Amerykanie tyją w pracy


Słaba ekonomia sprzyja tyciu amerykańskich pracowników - wynika z sondażu przeprowadzonego dzięki CareerBuilder.com, największego w USA portalu pośredniczącego w szukaniu pracy.

Co prawdziwość więcej firm (18 proc.) planuje dać swoim pracownikom podwyżki, ale te będą owszem cokolwiek wyższe niż inflacja. Za to niejako 3 proc. przedsiębiorstw chce obniżyć wynagrodzenia aż o 10 proc. - pisze "Parkiet", powołując się badania koniunktury przez ekonomistów NBP. Środowa sesja na Wall Street przyniosła lekkie spadki głównych indeksów, ponieważ inwestorzy negatywnie zareagowali na słabsze dane z amerykańskiego rynku budowlanego. co więcej rozczarowujące prognozy spółek technologicznych zwiększyły obawy o niezmienność ożywienia w gospodarce. złoty raptownie osłabia się od czwartkowego otwarcia, osiągając teraz liczba 4.20 zł za euro za pośrednictwem rosnącą globalną awersję do ryzyka i silne spadki światowych indeksów giełdowych. Złoty chwilowo traci do euro 1.2% handlując na poziomie 4.1600, 2.1% do dolara handlując na poziomie 3.3760 i 1.7% do franka handlując na poziomie 2.9180.komisja Europejska zaproponowała dzień wczorajszy powiększanie zarządzania gospodarczego w Unii Europejskiej oraz unijnego Paktu Stabilności i Wzrostu, tak by wszystkim krajom członkowskim groziło odebranie środków UE za łamanie dyscypliny budżetowej. W maju zostanie zorganizowany przetarg na sprzedaż majątku stoczni Szczecin - poinformowało ministerium skarbu. Komisja Europejska zgodziła się na ponowny licytacja już we wrześniu ubiegłego roku. Polska wtedy dostała więcej czasu na sprzedaż zakładu, a Bruksela nie sprecyzowała ile dokładnie. Recesja i czynniki demograficzne sprawiają, że znani z geograficznej mobilności Amerykanie coraz rzadziej zmieniają położenie zamieszkania - ustalili badacze z waszyngtońskiego Brookings Institution.

dwaj najwięksi dystrybutorzy prasy w Polsce - akcja i Kolporter - idą na wojnę z wydawcami. Powód? Chcą wyższych marż, bo twierdzą, że do interesu musza dokładać. Sieci sprzedaży się kurczą, a koszty rosną - pisze "Puls Biznesu".

Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 2 października, podwyższyli rekomendację dla Banku Handlowego do "trzymaj" i wydali pouczenie "sprzedaj" BPH. Indeksy PMI odzwierciedlające funkcjonowanie w przemyśle poszczególnych gospodarek sugerują, że ożywienie koniunktury później trwa w wielu państwach azjatyckich. W Chinach i Polsce styczeń przyniósł spadki.

zwierzchnik departamentu ropy i gazu w resorcie gospodarki Maciej Kaliski powiedział, że w listopadzie powinny zatrzymać się wznowione rozmowy z Rosjanami w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski. Do końca tygodnia Gazprom oraz Polskie górnictwo Naftowe i Gazownictwo powinny przygotowywać szczegóły uzgodnień korporacyjnych. Rolet i żaluzji, które mogą być niebezpieczne dla dzieci, nie ma już w sprzedaży ani w USA, ani w Polsce - poinformowała Karolina Horoszczak z biura prasowego Ikea w Polsce. Namawia klientów, którzy je kupili, by zgłaszali się do sklepów po dodatkowe zabezpieczenia i informacje o ich obsłudze. Produkt lokalny Brutto USA wzrósł w IV kwartale 2009 roku o 5,9 proc. - podał w piątek Departament Handlu USA w kolejnym wyliczeniu.Pierwsze wyliczenie zakładało rozwój PKB w czwartym kwartale 2009 o 5,7 proc.A German court denied Norwegian shipping tycoon John Fredriksen on Monday his long desired seat on the supervisory board of TUI due to a potential conflict of interest with his own businesses. Sprawa rocznego rozliczenia podatku dochodowego nie notorycznie kończy się na wypełnieniu i złożeniu zeznania. czasami powinno się i zapłacić podatek. Osoba, która nie wywiąże się z tego obowiązku, musi obliczać się z dopłatą odsetek za zwłokę, ukaraniem grzywną i wszczęciem egzekucji. W poniedziałek złoty umocnił się wobec piątkowego zamknięcia. Obecnie spodziewana jest konsolidacja kursu w przedziale 4,07-4,14, ze wskazaniem na lekkie szaniec się polskiej waluty. Na rynku obligacji panuje zbawienny sentyment, który powinien się utrzymać.

Po kilku dniach UE ma miliardy strat


Odwołane loty, turyści, którzy nie mogą wrócić do kraju, przerwane dostawy towarów i wstrzymana produkcja w niektórych zakładach - to skutek zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Europą. skoro tylko po kilku dniach gospodarka krajów UE ma miliardy euro strat.

USA: spadek sprzedaży detalicznej w grudniu


Sprzedaż detaliczna spadła w grudniu 2009 r. o 0,3 procent - podało w czwartek resort Handlu USA. Jest to wynik w dole oczekiwań ekonomistów, którzy przewidywali rozwój sprzedaży o 0,5 proc.

Opcje walutowe po francusku


Francuskie Saint Etienne podało do sądu Deutsche Bank. Powód? Włodarze miasta zaciągnęli w banku dużą - i ryzykowną - pożyczkę, a w tej chwili - w wyniku kryzysu finansowego - mają kłopoty z jej spłatą. Jak podkreślają, pula nie poinformował ich o ryzyku związanym z kredytem.

prezes rady ministrów Donald Tusk powoła Radę Gospodarczą


w pobliżu premierze ma powstać zgromadzenie Gospodarcza odpowiedzialna za opiniowanie bieżących i planowanych działań rządu. Donald Tusk ma wręczyć we wtorek akty powołania jej dziewięciu członkom. Są to ekonomiści, naukowcy i praktycy biznesu - poinformowało CIR.

Polish Bogdanka may up FY forecasts after Q3


Poland's sole listed coal miner Bogdanka may raise its full-year net pożytek guidance of 141 million zlotys ($49.2 million) after releasing third quarter results in November, its chief executive told Reuters.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego