Niemcy: Nie można wykluczać zmiany traktatów UE


niemczyzna rząd dalej przekonuje partnerów w UE, że w pracach nad reformą zasad strefy euro nie należy z góry wykluczać zmiany traktatów unijnych. Rządy wielu państw i komisja Europejska sceptycznie podchodzą do niemieckiej propozycji.

Istnieje możliwość, że odbędzie się niemniej jednak konfrontacja w kategorii junior ciężkiej 42-letniego Wojciecha Bartnika z 20-letnim Arturem Szpilką w toku sobotniej gali bokserskiej w Łodzi. W Rosji wystrzelenie przy użyciu Koreę Północną rakiet krótkiego zasięgu wywołuje konsternację - oświadczyło w poniedziałek cytowane za pośrednictwem agencję ITAR-TASS źródło w rosyjskim MSZ. Kanadyjki Kaillie Humphries i Heather Moyse zajmują zupa pozycja po dwóch przejazdach bobslejowych dwójek. Pozostałe dwa ślizgi w Whistler Sliding Centre odbędą się w środę.Urzędnicy podatkowi z Los Angeles mają podobno na oku samego gubernatora stanu Kalifornia - Arnolda Schwarzeneggera. artysta dramatyczny i gracz polityczny jest pono winny tamtejszemu fiskusowi ok. 80 tys. dolarów z tytułu niezapłaconych podatków. W szkole w miejscowości Borlaenge, w środkowej Szwecji, nauczyciele mają zakaz witania się z uczniami uściskiem dłoni. Zarządzenie ma zażegnać rozprzestrzenianiu się wirusa A/H1N1. Ciekawe transferowe wieści ma dla swoich czytelników środowe wydanie "Daily Star". angielski gadzinówka sugeruje, że wkrótce do Realu Madryt za 132 miliony euro może zajść dwoje z reprezentacji "Trzech Lwów" - Wayne Rooney i Steven Gerrard.

Pastor Steven Anderson z miasta Phoenix w stanie Arizona poświęcił całe swe kazanie, zatytułowane "Dlaczego nienawidzę Baracka Obamy", krytyce poczynań obecnego prezydenta USA. W jego czasie padły niesłychanie ostre słowa – czytamy w serwisie thinkprogress.org.

Mapucze - chilijscy i argentyńscy Indianie z procami kamieniami w rękach wyszli na ulice, by bić się o polityczną autonomię. Zamieszki próbuje rozwiać obawy policja, która demonstrantów traktuje gazem łzawiącym Ogromnym zainteresowaniem cieszy się przyjazd do Australii słynnego amerykańskiego golfisty Tigera Woodsa. Zagra w tym kraju po raz pierwszy od 11 lat. Jego dziewiczy trening zanim Australian Masters obejrzało aż siedem tysięcy widzów, a relacjonowała go dodatkowo telewizja, za pośrednictwem helikoptera.

Rafael później uważa, że jest przygotowany na sto odsetki nim rozpoczynającym się w pierwszy dzień tygodnia wielkoszlemowym US Open, jaki odbędzie się w Nowym Jorku. W parku szpitala im. Sapiehy w Wilnie posadzono lipę - drewno upamiętniające prezydenta krajowy Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Władze w Pekinie poinformowały we wtorek, że w ubiegłym tygodniu północnokoreańska opieka graniczna zastrzeliła w pobliżu granicy trzech Chińczyków i raniła czwartego. Pekin zwrócił się do Phenianu z formalną skargą - podał pamiętnik Washington Post.7 czerwca 2010 roku prezesem Wisły gród podwawelski SA został Bogdan Basałaj. W ostatnim czasie pełnił on funkcję dyrektora zarządzającego Ekstraklasy SA - informuje biurowy komplet naczyń stołowych krakowskiego klubu. Gwałtowny powrót zimna w koniec tygodnia we Włoszech przyniósł chociażby opady śniegu w Górnej Adydze na północy, na wysokości powyżej 1500 metrów nad poziomem morza. bałwan niepogody ogarnęła niby cały kraj. członek rządu spraw zagranicznych fryc Guido Westerwelle skrytykował irańskie plany zbudowania 10 nowych zakładów wzbogacania uranu. Ostrzegł jednocześnie władze w Teheranie, że jeśli nie podejmą współpracy z oenzetowską Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA), narażą się na nowe sankcje.

"To było niespotykane wydarzenie"


Posłowie PiS Jolanta Szczypińska i Piotr Cybulski i Henryk Milcarz (Lewica) powrócili dzisiaj z Tel Awiwu. W piątek posłom, którzy w ramach oficjalnej delegacji wracali z Autonomii Palestyńskiej uniemożliwiono powrót do kraju.

Niemieccy ekolodzy zaskarżyli Gazociąg północny


duet organizacje ekologiczne poinformowały w środę, iż zaskarżyły w wyższym sądzie administracyjnym w Greifswaldzie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) decyzję władz Szwab zezwalającą na budowę Gazociągu Północnego dzięki niemiecką strefę ekonomiczną Bałtyku.

Pożar wieży na lotnisku w Pradze


Na wieży kontrolnej lotniska międzynarodowego w Pradze wybuchł w sobotę około godziny 5 o brzasku pożar. Ugaszono go, aczkolwiek aerodrom jest faktycznie wyłączone z ruchu; żaden płatowiec nie startuje i nie ląduje.

wiec w sąsiedztwie 30-stopniowym mrozie


Około 2 tys. osób, nie bacząc na 30-stopniowy mróz, demonstrowało w niedzielę w Archangielsku, na północy Rosji, domagając się dymisji lokalnego gubernatora Ilji Michalczuka i federalnego rządu Władimira Putina.

kolosalny zakończenie - zobacz jak typują eksperci


W piątek pierwsze awantura finału Polskiej Ligi Hokejowej. Faworytem jest Comarch Cracovia, ale młoda drużyna Wojasa Podhala nowy bazar eliminując etatowych wicemistrzów z Tychów wysłała sygnał, że w finale nie zamierza jeno statystować. INTERIA.PL poprosiła hokejowych ekspertów o analizę słabych i mocnych stron obu zespołów. Zobacz na kogo stawiają.