aktualnie walczą o głosy lewicy


dwie trzecie wyborców Grzegorza Napieralskiego chce głosować na Bronisława Komorowskiego, jedna trzecia – na Jarosława Kaczyńskiego – wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. Kogo wskaże sam Napieralski? Na razie nikomu nic nie obiecuje.

Doceniamy mocny i nieugięty frakcja wszystkich członków NATO w wojnie w Afganistanie i ufamy, że wysiłki te będą trwały, aby przysporzyć się do sukcesu żywotnej misji ISAF - stwierdził Departament Stanu USA w specjalnym oświadczeniu wydanym w środę. Zaniepokojenie w Stanach Zjednoczonych wywołały wypowiedzi Bronisława Komorowskiego. Po pięciu dniach prawie całkowitej blokady lotniczej, we wtorek o godz. 22 lokalnego czasu powierzchnia powietrzna nad Wielką Brytanią została otworzona. Pierwszy transatlantycki aeroplan linii British Airways wylądował na londyńskim Heathrow już o godz. 21. Kłopotów ze spłata kredytów nie mają, produkcję chcą zwiększać, ale już o nowych inwestycjach nieco nie myślą - taki obraz filmowy polskich przedsiębiorstw wyłania się z badania przeprowadzonego przez Instytut Ekonomiczny Narodowego Banku Polskiego.w pobliżu że w TVP obniżono honoraria, to i tak przypuszczalnie zawieść pieniędzy na wynagrodzenia. W marcu personel telewizji publicznej mogą nie dostać wypłat - pisze "Rzeczpospolita". Aby województwo śląskie mogło się lepiej rozwijać, niezbędne są decentralizujące kraj rozwiązania prawne, dające większą swoboda regionom - ocenili uczestnicy poniedziałkowej konferencji "Śląsk - dynamiczna urządzenie mechaniczne czy pepiniera z wygaszonym piecem" w Katowicach. Władze Włoch dodatkowy raz zapowiedziały zerową tolerancję pod plagi wykorzystywania i oszukiwania imigrantów, którzy otrzymują głodowe zarobki za pracę w gospodarstwach rolnych. Po raz dziewiczy stanowczą walkę z tym zjawiskiem podjęto po tym, gdy w 2006 roku ujawniono taki proceder na wielką skalę w Apulii, dokąd ofiarą oszustw padli liczni Polacy.

Rosja nie wyśle na razie swoich wojsk do Kirgistanu - poinformował w sobotę po południu Kreml. o świcie tymczasowe władze Kirgistanu zwróciły się do Rosji o militarną prawa ręka w powstrzymaniu zamieszek na południu kraju. W ostatnich niepokojach zginęło co w żadnym razie 50 osób.

Mirosław Drzewiecki, były członek rządu sportu zapowiada swój powrót do polityki, bo czuje że wciąż jest potrzebny. Poseł PO w specjalnym wywiadzie dla Onet.pl wyjaśnia dlaczego wziął tak długi wczasy od prac parlamentarnych i zarzeka się, że nie weźmie za ten czas należnego uposażenia, przyznaję też że niektóre massmedia chciały go wdeptać w ziemię, ale czuje posiłki partyjnych kolegów, bo żaden z nich nie zwrócił się do niego o złożenie mandatu, czy rezygnację z członkostwa w PO. Nie zgadza się z... zwierzchnik BBN Aleksander Szczygło powiedział w niedzielę, że prezydent ma dwa tygodnie na wersja opinii na temat odwołania szefa CBA Mariusza Kamińskiego, o które wnioskuje premier. Według Szczygły bez opinii prezydenta taka dymisja nie jest możliwa.

