Niemcy: Nie można wykluczać zmiany traktatów UE


niemiecki rząd nadal przekonuje partnerów w UE, że w pracach nad reformą zasad strefy euro nie należy z góry wykluczać zmiany traktatów unijnych. Rządy wielu państw i Komisja Europejska sceptycznie podchodzą do niemieckiej propozycji.

17 medali - dwa złote, sześć srebrnych i dziewięć brązowych - zdobyli reprezentanci lokalny w mistrzostwach świata w kickboxingu w formułach: light contact, low kick i K-1, które zakończyły się w austriackim Villach. Biało-czerwoni co więcej wywalczyli dwa medale w rywalizacji weteranów. W zawodach startowało ponad 600 zawodników i zawodniczek. Kapitan "Arctic Sea" w rozmowie telefonicznej ze szwedzkimi władzami 31 lipca, powiedział, że ekipa zamaskowanych ludzi szukała na pokładzie statku kokainy - informuje rosyjski dziennik "Izviestia" Jedna postać nie żyje, a pięć zostało rannych - w tym dwoje dzieci - w wypadku, do jakiego doszło w Łódzkiem.Dla rodziców jest ukochaną, tymczasem niezwykle mocno chorą, córką. Dla naukowców genetyczną zagadką i ogromnym wyzwaniem. Bo Brooke Greenberg, niemniej jednak ma ma 17 lat to zatrzymała się w rozwoju na etapie jednorocznego dziecka. Litewscy lekarze odnotowali pierwszy śmiertelny przypadek grypy A/H1N1. Na Węgrzech tymczasem ogłoszono epidemię zwykłej grypy. Sąd bóstwo Hondurasu oczyścił we wtorek z zarzutów przywódców czerwcowego zamachu stanu, który doprowadził do obalenia ówczesnego prezydenta kraju Manuela Zelayi. nieco godzin dalej hondurascy parlamentarzyści uchwalili amnestię dla samego Zelayi i wszystkich osób zamieszanych w odsunięcie go od władzy.

minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że jego kraj chciałby mieć większą jasność w sprawie planów USA w sferze obrony przeciwrakietowej.

Litwa odrzuciła propozycję Rosji przyłączenia się do budowy elektrowni atomowej w obwodzie kaliningradzkim. kandydat na prezydenta Ukrainy Wiktor Janukowycz ostrzegł w pierwszy dzień tygodnia zanim bojownikami m.in. z Polski, którzy udają się do jego kraju poprzednio zaplanowaną w niedzielę drugą turą wyborów prezydenckich, by pomóc w nich jego konkurentkę, szef rządu Julię Tymoszenko.

Luksemburczyk Fraenk Schleck z grupy Saxo bank triumfował w kolarskim wyścigu wokół Szwajcarii. Drugi był Amerykanin Lance Armstrong (Radioshack). zeszły kolejność - jazdę indywidualną na okres na dystansie 26,9 km w Liestal - wygrał Szwab Tony Martin. Rosja, Nikaragua, Wenezuela, a od środy również mała pacyficzna wysepka Nauru - to na razie całokształt państw, które uznają niepodległość obu separatystycznych republik na terenie Gruzji, Abchazji i Osetii Południowej. Do licznych przypadków molestowania dzieci dołączył kolejny: w słynnym kościelnym chórze chłopięcym w Ratyzbonie. Rozlegają się żądania, żeby papież na koniec zajął stanowisko przy pedofilskiej afery.W przyszłym tygodniu Parlament Europejski przyjmie rezolucję w sprawie sytuacji na Białorusi - oświadczył pryncypał PE Jerzy Buzek. Jak mówił polityk, afekt przeciw Związkowi Polaków na Białorusi (ZPB) jest atakiem na całą opozycję w tym kraju. W poniedziałek milicja zatrzymała plus minus 40 działaczy organizacji. tymczasem Polacy obawiają się darować całą władzę w ręce jednej opcji politycznej, to osobowość Jarosława Kaczyńskiego przypuszczalnie spowodować, ze atoli tak zrobią - twierdzi "Kommiersant" w komentarzu do wczorajszych wyborów prezydenckich w Polsce. Trzy opozycyjne frakcje parlamentarne, które w środę demonstracyjnie wyszły z sali posiedzeń Dumy Państwowej, protestując w ten sposób przeciw sfałszowaniu wyników niedzielnych wyborów municypalnych na korzyść kierowanej dzięki premiera Władimira Putina partii Jedna Rosja, wezmą udział w pierwszym czytaniu projektu budżetu federalnego na 2010 rok.

Rosyjskie sądy? "Linia produkcyjna wyroków skazujących"


Rosyjski przejaw sprawiedliwości, to linia produkcyjna wyroków skazujących, orzekanych wobec każdego, kogo kraj uzna za niebezpiecznego - oznajmił w wywiadzie odsiadujący karę więzienia były ruszczyzna magnat naftowy Michaił Chodorkowski.

Prezydent Rosji nieoczekiwanie pojawił się w Dagestanie


ruszczyzna prezydent Dmitrij Miedwiediew przyjechał z niezapowiedzianą wizytą do Dagestanu. Stało się to dzień po tym, jak doszło tam do dwóch zamachów, w którym zginęło w sumie 14 osób.

Kołtoń: PZPN-owski "biały kruk"


- Na przemiał! - pył zakrzyknąć asystent globalny PZPN, Zdzisław Kręcina. Na przemiał, nie dlatego, że takie magazyn PZPN jest niepotrzebne, a dlatego, że zostało przygotowane nieprofesjonalnie.

USA: koncerny o katastrofie ekologicznej


Szefowie koncernów pracujących niedaleko budowie i eksploatacji szybu naftowego w Zatoce Meksykańskiej, który uległ katastrofie, zrzucają na siebie jeden drugiego winę za wypadek, w wyniku którego ropa wycieka od trzech tygodni do zatoki powodując spustoszenie ekologiczne.

Figurki Mao muszą spełniać normy jakości


Od lipca sprzedawane w Shaoshan i innych ośrodkach "czerwonej turystyki" figurki Mao Zedonga, twórcy komunistycznych Chin, muszą sprostać nowym wymogom technicznym, materiałowym i ikonograficznym. Niespełniające tych kryteriów będą konfiskowane i niszczone.