portal papieski "Jan Paweł II - Papież Wolności"


pozorny plac zabaw dla dzieci, atrakcyjne konkursy a obszerne fragmenty myśli Jana Pawła II znalazły się na portalu czuwamy.org.pl. portal w nowej wersji ruszył w czwartek - poinformowało sekretariat informacji i promocji Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

szef rządu Donald Tusk podpisał we wtorek uchwałę, na mocy której rząd przeznaczył 20 mln zł na sfinansowanie uroczystości pogrzebowych natomiast kosztów związanych z pochówkiem osób tragicznie zmarłych w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Karę siedmiu lat więzienia wymierzył Sąd Okręgowy w Koszalinie (Zachodniopomorskie) b. reprezentantowi lokalny w zapasach w stylu wolnym Andrzejowi R., oskarżonemu o prowadzenie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Siedem osób rannych, zniszczona mur trzypiętrowej kamienicy, huk i strach okolicznych mieszkańców. W Siemianowicach Śląskich najprawdopodobniej eksplodował gaz. Na miejscu pracowały ekipy ratunkowe z psami, strażacy i policja. Na eudajmonia pies z kulawą nogą nie zginął. Są choć duże straty materialne. felerny jest nie lecz budynek, w którym doszło do wybuchu, ale i mieszkania w okolicznych kamienicach.wskutek zaniedbań i braku opieki ze okolica lekarzy nad rodzącą matką, jej synek urodził się kaleką i zmarł w wieku 4 lat. płeć piękna wytoczyła bieg szpitalowi. Sąd rejonowy zdecydował, że powinno się jej się 170 tys. zł zadośćuczynienia. Kilka tysięcy doniczek konopi indyjskich, 720 sadzonek i nad 174 kg suszu znaleźli funkcjonariusze CBŚ na terenie b. szkoły w Zduńskiej Woli w woj. łódzkim. Jak oceniają, to chyba największa plantacja marihuany w Polsce. W ciągu trzech lat rządów gabinetu Donalda Tuska było wiele klęsk żywiołowych. obecny katastrofa żywiołowa przypada jakkolwiek w wyjątkowo trudnym momencie, nim Polską są bo wybory prezydenckie. Jak podkreślił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna, póki co kategoria jak i całe kraina dobrze radzą sobie z wielka wodą.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe opublikowała dwa portrety pamięciowe mężczyzny podejrzewanego o terroryzowanie pod ręką użyciu noża i gwałty na nieletnich. Śledczy proszą wszystkich, którzy mogą pomóc ustalić jego tożsamość, o baza z komendą miejską policji w Białymstoku - poinformował dyrektor prokuratury Marek Winnicki.

Posłowie z sejmowej komisji regulaminowej chcą, by sekretariat Sejmu zapewniła parlamentarzystom dostęp do bezprzewodowego internetu i wymieniła przestarzały sprzęt komputerowy w biurach poselskich. Chcieliby również otrzymywać drogą mailową informacje o pracach komisji sejmowych. Dostawczy Mercedes skosił latarnię w ul. Spacerowej, a ta przewróciła się explicite na jezdnię. W stronę ul. Belwederskiej ulica jest nieprzejezdna. Tworzą się ogromne korki. kierowca busa uciekł z miejsca wypadku.

powyżej połowa Polaków źle ocenia pracę rządu, w pewnym sensie tak wiele samo pozytywnie wyraża się o pracy premiera - wynika z przedstawionego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN. Przygotowani, mądrzy, zdolni, zdyscyplinowani i dumni ze swych uczelni - tacy są studenci i ich nauczyciele w sondażu "Gazety Wyborczej". Ale gdy trzeba, połowa studentów ściąga, a co piąty kupiłby pracę magisterską, płacąc za nią 500 zł lub więcej. Policjanci rozbili gang fałszerzy. Siedmiu mężczyzn w Rzeszowie zajmowało się podrabianiem banknotów 50-złotowych. Funkcjonariusze szacują, że przestępcy wprowadzili do obiegu kilkaset fałszywych pięćdziesiątek. zatrzymanie jednego z przestępców nie obyło się bez momentów mrożących jucha w żyłach.Samorządowcy pozytywnie oceniają przedstawiony we wtorek za pomocą ministra Michała Boniego propozycje rozwiązań prawnych w sprawie usuwania skutków majowej i czerwcowej powodzi. Dodają jednak, że należy poczekać na jej efekty. przedtem trzema laty 20-letni wówczas Jarek został brutalnie pobity za pośrednictwem grupę osób. Naraził im się, bo był z innego osiedla. Od tamtej pory casus jest w toku, a sprawcy nadal nie usłyszeli wyroku. Były zwierzchnik Komitetu Stałego Rady Ministrów Zbigniew Derdziuk zaprzeczył jakby miał forsować legat w ustawie o grach i zakładach wzajemnych korzystny dla operatorów "jednorękich bandytów".

Kamiński ze łzami w oczach: mam poczucie niespłaconego długu wobec Prezydenta


- bezdno tej tragedii jest olbrzymi. Cały czas zadaje sobie pytanie, w czym jestem przewyższający od tych, którzy zginęli? - mówił na antenie TVN24 wyraźnie niespokojny eurodeputowany PiS Michał Kamiński.

Byłemu rajdowcowi grozi dożywocie


pokątny o zabójstwo taksówkarza były kierowca rajdowy Krzysztof T. został w czwartek przesłuchany we wrocławskiej prokuraturze. Mężczyźnie, jaki był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, grozi dożywotnie więzienie. W piątek ma być wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Komorowski kazał inwigilować posłów?


W minioną środę marszałek Bronisław Komorowski (PO) zwolnił fuksem z pracy szefową kancelarii Sejmu Wandę Fidelus-Ninkiewicz - informuje "Rzeczpospolita".

Zaskakujące roszczenie Palikota: Niech Tusk...


- Żądam od pana premiera Donalda Tuska odwołania ministra Jacka Kapicy - tak w TVN-owskiej"Kropce nad i" oświadczył Janusz Palikot. Dlaczego?

minister Sprawiedliwości podziękował Szwecji


minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podziękował Ministerstwu Sprawiedliwości Królestwa Szwecji za sprawną współpracę w sprawie kradzieży napisu z byłego obozu Auschwitz-Birkenau - poinformowało resort Sprawiedliwości.