wywiad czcicieli Ojca Pio w Łagiewnikach


"Ojciec Pio to człek nam współczesny. Zachowało się sporo jego zdjęć. Żyją jeszcze ci, którzy z nim rozmawiali i doświadczyli mocy jego wstawiennictwa. Dla nas ważne są też jego związki z Polską" - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" towarzysz Tomasz Duszyc z Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

"Dziennik czasopismo Prawna": Naczelna pokój Pielęgniarek i Położnych ostrzega, że osoby obłożnie chore, wymagające stałej opieki pielęgniarskiej od nowego roku mogą zostać jej pozbawione. ciało ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego spocznie w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej - potwierdził o. Eustachy Rakoczy, jasnogórski kapelan żołnierzy niepodległości. Na stu chorych Polaków dziewięciu symuluje, twierdzi "Dziennik periodyk Prawna" na podstawie danych z komisji orzekających Zakładu Ubezpieczeń Społecznych."Jarosław Kaczyński wszedł płynnie w nową rolę. nasamprzód na piśmie, ale zaraz zobaczymy go na żywo. Ćwiczy." - napisał Marek Siwiec na swoim blogu w Onet.pl W Pomorskim Oddziale Straży Granicznej w środę pożegnano uroczyście sztandar jednostki. Z końcem roku oddział ten przestaje istnieć, a jego obowiązki przejmie mający powstać w styczniu 2010 r. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. - Pięć lat temu o tej porze byłem w sondażach na czwartym miejscu - tak Lech Kaczyński skomentował egzamin w "Rzeczpospolitej", według którego wygrywa pierwszą rundę. Prezydent dodał, że ta sprawa nie musi się powtórzyć. - Ja nie chcę młócić kogoś, kto jest autorytatywny - powiedział.

Aktualna przypadek powodziowa w stolicy:

Bezcenne dzieła i pamiątki ze zbiorów krakowskiego Muzeum Czartoryskich, którego gmaszysko przygotowywany jest do generalnego remontu, zaprezentowano na wystawie otwartej w piątek w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli (Podkarpackie). Klub PiS znowu zgłosi kandydatury posłów Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna do komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery hazardowej. Na ponowne pojawienie się Wassermana nieodwołalnie nie zgadza się PO. Jarosław Kaczyński odpowiada twardo: negocjacji nie będzie. A PSL liczy, że przypadek skończy się impasem i rozwiązaniem komisji.

Córka ona Joanny ze Szczecina żyła lecz wciąż 17 dni. Była wcześniakiem, zmarła w szpitalu na sepsę. Rodzice za wszelką cenę starają się dowiedzieć, czy lekarze zrobili wszystko, co było w ich mocy, aby ochronić ich dziecko. Okazuje się bowiem, że szpital, tymczasem miał taki obowiązek, nawet nie zgłosił zakażenia sepsą do sanepidu. W wypełnionej po brzegi gorzowskiej katedrze trwa Eucharystia św. pogrzebowa wiceprzewodniczącej Gorzowskiej Rodziny Katyńskiej Anny Marii Borowskiej i jej wnuka Bartosza Borowskiego. Oboje zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pierwszych świadków, w tym trzy posłanki PO uczestniczące w kursie, na którym Beata Sawicka poznała agenta CBA, przesłuchał Sąd Okręgowy w Warszawie w procesie oskarżonych o korupcję Sawickiej i byłego burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego.Nie ma pewności, czy Polaków rozstrzelano - napisał rosyjski szczebel do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. To kontrakcja na skargę, jaką w Strasburgu złożyli krewni zamordowanych - pisze "Rzeczpospolita". - Młodych to nader rajcuje, no nie? - tak Andrzej Lepper odpowiedział na pytania zadane za pomocą uczniów I Liceum Ogólnokształcącego: "jak to było z tą seksaferą?". atoli w całej Warszawie zalegają hałdy śniegu, uniemożliwiające parkowanie, prezydent Warszawy nie rozwiąże problemu mieszkańców stolicy. amfa nie zostanie usunięty. Hanna Gronkiewicz Waltz nie przewiduje też możliwości zniesienia opłat parkingowych w miejscach, dokąd służby miejskie nie stanęły na wysokości zadania.

Premier, który chciał jeździć starym samochodem


Publicysta włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire" Luigi Geninazzi powiedział dzisiaj PAP, że powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego przedtem 20 laty przejdzie do historii jako najbardziej znaczący symbol wielkich zmian, do jakich doszło wówczas w Polsce.

"Putin gwiazdą, Kaczyński jak mąż stanu"


- Zgromadzeni wczoraj na Westerplatte przywódcy Europy w istocie rzeczy mówili podobnym językiem. I to jest obfity pomyślność tej uroczystości. Gwiazdą był Putin, ale zachował się jak mąż stanu. równie pozostali, z polskim prezydentem włącznie - pisze Marek Siwiec na swoim blogu w Onet.pl, komentując wczorajsze wystąpienia na obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Projekt ujednolicenia odpłatności za pobyt w rodzinie zastępczej


wzorzec zmian w ustawie o pomocy społecznej przewiduje ujednolicenie zasad odpłatności za bytność w rodzinie zastępczej oraz jednolite zasady przyznawania pomocy, gdy maluch zostało umieszczone w placówce, zapewniającej całodobową opiekę.

Wojsko: Piloci znali języki


Nigdzie na świecie nie są wydawane pilotom certyfikaty do porozumiewania się w języku rosyjskim - powiedział w sobotę dyrektor szkolenia Sił Powietrznych gen. Anatol Czaban. Odpierał w ten wybieg zarzuty sformułowane przez sobotnią "Rzeczpospolitą". - Językiem obowiązującym w komunikowaniu się w lotnictwie wszędzie na świecie jest język angielski - podkreślił dowódca.

w ciągu przesłuchania z dekoltu wypełzł jej wąż


Policjanci ze zdumienia przecierali oczy, gdy w czasie przesłuchania w komendzie policji w Otwocku z dekoltu 19-latki wypełzł fryc pyton królewski. dziewoja nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego nie poinformowała funkcjonariuszy, że na własnym ciele ukrywa węża. Dorota M. była przesłuchiwana w związku ze spowodowaniem szkody w jednym z bloków w Otwocku.