spotkanie czcicieli Ojca Pio w Łagiewnikach


"Ojciec Pio to człowiek nam współczesny. Zachowało się sporo jego zdjęć. Żyją jeszcze ci, którzy z nim rozmawiali i doświadczyli mocy jego wstawiennictwa. Dla nas ważne są też jego zależności z Polską" - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" brat Tomasz Duszyc z Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Prokuratura bada czy doktór pogotowia z Pajęczna (woj. łódzkie) popełnił błąd nie umieszczając pobitego mężczyzny w szpitalu, a odwożąc go jedynie do domu. pokiereszowany pan do szpitala trafił nie prędzej następnego dnia. Zmarł po kilku dniach w wyniku złamania ścierwo czaszki i urazu mózgu. Powołanie Zespołu Pracy Państwowej przez PiS jest zgodne z tendencją do personalizacji wyborów politycznych - uważa dr Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W jego opinii, skład Zespołu daje szansę na dotarcie zarówno do twardego elektoratu, przywiązanego do "starego" PiS-u, jak i do tych, "którym ten dyrektor PiS nie wystarcza". Dodatkowe testy bezapelacyjnie potwierdziły, że chory z Pucka, który zmarł w gdańskim szpitalu proszek grypę A/H1N1. - Mamy oficjalna informację, która potwierdziła trwanie wirusa u mężczyzny - potwierdził doktór wojewódzki dr Jerzy Karpiński.kawałek skrzydła prezydenckiego samolotu, kto rozbił się pod Smoleńskiem, zostanie położony w powstającej nowej sukni na film Matki Bożej na Jasnej Górze - informuje "Polska The Times". wyraziciel Wielkiej Brytanii w Polsce Ric Todd ocenił, że prostolinijny w piątek w Warszawie nowy gmaszysko brytyjskiej ambasady jest symbolem bardzo dobrej współpracy i ścisłego partnerstwa łączącego Polskę i jego kraj. - za pośrednictwem chwilę myślałem, że wojna będzie łagodna i spokojna, ale w ostatnim czasie zaczynam się przekonywać do zdania wielu socjologów, którzy ostrzegają, że będzie wybitnie brutalna. W tej kampanii będą wykorzystywane trumny - twierdzi Leszek Miller.

szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło zapewnił, że przedtem podpisaniem ustawy hazardowej prezydent Lech Kaczyński przeanalizuje skutki wprowadzenia nowych przepisów.

frekwencja w wyborach prezydenckich do godziny 8 rano wyniosła 1,87 odsetek - poinformowała PKW. Miało też położenie kilka incydentów, ale żaden z nich nie wpłynął jak na razie na przedłużenie ciszy wyborczej. Sterta bluzgów, obelg w internecie, już nikogo nie dziwi. I wszelako przodują w tym nastolatki, to w złym guście język nieobcy jest dodatkowo użytkownikom stron dla nauczycieli - donosi "Metro".

Kolejne miejscowości szykują się na nadejście wielkiej wody. Jak poinformował wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, fala powodziowa na Wiśle porusza się szybciej, niż wcześniej prognozowano i jeszcze dzień dzisiejszy ok. godz. 16 dotrze do Warszawy. stolica Polski przygotowana jest na falę w wysokości 800 cm. IMGW szacuje, że woda będzie miała poziom 780 cm. Wielogodzinne opóźnienia i odwołane kursy m.in. z Warszawy do Krakowa. Pasażerowie wędrowny koleją znów mają ogromne kłopoty. masa składów musiało unieruchamiać się w polu w oczekiwaniu na naprawę oblodzonego zasilania. A o pasażerów nikt nie zadbał. Mieszkają w tej kamienicy od 50 lat, teraz jednak muszą się awansować bez mała z dnia na dzień. Nowy właściciel budynku w siedlisko Poznania - poseł Jan Filip Libicki - kazał im się wyprowadzić. - Jak można wyganiać człowieka - mówi, nie kryjąc żalu pan Kazimierz Cubala. parlamentarzysta nazywa to przesadą.prezes SLD Grzegorz Napieralski przekonywał, że brak parytetów na listach wyborczych, jest niezgodny z konstytucją. - Kobiety i mężczyźni mają takie samo norma prawna do pełnienia funkcji publicznych - uważa Napieralski. W ostatnich dniach, po raz dziewiczy od wielu lat, pojawiły się dar do dokonania się przełomu w stosunkach polsko-rosyjskich. okres pokaże, czy ta traf zostanie wykorzystana - powiedział Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Europoseł Zbigniew Ziobro (PiS) skierował do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Ryszardowi Kaliszowi (SLD) w związku z wypowiedziami posła lewicy pod adresem ministra sprawiedliwości za rządów PiS - poinformował szef sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich Jerzy Budnik (PO).

Mija 17 lat ustawy, która "krzywdzi kobiety"


zakaz przerywania ciąży nie zlikwidował aborcji, ale zepchnął ją do podziemia; prawo, które jest powszechnie łamane, to złe prawo - uważają przedstawicielki organizacji feministycznych. dzień dzisiejszy mija 17 lat od uchwalenia ustawy antyaborcyjnej, która przez środowiska feministyczne uważana jest za zbyt restrykcyjną.

Lech Wałęsa jak Stalin, Lenin czy Castro


poprzednio 30 rocznicą powstania "Solidarności", w obszernej rozmowie z "Rzeczpospolitą" Lech Wałęsa mówi m.in. o prezydenturze Donalda Tuska, kreciej robocie Anny Walentynowicz i przeprosinach, których oczekuje od Lecha Kaczyńskiego.

komitet hazardowa zajmie się wpływami z hazardu


Trzykrotnie w przyszłym tygodniu - we wtorek, środę i piątek - zbierze się sejmowa komisja śledcza ds. wyjaśnienia afery hazardowej. Śledczy zapoznają się m.in. z informacją Ministerstwa Finansów o wpływach podatkowych z hazardu w latach 2002-2009.

Kamiński: Tusk nie jest wcieleniem zła


- Donald Tusk nie jest wcieleniem zła - przyznał w programie "Piaskiem po oczach" Michał Kamiński. Europoseł PiS nie ukrywał, że jest zadowolony z wypowiedzi szefa PO, że zniesienie Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna z komisji hazardowej było błędem. - Ale jeżeli dzień jutrzejszy Donald Tusk powie, że trzeba wzdrygać się na czerwonym świetle, a jechać na zielonym, to też mu przyklasnę - dodał ironicznie.

"To jest spór z awanturnikiem politycznym"


Janusz Palikot w dzisiejszym wpisie na blogu w Onet.pl wyjaśnia różnice między Bronisławem Komorowskim, a Jarosławem Kaczyńskim.