USA naciskają na Iran


Amerykański minister finansów Timothy Geithner powiedział w środę, że oczekuje, iż inne władanie podejmą bardziej radykalne kroki w celu wywarcia presji ekonomicznej na Iran. W środę Iran zapowiedział, że zbuduje wkrótce nowy jądrowy reaktor przeszywający do celów medycznych.

Talibowie obcięli palce dwóm wyborcom, realizując swe wcześniejsze groźby "karania" ludzi, którzy wzięli udział w czwartkowych wyborach prezydenckich. Siedem osób zostało rannych w ciągu przymusowego lądowania zabytkowego samolotu wycieczkowego w Berlinie. maszyna z 28 osobami na pokładzie zmuszona była do lądowania tuż po sprzeczka z berlińskiego lotniska Schönefeld. Po uderzeniu o ziemię aeroplan się zapalił, ale nikt nie zginął ani nie doniósł cięższych obrażeń. To twarde ciasteczko, które nie będzie bez trudności łyknąć - w ten podejście liderka światowego rankingu tenisistek Serena Williams określiła Urszulę Radwańską, z którą zmierzy się w pierwszej rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju Australian Open (pula nagród 14,9 mln euro).Około 11,5 tys. żołnierzy z 14 krajów, w tym Polski, uczestniczyło o świcie na Placu Czerwonym w Moskwie w próbie generalnej defilady, która odbędzie się tam 9 maja dla upamiętnienia 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Komentując zwycięstwo w prawyborach w PO Bronisława Komorowskiego, tygodnik "European Voice" zapowiada "spokojniejsze czasy" w polskiej polityce wraz z jego prawdopodobnym zwycięstwem w wyborach prezydenckich i odejściem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tysiące mieszkańców Kongo opuszczają swoje domy w obawie przedtem potokami rozpalonej lawy. wybuch wulkanu spowodowała poważne zagrożenie m.in. dla narodowego parku Viruga i leżących u stóp wulkanu wiosek.

Nie żyje autor znanej powieści "Buszujący w zbożu". Jerome David Salinger zmarł w wieku 91 lat.

U powyżej 81 tys. ludzi wykryto grypę lub objawy grypopochodne, z tej liczby do szpitala trafiło 2341 pacjentów - głoszą najnowsze statystyki ukraińskiego ministerstwa zdrowia. mór postępuje wtem - dwadzieścia cztery godziny poprzednio hospitalizowanych było 951 osób. Rośnie też liczba śmiertelnych ofiar A/H1N1, a władze w Kijowie proszą świat o pomoc. ponad kilo kokainy miał w żołądku Nigeryjczyk złapany na lotnisku w Neapolu - poinformowały włoskie media.

Czy włoscy producenci makaronu stworzyli kartel, przy użyciu co w ciągu dwóch lat ceny makaronu solenny się o 50 procent? Włoska gwardia Finansowa podejrzewa, że tak właśnie było. 20 satelitów obserwujących Ziemię uczestniczy w zbieraniu zdjęć, które mogą odciążyć ratownikom po wtorkowym silnym trzęsieniu ziemi na Haiti - podał w piątek makler organizacji Międzynarodowa jadłospis "Przestrzeń i wielkie klęski żywiołowe". Kierująca ekspercką grupą refleksji nad nową strategią bezpieczeństwa NATO Madeleine Albright zaapelowała dziś w Parlamencie Europejskim, by NATO i sojusz Europejska przestały ze sobą konkurować, niemniej umiejętnie dzieliły między sobą zadania cywilne i wojskowe.Nagła burza i równoczesny jej silny wiatr wybiły w piątek akt studnia w 110-piętrowym wieżowcu Willis Tower w Chicago, najwyższym budynku w Stanach Zjednoczonych. Hokeiści Colorado Avalanche przegrali w środę po rzutach karnych wyjazdowy rozgrywka ligi NHL z Florida Panthers 5:6. Urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski gola dla gości tym co do jednego nie zdobył, wprawdzie oddał sześć strzałów na bramkę rywali. Nie ma mowy o restrukturyzacji długu Grecji - oświadczył dzień dzisiejszy przebywający z wizytą w Tokio przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Wilczewski powalczy o mistrzostwo świata?


Jak dowiedziała się redakcja BOKSER.ORG, istnieją duże szansę na to, by na ukoronowanie bogatej kariery Piotr Wilczewski (26-1, 8 KO) stanął przed życiową szansą zdobycia mistrzostwa świata prestiżowej federacji WBA, oczywiście w limicie kategorii świetnie średniej, inaczej do 76,2 kilograma.

płatowiec gwałtownie opadł; płacze i krzyki ludzi


Dwudziestu pasażerów odniosło w niedzielę rany wskutek wstrząsów w samolocie, który dolatując do lotniska Cochin w stanie Kerala na południowym zachodzie Indii znalazł się nad Morzem Arabskim w strefie silnej turbulencji.

Obama powołał komisję ws. wycieku ropy


Prezydent USA Barack Obama poinformował w sobotę, że powołał komisję do wyjaśnienia okoliczności zanieczyszczenia wód Zatoki Meksykańskiej. Komisji przewodniczyć będą: były senator Bob Graham i były stary Agencji ds. Ochrony Środowiska (EPA) William Reilly.

Płonęła wieża. Lotnisko stanęło na 5 godzin


Na ponad pięć godzin zatrzymano czyn na czeskim lotnisku międzynarodowym Praga-Ruzynie. Krótko po godz. 5 o świcie zaczęły palić się kable w wieży kontroli lotów - donoszą czeskie media. pożar ugaszono, ale budynek jest przez cały czas zadymiony. Nie wiadomo, jak niespiesznie potrwa odstęp w lotach.

GKS Katowice bez trenera i siedmiu piłkarzy


Władze GKS Katowice rozwiązały w pierwszy dzień tygodnia kontrakty z trenerem Robertem Moskalem i siedmioma piłkarzami. szkoleniowiec pracował w klubie od 4 stycznia. agregat zajął w 1. lidze 13. miejsce.