Niska frekwencja na terenach powodziowych


W gminach i miastach dotkniętych powodzią frekwencja wyborcza na godzinę 17 jest niska. W całkowicie zalanej w maju gminie Wilków głosowało 28,73 odsetek uprawionych osób. W całej Polsce - 41,57 proc.

Dwugodzinna czyn kilkunastu jednostek straży pożarnej zakończyła się sukcesem. Strażacy opanowali duży pożoga bloku mieszkalnego przy skrzyżowaniu ulic Flisa i Łopuszańskiej w Warszawie. Szwed - Anders Hoegstroem - nie przyznał się do zarzutu namawiania do kradzieży napisu "Arbeit macht frei" i składa obszerne wyjaśnienia - poinformowała rzeczniczka prokuratury Bogusława Marcinkowska. mężczyzna jest przesłuchiwany w w krakowskiej Prokuraturze Okręgowej. sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury. wojskowy Sąd Okręgowy postanowił, że do 3 września prokuratura wojskowa ma dopowiedzieć materiały śledztwa w sprawie Nangar Khel m.in. o dokumentację medyczną pomocy udzielonej ofiarom naraz po ostrzale tej afgańskiej wioski w 2007 r.Uroczyste zgromadzenie posłów i senatorów uczci we wtorek wspomnienie 18 parlamentarzystów, którzy zginęli w sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Po uroczystości zebrani udadzą się na mszę św. do warszawskiej archikatedry św. Jana. Amerykańska administracja zamierza nabywać od władz stanu Illinois miejscowe więzienie, aby przenieść do niego część więźniów z amerykańskiej bazy Guantanamo na Kubie. Republikanie, zaniepokojeni planami umieszczenia niebezpiecznych więźniów na amerykańskiej ziemi, z pewnością nie będą zadowoleni. W Belgradzie zmarł praszczur Pavle, jaki stał na czele serbskiej Cerkwi prawosławnej w czasie wojen na obszarze byłej Jugosławii w latach 90. proszek 95 lat. Od 2008 roku, w związku z chorobą, był zwolniony z obowiązków zwierzchnika Cerkwi.

Republika Francuska prawdopodobnie straciła już nadzieję na awans. Przegrywa z RPA 0:2, gra w dziesiątkę po wątpliwej czerwonej kartce dla Yoanna Gourcuffa i… bodajże na odwrót czeka na klakson sędziego, by jak najszybciej zakończyć tę kompromitację. Trójkolorowi nie mają już poniekąd iluzorycznych szans na awans. Za to RPA liczy na następstwo spotkania Meksyk – Urugwaj.

Europejski trybunał Praw Człowieka uznał, że zarzuty stawiane dzięki rodziny ofiar zbrodni NKWD są uzasadnione - pisze "Rzeczpospolita". Nouriel Roubini, amerykański ekonomista ochrzczony mianem Doktora Zagłady (Dr Doom), po tym jak przewidział bieżący kryzys, ponownie snuje czarne prognozy dla światowej gospodarki. Jego zdaniem odbitka na rynkach, które obserwujemy, może nie być trwałe i zakończyć się kolejną falą spadków.

- Byliśmy pierwszym państwem w Europie, które Adolfowi Hitlerowi powiedziało "NIE" - podkreśla historyk Bogusław Wołoszański. To kontrakcja na celuloid wyemitowany za pośrednictwem rosyjską telewizję państwową, w którym autorzy przedstawili Polskę jako "pierwszą sojuszniczkę Hitlera". - należy się z tego śmiać - uważa historyk. uprzedni miejski radny Platformy Obywatelskiej w Łodzi Tomasz Sadzyński oficjalnie obejmuje we wtorek funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Łodzi. W poniedziałek wieczorem szef rządu Donald Tusk podpisał nominację - poinformował wice dyrektora gabinetu wojewody łódzkiego Krzysztof Sztrajber. To było jak serial pełen absurdalnych zwrotów akcji. Siergiejowi Iwanowiczowi skradziono samochód. Gdy samochód się odnalazło, policja oddała je na przechowanie kobiecie, u której automobil znaleziono. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, ale nic bardziej błędnego po to, by je odwołać i... wznowić. A automobil znikło ponownie. Odnalazło się... w Danii.Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe ppor. Jacka Surówki, jednego z dziewięciorga funkcjonariuszy BOR, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Tegoroczna wyrób opium w Afganistanie spadła drastycznie, częściowo dzięki nowym agresywnym taktykom stosowanym w walce z narkotykami – wynika z badań przeprowadzonych dla Organizacji Narodów Zjednoczonych. mimo wcześniejszym zapowiedziom Parlament Europejski przyjmie rezolucję na zagadnienie sytuacji na Białorusi na początku marca, po misji rozpoznawczej europosłów w tym kraju, a nie w tym tygodniu, pod ręką okazji wizyty szefowej ZPB Andżeliki Borys w Brukseli.

"Polskie obozy" od nowa w amerykańskich mediach


dalszy raz "polskie obozy śmierci" znalazły się w amerykańskiej prasie. parę sformułowań określających hitlerowskie obozy i getta w okupowanej Polsce w czasie II wojny światowej jako "polskie" zamieszczono w tygodniku "Parade", ilustrowanym dodatku do wielu dzienników w USA, m.in. "Washington Post".

Sąd: IPN ma usprawiedliwić się Adama Michnika


IPN ma usprawiedliwić się Adama Michnika za baśń nieprawdziwej informacji, że jego ojca skazano w II RP za szpiegostwo na zagadnienie ZSRR - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie. Zarazem SA uznał, że IPN nie musi wpłacać 50 tys. zł na cel obywatelski - jak chciał boss "Gazety Wyborczej".

Tajlandia: Trzy ofiary kolejnych starć


Co w żadnym wypadku trzy osoby zginęły w nowych starciach między antyrządowymi demonstrantami a tajlandzkim wojskiem w Bangkoku - podała filia AFP.

katar zakorkował Paryż


Opóźnione loty, gigantyczne korki i zamknięta strażnica Eiflla - to skutki ogromnie mocnych opadów śniegu w dużej części północnej Francji. Jest to dalszy kraj w Europie, gdzie zima zaatakowała z całą siłą.

UEFA zachwycona Poznaniem


Ludzie UEFA wpadli do Poznania jak po ogień. Wizytacja dyrektora Euro 2012 Martina Kallena trwała zaledwie trzy godziny, ale to wystarczyło, aby poznaniacy zebrali same znakomite oceny. - Jestem pod ogromnym wrażeniem. multum się tu zmieniło od momentu, gdy byłem tu dwa lata temu - rozpływał się w zachwytach Kallen.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego