"Jestem facetem, nie będę za to przepraszał"


- Jestem facetem, nie będę za to przepraszał, ale obiecuję, że - przed chwilą jako gościu - chciałbym jak najwięcej polskiej kobiecie pomóc - mówił Bronisław Komorowski na rozpoczynającym się w piątek drugim Kongresie Kobiet Polskich. Marszałek Sejmu przekonywał, że popiera ideę parytetów na listach wyborczych.

kolejny machnięcie w Peszewarze. Co najmniej trzy osoby zginęły, a 13 zostało rannych po tym jak terrorysta samobójca wbił się samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi w ścianę posterunku policji. W pierwszym kwartale 2010 roku japoński towar nasz Brutto urósł o 1,2 odsetek w porównaniu z poprzednim kwartałem - a to znaczy, że rozwój gospodarczy był najszybszy od 3 kwartałów. Za gros wzrostu odpowiada przewaga japońskiego eksportu nad importem. W związku z falą doniesień w sprawie przypadków molestowania seksualnego w Niemczech, zrzeszenie "Biały Krąg" przedstawiła algorytm reformy edukacji nauczycieli a biskupi wystąpili z przeprosinami pod adresem ofiar.szeroki gmach, który zna ktoś warszawiak, ale którego wnętrz nie zna niejako nikt. A jednak, rosyjska ambasada odkryła ostatnio swoje tajniki poprzednio kamerą TVN24, a całość to przy okazji święta dyplomacji rosyjskiej. O bursztynowego niedźwiadka, który może mieć kilka tysięcy lat, laskę magiczną z bursztynu, złote monety i około tysiąca innych bezcennych obiektów archeologicznych wzbogaciła się portfolio Muzeum Narodowego w Szczecinie. To konsekwencja zakończonej właśnie wymiany zabytków archeologicznych z niemieckimi muzeami - poinformował prezes Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski. Sezon ogłaszania wyników finansowych trwa w najlepsze. W piątek podały je m. in. para firmy rozpoznawane na całym świecie: Harley Davidson i McDonald's. O ile sieć fast foodów poradziła sobie niesłychanie dobrze, to dwukołowa klechda szos znalazła się pod kreską.

resort skarbu chce uświadamiać zwaśnione Państwowe Porty Lotnicze i LOT, które spierają się o odpowiedzialność w związku z kryzysem w branży - pisze "Puls Biznesu". Ma to umożliwić ustawa o nadzorze właścicielskim, dająca ministerstwu większy wgląd sytuację zarządcy lotnisk.

Ponowny proces lekarza Dariusza S. oskarżonego o korupcję rozpoczął się we wtorek przed Sądem Rejonowym w Lublinie. Urolog puder w kwietniu 2005 r. wciąć od pacjenta dwie łapówki w kwocie 500 i 200 zł za przyjęcie go do szpitala. epizod został nagrany ukrytą kamerą przez telewizję Polsat. Dla przeciętnego Polaka kryzysowy ubytek cen mieszkań nie istnieje. - większość osób, które w 2009 roku planowała nabycie nieruchomości, zrezygnowała z tego tylko ze względu na drożyznę - wynika z najnowszego raportu firm Gfk Polonia i nowy Adres.

zwierzchnik Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow poinformował prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa o zatrzymaniu zabójców znanego prawnika Stanisława Markiełowa i dziennikarki niezależnej "Nowej Gaziety" Anastazji Baburowej. - Ja nie mam walczyć z korupcją - dosyć nieoczekiwanie stwierdziła Julia Pitera w "Kropce nad i" w TVN24. Minister wyjaśniła, że jej funkcja polega na "przeciwdziałaniu różnym działaniom w strukturach państwa". Dodała też, że nie chciałaby zasiadać w komisji hazardowej. Watykański kronika "L'Osservatore Romano" zastanawia się w niedzielnym wydaniu, dlaczego Jan Paweł II nie otrzymał Pokojowej Nagrody Nobla. Gazeta wyraża dodatkowo opinię, że z trudem uznać tegorocznego laureata - prezydenta Baracka Obamę za pacyfistę, biorąc pod uwagę jego posunięcia dotyczące amerykańskiego zaangażowania wojskowego w Iraku i Afganistanie zaś jego stanowisko wobec aborcji.Trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopni w skali Richtera nawiedziło ognisko Chile. Jak na razie nie ma informacji ani o ofiarach, ani o zniszczeniach. Szwajcaria zwleka z podjęciem decyzji w sprawie wniosku o ekstradycję do USA Romana Polańskiego. po pierwsze chcą od amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości otrzymać "dodatkowe informacje" Gdy świat wchodził w nowe millenium, między ludzi zapanowała panika: systemy komputerowe są źle zaprogramowane i wszystko, co opiera się na informatyce - przede wszystkim nasze pieniądze i bankowe systemy - zresterują się i "padną". "Milenijna pluskwa" owszem, pojawiła się. Ale z dziesięcioletnim opóźnieniem... W 2010 roku zaatakowała Niemcy.

krzepki mróz; w ponad 30 szkołach nie odbędą się lekcje


W 34 szkołach na Lubelszczyźnie z powodu silnych mrozów nie będzie lekcji we wtorek i w środę, zostaną odpracowane w innym terminie - poinformowało lubelskie kuratorium oświaty.

tragedia na strzeżonym przejeździe kolejowym


osobowy ford zderzył się w sobotę po południu z pociągiem na strzeżonym przejeździe kolejowym w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). kierowca samochodu nie żyje, pasażerkę w stanie ciężkim odwieziono do szpitala - poinformowała policja.

Berlińskie oszustwa Sarkozy'ego


Ja też obalałem mur - poinformował prezydent Francji Nicolas Sarkozy na swojej stronie na portalu społecznościowym Facebook i umieścił na nim potwierdzającą ten wydarzenie fotografię. Pamiątkowe zdjęcie wzbudziło lecz we Francji ogromne kontrowersje. przeciwstawienie i fotograf twierdzą, że dymisja zostało zrobione innego dnia.

Kraków: strażacy bronią mostu. Czy Dębnicki pęknie?


Fala kulminacyjna na Wiśle przechodzi za pośrednictwem Kraków, po południu ilość wody w rzece osiągnął 955 cm, a wieczorową porą obniżył się o centymetr. Trwa obrona poprzednio napływającą wodą Mostu Dębnickiego w Krakowie, który nim południem został zamknięty dla ruchu. liczba wody w Wiśle jest najwyższy od 40 lat. rzeczka wezbrała do tego stopnia, że zamknęła prześwit pod przęsłami mostu i grozi jego zniesieniem.

54 rannych w kłótniach o kota


Co 12 minut we Włoszech dochodzi do sąsiedzkiej awantury o psa lub kota - wynika ze statystyk stowarzyszenia obrony zwierząt i środowiska (Aidaa). lecz w zeszłym roku 54 osoby zostały ranne w wyniku podobnych kłótni.