Opóźnia się podpisanie historycznego układu


Zapowiadane jako historyczne podpisanie porozumienia o normalizacji stosunków między Turcją a Armenią nie odbyło się w sobotę w Zurychu o wyznaczonej godzinie z powodu nieporozumień co do treści oświadczeń, które miały złożyć obie strony.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego przechwycili narkotyki o czarnorynkowej wartości z grubsza 250 tys. zł i zatrzymali trzech dilerów. Mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe - poinformował Marcin obfitość z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. struktura proponowanego przy użyciu Bumar systemu obrony powietrznej nazywanego "tarczą Polski" wymagałaby wieloletniego programu, który da pewność finansowania - uważa prezes grupy Bumar Edward Nowak. Zaznacza, że system byłby uzupełnieniem tarczy budowanej za pomocą USA. minister Bogdan Klich wyraził nadzieję, że stopień zgodzi się na większe zakupy dla kontyngentu afgańskiego niż były planowane. We wtorek szef MON ma przedstawić Radzie Ministrów listę zakupów.- Jest to jego decyzja, szanuję tę decyzję. Nic więcej w tej sprawie nie mam do dodania - powiedział Lech Kaczyński. Prezydent w ten sposób skomentował decyzję premiera Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich. PiS nie będzie już w tej kadencji tworzyć w Sejmie projektów ustaw. – To finanse wyrzucane w błoto. Opracowujemy projekty, zatrudniamy specjalistów do przygotowania ekspertyz, a ustawy i tak trafiają do zamrażarki marszałka Sejmu bądź kopiuje je PO i zgłasza jak swoje - twierdzi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jolanta Szczypińska, wiceszefowa klubu PiS. Gorzów Wielkopolski pożegnał wiceprzewodniczącą Gorzowskiej Rodziny Katyńskiej Annę Marię Borowską i jej wnuka Bartosza Borowskiego. Oboje zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

córka biznesmena Ryszarda Sobiesiaka, Magdalena, oświadczyła dzień dzisiejszy przed hazardową komisją śledczą, że nie jest winna w tzw. aferze hazardowej i jest dumna ze swojego nazwiska.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Stefan Jaworski został przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej - podała PKW na swojej stronie internetowej. - Pan prezydent Lech Kaczyński silnie się poprzeziębiał, ale nie jest to żadna zakażenie grypowa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia boss Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

przed północą drogowcy z powodu złego stanu umocnień przeciwpowodziowych zamkną Wał Miedzeszyński - oznajmił wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. kazus w Porcie Praskim, dokąd przez nieodróżnialny dwadzieścia cztery godziny trwało uszczelnianie prowizorycznych wałów, jest za to już opanowana. - Uporaliśmy się z portem - potwierdziła w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Zobacz aktualną sytuację powodziową w stolicy. Chciał udzielić pomocy, a sam stał się ofiarą. Do tragicznego wypadku doszło na drodze wylotowej z Katowic w stronę Sosnowca. kierowca auta osobowego śmiertelnie potrącił kobietę przebiegającą dzięki jezdnie. Gdy wyszedł z samochodu, by pospieszyć z pomocą, wpadł pod koła innego samochodu. on trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Groźny sytuacja na krajowej dwójce. Wpadły na siebie trzy samochody. Jedna osoba jest w stanie ciężkim.Do Warszawy przyjechały... miss parowozów. Piękne kobiety pokazują swoje wdzięki w Muzeum Kolejnictwa, aczkolwiek z koleją nie mają nic wspólnego. Jarosław Kaczyński uważa wczorajszy orzeczenie sądu za niewłaściwy, a jutro chce debatować o zdrowiu, ale z Bronisławem Komorowskim, a nie z Ewą Kopacz. "Rzeczpospolita": - Mam kłopot z odpowiedzią na pytanie, co w Polsce szwankuje? Bo wszystko leży, po prostu pełnia - ubolewa Mirosław Trzeciak w wywiadzie dla gazety. Były piłkarz, reprezentant kraju i dyrektor sportowy Legii Warszawa, próbuje wyjaśnić w rozmowie z gazetą, dlaczego nas nie ma na, rozgrywanych obecnie, mistrzostwach świata w RPA.

W środę Komorowski spotka się z kolegium IPN


W środę po południu marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, spotka się z kolegium IPN - poinformował stary biura prasowego Sejmu Krzysztof Luft. Do 30 kwietnia marszałek musi podjąć decyzję w sprawie noweli ustawy o IPN.

Karnowski: doszło do ujawnienia tajemnicy śledztwa


Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zawiadomił prokuraturę o możliwych przeciekach do "Rzeczpospolitej". Chodzi o kilkanaście materiałów opublikowanych dzięki dziennik, w których miało dojść do ujawnienia tajemnicy śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku.

Pyjas nie został zastrzelony


Ze wstępnych oględzin ekshumowanych szczątków - dokonanych za pośrednictwem ekspertów na zlecenie IPN - wynika, że Stanisław Pyjas nie został zastrzelony - podaje RMF FM.

Uwaga, ulewne deszcze


W nocy z soboty na niedzielę i w samą niedzielę na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie zapowiadane są intensywne opady deszczu - ostrzegają meteorolodzy. Prezydent Opola już w sobotę po południu wprowadził w mieście postać pogotowia powodziowego.

szef PiS nie czeka, spotka się z Napieralskim


Po oświadczeniu szefa SLD, że ten czeka na inwitacja do rozmów ze strony Jarosława Kaczyńskiego, naczelny PiS zadeklarował, że do spotkania dojdzie. - To jest już aforyzm czegoś bardzo konkretnego. To się spotkam - powiedział na przestrzeni spotkania z dziennikarzami na Pomorzu. Zapowiedział również, że gdy zostanie prezydentem, szczególnie skupi się na obronie interesu państwa niedaleko wydobyciu gazu łupkowego.