Schetyna krytycznie o polityce Napieralskiego


Grzegorz Schetyna nie chce walczyć o wsparcie Grzegorza Napieralskiego dla PO. dyrektor PO przyznaje jednocześnie, że Platformie zależy na poparciu elektoratu lewicowego.

wczoraj notowania zaczęliśmy od niewielkiej korekty, która sprowadziła WIG20 do poziomu środowego minimum, co okazało się wystarczającą zachętą dla kupujących, którzy swobodnie zwyciężyli podaż. Jeden wojak zginął, a ośmiu zostało rannych w wyniku eksplozji miny-pułapki. Jak podaje periodyk Wyborcza , ustawa o wynajmie, która jest już u prezydenta, budzi jego wątpliwości i nie wiadomo czy zostanie podpisana.W dwóch porannych eksplozjach w moskiewskim metrze zginęło 35 osób, a 40 zostało rannych, w multum z trudem takie dane podało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Do pierwszego wybuchu doszło na stacji Łubianka, do drugiego chwile w dalszym ciągu na stacji zieleniec Kultury. Zdaniem rosyjskiej prokuratury za eksplozjami stoją zamachowcy-samobójcy. Najprawdopodobniej są to kobiety, które zdetonowały ponad 3 kilogramowe ładunki trotylu. Dzień zakochanych, czyli obchodzone coraz chętniej za pośrednictwem Polaków Walentynki, to dodatkowo apetyczny pretekst by zastanowić się nad materialnymi aspektami wspólnego życia. Istotną kwestią będzie to, czy dwa zdecyduje się mieć wspólne pieniądze, czy też każde będzie żyło na własną rękę. złoty stracił w czwartek 2,7 gr do dolara i 2,2 gr do euro w reakcji na zmiana na gorsze nastrojów na rynkach finansowych i obniżenie EUR/USD. O godzinie 17:35 przebieg USD/PLN testował liczebność 2,8978 zł, a EUR/PLN 4,0723 zł.

W Smoleńsku odbyło się konferencja premiera Donalda Tuska z Polakami mieszkającymi w Rosji i Białorusi natomiast z przedstawicielami rodzin katyńskich.

Nie prawdopodobnie końca tendencji obniżania oprocentowania lokat. Od połowy maja zdecydowało się na to pięć banków. Tym co do jednego jednak nie dotknęło to liderów naszego zestawienia. Donald Tusk zapowiedział, że złoży morał do Unii Europejskiej o pomoc finansową w celu m.in. odbudowy infrastruktury. Tak w środę zadecydował ranga po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego.

Przegląd plakatów w najlepszym, międzynarodowym wydaniu, będzie wolno spozierać już w czerwcu na przestrzeni 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu. Ekspozycja, która odbywa się co dwa lata posiada już kilkudziesięcioletnią tradycję. Marcin Rosół przepracował w resorcie sportu 15 miesięcy, za które, z wyjątkiem pensji, otrzymał 60 tys. zł nagród. sejm potępia działania władz białoruskich wymierzone w przedstawicieli organizacji mniejszości polskiej oraz wzywa Białoruś do poszanowania praw człowieka i obywatela - to meritum projektu uchwały uzgodnionym przez prezydium Sejmu i Konwent Seniorów.Zagrożone kredyty gospodarstw domowych permanentnie ostro pną się w górę. W styczniu pobiły niechlubny rekord, ich zaleta wzrosła o niemal 1,1 mld zł. Wypowiedź ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, dotycząca wyroku w tzw. stosunek aferze, obraziła szefa Samoobrony Andrzeja Leppera na tyle, że ten domaga się w tej chwili publicznych przeprosin. Polacy niedługo znajdą w swoich skrzynkach pocztowych list od marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Będzie to cząstka kampanii wyborczej. Nad treścią listu jeszcze pracuje centrala kandydata.

Walczymy z zarazą, która pochłania miliardy euro rocznie


wybitny z życiowych mądrości angielszczyzna historyk - Cyril Parkinson - zawsze powiadał, że biurokratyzm to najlepiej zorganizowana zaraza, która ma to do siebie, że raz powołana dla jakiegoś, nawet sensownego celu, gdy lecz wciąż go zrealizuje - co w sumie nieczęsto się zdarzało i zdarza - będzie dalej istniała i rozwijała się dla samej siebie. W Unii Europejskiej zjawa biurokracji jest już dzień dzisiejszy na tyle znane i "życiowo" zaawansowane, że sama instytucja jest uznawana przy użyciu Europejczyków za wyraz bliskoznaczny organizacyjnego bezwładu.

Putina "spotkanie z obywatelami"


Tegoroczne ósme już konferencja trwało ponad cztery godziny. Putin odpowiedział na osiemdziesiąt z dwóch milionów przygotowanych pytań. Za pomocą telemostu, siedząc w nowoczesnym studio, szef rządu Rosji mógł zespolić się z odległymi prowincjami. Spotkanie emitowały na żywo najważniejsze stacje telewizyjne i radiowe.

W środę złoty przypadkiem ufortyfikować się po dwóch dniach wyprzedaży


Wtorek był drugim kolejnym dniem wyprzedaży złotego. O godzinie 18:10 kurs USD/PLN testował liczba 2,8577 zł, a EUR/PLN 4,2248 zł. Oznacza to akuratnie wzrost o 3,6 i 2,6 gr w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia.

Gen. Skrzypczak: naciski na pilotów są częste


Naciski na pilotów ze okolica polityków i wysokiej rangi wojskowych nie są wzorem nadzwyczajnym - wynika z wypowiedzi generała Skrzypczaka, byłego dowódcy Wojsk Lądowych.

Prezydent wprawdzie weźmie udział w szczycie UE


Lech Kaczyński jednak weźmie udział w rozpoczynającym się jutro szczycie Unii Europejskiej. Jak przedtem jego uczestnictwo nie było pewne. tymczasem niedawne ratyfikowanie przezeń traktatu lizbońskiego jest okazją do poprawy wizerunku.