spotkanie czcicieli Ojca Pio w Łagiewnikach


"Ojciec Pio to człowiek nam współczesny. Zachowało się sporo jego zdjęć. Żyją jeszcze ci, którzy z nim rozmawiali i doświadczyli mocy jego wstawiennictwa. Dla nas ważne są też jego związki z Polską" - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" brat Tomasz Duszyc z Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Marcin Popowski detektyw, który pomagał rodzinie Olewników stawia poważne zarzuty pod adresem funkcjonariuszy CBŚ. w ciągu zeznań nim sejmową komisją ds. zbadania okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika ujawnił kulisy kontaktów z funkcjonariuszami. - ochrona pracy policji to fikcja, a ta przypadek (Olewnika-red.)to przykład zamiatania błędów pod dywan. Wiem, że moja wiedza prawdopodobnie zaszkodzić wielu policjantom - stwierdził. Bez zakłóceń przebiega niedzielne referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego - poinformowała łódzka delegatura Krajowego Biura Wyborczego. Do tej pory nie zgłaszano żadnych nieprawidłowości w przebiegu referendum. Nie odnotowano też naruszenia ciszy wyborczej. "Rzeczpospolita": chwilowo oprócz zakładami karnymi przebywa łącznie ponad 80 tys. skazanych. Osoby te wyszły na wolność warunkowo, ale także m.in. na przepustki czy też w ogóle nie trafiły za kraty - pisze gazeta.Trzy śledztwa mają wyjaśnić okoliczności zatrzymania i tymczasowego aresztowania Tomasza Tuczapskiego - radcy prawnego, który pracował dla Południowo-Zachodniej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej - pisze w najnowszym wydaniu tygodnik "Angora". - Szoah (z hebrajskiego - zagłada. termin notorycznie traktowane jako inne określenie "Holokaustu") jak taki to żydowski fikcja - takie sformułowanie pojawia się w wywiadzie, jakiego dla włoskiego portalu katolickiego udzielił arcypasterz Tadeusz Pieronek. W rozmowie ocenia on, że "Holokaust wykorzystywany jest dziś jako broń propagandowa" a "oni, Żydzi, mają dobrą prasę", bo dysponują m.in. potężnymi środkami finansowymi. To zdrada mojej koncepcji "Solidarności" - tak Lech Wałęsa zareagował na to, że NSZZ "Solidarność" poparła kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Zdaniem byłego prezydenta "Solidarność" nie powinna angażować się w polityczne rozgrywki. naczelny "S" Janusz Śniadek, zaprzeczył, by wikłał przymierze zawodowy w politykę. - Mamy ustawa zabierać głosowanie w ważnych dla lokalny sprawach - stwierdził.

Na cmentarzu komunalnym w Przasnyszu (Mazowieckie) pochowano zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem funkcjonariusza BOR Pawła Krajewskiego. W pogrzebie uczestniczyli m.in. prezes rady ministrów Donald Tusk i dyrektor BOR generał Marian Janicki.

dawny pryncypał KRRiT Marek Markiewicz wstąpił do PiS - poinformował szef łódzkiego okręgu partii Jarosław Jagiełło. - Na razie jest szeregowym członkiem, ale chcemy w wyższym stopniu wykorzystać jego doświadczenie. Jest naszym kandydatem na kandydata na prezydenta Łodzi - mówi portalowi tvn24.pl Jagiełło. Najwyżsi rangą policjanci, samorządowcy i biznesmeni, w tym jeden rozpracowywany z wykorzystaniem Europol, na wspólnej imprezie z okazji święta policji zorganizowanej przez unia zawodowy Komendy Stołecznej Policji. O kontrowersyjnym bankiecie z lipca pisze "Polityka".

połowa Polaków ocenia, że pacjenci w Polsce traktowani są nieco jak sprawa niż po ludzku, wynika z sondażu który dla "Gazety Wyborczej" przeprowadziła PBS DGA. 34 proc. jest przeciwnego zdania. - Ani razu nie powiedziałem, że PiS równa się NSDAP. Przypomniałem natomiast, że PiS jest dla mnie bardzo bliską współczesną wersją narodowego socjalizmu. Ale to nie jest edycja sprzed 70 lat - powiedział Leszek Miller w TVN24. Były poseł skomentował w ten sposób reakcje, jakie wywołał jego wczorajszy spotkanie w tygodniku "Kultura Liberalna". Gęsta mgła sparaliżowała lotniska w Gdańsku i Poznaniu. Pasażerowie koczują w halach odlotów, a synoptycy prognozują, że nad morzem opar może się zdołać zachować co więcej dobę.Nie zapadły jeszcze żadne decyzje dotyczące ewentualnej rekonstrukcji rządu, "na dzisiaj" żaden z ministrów nie jest zagrożony dymisją - poinformował głosiciel rządu Paweł Graś. O tym, że wiosną może dojść do zmian w rządzie mówił w tym tygodniu premier Donald Tusk. Anna Bogusz została nową szefową Informacyjnej Agencji Radiowej. Zastąpiła na tym stanowisku Piotra Wawrzeńskiego, który od 15 marca obejmuje prezesurę w Radiu dla Ciebie. - Sprawa jest za nami. Definitywnie. Janusz Palikot zrozumiał szkodę - zapewniał w "Faktach po Faktach" Sławomir Nowak. działacz polityczny PO komentował w ten wybieg ostatnie zamieszanie dookoła krytycznych słów Palikota pod adresem Radosława Sikorskiego. W tej sprawie zebrał się dyrekcja partii (spekulowano nawet, że Palikot może pozostawać wyrzucony), ale ostatecznie posłowi z Lublina nie spadł ani jeden włos z głowy. Dlaczego? Według Nowaka, za pośrednictwem "wielkoduszność".

"Tusk prawie że jak Midas. Czego nie tknie, zmienia w Rycha, Zbycha i Katar"


- Wszyscy towarzystwo tu siedzący zazdroszczą PO, bo chcieliby być wyposażonym takie wyniki po dwóch latach - puszył się w "Kawie na ławie" europoseł PO Sławomir Nitras. - Za rządów PO wydarzyły się dwa cuda: cud w Sokółce oraz ten cud objawiony przez Sławomira Nowaka, jaki powiedział, że Donald Tusk jest urażony palcem bożym – ironizował delegat SLD Jerzy Wenderlich.

Wiązanki w zastępstwie posłów


Wiązanki w miejscach, gdzie przeważnie siedzieli dopisek - to symboliczny i niezmiernie przejmujący przejaw tragedii pod Smoleńskiem. Zginęli wzmianka PiS, PO, SLD i PSL. dzień jutrzejszy uroczyste ciało posłów i senatorów uczci ich pamięć. potem zebrani udadzą się na mszę świętą do archikatedry.

Borusewicz: Chronos powoli kończyć lustrację


chyba że chodzi o elitę polityczną, to w zasadzie kontrola już dobiegła końca - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.

25 lat za zabójstwo przedstawicielki Providenta


Na 25 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Łomży (podlaskie) 38-letniego mężczyznę, który w grudniu ubiegłego roku zamordował w Zambrowie przedstawicielkę Providenta, firmy udzielającej pożyczek gotówkowych. Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator chciał dożywocia.

Naukowcy ostrzegają: dopalacze to "zamulacze"


Wciąż mało wiemy o dopalaczach, niemniej jednak ich potencjalna szkodliwość budzi poważne obawy - mówił prof. Wojciech Kostowski, przewodniczący Wydziału Nauk Medycznych PAN podczas piątkowej konferencji poświęconej dostępnym od niedawna w handlu substancjom działających na świadomość.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego