prezes rady ministrów Tusk otworzył EuroBasket 2009


szef rządu Donald Tusk dokonał we Wrocławiu otwarcia 36. mistrzostw Europy koszykarzy. Życzył kibicom emocji, a sędziom refleksu.

Słynna Benfica Lizbona planuje wielki transfer. Jak donosi "Il Corriere Dello Sport", lizbońskie "Orły" chcą sprowadzić na Estadio da Luz samego asa AC Milan, Ronaldinho! Czeki na sumę powyżej 67 tysięcy euro znalazł kierowca miejskiego autobusu w Rzymie i obecnie oddał policji. Wiadomo jedynie, że czeki należały do cudzoziemki. - Moja filozofia przedtem tym meczem jest prosta: na nic się nie oglądać, przeciwnie wycofać się na boisko, zapieprzać i wygrać! - podkreśla przed szlagierem 10. kolejki ekstraklasy Lech - Wisła napastnik "Białej Gwiazdy" Patryk Małecki."Nieprzyjaznym aktem" ze strony Rosji nazwał, przebywający z wizytą w USA członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski, niedawne manewry wojsk rosyjskich na Białorusi, komentowane jako parada siły wobec Polski. Albański sąd skazał na wysoką grzywnę prywatną TV "Top Channel" za to, że pokazała Ylli Pango, ministra kultury tego kraju, jak rozbiera młodą kobietę, którą zaprosił, aby porozmawiać o jej zatrudnieniu za pomocą ministerstwo. Karolina Riemen odpadła w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji w skicrossie. W wyścigu, który decydował o awansie do grona ośmiu najlepszych, zajęła ostatnie, czwarte miejsce i została sklasyfikowana na 16. pozycji. Mistrzynią olimpijską została Kanadyjka Ashleigh McIvor. Drugie pozycja zajęła Norweżka Hedda Berntsen, a trzecie Francuzka Marion Josserand.

Władze Senegalu przyznały, że ofiarowały "podarunek pieniężny" przedstawicielowi Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) na zakończenie jego trzyletniego pobytu w tym kraju, na początku tego miesiąca. Tłumaczą się afrykańską tradycją wręczania prezentów pożegnalnych.

ponad 900 osób wyszło spod gruzów po trzęsieniu ziem, które nawiedziło rankiem część prowincji Qinghai w północno-zachodnich Chinach na Wyżynie Tybetańskiej. Zginęło w nim ponad 400 osób, a rannych jest nad 10 tysięcy. Administracja Baracka Obamy opracowała plany alternatywne do tarczy antyrakietowej, nie wykluczające rezygnacji z instalacji w Polsce i Czechach, co ucieszyłoby Rosję i Niemcy, ale pogorszyło stosunki z amerykańskimi sojusznikami w Europie Wschodniej - pisze w sobotę "New York Times".

W San Remo rozpoczął się we wtorek 60. festiwal piosenki włoskiej. w czasie inauguracyjnego wieczoru wystąpiła jako gość ponadprogramowy Susan Boyle, rewelacja brytyjskiej edycji programu "Mam talent". Prezydent Wenezueli Hugo Chavez powiedział w sobotę, że więzi z takimi krajami jak Rosja i Chiny nabrały szczególnej wagi, odkąd USA postanowiły wzmocnić swą militarną obecność w Ameryce Łacińskiej - informuje agencja AP. Rosyjskie służby bezpieczeństwa (FSB) uważają, że samobójczynie z moskiewskiego metra uprzedni częścią 30-osobowej grupy szahidek, wyszkolonych za pomocą czeczeńskiego lidera rebeliantów. Tymczasem, podług nieoficjalnych informacji prasa periodyczna "Kommiersant", organy ścigania mogły dysponować danymi o planowanych zamachach bombowych w metrze. czasopismo podaje, że w poniedziałek rankiem na różnych stacjach pod pretekstem kontroli dokumentów zatrzymywano kobiety o rysach kaukaskich.Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli we wtorek przygotowania do rundy wiosennej ekstraklasy. Po raz pierwszy zajęcia poprowadził nowy trener Marek Bajor. "Gomorra" nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, jeśli obowiązywała "ustawa kagańcowa", którą chce wprowadzić premier makaroniarz Silvio Berlusconi - oświadczył autor słynnej książki o neapolitańskiej mafii Roberto Saviano. Komentarze po wtorkowych wyborach w USA, w których Republikanie odebrali Demokratom stanowiska gubernatorów w dwóch stanach, różnią się zasadniczo w zależności od politycznych sympatii mediów.

Rząd USA wprowadził w błąd koncern BP?


Plany koncernu BP na wypadek awarii jego urządzeń wiertniczych w Zatoce Meksykańskiej oparte były na ekspertyzach rządowych, które błędnie zaniżyły skutki ewentualnej katastrofy - podał "Wall Street Journal".

Michalczewski: Gołota jest o masa silniejszy od Adamka


ówczesny znakomitość świata w boksie Dariusz Michalczewski za kokota walki Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem (24 października w Łodzi w ramach Polsat Boxing Night) uznaje młodszego pięściarza - 32-letniego Adamka. Ocenił jednak, że jeśli pojedynek będzie się przedłużał, to z każdą minutą będą dobrze zbudowany szanse 41-letniego Gołoty.

niby 1000 osób ewakuowanych z promu


ponad 800 osób uratowano z tonącego promu na południu Filipin. Na pokładzie było nad 960 osób. choć co w żadnym wypadku trzy osoby utonęły, a 88 się nie doliczono i na razie nie wiadomo, co się z nimi stało. Wcześniej informowano, że zginęły dwa osoby.

Bundesliga: Wygrane Schalke i Borussii D.


zwycięstwo Schalke 1:0 z FC Nuernberg i wygrana Borussii Dortmund w Kolonii z FC Koeln 3:2 - to wyniki niedzielnych meczów Bundesligi. Na boisku pojawił się jeden Polak - Jakub Błaszczykowski wystąpił w pierwszym składzie ekipy z Dortmundu. Gola nie strzelił, ale zaliczył asystę.

Ścisła opieka tirów wjeżdżających do W. Brytanii


komitet Transportu Izby plebs opowiedziała się za ściślejszą kontrolą techniczną zagranicznych tirów w brytyjskich portach i prewencyjnym niedopuszczaniem ich do ruchu, jeśli nie spełniają standardów.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego