Niska obecność na terenach powodziowych


W gminach i miastach dotkniętych powodzią frekwencja wyborcza na godzinę 17 jest niska. W całkowicie zalanej w maju gminie Wilków głosowało 28,73 procent uprawionych osób. W całej Polsce - 41,57 proc.

nasamprzód ukradł rodzicom spod domu forda transita. Wpadł nim do rowu i uderzył w słupek. W rozbitym aucie zostawił 17-letnią poobijaną pasażerkę, a sam rzucił się do ucieczki. Uciekał do domu, choć po drodze ukradł jeszcze bicykl i skuter. Koło domu został zatrzymany, zajmie się nim sąd rodzinny. - To ja, Janusz Palikot, kupiłem to literatura - metafora nieudolności Lecha Kaczyńskiego - poinformował na antenie TVN24 Janusz Palikot. Za pióro, które "zaprotestowało" w trakcie podpisywania aktu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, na aukcji charytatywnej zapłacił 18,1 tys. zł. Zakupu dokonał pod loginem "biuropalikot". Z powodu złej pogody odłożono o 24 godziny zaplanowany na dzisiaj rankiem czasu polskiego początek promu kosmicznego Discovery - poinformowano w siedzibie amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.Strona niemiecka uwzględniła polskie postulaty ws. rurociągu Nord Stream - poinformował naczelny polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Chodzi o obawy Polaków, że gazociąg przypadkiem hamować wejście do portów w Świnoujściu i Szczecinie. Stany Zjednoczone Zjednoczone nie wierzą, aby Iran potrafił ubogacić uran do tak wysokiego stopnia, jak zadeklarowali jego przywódcy - oświadczył w czwartek Robert Gibbs, wyraziciel Białego Domu. Do produkcji bomby atomowej uran musi być wzbogacony do 90 proc., z kolei prezydent Mahmud Ahmadineżad zapewnił, że jego obrębek prawdopodobnie z powodzeniem ubogacić go do 80 procent. Podbudowani środowym zwycięstwem nad Manchesterem w Lidze Mistrzów, piłkarze Bayernu pokonali na wyjeździe ekipę Shalke. Bawarczykom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkadzał poniekąd fakt, że z wykorzystaniem powyżej pół meczu grali w "dziesiątkę".

"Dziennik Polski": Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie lecz wciąż zarządza prawie że milionowym miastem, ale jeszcze pracuje na dwóch uczelniach - informuje gazeta.

- Ja utrzymałem dzięki Tobie wiarę, że dobroć i sedno w polskim życiu publicznym nie są owszem słowami. Byłaś prawdziwą perłą w koronie. I nic już po Twojej śmierci nie będzie takie samo - mówił na mszy żałobnej ku czci Krystyny chleb premier Donald Tusk. Wicemarszałek Senatu spocznie na cmentarzu blisko katowickiej archikatedry. Ten rok być może zatrząść stołkami szefów wielu firm. Łowcy głów spodziewają się roszad głównie w handlu, sektorze finansowym i farmacji - pisze "Rzeczpospolita".

- Francuskie firmy są zainteresowane zwiększeniem inwestycji w Polsce, głównie w sektorze elektroenergetycznym - powiedział Aleksander Grad, po spotkaniu z francuskimi przedsiębiorcami w Paryżu. minister skarbu przedstawiał tam ofertę prywatyzacyjną rządu. Dziesiątki tysięcy ludzi przyszło dziś pożegnać dwóch białoruskich pilotów, którzy zginęli 30 sierpnia w katastrofie samolotu Su-27 w czasie pokazów Air Show w Radomiu - podała oficjalna agencja białoruska BEŁTA. Kraje Unii Europejskiej osiągnęły układ ws. klimatu - poinformował minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.nadzwyczajnie zaniedbane, wychudzone, z ropiejącymi ranami - tak wygląda kilkadziesiąt koni trzymanych w stadninie w Prądzewie opodal Łęczycy (łódzkie). Dziesięć z nich już zostało zabranych dzięki Pogotowie i warta dla Zwierząt w Trzciance. policja bada, czy okaziciel stadniny złamał prawo. - Nie ma żadnych drastycznych warunków, konie są zadbane - twierdzi właściciel. W Udmurcji (wschodnia część europejskiej Rosji) do sądu trafiła wypadek mężczyzny, który, zdaniem śledczych, chwalił się zanim znajomym, że odrąbał głowę "koledze od flaszki" – podał serwis iloveizhevsk.ru. Edmund Klich, przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych zdradził w "Piaskiem po oczach" TVN24, że zapoznał się z zapisem czarnych skrzynek Tu-154. Wynika z nich, że ostatni wotum w kabinie pilotów nie pochodzący od członka załogi zarejestrował się na minutę zanim katastrofą. Czy figura ta była w kabinie pilotów w ciągu katastrofy? odezwać się nie chciał. Nie zdradził też jej nazwiska.

Wassermann zrezygnował z komisji


O tym, że Zbigniew Wassermann (PiS) zrezygnuje z członkostwa w komisji śledczej ds. Krzysztofa Olewnika - wiadomo było już od kilku dni. - Przyszedł taki czas, że jestem zmuszony dostarczyć rezygnację, bo klub desygnował mnie do pracy w hazardowej komisji śledczej. Nie da się pogodzić pracy w obu tych komisjach - tłumaczył poseł PiS.

Gracze starli się z Microsoftem


Amerykański gigant na rynku oprogramowania i elektronicznej rozrywki wypowiedział wojnę polskim piratom. Akcja "Nie przerabiam - nie kradnę" Microsoftu pośpiesznie niemniej jednak spotkała się z - literalnie - kontrakcją. Tak bowiem nazwali swoją kampanię użytkownicy konsoli Xbox 360, którzy ciężar sprawy przenieśli z obecności piractwa w Polsce, na absencja usługi Xbox Live w naszym kraju.

Premier z niezapowiedzianą wizytą w polskiej bazie w Afganistanie


prezes rady ministrów Donald Tusk pojawił się z niezapowiedzianą wizyta w polskiej bazie w Ghazni w Afganistanie - informuje TVN24.

"Największy sukces od zamachów 11 września"


złapanie jednego z dowódców talibów Abdula Ghaniego Baradara to paragraf zwrotny w walce sił amerykańskich z bojownikami - tak bodaj uważają władze USA oraz eksperci. Jeden z nich mówi wprost: - To w największym stopniu znaczące pojmanie taliba od czasów ataków terrorystycznych z 11 września.

"Popiełuszko" w Rzymie. Łzy i owacje


w toku nadzwyczajnego pokazu filmu "Popiełuszko" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego na festiwalu filmowym w Rzymie atmosfera była niezwykle podniosła. Seans zakończyły owacje i łzy widzów.