"Jestem facetem, nie będę za to przepraszał"


- Jestem facetem, nie będę za to przepraszał, ale obiecuję, że - właśnie jak chłopisko - chciałbym jak najwięcej polskiej kobiecie ulżyć - mówił Bronisław Komorowski na rozpoczynającym się w piątek drugim Kongresie Kobiet Polskich. Marszałek Sejmu przekonywał, że popiera ideę parytetów na listach wyborczych.

700 tysięcy osób zgromadziło się w sobotę na tradycyjnym koncercie pierwszomajowym w Rzymie, zorganizowanym już po raz 20 przez trzy największe włoskie centrale związkowe. Na Placu świętego Jana na Lateranie występują gwiazdy włoskiego rocka. własny oficer Marynarki Wojennej, komandor porucznik Krzysztof Rybak dowodził jednostkami z jedenastu państw na przestrzeni jednych z największych ćwiczeń Sojuszu pod kryptonimem "Brilliant Mariner 2010". Pod jego dowództwem operowało trzynaście okrętów i trzy grupy nurków minerów. Międzynarodowe lotnisko w Pradze zamknięto do odwołania. Powodem jest pożar w wieży kontrolnej, który wybuchł wczesnym rankiem.Belgijska czasopismo "La Derniere Heure" opublikowała dymisjonowanie rentgenowskie złamanej nogi Marcina Wasilewskiego. Jak tytułują Belgowie wygląda "przerażająco", a lekarz Anderlechtu Bruksela zapowiada, że w optymistycznych założeniach Polak wróci na boisku najwcześniej za 10-12 miesięcy. - Pojawiające się w zachodnich mediach informacje o korupcyjnym spisku między Światową Organizacją Zdrowia a farmaceutycznymi gigantami, koniecznie trzeba sprawdzić. Jeśli oskarżenia się potwierdzą, Rosja może zawiesić swój udział w pracach organizacji – poinformował Igor Barinow członek komisji zdrowia w Rosyjskiej Dumie. W sobotę na polskich drogach panowały trudne talent do jazdy. Dochodziło do wypadków, które powodowały blokady wielu dróg. Padający posyp był też przyczyną awarii prądu w województwach: śląskim i świętokrzyskim oraz problemów na trasie kolejowej między Krakowem i Kielcami.

Bronisław Komorowski zagroził, że być może znieść się z prawyborów, jeśli ja zostanę wyrzucony z partii. To mnie zawstydza - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM pokorny poseł PO Janusz Palikot.

Naukowcy opracowali duet nowe metody walki z gruźlicą - jedną z najbardziej śmiertelnych chorób na świecie. Eksperci z amerykańsko-izraleskiego uniwersytetu Jesziwa w Nowym Jorku piszą o swych osiągnięciach w internetowym wydaniu tygodnika "Nature". Nie będzie już więcej ratowania upadających banków z kieszeni podatnika? Uczestnicy zakończonego w niedzielę Światowego arena Ekonomicznego w Davos, poparli model nałożenia na instytucje finansowe specjalnego podatku. należność ta umożliwi udzielanie pomocy zagrożonym bankom w przypadku kolejnego kryzysu finansowego.

stronnictwo Demokratyczna popiera Bronisława Komorowskiego jak kandydata na prezydenta - oświadczyła przewodnicząca Partii Demokratycznej Brygida Kuźniak. Arkadiusz Pawełczyk, wice szefa policji ds. prewencji, podał się do dymisji; został ona przyjęta - poinformował we wtorek eksponent komendanta głównego Mariusz Sokołowski. USA zaskarżą odmowę wydania im przez sąd w Tajlandii rosyjskiego handlarza bronią Wiktora Buta, który zwany jest też "handlarzem śmiercią" - podały rosyjskie media.coraz to więcej Polaków za granicą poszukuje pomysłów na lokalny biznes. nadzwyczaj częstokroć decydują się oni na domniemanie własnej restauracji. z racji przedsiębiorczości emigrantów, rodzima gastronomia zaczyna prężnie poprawiać się w innych krajach. O polskich sieciach, które otwierają swoje lokale za granicą czytamy w dzisiejszym wydaniu "Dziennika prasa periodyczna Prawnej". Prokurator krajowy zmienia kompleks prowadzący badanie w sprawie śmierci generała Marka Papały - ustalili reporterzy wywiadowca RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji odwołała w piątek planowaną na poniedziałek prezentację swojej książki "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45".

"Królewscy" Francuza nie łyknęli


O północy zamknęło się okienko transferowe na Starym Kontynencie. W poniedziałek ostatnią próbę sprowadzenia Francka Ribery'ego z Bayernu podjął Real Madryt. Nieudaną i tym samym serial "Gdzie trafi Francuz?" zakończył się bez happy endu. Przeczytajcie, komu udało się zmienić barwy klubowe.

Statek staranował korab obrońców wielorybów


Nowoczesna mały statek należąca do organizacji Sea Shepherd, skupiającej przeciwników połowów wielorybów, została przecięta na pół przy użyciu japoński statek na wodach wokół Antarktyki - poinformował australijskie czwarta władza stary organizacji Paul Watson.

Wzlot Japan Airlines


Akcje Japan Airlines podrożały o powyżej 30 procent po informacji, iz ranga w Tokio zdecydował się na podwojenie oferty pomocy kredytowej dla zagrożonej bankructwem firmy. szczebel zaoferował JAL 200 miliardów jenów, alias równowartość 2,2 miliarda dolarów.

Jeden z wątków afery FOZZ: Pineiro i Klemba skazani


2 lata i 8 miesięcy więzienia - to wyrok dla Janusza Pineiro i Jerzego Klemby za wyłudzenie ok. 2 mln zł w ubocznym wątku afery FOZZ. Obaj zasłynęli, gdy w 2001 r. TVP pokazała film, w którym twierdzili, że w latach 90. przekazywali kasa z FOZZ działaczom Porozumienia Centrum.

Zapłacimy miliony za resztki


Polsce grozi do 400 mln zł na rok kary od Unii Europejskiej za śmieci na wysypiskach - ostrzega "Gazeta Prawna". Mamy 15 miesięcy na zbudowanie segregowni. Te, które już mamy, nie wystarczyłyby na jedno duże miasto.