Schetyna krytycznie o polityce Napieralskiego


Grzegorz Schetyna nie chce walczyć o posiłki Grzegorza Napieralskiego dla PO. Szef PO przyznaje jednocześnie, że Platformie zależy na poparciu elektoratu lewicowego.

ośrodek kierujący Korei Północnej Kim Dzong II potwierdził zamierzenie usunięcia broni nuklearnej z Półwyspu Koreańskiego - podała do informacji chińska agencja prasowa Xinhua. W brukselskiej komisji wyborczej wygrał Komorowski, inny był Kaczyński. jednak w momencie, kiedy podliczono głosy okazało się, że jest więcej kart niż ich wydano. Sprawą zajęli się śledczy. - Bronisław Komorowski jest zacnym człowiekiem, dobrym patriotą - kto jest zasługujący tego, aby być prezydentem. tylko że jego prezydentura będzie zacna i zachowawcza, a chyba że wybierzecie mnie, to będziecie mieli coś bardziej dynamicznego i aktywnego, szczególnie w relacjach z zagranicą - powiedział Radosław Sikorski w czasie spotkania z działaczami mazowieckiej PO.Ujawniono pełną clou zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, jaki rozbił się w katastrofie pod Smoleńskiem. Przeciwniczki wprowadzenia parytetu napisały list protestacyjny, w którym wyraziły swoją dezaprobatę dla tego typu pomysłów. Szklane i stalowe elewacje po zmierzchu zamieniają się w gigantyczne reklamy lub świetlne inscenizacje. Nic dziwnego, że dopiero co tam odbyła się jedna z największych imprez w branży oświetleniowej - International Lighting Fair.

Donald Tusk zapowiedział, że złoży nauka umoralniająca do Unii Europejskiej o prawa ręka finansową w celu m.in. odbudowy infrastruktury. Tak w środę zadecydował rząd po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego.

Do tej pory ośmiu polityków zrezygnowało z przybycia na niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej podało kancelaria prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pierwszy powakacyjny miesiąc upłynął pod znakiem lekkiego ożywienia na rynku sprzedaży mieszkań. niemniej jednak wzrost liczby klientów poszukujących nie wpłynął na poziom średnich cen ofertowych mieszkań wystawionych do sprzedaży we wrześniu. Jak wynika z analizy serwisu Oferty.net, te uległy marginalnym zmianom. najogromniejszy miesięczny obniżenie cen ofertowych w ujęciu procentowym nastąpił w Szczecinie - o 1,9%. O 0,7% niższa była średnia cena mieszkania w Poznaniu, a o 0,6% w Gorzowie Wlkp.

Nowym dowódcą został admirał Tomasz Mathea. Nominację otrzymał z rąk marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, kto pełni obowiązki prezydenta. Adm. Mathea jest następcą admirała Andrzeja Karweta, kto zginął tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem. 17 stycznia w Łodzi odbędzie się referendum w sprawie przedwczesnego zakończenia kadencji prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. Czarne chmury zbierają się nad rządem Donalda Tuska. W ostatnim sondażu GFK Polonia aż 33 procent respondentów twierdzi, że poprzedni rok był szmirowaty od poprzedniego w kwestii polityki.wprawdzie ogólnie rynek był w kwietniu bliższy równowagi niż w marcu, to atoli w niektórych miastach różnice pomiędzy ceną oferty a średnią ceną transakcyjną później pozostają ogromne. Najgorzej wypadają pod tym względem Gdańsk i Kraków. atoli i tam roztropnie wypadek się poprawia. Prokuratorzy z Polski i Rosji odczytali większość zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, kto rozbił się koło Smoleńska incognito dowiedział się kawa na ławę . integralny przebieg rozmów pilotów poznamy w przeciągu kilku dni. W końcówce ubiegłego roku Kraj nad Wisłą gospodarka zgoła przyspieszyła. Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, w czwartym kwartale wzrosła o 3,1 proc., nieznacznie mocniej, niż spodziewali się ekonomiści.

Rostowski zastąpi Tuska?


portal internetowy tygodnika "Wprost" podaje, iż następcą Donalda Tuska na stanowisku premiera może być Jacek Rostowski. Na czele Platformy Obywatelskiej miałby w takim przypadku nadepnąć Sławomir Nowak.

zamachnięcie się w Afganistanie


Co w żadnym wypadku 13 osób zginęło a kilkadziesiąt zostało rannych w zamachu w mieście Farah w południowo zachodnim Afganistanie. Celem był nierzeczywisty rangą agent policji, kto jest jedną z ofiar.

Nieudana końcówka tygodnia


Kolejna eksperyment wzrostu na GPW zakończyła się niepowodzeniem, a w końcówce notowań oferta osiągnęła wyraźną przewagę, po tym jak sprzedający przejęli kontrolę nad Wall Street.

Mokotów ulubieńcem warszawiaków


Aż 18% przebadanych w ostatnich 3 miesiącach klientów wskazało, że tu chce kupić mieszkanie. Okazuje się jednak, że jeszcze więcej jest klientów, którzy naprawdę kupują własne M na Mokotowie.

podręczny dysk ciężki


Toshiba zapowiedziała wtajemniczenie na jarmark europejski w drugim kwartale tego roku nowego zewnętrznego dysku twardego STOR.E ART3. przyrząd będzie dostępne w czterech pojemnościach: 500GB, 640GB, 750GB tudzież 1TB.