Artur Zirajewski, newralgiczny świadek w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały, już w przeszłości sięgał po duże ilości leków nasennych - ustaliła "Rzeczpospolita". W 1998 roku, trzy miesiące po aresztowaniu, "Iwan" wziął główny punkt idylliczny o nazwie doxepina i trafił do szpitala w Gdańsku. przedtem szpitalem w czeskim Pilznie rozegrały się sceny rodem z sensacyjnego filmu. Dagmar, ślubna niebezpiecznego bandyty Pavla Tauchena zaatakowała więzienną eskortę i uwolniła swojego męża. Oboje uciekają samochodem w nieznanym kierunku. To już druga ucieczka Tauchena. Jak czytamy w serwisie internetowym "Tygodnika Powszechnego" w Onet.pl, polska ekologia ma przeciwko sobie społeczeństwo, przemysł, martwe zapisy prawne i dziennikarzy. Ostatnie spory dotyczące ekologii, takie jak np. dotyczące Doliny Rospudy, sprawiają, że zieloni stają się w Polsce "wrogiem nr 1".Mieszkają w tej kamienicy od 50 lat, teraz natomiast muszą się podnieść niejako z dnia na dzień. nieznany posiadacz budynku w środek Poznania - wysłannik Jan Filip Libicki - kazał im się wyprowadzić. - Jak jest dozwolone wyrzucać człowieka - mówi, nie kryjąc żalu pan Kazimierz Cubala. Parlamentarzysta nazywa to przesadą. W pierwszy dzień tygodnia piłkarze Legii stolica Polski wylecieli na towarzyski turniej Sisters Cities Cup do Chicago. Na turnieju zmierzą się z Crveną Zvezdą Belgrad, Chicago Fire zaś Paris Saint Germain. jeżeli wygrają zawody, będzie to dla nich nagroda pocieszenia - w Ekstraklasie nie wywalczyli nic. W Warszawie doszło do pożaru trzykondygnacyjnej kamienicy w sąsiedztwie al. Wilanowskiej. W trakcie pożaru wybuchła butla z gazem, co jeszcze wzmogło ogień - poinformował w TVN24 wyraziciel straży pożarnej Paweł Frątczak. Nieprzejezdna jest al. Wilanowska na odcinku od ul. Puławskiej do Galerii Mokotów.

Białoruś: bez wiz dla rodzin ofiar


Władze Białorusi gotowe są zafundować sobie odprawę bezwizową dla osób zmierzających na położenie katastrofy w celu zidentyfikowania ciał zmarłych - poinformował Podlaski wydział Straży Granicznej w Białymstoku.

Policja w pułapce, giną funkcjonariusze i 17-latek


Uzbrojeni napastnicy w Ciudad Juarez wciągnęli w piątek w pułapkę dwa samochody policyjne; zginęło siedmiu policjantów i przechodzień, 17-letni chłopiec. Wcześniej agencja AP podała, że przypadkową ofiarą była dziewczyna. Dwóch policjantów jest w stanie krytycznym - podaje AP.

Od ręki Boga do paryskiej hucpy


Zaczął Maradona, skończył Henry. Światowe (ale nie tylko) stadiony od ciągle dawny świadkami wielkich oszustw. A co zapada najbardziej w pamięć kibiców piłki nożnej? na pewno odwrotność - czyli posunięcie górną kończyną.

wielgachny Airbus A400M ma wielką cenę


projekt powstania 180 Airbusów A400M - samolotu transportowego o przeznaczeniu wojskowym - będzie częstować się o 11,3 miliarda euro więcej niż planowano - donosi "Financial Times Deutschland". podług gazety, fabrykant zamierza porzucić schemat jeżeli nabywcy nie zdecydują się wyłożyć więcej pieniędzy.

Rozpoczęto podnoszenie szczątków samolotu


Na posiedzeniu rządowej komisji w Moskwie poinformowano, że zaczęto budować resztki polskiego samolotu rządowego, jaki rozbił się pod Smoleńskiem. Wicepremier Siergiej Iwanow przekazał, że wykonano wielce dokładne szkice miejsca katastrofy.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego