teraz walczą o głosy lewicy


para trzecie wyborców Grzegorza Napieralskiego chce głosować na Bronisława Komorowskiego, jedna trzecia – na Jarosława Kaczyńskiego – wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. Kogo wskaże sam Napieralski? Na razie nikomu nic nie obiecuje.

Giorgi Arweladze, prezes gruzińskiej, prywatnej, prorządowej telewizji Imedi, która wyemitowała reportaż o rosyjskiej interwencji wyjaśnił w wywiadzie dla rosyjskiej edycji "Newsweeka" kto cel przyświecał autorom kontrowersyjnego materiału. - Po co my procedujemy? - pytała Beata Kempa w trakcie posiedzenia komisji śledczej badającej tzw. aferę hazardową. Posłankę PiS zdenerwował fakt, że marszałek Sejmu ogłosił, iż koniec prac komisji nastąpi pod wystarczy września, zanim sami zainteresowani (czyli postscriptum komisji) rozpoczęli dyskusję na ten temat. w toku posiedzenia, sejmowi wywiadowca zawarli mało tego - jak to nazwali - "dżentelmeńską umowę". Wynika z niej, że do wyboru nowego prezydenta, komisja nie będzie obradować. prezes rady ministrów Donald Tusk zapowiedział, że w sobotę przedstawi propozycje zmian ustrojowych, dotyczących m.in. kompetencji prezydenta i premiera. Według nieoficjalnych informacji, zmiany będą polegać na wzmocnieniu władzy rządu i premiera."Moja jedyna miłość to jest Legia" - śpiewają kibice warszawskiego klubu. coraz świeżo razem z fanami śpiewał tak Artur Boruc. Jedyna już nie jest, o czym sam bramkarz mówi w wywiadzie na stronie internetowej Celtiku. Jedna postać zginęła w pożarze kamienicy w Toruniu, a jedna trafiła do szpitala. gorliwość wybuchł w jednej z kamienic na starówce. społeczność płonącego budynku i sąsiadującego z nim, zostali ewakuowani. Z płomieniami walczy dziewięć zastępów straży pożarnej. Założyciel zgromadzenia Legioniści Chrystusa, ojciec Marcial Maciel Degollado dopuścił się skandalu "najcięższego i niemoralnego zachowania" oraz "licznych przestępstw" - oświadczył w sobotę Watykan.

dotychczasowy prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenia, że to w ramach zemsty za ostrą krytykę działalności IPN-u, instytucja ta szuka "na siłę" dokumentów dotyczących jego osoby. Jednocześnie zapewnił po raz kolejny, że nigdy nie był tajnym współpracownikiem bezpieki o pseudonimie Alek.

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przerwał ubiegłotygodniowe przesłuchanie przed komisją śledczą ds. nacisków. Dlaczego? Jak ustaliło nadajnik ZET, w grę w wchodziły pieniądze i nieformalne spotkanie w Brukseli. Dzieci ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem otrzymają renty specjalne w wysokości 2 tys. zł brutto - poinformował po posiedzeniu rządu członek rządu w kancelarii premiera Michał Boni. Renty będą przyznane do ukończenia za pośrednictwem dzieci ofiar 25. roku życia.

Lechistan filia Prasowa żąda od szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego zwrotu kilkudziesięciu tysięcy złotych – incognito ustalił "Wprost". PAP chce, by Arabski z własnych pieniędzy uregulował długi spółki, w której zarządzie zasiadał. - To przeciwnie obijanie się - wynika z kontroli przeprowadzonej w warszawskim sądzie w związku z tzw. sprawą Leppera. Do Państwowej Komisji Wyborczej trafiły nieaktualne dane dotyczące spraw sądowych lidera Samoobrony. Winnych nie znaleziono. Niemieckim protestantom po raz dziewiczy być wzorem będzie kobieta. kościelny parlament wybrał we wtorek w Ulm (Badenia-Wirtembergia) panią arcypasterz Hanoweru Margot Kaessmann na przewodniczącą Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech.Regionalne struktury SLD rekomendowały szefa partii Grzegorza Napieralskiego na kandydata w wyborach prezydenckich. Decyzję w tej sprawie podejmuje przed chwilą wierchuszka polski SLD. Wojciech Filemonowicz (przewodniczący Socjaldemokracji Polskiej) na swoim blogu pisze, iż "przez ostatnie lata politykiem najbliższym ideowo Radiu Maryja wydawał się być Marek Jurek". Będzie ekshumacja zwłok Stanisława Pyjasa - potwierdził Janusz Kurtyka w RMF FM. Krakowski opozycjonista zginął 33 lata temu, najprawdopodobniej letalnie pobity na rozporządzenie bezpieki. - Wszystkie osoby zaangażowane w sprawę mogą spodziewać się zarzutów - dodał zwierzchnik IPN.

17-latek sprawcą tragedii w stolicy


Warszawskim policjantom udało się ująćsprawcę tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba. W piątek późnym w porze wieczoru 17-latek śmiertelnie potrącił młodą kobietę. Jak udało się stwierdzić funkcjonariuszom, sprawca tragedii nie pył prawa jazdy i był pod wpływem marihuany.

Rosja: polskie pretensje to banalne wymuszanie reparacji


belfer Siergiej Karaganow w artykule napisanym dla "Rosijskiej Gaziety", twierdzi, że za próbami osądzania paktu Ribbentrop-Mołotow stoi banalna chęć uzyskania od Rosji odszkodowań. - zawsze żyjąca przeszłością Polska i kraje bałtyckie już co niemiara manto próbowały wymusić reparację - pisze Karaganow.

Kapitan Togo: dyskwalifikacja to skandal


Kapitan reprezentacji Togo Emmanuel Adebayor nazwał decyzję o wykluczeniu jego drużyny narodowej z następnych dwóch edycji Pucharu Narodów Afryki "skandaliczną".

71 cywilów zginęło w nalocie w Afganistanie


Sobotni inwazja pakistańskiego lotnictwa na domniemane pozycje islamistów w pobliżu granicy z Afganistanem pochłonął do 71 cywilnych ofiar - przyznał we wtorek agent rządu w Islamabadzie.

Uniewinniony cicerone Miłosz: Łzy mi napływały do oczu


- w owym czasie jeszcze tego tragizmu nie widziałem - mówił w "Faktach po Faktach" podpułkownik Marek Miłosz, jaki wspominał moment, kiedy zauważył awarię śmigłowca przewożącego rządową delegację z premierem Leszkiem Millerem. Jak mówił pilot, kłopoty zaczęły się w momencie, gdy wysiadł inny serce i maszyna zaczęła lecieć w dół na drzewa. - Ten las wybrał mnie - stwierdził ppłk Miłosz.