Niska obecność na terenach powodziowych


W gminach i miastach dotkniętych powodzią frekwencja wyborcza na godzinę 17 jest niska. W całkowicie zalanej w maju gminie Wilków głosowało 28,73 procent uprawionych osób. W całej Polsce - 41,57 proc.

W miasteczku Bagnone w Toskanii we Włoszech, liczącym dwa tysiące mieszkańców, wszyscy zastanawiają się, kto w sobotę wygrał 147, 8 mln euro w grze liczbowej Superenalotto. To tam właśnie, w pobliżu miasta Massa Carrara, w barze "Biffi", za 2 euro został kupiony szczęśliwy kupon, który grającemu przyniósł za trafioną "szóstkę" tę rekordową fortunę. Mierzy 82 centymetry długości i doszczętnie nie boi się ludzi. Szczura-giganta odkryto w dżungli w Papui-Nowej Gwinei. Agnieszka Radwańska jednak wystąpi w turnieju o "Puchar Kremla" w Moskwie. Polka w stolicy Rosji będzie rozstawiona z "trójką", a część w turnieju ma jej dać możliwość awans do kończącego sezon turnieju "WTA Champinschips" w katarskiej Dausze.17 tysięcy maseczek rozdały władze Kijowa przedtem meczem miejscowego Dynama z Interem Mediolan. Kibice wkładali je pokornie i malowali w klubowe barwy. Epidemii grypy się nie przestraszyli, bo - jak podkreślali - "sport to tymczasem zdrowie". Urodzinowy podarek od polskich fanów dla Madonny można chwilowo patrzeć na oficjalnej stronie gwiazdy pop. Zamieszczono tam film przedstawiający akcję urodzinową z serduszkami na Bemowie. Informację otrzymaliśmy na Kontakt TVN24. Trójka polskich skoczków, chociaż nie spisała się rewelacyjnie, wystąpi w środowym, ostatnim już konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. maksymalny z Polaków w kwalifikacjach był Adam Małysz, który po skoku na 128,5 m zajął 14. miejsce. Po rewelacyjnym skoku na odległość 140 metrów zupa położenie zajął Martin Koch.

ciąg tragedii z udziałem nastolatków wracających z dyskotek. kołowrót Płocka zginęło trzech nastolatków, a kolejne trzy osoby zostały ciężko ranne po tym, jak kierowca opla stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Samochodem jechało 6 osób. kołowrót Siemiatycz (woj. podlaskie) dachował bus wiozący 9 osób. 16-letni pasażer zginął.

prezes komisji śledczej badającej aferę hazardową Mirosław Sekuła (PO) uważa, iż źle się stało, że posłowie PiS Zbigniew Wassermann i Beata Kempa wrócą do komisji. Jego zdaniem taka rozstrzygnięcie Sejmu oznacza, że akt prawny i standardy przegrały z bieżącą polityką. Wirusa grypy typu A/H1N1 wykryto u 37-letniego mężczyzny, który zmarł w piątek w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku - poinformował doktór wojewódzki w Gdańsku Jerzy Karpiński.

Amerykanie odczuwają coraz mniej satysfakcji z wykonywanej pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego świeżo dzięki firmę badań opinii Conference Board. O zadowoleniu ze swej pracy mówi przeciwnie 45 proc. Amerykanów. puder zrezygnować, ale zdecydował się zostać coraz jeden sezon. - autentyczny kapitan nigdy nie opuszcza tonącego statku jak dziewiczy - powiedział Mika Kojonkoski, fiński szkoleniowiec norweskich skoczków. plus minus pół godziny trwało spotkanie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Barroso z europosłem Januszem Lewandowskim (PO), wskazanym za pośrednictwem Polskę kandydatem na nowego unijnego komisarza. spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych dzięki Barroso konsultacji w sprawie rozdzielenia tek w nowej KE.- 65 lat temu rozgromiliśmy nazizm. Zatrzymaliśmy maszynę niszczącą całe narody. W naszym kraju w i w całej Europie. Zwróciliśmy pokój. Zakończyliśmy ideologię, która niszczyła składnik cywilizacji - mówił prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, otwierając wielką moskiewską defiladę z okazji 65. rocznicy zwycięstwa nad Niemcami. w dalszym ciągu za pośrednictwem Plac czerwień miniony reprezentacje wielu państw walczących z Niemcami, w tym Polacy. Dzisiaj mija rok, od jak prezydent USA Barack Obama, nazajutrz po inauguracji, zapowiedział koniec w ciągu roku więzienia dla podejrzanych o terroryzm w bazie amerykańskiej Guantanamo na Kubie. Ambasada RP w Izraelu potwierdza, że kapitanem zatrzymanego nad ranem z wykorzystaniem Izraelczyków statku nielegalnie przewożącego broń jest Polak. Tel Awiw podkreśla jednak, że kapitan nie wiedział, co znajduje się w ładowniach.

szwindel łapówkarska; "groził, że wszystko ujawni"


Tajne konta, łapówka i wart setki milionów złotych kupno wagonów dla warszawskiego metra. O tym wszystkim miał opowiedzieć prokuraturze Peter Vogel, tajemniczy szwajcarski urzędnik bankowy w latach 70. skazany za morderstwo.

Okęcie: prosimy o cierpliwość


wypadek na Okęciu wraca do normy. Od godziny 14 są wznawiane loty. - Pierwsi pasażerowie czekający na odlot powinni się już znaleźć w samolotach do docelowych lotnisk - powiedział w TVN24 Kamil Wnuk z Polskich Portów Lotniczych.

"Dołączył pan do bohaterów, panie Januszu"


"Człowiek wielkiej wiary", "żył miłością do ojczyzny" - to słowa, które padły w archikatedrze św. Jana w Warszawie w czasie mszy żałobnej w intencji Janusza Zakrzeńskiego. Aktora żegnały tłumy warszawiaków. Był też m.in. minister kultury Bogdan Zdrojewski. Zakrzeński został pochowany na Starych Powązkach.

Obama zapowiada redukcję arsenału nuklearnego


Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zapowiedział redukcję liczby i roli głowic nuklearnych w amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego - poinformowało BBC.

Polacy wracają do domu Zobacz jak rodzi się korek


Zakopianka stanęła. Zgodnie z przewidywaniami drogowców, główna trasa ze stolic polskich Tatr do Krakowa zakorkowała się już o świcie i bezpiecznie nie zmieni się to do wieczora. Kto nie zdążył prześliznąć się zakopianką o świcie, obecnie musi wyliczać się z tym, że droga wolna zajmie mrowie godzin. Drogowcy non stop apelują o unikanie najpopularniejszych tras.