w tej chwili walczą o głosy lewicy


dubel trzecie wyborców Grzegorza Napieralskiego chce głosować na Bronisława Komorowskiego, jedna trzecia – na Jarosława Kaczyńskiego – wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. Kogo wskaże sam Napieralski? Na razie nikomu nic nie obiecuje.

Tuż po 9.15 militarny samolot CASA z trumnami Lecha i Marii Kaczyńskich wylądował na krakowskim lotnisku Balice. Trumny w kondukcie jadą już do Bazyliki Mariackiej. poprzednio kondukt funeralny przejechał przez Warszawę i po krótkiej ceremonii pożegnalnej na lotnisku Okęcie trumny z ciałami pary prezydenckiej odleciały do Krakowa. 38-latek spod Płocka kierował autem pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci z drogówki znaleźli obok nim zarówno susz roślinny jak i białość proszek. W samochodzie było jeszcze 80 paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Gen. Czesław Kiszczak miał w zeszłym tygodniu okulistyczny zabieg operacyjny i musi pozostawać w domu. Z tego powodu z wokandy spadł proces były szefa MSW, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek" w 1981 r.Włodzimierz Olewnik nie boi się pozwu o zniesławienie, jaki zamierza mu wytoczyć Krzysztof Rutkowski. Nie wyklucza też, że sam pozwie detektywa. – Pieniędzy żadnych nie uzyskam, ale prawdopodobnie acz dla zasady – stwierdził w programie 24 godziny. postscriptum ludzie Górnego Śląska! W poniedziałek w Katowicach ruszają prace wodociągowe, które w następnych dniach mogą rodzić zakłóceniami w dostawach wody ogółem w dziewięciu miastach regionu. Prace mają obniżyć skutki szkód górniczych. Trwa policyjna obława na rabusiów, którzy dzisiaj rzędu południa napadli na prywatnego przedsiębiorcę w Mroczeniu (Wielkopolska). Sprawcy ukradli "znaczną sumę" pieniędzy i zbiegli w nieznanym kierunku.

Znalazł się niemniej jednak jeden odważny. Fabio Cannavaro, kapitan skompromitowanej biuro kadr Włoch, przyznał, że po odpadnięciu z mundialu "płakał całą noc". Bo jak dodaje, łzy spowodowane dawny "czarną kartą w historii włoskiego futbolu". Którą napisał sam...

mimo wcześniejszym zapewnieniom prowadzący władz stołecznego regionu makaroniarz Piero Marrazzo ustępuje ze stanowiska. gracz polityczny decyzję o dymisji podjął w wyniku skandalu: przyłapano go, gdy uprawiał współżycie z transseksualną prostytutką. Na dodatek, intymną sytuację sfilmowali karabinierzy, którzy nagraniem szantażowali Marazzo. W Białym Domu prezydent USA przyjął mistrzów NBA. Pogratulował im mistrzostwa, w zamian otrzymał od nich okolicznościową koszulkę ze swoim nazwiskiem, ale i tak pozwolił sobie na dygresję, przypominając, który całość w latach 90. królował w NBA. - Ty Magic, pamiętasz to świetnie - zwrócił się słynnego koszykarza, który także przybył z zespołem.

pomór grypy stała się wybitnie ważnym elementem kampanii poprzednio styczniowymi wyborami prezydenckimi na Ukrainie. Wiktor Juszczenko, Julia Tymoszenko i Wiktor Janukowycz otwarcie oskarżają się o zaniechania albo bez owijania w bawełnę wykorzystywanie sytuacji do własnych celów politycznych. Na horyzoncie majaczy chociażby alternatywa wprowadzenia stanu wyjątkowego i przesunięcia terminu głosowania. Przypadający w tym roku na środę 11 listopada jest jednym z 12 dni w roku, w którym olbrzymia większość sklepów będzie nieczynna. kupowanie będzie wolno zrobić atoli na stacji benzynowej, ale należy się liczyć ze sporymi kolejkami. Kanadyjskie linie lotnicze Air Canada musiały opóźnić jazda samolotu, gdyż pasażerowie oglądający transmisję z meczu hokejowego w telewizorze na lotnisku ignorowali wezwania obsługi - podał Reuters.ubytek ciągu silników z powodu kolizji z ptakami lub pomyłka pilota to zdaniem ekspertów możliwe przyczyny katastrofy białoruskiego Su-27 w niedzielę na pokazach w Radomiu. Opuszczone do połowy masztu flagi, odwołane imprezy i kwiaty składane przed polskimi placówkami dyplomatycznymi - dziasiaj na Ukrainie obowiązuje żałoba w związku z katastrofą samolotową w Smoleńsku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński. Ciało zabitego 61-letniego taksówkarza zostało znalezione o świcie na parkingu w Wierzchosławicach k. Tarnowa (woj. małopolskie) .

Ukraina: zmarło 67 osób, wszyscy z powodu nowej grypy


Sześćdziesiąt siedem osób zmarło dotychczas dzięki epidemii grypy na Ukrainie - poinformował wiceminister zdrowia Ukrainy Wasilij Lazorisziniec.

Dawid i Goliat w najstarszym pucharze świata


O 16 na londyńskim Wembley rozpocznie się mecz o najstarsze piłkarskie łup na świecie - kielich Anglii. Na przeciw siebie stają koryfeusz kraju Chelsea i pogrążony w kryzysie finansowym i zdegradowany z Premier League Portsmouth. To szczególne spotkanie dla Avrama Granta, izraelskiego szkoleniowca "The Pompeys", a poprzednio londyńczyków.

gracz polityczny chciał przemycić 2 kg kokainy w żołądku


Dwa kilogramy kokainy próbował przemycić w żołądku do Niemiec nigeryjski polityk, którego w pierwszy dzień tygodnia na lotnisku w Lagos aresztowała przedstawicielstwo ds. walki z narkotykami. Za pieniądze z przemytu chciał sfinansować swoją najbliższą kampanię wyborczą.

Fedak miażdży Rostowskiego w walce o głos


Ministrowie, którzy rwą się do mikrofonów, to cienki widok. Na wspólnej konferencji szefów resortów finansów natomiast pracy i polityki społecznej było w żaden sposób czyli - oboje palili się do odpowiedzi na pytania dziennikarzy, mimo że przedmiot nie był łatwy, bo przedstawiali kontrowersyjne pomysły wywracające system emerytalny do góry nogami.

Są przypadki ciężkich powikłań po szczepieniu


W Szwecji trwa postępowanie masowych szczepień przeciw wirusowi grypy. Nie każdy przyzwoicie reaguje niemniej na lek. Jak dowiedziała się TVN24 w sztokholskim Zarządzie Głównym ds. Zdrowia i Opieki Społecznej, w całym kraju wystąpiło dużo powikłań po przyjęciu szczepionki, w tym cztery wstrząsy.