portal papieski "Jan Paweł II - Papież Wolności"


nierzeczywisty plac zabaw dla dzieci, atrakcyjne konkursy natomiast obszerne fragmenty myśli Jana Pawła II znalazły się na portalu czuwamy.org.pl. brama w nowej wersji ruszył w czwartek - poinformowało gabinet informacji i promocji Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Gorzowski sąd aresztował na trzy miesiące 35-latka podejrzanego o zabicie znajomego. Sprawca zadał mężczyźnie kilka ciosów kamieniem w głowę i ukradł kilkadziesiąt złotych - poinformował wyraziciel lubuskiej policji Sławomir Konieczny. - prywatyzacja musi mieć cel strategiczny, a nie jest nim na niechybnie poręka spokojnej kampanii prezydenckiej Donalda Tuska - stwierdził prezydencki minister Paweł Wypych. inicjatywa sprzedaży polskiej energetyki skrytykował już sam Lech Kaczyński. Prezydencki minister Paweł Wypych poinformował dzień dzisiejszy wieczorem, że Lech Kaczyński nie zdecydował jeszcze, czy pojedzie do Moskwy 9 maja na obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Zdaniem ministra rozstrzygnięcie zapadnie w przyszłym tygodniu.W 2009 r. w Polsce skradziono 16 915 samochodów. z reguły dotychczasowy to volkswageny passaty i golfy, a także audi A4 i A6 oraz... fiaty 126p - wynika z policyjnych statystyk. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski ocenił w toku konferencji prasowej, że głosowanie w sprawie wyboru kandydatów na prezydenta UE i szefa unijnej dyplomacji byłoby okazją "do pokazania obywatelom Europy, że wyłaniamy najlepszych". MSZ Indii odrzuca żądanie Albanii o powrót do tego kraju szczątków Matki Teresy z Kalkuty, katolickiej zakonnicy i misjonarki działającej w Indiach, która była narodowości albańskiej.

Jak badać zanieczyszczenie rzek, sterować piłką za pomocą fal mózgowych, w kto sposób funkcjonują wielkie kolonie małych mrówek, jak policzyć atomy - odpowiedzi na takie pytania mogą znaleźć uczestnicy 14. Pikniku Naukowego, odbywającego się w sobotę w stolicy.

We Wrocławiu pożegnano tragicznie zmarłą w katastrofie w Smoleńsku Aleksandrę Natalli-Świat. Uroczystości rozpoczęły się w pierwszy dzień tygodnia mszą w kościele świętego Maksymiliana Kolbego we Wrocławiu. w dalszym ciągu w czasie pogrzebu posłankę PiS żegnali politycy - m.in. dyrektor partii Jarosław Kaczyński i członek rządu kultury Bogdan Zdrojewski. W sprawie afery gruntowej CBA działało legalnie. Mieliśmy wiarygodne, zmodyfikowane i wieloźródłowe materiały o przestępstwie płatnej protekcji - przekonywał zanim komisją śledczą ds. nacisków wcześniejszy zwierzchnik CBA Ernest Bejda. Jego zdaniem, to były pryncypał MSWiA Janusz Kaczmarek jest prawdopodobnym źródłem przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa.

W dzisiejszym losowaniu totolotek padły następujące liczby: 10, 15, 27, 32, 39, 46. premier Donald Tusk powiedział w Brukseli, że jeśli hazardowa komisja śledcza zdecyduje o przeprowadzeniu konfrontacji między nim a b. szefem CBA Mariuszem Kamińskim, to on oczywiście jest do niej gotowy. 16-letni chłopak zginął, a 5 innych osób zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło o świcie na drodze Klukowicze-Tymianka koło Siemiatycz (Podlaskie). Kierowca busa przystosowanego do przewozu towarów zabrał wcześniej dziewięć osób wracających z dyskoteki.izba wyższa parlamentu wprowadził dzisiaj do noweli parlamentarnej ordynacji wyborczej poprawki, zgodnie z którymi do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego nie mogłyby kandydować osoby nie wprost przeciwnie skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, ale również skazane za umyślne przestępstwo skarbowe. Po przerwie technicznej, kolosalny Zderzacz Hadronów (LHC) wraca do poszukiwania odpowiedzi na największe pytania fizyki. W tunelu eksperymentu pojawiły się protony, których zapał w najbliższych dniach poniekąd trzykrotnie przekroczy istniejący rekord - informuje przedstawiciel Instytutu Problemów Jądrowych (IPJ) w Świerku, dr Marek Pawłowski. Jestem rozczarowany, że Rosja nie przekaże nam "listy białoruskiej". stan archiwów posowieckich i stanowisko w nich historyków i władz jest tak dobra, że mogliśmy rachować na istotne dokumenty ws. zbrodni katyńskiej - mówi szef Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka.

Czarne chmury nad Gosiewskim?


o brzasku poprzednio rozpoczęciem obrad Sejmu zbiera się klub PiS; w czasie posiedzenia może dojść do zmiany na stanowisku szefa klubu PiS - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych za pośrednictwem PAP z dwóch niezależnych źródeł zbliżonych do klubu.

Drogowy absurd - koleina w wyniku remontu


wybieg łącząca Bytów z Chojnicami została wyremontowana. Zlikwidowano wyrwy po bokach, ale środka nie tknięto. - My to nazywamy wyprofilowaniem nawierzchni, aby zlikwidować ubytki krawędzi - mówi Włodzimierz Kubiak, zwierzchnik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Komorowski spełni wolę Lecha Kaczyńskiego?


Prezydencki członek rządu Andrzej dudarz poinformował, że zwrócił się do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego o to, by - zgodnie z wolą tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego - skierował nowelizację ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego.

Oleksy: wracam do siebie


Były premier, były stary SLD Józef Oleksy jest ponownie członkiem Sojuszu. W poniedziałek wieczorem został jednogłośnie przyjęty do koła SLD "Rampa" w warszawskim Śródmieściu.

alert przeciwpowodziowy na Bugu


Bug na Lubelszczyźnie płynie powyżej stanów alarmowych. Starosta włodawski ogłosił larum przeciwpowodziowy we wszystkich nadbużańskich gminach powiatu. Służby kryzysowe zapewniają, że nie ma bezpośredniego zagrożenia powodzią.