Andżelika Borys rezygnuje


szefowa nieuznawanego z wykorzystaniem Mińsk Związku Polaków na Białorusi zapowiedziała ustąpienie ze stanowiska, donosi "Rzeczpospolita".

XX Century Fox, Paramount Pictures, Warner Bros. i... Tesco. Największa brytyjska net supermarketów postanowiła zainwestować we własną produkcję filmową. We współpracy z Amber Productions planuje demaskować filmy DVD - m.in. adaptacje powieści legendarnej już pisarki powieści sensacyjno-obyczajowych (raczej dla kobiet) Jackie Collins - donosi "Daily Mail". Do Franciszka Smudy przylgnęła łatka cudotwórcy. Nie bez powodu - wydawnictwo "Futbol News" zadał sobie bieg przez płotki i znalazł aż 39 spotkań, w których drużyny trenowane przez selekcjonera kadry, w ostatnich minutach zapewniały sobie korzystny wynik. W wieku 107 lat zmarł najstarszy mieszkaniec Czech, o czym informują w nocy z czwartku na piątek czeskie media. Dzień wcześniej na własne żądza porzucił leczenie.dowódca Główny Policji Andrzej Matejuk przeprosił Włodzimierza Olewnika za niefortunne eksploatacja zdjęcia zwłok jego syna, Krzysztofa, które zamieścił publikator "Policja 997" - poinformował adwokat Ireneusz Wilk, pełnomocnik rodziny Olewników. Do 88 wzrósł tragiczny bilans samobójczego zamachu w ciągu piątkowego meczu siatkówki w pobliżu miejscowości Lakki Marwat w Pakistanie. wiele osób jest rannych. Zostali poszkodowani m.in. w konsekwencja zawalenia się budynków po eksplozji. "Chodzę, biegam tak więc jestem" - to zasada postępowania trzeciego pikniku i marszu zdrowotnego, kto odbył się w niedzielę w Białymstoku. Piknik zorganizowano w ramach programu profilaktyki chorób nowotworowych realizowanego z różnymi instytucjami za pomocą Białostockie ognisko Onkologii (BCO).

Wrocławski Sąd Apelacyjny utrzymał werdykt w procesie dotyczącym korupcji w piłkarskiej Arce Gdynia. Rok temu sąd skazał byłego prezesa klubu i Ryszarda Forbricha, słynnego "Fryzjera", na godnie 4 i 3,5 roku więzienia. orzeczenie I instancji zaskarżyła także obrona, jak i prokuratura. Jedyna zmiana, to skrócenie wyroku prezesowi - Jackowi Milewskiemu.

Siedem godzin w kolejce w oczekiwaniu na kilkuminutową wizytę. Awantury zanim gabinetami i pacjenci odsyłani z kwitkiem. - To urąga naszej godności. Lekarze widzą w nas zaledwie bryłka mięsa - skarżą się chorzy. A boss siedlisko Onkologii w Warszawie odpowiada: - Pacjentów jest za dużo. dyrektorka laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie Jolanta Ł.-B. usłyszała zarzuty sfałszowania wyników badań DNA zwłok Krzysztofa Olewnika. Prokuratura oskarża kobietę o to, że w 2006 roku zataiła informację o tym, iż wyniki badań z różnych próbek różnią się od siebie.

- Odnaleziono jedną z dwóch czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu Tu-154, który rozbił się w pobliżu Smoleńska - donosi agencja "RIA Novosti". Po raz pierwszy pomarańczowy rejestrator lotu został zaprezentowany przez rosyjski "Pierwszy kanał" w trakcie emisji na żywo. Sześcioro zakładników, wziętych wcześnie rano w supermarkecie Lidl w Sevran pod Paryżem dzięki dwóch uzbrojonych włamywaczy, zostało uwolnionych; dwóch sprawców napadu zatrzymano - podała filia AFP, powołując się na dyrekcję Lidla. jankeski Boeing zaproponował - by nie drażnić Rosji - że może sklecić "przenośną" tarczę antyrakietową. Czeski MSZ uważa jednak, że mobilna wersja systemu nie przypuszczalnie istnieć bez stałych elementów, w tym radaru na terenie Czech.Irlandzki ksiądz, uprowadzony przed miesiącem na Filipinach, odzyskał swoboda - podał filipiński starszy rangą hierarcha kościelny. wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z domów w Dęblinie blisko ulicy Polnej 72 (woj. lubelskie, powiat rycki). 10 kwietnia 2010 roku zapamiętamy do końca życia - powiedział asystent generalny Episkopatu polski bp Stanisław Budzik w trakcie mszy św. odprawionej w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

CBA poluje na szefa CBŚ?


CBŚ złożyło do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez CBA. Jedno biuro oskarża drugie o śledzenie i podsłuchiwanie swoich funkcjonariuszy, a co więcej namawianie gangsterów do składania fałszywych zeznań. Sprawa jest tajemnicza, poważna i być może być powiązana z próbą samobójczą jednego z więźniów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Benedykt XVI: jestem przerażony i mam poczucie zdrady


Benedykt XVI w liście do katolików Irlandii na idea skandalu pedofilii napisał, że dzieli z nimi "przerażenie i poczucie zdrady" z powodu tych "grzesznych i przestępczych czynów". Papież prosto z mostu przyznał, że Kościół znalazł się w stanie kryzysu.

Miedwiediew: moja wyrok jest nieodwracalna


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapewnił dzisiaj, iż Rosja nie zmieni swej "nieodwracalnej" decyzji w sprawie uznania niepodległości dwóch gruzińskich regionów - Abchazji i Osetii Południowej.

Pandemia A/H1N1 pod naciskiem koncernów?


Światowa zrzeszenie Zdrowia (WHO) broniła się dziś w Radzie Europy przed zarzutami, że ogłosiła pandemię grypy A/H1N1 pod naciskiem producentów szczepionek.

kwartet zgony pacjentów z A/H1N1 w Polsce


saldo zgonów wśród pacjentów, którzy mieli wirusa A/H1N1 to w sumie czwórka osoby. U wszystkich znaleziono ślady wirusa, skutkiem tego zakwalifikowanie ich w statystykach. jednak w żadnym przypadku nie potwierdzono całkowicie związku obecności wirusa ze śmiercią pacjentów - podkreśla państwowy zakład przemysłowy Higieny.