Andżelika Borys rezygnuje


dyrektorka nieuznawanego z wykorzystaniem Mińsk Związku Polaków na Białorusi zapowiedziała rezygnacja ze stanowiska, donosi "Rzeczpospolita".

Radni Barczewa koło Olsztyna (warmińsko-mazurskie) nie chcą by honorowymi obywatelami miasta zostali wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) i były członek rządu sprawiedliwości Andrzej Czuma (PO). Obydwaj w czasach PRL byli więzieni w miejscowym zakładzie karnym, jako więźniowie polityczni. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", resort Edukacji Narodowej rozważa wycofanie ułatwień dla dyslektyków. Zaświadczenia o chorobie nie będą honorowane, a w zamian zdający, np. maturę, będą mieli więcej czasu na napisanie egzaminu. UEFA odjęła chorwackiemu Dinamu Zagrzeb 3 punkty za zamieszki w rumuńskiej Timisoarze w czasie meczu Ligi Europejskiej. Pseudokibice znad Adriatyku dali się we znaki policji i... serbskiej mniejszości, która licznie zamieszkuje Timisoarę.okoliczności dwustronne między Nigerią a USA mogą być narażone na ryzyko, chyba że Waszyngton nie skreśli nigeryjskich pasażerów samolotów lecących do USA z listy podróżnych podlegających kontroli osobistej; protestuje plus Kuba, w charakterze jeden z 14 krajów umieszczonych na liście. Polsko-białoruska komisja ekspertów niechybnie jutro lub pojutrze zakończy prace na miejscu katastrofy wojskowego samolotu Su-27 kołowrót Radomia. Reporter RMF FM Krzysztof zasada usłyszał taką anons w białoruskim resorcie obrony. sprawa wydarzył się wczoraj na przestrzeni pokazów lotniczych. Zginęło dwóch doświadczonych białoruskich pilotów. Ostre starcie między przewodniczącym Mirosławem Sekułą (PO) a Beatą Kempą (PiS) na przestrzeni wtorkowego posiedzenia hazardowej komisji śledczej. Poszło o... ogniwo zadawania pytań. Przewodniczący, który nie zgadzał się z propozycjami Kempy, przerwał spór ogłaszając półgodzinną przerwę.

Używany do gaszenia pożarów stalowy ptak polskiej produkcji Dromader spadł na greckiej wyspie Kefalonia. W katastrofie zginął 55-letni pilot.

album "Wrzesień 1939", która zawiera cyfrowe kopie oraz skany polskiej prasy, odezw, druków ulotnych i innych dokumentów ukazujących się od końca sierpnia do początków października 1939 r. na ziemiach II Rzeczpospolitej, jest dostępna od dzień dzisiejszy na stronach Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona http://www.polona.pl . Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner a dziennikarka Ewa Ewart znalazły się między laureatów jubileuszowej, 25. edycji Wiktorów. Nagrody te przyznawane są w największym stopniu popularnym osobowościom telewizyjnym. Specjalnego Superwiktora przyznano – pośmiertnie - Janowi Wejchertowi.

premier Turcji ostrzegł, że może deportować do 100 tys. Ormian mieszkających w Turcji bez obywatelstwa po przyjęciu przy użyciu parlamenty USA i Szwecji rezolucji określających zabójstwa Ormian przez Turków otomańskich w toku I wojny światowej jako ludobójstwo. Zaskakujące wyniki przynoszą wyniki ostatniego przedwyborczego sondażu przygotowanego przez Rosyjskie siedlisko Badania Opinii Publicznej. Zgodnie z danymi opublikowanymi na stronie WCIOM, premier Julia Tymoszenko może nie wejść do drugiej tury. Ponad milion złotych w gotówce, do tego 70 tys. dolarów i tysiące paczek papierosów znalazła Straż Graniczna w pobliżu Oświęcimia. Pieniądze były pieczołowicie ukryte w szklanych słojach.tydzień temu Michel Platini pogroził Ukraińcom palcem i ostrzegł ich, że jeżeli nie przyspieszą z przygotowaniami do Euro 2012, to stracą organizację turnieju. stary UEFA w ciągu swojej wizyty na Ukrainie dał współorganizatorom turnieju dwa miesiące na odrobienie zaległości. - Przeszkadzają mi krokodyle łzy tych, co za pośrednictwem pięć lat nie powiedzieli jednego dobrego słowa o Kaczyńskim - mówił w "Faktach po Faktach" Jacek Kurski. Jego zdaniem, po tragedii w Smoleńsku, nadszedł okres na opust temperatury sporu politycznego w Polsce. związek SLD i PiS jest w tym momencie niemożliwa - ocenił we wtorek dawny prezydent Aleksander Kwaśniewski. Podkreślił, że do takiej koalicji nie namawia i nie jest jej promotorem. Zaznaczył jednak, że widział nadto multum rzeczy w polityce, by taką współpracę wyeliminować w przyszłości.

abdykacja p.o. dowódcy Sił Powietrznych? MON nie komentuje


Gen. dyw. Krzysztof Załęski, pełniący obowiązki dowódcy Sił Powietrznych po tragicznej śmierci gen. Andrzeja Błasika, podał się do dymisji - potwierdził wyraziciel Sił Powietrznych

Antyżydowskie napisy zamalowane


stop żydowskiej okupacji, Izrael = III Rzesza, Free Palestine – takie napisy pojawiły się na żydowskim cmentarzu w Sopocie. mimo tekstów niechybnie wpis Antifa. To nieformalna federacja anarchistycznych bojówek. - Nie znamy sprawców. Akcję potępiamy - przekonuje zespolenie w specjalnym oświadczeniu przesłanym tvn24.pl.

Korekta w Chile: Nie zginęło 800, jednak poniżej 300 osób


Prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosiła dzisiaj korektę bilansu śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi z ubiegłej soboty: zginęło nie powyżej 800 osób, lecz 279.

szczebel Białorusi: Jest wręcz przeciwnie jeden sojusz Polaków


Na Białorusi istnieje ale wręcz jeden związek Polaków na Białorusi - prowadzony przez Stanisława Siemaszkę - oświadczył w środę rządowy broker ds. religii i narodowości Leanid Hulaka, którego cytuje oficjalna filia BiełTA.

Ostatnia salsa Wolszczak


Grażyna Wolszczak najgorsza, a Zygmunt Chajzer perfekcyjny w szóstym odcinku programu. Co jeszcze się działo?

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego