USA naciskają na Iran


amerykański minister finansów Timothy Geithner powiedział w środę, że oczekuje, iż inne panowanie podejmą w wyższym stopniu radykalne kroki w celu wywarcia presji ekonomicznej na Iran. W środę Iran zapowiedział, że zbuduje na dniach nieznany jądrowy reaktor badawczy do celów medycznych.

Co bynajmniej 20 osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w zamachu samobójczym w pobliżu luksusowego hotelu w mieście Rawalpindi w Pakistanie - poinformowała pakistańska policja. koalicja Polaków na Białorusi wybrał tymczasową następczynię Andżeliki Borys, która zrezygnowała z pełnionej funkcji. Pełniącą obowiązki szefa ZPB została Andżelika Orechwo, dotychczasowa wiceprezes związku. W 1992 roku capo di tutti kozi mafii sycylijskiej Toto Riina zamierzał postawić 12 warunków państwu włoskiemu, od spełnienia których uzależniał powstrzymanie fali krwawych zamachów bombowych wobec przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Żądania te zostały spisane na kartce, którą w piątek przedrukowała włoska prasa.Rozstawiony z numerem trzecim prusak Jo-Wilfired Tsonga potrzebował ledwo 65 minut, by pokonać Jana Hajka 6:3, 6:2 w swoim debiucie w turnieju ATP w Barcelonie. Organizatorzy nie zapomnieli o oddaniu hołdu zmarłemu w środę Katalańczykowi Juanowi Antonio Samaranchowi. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali poprzednio własną publicznością ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 w meczu PlusLigi siatkarzy. 12 osób zginęło wczoraj w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na środek dnia od Caracas. mniej więcej 50 osób jest rannych.

Jedna z córek legendy boksu Muhammada Ali, Khaliah Ali przyleciała do Demokratycznej Republiki Konga z wizytą humanitarną, aby odwiedzić sierocińce w prowincji Katanga.

Ministrowie spraw wewnętrznych Unii Europejskiej zgodzili się, by USA Zjednoczone, w ramach walki z terroryzmem, później miały dostęp do danych bankowych Europejczyków. Ministrowie postanowili tak, obok sprzeciwu Parlamentu Europejskiego. w trakcie niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii, drugiej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1, nie będzie tak upalnie i słonecznie jak w toku poprzednich edycji tej imprezy. Zapowiada się umiarkowane zachmurzenie i temperatura mniej więcej 29 stopni Celsjusza.

sprzeczka między PO a PiS o meritum uchwały upamiętniającej 70. rocznicę agresji ZSRR na Polskę odbiła się echem w Rosji. Opisując wewnątrzpolski spór "Wriemia Nowostiej" pisze wręcz, że biorący w nim porcja prezydent Lech Kaczyński "nie wykluczył nowej wojny w Europie". W Punie w zachodnich Indiach w eksplozji w popularnej cukierni, spowodowanej pewno z wykorzystaniem ładunek wybuchowy, zginęło co najmniej dziewięć osób, a 57 jest rannych. Miejsce to było popularne wśród turystów, ale nie wiadomo, ile ofiar to cudzoziemcy. Agencje podają sprzeczne informacje. Co bynajmniej trzy osoby zginęły, a 45 zostało rannych w Bangkoku podczas piątkowych starć wojska z antyrządowymi demonstrantami. Wśród rannych jest trójka dziennikarzy, jeden z nich odniósł poważne obrażenia.Mariusz Pudzianowski rozbijając w błyskawicznym tempie Marcina Najmana zadebiutował na zawodowym ringu. "Pudzian" podkreśla, że scena z "El Testosteronem" w czasie piątkowej gali Konfrontacji Sztuk Walki było pierwszym krokiem w stronę mistrzostwa świata MMA. Gabinet prezydenta Ekwadoru Rafaela Correi zagroził międzynarodowym gigantom naftowym odebraniem koncesji, jeśli w przyszłości sprzeciwiać się będą rosnącej kontroli państwa nad tym sektorem - poinformowało w niedzielę BBC nowina na swoich stronach internetowych. Adam Małysz zajął w Bischofshofen, ex aequo z Norwegiem Bjoernem Einarem Romoerenem, jedenaste położenie na pierwszym treningu przed kwalifikacjami do ostatnich zawodów 58. Turnieju Czterech Skoczni. Obaj uzyskali odległość 134 m.

Pływający hotel zderzył się na Renie z pchaczem


Na ok. 1 milion euro wyceniono szkody, powstałe w wyniku zderzenia na Renie pływającego hotelu ze statkiem, pchającym barki - informuje w niedzielę przedstawicielstwo dpa. Na szczęście pies z kulawą nogą nie odniósł obrażeń.

Złoto Kanadyjczyków w sztafecie short tracku


dopiero co kilkadziesiąt minut potrzebował 25-letni Charles Hamelin na wywalczenie dwóch tytułów mistrza olimpijskiego w short tracku. To zupa w historii tej dyscypliny sportu złote medale dla Kanady.

Wisła/Krakbet awansowała do 1/4 finału PP w futsalu


Beniaminek ekstraklasy Futsalu - Wisła/Krakbet Kraków pokonał Gwiazdę Ruda Śląska 9-3 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, dokąd zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała, kto odprawił z kolei pozostały krakowski zespół - Kupczyka.

Ameryka Zjednoczone zabiją organizatora 9/11


czołowy architekt zamachu 11 września 2001 roku Chalid Szejk Mohammed zostanie osądzony i skazany, a z kolei pewnie stracony - oświadczył w niedzielę ambasador Białego Domu Robert Gibbs.

Putin ufa Obamie


Rosyjskie władze w oświadczeniach na myśl tarczy antyrakietowej zwracać się będą tym, co mówi prezydent USA, a nie inni amerykańscy oficjele - oświadczył prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin. Przebywający w Pekinie polityk powiedział też, że mówienie o sankcjach wobec Iranu jest przedwczesne.