Andżelika Borys rezygnuje


zwierzchniczka nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi zapowiedziała rezygnacja ze stanowiska, donosi "Rzeczpospolita".

- Ani razu nie powiedziałem, że PiS równa się NSDAP. Przypomniałem natomiast, że PiS jest dla mnie niezwykle bliską współczesną wersją narodowego socjalizmu. Ale to nie jest edycja sprzed 70 lat - powiedział Leszek Miller w TVN24. Były poseł skomentował w ten sposób reakcje, jakie wywołał jego wczorajszy spotkanie w tygodniku "Kultura Liberalna". Białoruska policja zatrzymała raz jeszcze Andżelikę Borys i 16 innych członków nieuznawanego przy użyciu Mińsk Związku Polaków na Białorusi. członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski uważa, że fakt, iż na wtorkowych uroczystościach związanych z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej nie było przywódców Stanów Zjednoczonych, to dla Polaków lekcja realizmu.Oskarżony o udział w Holokauście John Demjaniuk winien być traktowany "nawet na równi" z ocalałymi z obozu zagłady w Sobiborze, jako że plus on musiał pracować tam na ukaz Niemców - mówił podczas procesu w Monachium jajecznik Demjaniuka, Ulrich Busch. Policja poszukuje Jarosława Stelmacha, 34-letniego mieszkańca Gniezna. płeć brzydka zaginął 15 sierpnia. Wspólnie z kolegą wracał TIR-em z zagranicy. Do tej pory nie dotarł do domu. "Gazeta Wyborcza": Janusz Palikot stał się gwiazdą jubileuszu 15-lecia młodzieżówki PO - Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Poseł PO nawiązał w ostrych słowach do afery hazardowej.

W Berlinie doszło do awaryjnego lądowania zabytkowego, wycieczkowego samolotu z 28 osobami na pokładzie. Siedem osób zostało rannych.

Kolejna furtka Macieja Żurawskiego na Wyspie Afrodyty. dawny flagowy napastnik strzelił gola dla Omonii Nikozja w wygranym 3:0 meczu z Doxa Katokapia. - To nie był smoluch, to był człowiek. To był mój mąż - mówi żona 36-letniego Nigeryjczyka, z którą rozmawiał reporter TVN Warszawa. Mąż kobiety zginął w niedzielę po starciu policji z grupą cudzoziemców w okolicach Dworca Stadion. SPrawę bada prokuratura.

Wtorkowa prasa europejska nie przynosi dobrych wiadomości dla Unii Europejskiej, w szczególności zaś dla nowych władz, które od Traktatu Lizbońskiego stoją na jej czele. nieszczęście Rafaela Nadala w Londynie. "Król Rafa" przegrał w hali O2 drugie spotkanie, tym wspólnie z Rosjaninem Nikołajem Dawidienką, i do półfinału kończącego pora roku turnieju Masters już nie awansuje. przypadkiem też zapomnieć o pierwszym miejscu na listowie ATP na koniec sezonu. Co najmniej 303 mld zł musi dopłacić budżet w latach 2011–2015 do świadczeń z ZUS. Najgorszy harmonogram przewiduje dopłatę w wysokości 417 mld zł, czyli 83 mld zł rocznie. Ta sytuacja, to wynik fali "młodych emerytów", którzy zaczęli bractwo świadczenia w ciągu ostatnich kilku lat - pisze "Dziennik periodyk Prawna".wata sos kolejne miejscowości. Ewakuowani są populacja Janowca kołowrót Kazimierza Dolnego (woj. lubelskie), gdzie wezbrana Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy. - Dyskusje minionych lat, prowadzone na płaszczyźnie politycznej, doprowadziły do tego, że funkcja paktu Hitler-Stalin dla wybuchu II wojny światowej jest przeceniana - tak uważa niemczyzna historyk prof. Rolf-Dieter Mueller. aeroplan typu Boeing 737-800 linii Ethiopian Airlines z 90 osobami na pokładzie spadł do morza u wybrzeży Libanu, naraz po pyskówka z międzynarodowego lotniska w Bejrucie. Prezydent Libanu Michel Suleiman na razie wyklucza, że był to zamach.

Polacy nie wezmą już ślubu w Irlandii?


Polska ambasada w Dublinie od 1 stycznia zawiesiła udzielanie ślubów. Emigranci, którzy zaprosili już gości, kupili bilety lotnicze i zarezerwowali restauracje, muszą usunąć uroczystość. O kontrowersyjnej decyzji czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Tajlandia: szef rządu ogłosił stan jedyny


premier Tajlandii Abhisit Vejjajiva ogłosił stan bezprecedensowy w Bangkoku i pięciu przyległych prowincjach. Jak oznajmił w telewizji, pozwoli to na aresztowanie liderów trwających od tygodni antyrządowych protestów.

Uchodźcy z zatrzymanego pociągu grożą samobójstwami


Uchodźcy, zawróceni ze Zgorzelca za pomocą funkcjonariuszy Straży Granicznej, domagają się zwolnienia wszystkich zatrzymanych za pośrednictwem Straż Graniczną. Cudzoziemcy grożą samobójstwami, jeżeli zatrzymani nie zostaną zwolnieni w ciągu 72 godzin - poinformowała rzeczniczka urzędu ds. cudzoziemców w MSWiA Ewa Piechota. .

Egipt i Ghana o złoto, Nigeria i Algieria o brunatny


"Czarne Gwiazdy" z Ghany pokonały 1:0 Nigerię i po niezbyt emocjonującym meczu awansowały do finału rozgrywek o puchar Narodów Afryki. Ich rywalem będzie zespół Egiptu, która rozniosła 4:0 Algierię. Trzy czerwone kartki obejrzeli w tym meczu Algierczycy.

Pakistan: Udana zbadanie pocisków balistycznych


Pakistańska armia poinformowała, że przeprowadziła udaną próbę dwóch pocisków balistycznych krótkiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia głowic konwencjonalnych i nuklearnych.