Teraz walczą o głosy lewicy


dwoje trzecie wyborców Grzegorza Napieralskiego chce brać udział w głosowaniu na Bronisława Komorowskiego, jedna trzecia – na Jarosława Kaczyńskiego – wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. Kogo wskaże sam Napieralski? Na razie nikomu nic nie obiecuje.

Iracka armia przywróci do służby 20 tys. oficerów z czasów Saddama Husajna, których zwolniono po amerykańskiej inwazji z 2003 r. - podał w piątek rzecznik ministerstwa obrony. Zastrzegł, że nie ma to związku z rozpisanymi na 7 marca wyborami parlamentarnymi. W ubiegłym roku nadwyżka eksportu nad importem towarów rolno-spożywczych wyniosła ponad 9 milionów złotych, a nasz eksport wzrósł o niespełna 8 miliardów złotych. jednak jeśli liczyć w euro, to w ubiegłym roku ileś spadł eksport, a mocno - import żywności. Grzegorz Żemek, zuch afery FOZZ, marzy o przedterminowym zwolnieniu z więzienia. Ale prokuratura nie wierzy w jego resocjalizację. Chce by siedział dłużej niż 12 lat. Właśnie wniosła apelację na jego niekorzyść, donosi "Rzeczpospolita".Związkowcy, którzy od kilku dni utrzymują pogotowie strajkowe w TVP SA, wywiesili we wtorek baner i flagi na budynku i obok wjeździe na obręb TVP w pobliżu ul. J.P. Woronicza w Warszawie. Powodem protestu są zapowiadane z wykorzystaniem dyrekcja zwolnienia grupowe, mające począć się od 31 sierpnia. Pięć związków rozważa w związku z tym strajk ostrzegawczy. Władze Stanów Zjednoczonych oświadczyły, że szykują się do zaostrzenia sankcji ekonomicznych wobec Iranu w związku z nieprzestrzeganiem zobowiązań międzynarodowych odnośnie programu atomowego tego kraju – informuje serwis CNN. Im bliżej wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, tym w PZPN aura jest gorętsza. Tym razem nerwy puściły wiceprezesowi związku. - Czy wy wszyscy jesteście oficerami Biura Śledczego? - rzucił do dziennikarza "Przeglądu Sportowego", reagując tym samym na eksperymentowanie odnośnie ogłoszenia nazwiska trenera drużyny narodowej.

1100 skarg zebrała od marca specjalna komitet ds. molestowania seksualnego w Holandii. Skargi złożyły osoby, które twierdzą, że poprzedni wykorzystywane seksualnie z wykorzystaniem katolicki kler. informacja tamtejszego Kościoła katolickiego przyszła na wskroś w dniu publikacji listu Benedykta XVI z przeprosinami dla irlandzkich ofiar seksualnych nadużyć.

120 tys. ultraortodoksyjnych Żydów demonstrowało w Jerozolimie i Bnei absencja z przeciwnej strony orzeczeniu Sądu Najwyższego, które nakazuje likwidację segregacji w jednej ze szkół na dzieci Żydów aszkenazyjskich i sefardyjskich. wcześniejszy dyrektor klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski najprawdopodobniej w poniedziałek stawi się poprzednio dolnośląskim zarządem partii. Nazwisko Chlebowskiego wiązane jest z tzw. aferą hazardową.

Twórca największego sukcesu poznańskiego Lecha od 17 lat został doceniony przy użyciu klub. Jacek Zieliński podpisał nową umowę z Kolejorzem - podała oficjalna stronica mistrzów Polski. kwota ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na Haiti może sięgnąć 200 tysięcy - powiedział w piątek haitański członek rządu spraw wewnętrznych Paul Antoine Bien-Aime. uciecha po piłkarskim meczu dozwolona, ale głowie państwa - i to z kieliszkiem szampana - nie przystoi. Tak uznał serbski sąd, kto wezwał prezydenta kraju Borisa Tadicia. Za wzgórze toastu w miejscu publicznym głowie państwa grozi grzywna.Z dnia na dzień, a słusznie z tygodnia na tydzień stał się jednym z najlepszych polskich siatkarzy. Zaskoczył na siatkarskich mistrzostwach Europy, a potwierdził swój zdolność na Klubowych Mistrzostwach Świata. Bartosz Kurek - maksymalny punktujący zawodów - potwierdza w "Przeglądzie Sportowym", że nadal jest skromnym chłopakiem. - Nie wiem czy Lech Wałęsa był TW, wiem, że należy mu się pomnik. chociaż go nie lubię – przyznał Czesław Kiszczak w Piaskiem po oczach. Generał przyznał, że za pacyfikację "Wujka" czuje się odpowiedzialny. Na pytanie o wyrzuty sumienia nie odpowiedział. blisko kryzysowej nawałnicy, która przetoczyła się za pomocą Wall Street, nieznany Jork pozostaje najlepszym na świecie miejscem do robienia biznesu. W przeprowadzonym z wykorzystaniem Bloomberga sondażu, "Wielkie Jabłko" wyprzedza Singapur i Londyn.

Zarzuty dla 6 uczestników buntu w poprawczaku


Do 10 lat więzienia grozi sześciu wychowankom Zakładu Poprawczego w Poznaniu, którym prokuratura postawiła w czwartek nagana spowodowania powszechnego niebezpieczeństwa i zniszczenia mienia.

Nie chcą już polskiej ziemi


Spada zapał obcokrajowców nieruchomościami w Polsce. Jak donosi "Puls Biznesu", w 2009 r. otwarcie spadła powierzchnia gruntów, mieszkań i lokali użytkowych kupowanych w Polsce za pośrednictwem cudzoziemców.

Kard. Dziwisz apeluje o trzeźwość


przed pokusą życia samymi dobrami materialnymi, przestrzega wiernych w liście na duży Post metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Apeluje w nim o trzeźwość i o zgodę w rodzinach.

Wielka gatunek Bayernu


Bayern Monachium łapie formę, która przypadkiem go zaprowadzić nawet do triumfu w Lidze Mistrzów. W sobotnim spotkaniu 31. kolejki Bundesligi podopieczni Louisa van Gaala rozbili na własnym boisku Hanower 7:0 i powrócili na fotel lidera.

Brytyjczycy strajkują. Polacy pomagają


lokalny LOT będzie kierował do Wielkiej Brytanii większe maszyny, by najść część pasażerów British Airways. większa część lotów brytyjskiego przewoźnika zaplanowanych na najbliższe trzy dni została odwołana ze względu na strajk 12 tys. pracowników pokładowych.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego