Niska frekwencja na terenach powodziowych


W gminach i miastach dotkniętych powodzią obecność wyborcza na godzinę 17 jest niska. W całkowicie zalanej w maju gminie Wilków głosowało 28,73 procent uprawionych osób. W całej Polsce - 41,57 proc.

"Największa czyn lotnicza w Polsce południowej" - tak opisują swoje impreza organizatorzy VII Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Nad Krakowem w sobotę i niedzielę będzie jest dozwolone dojrzeć krocie ciekawych samolotów i nie tylko. fala tsunami wysokości powyżej 2,3 metra wywołana trzęsieniem u wybrzeży Chile uderzyła w plaża w rejonie miasta Talcahuano w środkowej części kraju. Tysiące kilometrów dalej, na Samoa, wezwano do ewakuacji z wybrzeży. Podobnie na Hawajach. Marcin Gortat przypadkiem być zadowolony. w końcu zagrał tyle, na ile liczył - więcej nawet od Dwighta Howarda - a w dodatku jego Orlando Magic wygrało z Atlantą Hawks 113:81.Już 10 mln euro wydał francuski stopień na operację uwolnienia dwóch dziennikarzy uprowadzonych pod koniec ubiegłego roku w Afganistanie, narzeka stary francuskiego sztabu generalnego Jean-Louis Georgelin. Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że Wisła gród podwawelski nie musi zrealizować zaległej pensji byłemu trenerowi Henrykowi Kasperczakowi. Ten został zwolniony w 2004 roku, ale miał kontrakt do końca zeszłego roku. W 2006 roku podjął niemniej pracę w Senegalu i "Biała Gwiazda" przestała mu płacić. Czy chorzy uzależnieni od alkoholu i narkotyków, którzy mają być leczeni w dwóch ośrodkach w Polsce są tam wykorzystywani? Reporterka Superwizjera TVN dotarła do ludzi, którzy opowiedzieli niepokojące historie o działalności w Polsce międzynarodowej organizacji Reto.

szef rządu Rosji Władimir Putin oświadczył, że ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko, przyznając tytuł Bohatera Ukrainy przywódcy OUN Stepanowi Banderze, "napluł w twarz swoim politycznym sponsorom".

Niezwykłą historię w kontekście katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku przytoczyła w "Gościu Radia ZET" w rozmowie z Moniką Olejnik Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przyznała, że będąc prezesem NBP leciała jednym samolotem z prezesami banków centralnych "prawie wszystkich państw świata". "Obawa matactwa natomiast wysokie groźba karą". między innymi te poważanie zadecydowały, że krakowski sąd aresztował na trzy miesiące Andersa Hoegstroema - Szweda podejrzanego o namawianie do kradzieży napisu z muzeum w Auschwitz-Bierkenau.

Nieznani ręce do pracy zażądali od fińskiego armatora zaginionego statku Arctic Sea okupu w wysokości 1,5 mln dolarów - podała w niedzielę rosyjska filia RIA-Nowosti powołując się na szwajcarską telewizję TSR. Nie podano żadnych szczegółów. Błyszczące kostiumy, światła reflektorów i tysiące tancerzy. Na ulicach Rio de Janeiro karnawał w pełni. Po cichu, pod osłoną nocy, warszawscy drogowcy usuwają krzyże, które mają upamiętniać ofiary wypadków. Zdaniem stołecznych urzędników za ogromnie przykuwają one wzrok kierowców. Za to uszy drogowców są na apele rodzin zmarłych zamknięte. - Rozumiem, że za każdym takim krzyżem stoi ludzka tragedia, ale jesteśmy urzędnikami - ucina eksponent Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.Były dyskdżokej kulinarnych programów telewizyjnych, Juan-Carlos Cruz nie przyznał się w poniedziałek do winy, na pierwszej rozprawie w procesie o zlecenie zabójstwa. - Nie ma co się oszukiwać i krygować. To jest chimera wielu polityków, którzy się angażują, chociażby w Platformie Obywatelskiej w działalność - tak o ewentualnym wyborze na sekretarza generalnego PO mówił w programie "Kontrwywiad" w RMF FM Sławomir Nowak. Kto się lubi, ten się czubi, mężczyźni są prości w obsłudze, a najlepszym przyjacielem kobiety jest stanik typu push-up - te niezbyt skomplikowane i jakże odkrywcze prawdy przypomina komedia romantyczna z Katherine Heigl i Gerardem Butlerem. "Brzydka prawda" wchodzi do kin.

"Steinbach nienawistna jak tatuś w Wermachcie"


Erika Steinbach znów agresywna, znów "trele-morele"o tym, że pies z kulawą nogą z zagranicy (czyli z Polski) nie będzie wtrącał się w skład personalny rady muzeum "wypędzonych", znów gadka o dramacie Niemców - pisze na swoim blogu w Onet.pl eurodeputowany z PiS Ryszard Czarnecki.

Sondaż: co przynosi szczęście, a co pecha?


"Gazeta Wyborcza": 58 proc. Polaków wierzy w zabobony. Tak choć wynika z przeprowadzonego rok temu przez OBOP sondażu. Wśród kobiet ten wskaźnik jest jeszcze wyższy - wierzą duet na trzy.

machnięcie samobójczy przed kwaterą główną NATO w Kabulu; są ofiary


Co w żadnym razie trzy osoby zginęły, a 14 zostało rannych w eksplozji, która wstrząsnęła rano siedlisko Kabulu, stolicy Afganistanu - poinformowało afgańskie resort Obrony.

Żegnają bohaterskiego nurka; nie miał rozkazu


Południowokoreański prezydent Lee Myung-bak zażądał przejrzystego dochodzenia w sprawie czwartkowego zatonięcia korwety Cheonan. Jednocześnie mieszkańcy Korei Południowej żegnają bohaterskiego nurka marynarki, który zginął w toku akcji ratunkowej.

Bez reklam, wieszaków na kamienicach i tylu mimów


W Krakowie wraz z planem zagospodarowania ma być przyjęta uchwała o wprowadzeniu parku kulturowego obejmującego m.in. obszar Starego Miasta.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego