatywę dla premiera Tuska i baniaki z kitem dla minister kopacz przygotowały protestujące w środę pielęgniarki. dawny też trupie maski, płonąca manekin członek rządu i krocie innych atrybutów, jakie powinna posiadać porządna manifestacja. Socjolog, profesor Ireneusz Krzemiński twierdzi, że postępuje teatralizacja społecznych protestów. Związkowcy są przekonani, że bez odpowiednich rekwizytów - demonstracja się "nie sprzeda" Podsumowaniu kilkuletnich działań na rzecz ochrony żubrów w ramach projektu "Kraina Żubra - ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej" będzie służyć międzynarodowa narada naukowa, która rozpocznie się w czwartek w Białowieży (Podlaskie).

bieg legislacyjny w sprawie ustawy hazardowej był diametralny z regulaminem - mówi w Przesłuchaniu Julia Pitera, makler do spraw walki z korupcją. Jestem gotowa na spotkanie z premierem. Pan premier bardzo dobrze wie, że ja tego dokumentu w ogóle nie znałam - dodaje. szefowa klubu parlamentarnego PiS Grażyna Gęsicka zwróciła się w czwartek do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w sprawie odtajnienia protokołów z tajnego przesłuchania posła PiS Zbigniewa Wassermanna przez hazardową komisję śledczą. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku i Instytutu Kardiologii w Warszawie sprawdzili, czemu zawdzięczamy cud zdrowotny nad Wisłą. na rok z powodu problemów kardiologicznych umiera u nas o 26 tys. osób mniej niż 20 lat temu - pisze "Rzeczpospolita".Kraków ongiś nie widział tak wysokiej wody na Wiśle. Zalane bulwary, sunące z mętnej wodzie drzewa, mosty, które opierają się nurtowi – to robi wrażenie. – ilość wody w fali kulminacyjnej jest rekordowy, przekroczył ten, który mogliśmy obserwować na przestrzeni powodzi tysiąclecia w 1997 roku – mówi nam młodszy brygadier Andrzej Siekanka z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Słupski sąd zgodził się na kolejną przerwę w odbywaniu kary dla Wojciecha K., skazanego na 6 lat więzienia za pedofilię b. dyrektora i dyrygenta poznańskiego chóru Polskie Słowiki. Powodem udzielenia przerwy jest choroba muzyka. "Rzeczpospolita": W najbliższych dniach minister obrony narodowej swoim rozkazem zwiększy limity zużycia paliw na przestrzeni lotów ćwiczebnych - informuje gazeta.

ciupa dla Szweda za łupież "Arbeit macht frei"


Krakowski sąd wydał zamysł o aresztowaniu na 14 dni obywatela Szwecji Andersa H. mąż ten jest podejrzany o zlecenie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z muzeum Auschwitz-Birkenau.

baśniowy skryba artykułu o "TW Alku", to Gontarczyk


Autorem rozdziału w książce "Aparat represji w Polsce Ludowej", który ma cechować współpracę Aleksandra Kwaśniewskiego ze Służbami Bezpieczeństwa jest Piotr Gontarczyk - dowiedział się "Wprost24". Premiera publikacji IPN we wtorek

Zadowoleni z debaty "czterech" w TVP


Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak są zadowoleni, że dyskurs w TVP się odbyła, jak i z jej przebiegu.

mundurowy telefonicznie uratował istnienie niemowlaka


Dyżurny lęborskiej komendy policji w nocy odebrał aparat telefoniczny od kobiety, której czterotygodniowe dziecko przestało oddychać. aktualnie wezwał pogotowie, ale na tym nie poprzestał. Telefonicznie instruował matkę co robić, by ratować bytowanie dziecka. Udało się: dzieciuch odzyskał przytomność jeszcze zanim przyjazdem karetki.

Grosze dla emerytów


- Głównym celem zmiany w systemie emerytalnym jest wzmożenie przyszłych świadczeń i obniżenie kosztów jego funkcjonowania - zapewniała minister pracy Jolanta Fedak. szczebel odpiera zarzuty ekonomistów, którzy na projekcie nie zostawili suchej nitki.