Amerykanie tyją w pracy


Słaba ekonomia sprzyja tyciu amerykańskich pracowników - wynika z sondażu przeprowadzonego za pośrednictwem CareerBuilder.com, największego w USA portalu pośredniczącego w szukaniu pracy.

Lekkie spadki i splin - tak wyglądała przy użyciu większość dnia posiedzenie na warszawskiej giełdzie i rynku złotego. resztka notowań była tymczasem zaskakujące i piorunująca. A całokształt za sprawą Amerykanów, którzy weszli do gry po południu naszego czasu i wyciągnęli WIG20 tudzież zneutralizowali stratę złotego. The lower house of Ireland's parliament voted on Thursday to pass a law establishing a 54-billion euro "bad bank" to the upper house. Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła mocne wzrosty dzięki lepszym od oczekiwań danym o wzroście gospodarczym w trzecim kwartale. W ciągu dnia ewidencja Dow Jones zyskiwał około 200 punktów i był to najsilniejszy codzienny wzrost od lipca 2009 roku.W 2060 r. średnia łączna emerytura będzie równać się ok. 25 proc. ostatniej pensji, tj. ponad połowę mniej niż obecnie. By to zmienić, konieczne są reformy systemu emerytalnego, m.in. dające alternatywa przechodzenia z Otwartych Funduszy Emerytalnych do ZUS - podaje OPZZ. - Na przełomie stycznia i lutego Ministerstwo Skarbu Państwa planuje ogłosić aukcja na sprzedaż 50 proc. Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin oraz dwóch kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin - powiedział w rozmowie z PAP Jan Bury, wiceminister skarbu. Będą dodatkowe pociągi na główne uroczystości pogrzebowe ofiar sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - zapowiadają dwaj najwięksi polscy przewoźnicy kolejowi Przewozy Regionalne i PKP Intercity.

Po kilkunastu dniach przerwy zostaną wznowione wstrzymane do tej pory połączenia międzywojewódzkie Przewozów Regionalnych. Na razie przywrócone pociągi będą jeździć tylko w weekendy.

ministerstwo Skarbu w drugiej połowie grudnia, przedtem świętami, chce nagromadzić oferty wiążące na pierwszą grupę chemiczną - poinformował dziennikarzy Adam Leszkiewicz, podsekretarz skarbu. W ogromny Post wkraczamy wyczekując na pokaźną wiązkę istotnych odczytów, mającą się pojawić do piątku. Pomimo takiej dawki niepewności rynki kreślą korektę niedawnych zniżek, najsilniejszych od nieomal roku. rozkład WIG20 jest na dobrej drodze, by przybyć w region 2300 pkt, a na górujący klimat inwestycyjny wskazuje plus umacniający się złocisty (wczoraj przełamał barierę 4 zł za euro). Dodatkową niewiadomą pozostają oraz kwartalne wyniki naszych spółek, przy czym węzłowy w tej kwestii będzie przyszły tydzień.

Inwestorzy na GPW nie cieszyli się zbyt mozolnie z nowych rekordów WIG20 i wczoraj na GPW przycisnęła mocniej podaż. niemniej jednak od kilku miesięcy niebawem po osiągnięciu nowych szczytów przez indeks największych spółek dochodziło do cofnięcia (co wpisuje się w szerszy kanał wzrostowy), tym jak jeden mąż do korekty doszło multum szybciej. Nie oznacza to jednak, że w środę powstał dowolny zwłaszcza przeczący sygnał. Firma Holzwerk w Piszu, która w poniedziałek nieoczekiwanie zwolniła całą załogę, wznowiła produkcję. W piątek odbyło się też spotkanie samorządowców z potencjalnym inwestorem, który jest zainteresowany istnieniem zakładu. Sprawę komplikują tymczasem zaszłości prawne. Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale ich skala nie przekroczył 1%. Po niskim otwarciu potrzeba pojawił się centralnie na poziomach wsparcia, w przypadku WIG-20 była to sznur elektryczny średnioterminowego trendu wzrostowego (od dołka z lutego) a przeciętna z 45 sesji. W kolejnych godzinach nabywca sukcesywnie odrabiali straty, a zamknięcia nastąpiły na dziennych maksimach.Nowosądeckie Miasteczko Multimedialne wybierze 12 innowacyjnych projektów spośród 475 wniosków - podaje "Puls Biznesu". Bułgarska prokuratura wszczęła na nauka umoralniająca ministra obrony Nikołaja Mładenowa 36 dochodzeń w sprawie przestępstw finansowych w resorcie - poinformowała we wtorek agencja BTA. 30 spraw wszczęto w Sofii, 6 - na prowincji. Prace nad zaostrzeniem dyscypliny finansowej w UE na skroś amplifikacja Paktu Stabilności i Wzrostu idą w kierunku dobrym dla polski - powiedział członek rządu finansów Jacek Rostowski w piątek w Brukseli po spotkaniu ministrów finansów "27" na ten temat. polski minister cieszył się, że "coraz więcej krajów rozumie" potrzebę wprowadzania w krajach ustawowych albo nawet konstytucyjnych reguł ograniczających wydatki i deficyty publiczne na algorytm polski czy niemiecki.

Buzek dostał nagrodę od biznesmenów


Ogłoszono wyniki 19. edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu. Nagrodę Specjalną BCC odebrał prowadzący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. BCC nagrodziło i honorowym piórem Aurora-BCC desygnowanego na komisarza UE ds. budżetu Janusza Lewandowskiego. Złote Statuetki LPB 2009 otrzymali m.in.: przedstawicielstwo Ochrony Skorpion Security, armatura Kraków, Energa, Orlen Centrum Serwisowe, PGNiG, Rossmann, Społem, żywiec Zdrój.

Słabsze od oczekiwanych dane z amerykańskiego rynku budowlanego


wielkość rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA niespodziewanie spadła w październiku do 529 tys. w ujęciu rocznym, z 592 tys. po korekcie poprzednio - podał Departament Handlu USA w komunikacie.

Tanie autostrady zdrożeją?


Od rozstrzygnięcia przetargów na budowę autostrady A2 spod Łodzi do Warszawy minęło 8 miesięcy. wówczas wszyscy byli zaskoczeni niskimi cenami, jakie zaoferowali zwycięzcy. chwilowo pierwszy z nich występuje o... podwyżkę, a i pozostali nie wykluczają takiego ruchu - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Warszawa sprzeciw Wall Street


Piątkowe rekordy warszawska jarmark ustanawiała na przekór kiepskim notowaniom na Wall Street. dzisiaj płaciła za to "karę", acz jej aspekt nie był nadmiernie wysoki. Nie pomagało nam niesłychanie optymistyczne rozpoczęcie sesji za oceanem. Okazało się, że nasi inwestorzy ponownie wykazali się niezłym wyczuciem, bo nastroje ich amerykańskich kolegów naprędce się pogorszyły.

Polnord pozyskał w Lublinie działkę pod inwestycję mieszkaniową


Polnord kupił w Lublinie kolejną działkę pod inwestycję mieszkaniową. Deweloper dysponuje 1,7 ha z potrzebnych pod inwestycje 2,5 ha - podała spółka we wtorkowym komunikacie prasowym.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego