Clinton wzywa Koreę Płn. do zaprzestania prowokacji


sekretarka stanu USA Hillary Clinton wezwała w piątek w Tokio Koreę Północną, by położyła kres "swemu prowokacyjnemu postępowaniu". W marcu zatonął na Morzu Żółtym duży statek morski Korei Płd., który - podług Seulu - został storpedowany za pośrednictwem marynarkę wojenną KRLD.

Kolejne godziny zamkniętej przestrzeni powietrznej, kolejne odwołane loty - wsio przez chmurę wulkanicznego pyłu, która przemieszcza się nad Europą. Przemieszczanie się chmury pyłu może jeszcze dzięki 24 godziny ograniczać komunikację lotniczą nad kontynentem - poinformowała nadzorująca akcja aeronautyczny organizacja Eurocontrol. coraz pośledni agenda mają islandzcy meteorologowie. Ich zdaniem, wiatr będzie kierował nad Europę wulkaniczny pył z wykorzystaniem co najmniej 4-5 dni. Kontrolerzy NIK rozpoczęli kontrolę w Polskim Radiu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł z tych instytucji. ochrona dotyczy realizacji misji, polityki kadrowej i zarządzania finansami w latach 2007-2009. Prezydent Lech Kaczyński pogratulował dziś Wiktorowi Janukowyczowi wyboru na prezydenta Ukrainy i zaprosił go do złożenia wizyty w Polsce w najbliższym możliwym terminie - poinformował prezydencki minister Mariusz Handzlik.Po plus minus 20 latach rządów centrolewicy Chile zmierza w prawą stronę. Wynika tak choć z wyników pierwszej rundy wyborów prezydenckich, którą z 44,03 proc. poparcia, wygrał aspirant konserwatystów Sebastian Pinera. ongi Sex Pistols drwiło z brytyjskiej królowej, 30 lat w przyszłości ruszczyzna brudas muzyka rockowa zabrał się za Władimira Putina. Rosyjski premier został dlatego "dziwką" i "świnią", a muzycy zostali otoczeni "ochroną" milicji. Władze USA aresztowały w niedzielę w Nowym Jorku mężczyznę, poszukiwanego od 1968 roku w związku z uprowadzeniem na Kubę samolotu linii lotniczych Pan Am.

W porannej katastrofie w Bodzentyniu zginęła jedna osoba, a ok. 10 ewakuowano - poinformował wyraziciel świętokrzyskiej straży pożarnej Arkadiusz Wesołowski.

Piłkarze Bayernu Monachium zdobyli po raz 22. maestria Niemiec. W ostatniej kolejce Bundesligi pokonali na wyjeździe zdegradowaną Herthę Berlin 3:1. W zespole gospodarzy do 66. minuty grał Łukasz Piszczek. Artur Wichniarek siedział na ławce rezerwowych. Generał Wojciech Jaruzelski i ośmiu pozostałych członków WRON dostało w styczniu emeryturę mniejszą o poniekąd połowę - dowiedziało się tvn24.pl. Obniżono też świadczenia dla 24 tys. byłych oficerów służb specjalnych.

Całą Polska usłyszała o Klemensie "Klimku" Murańce, gdy ten miał 13 lat. chwilowo skoczek liczy sobie już 16 wiosen i co chwila szybciej goni czołówkę. Murańka w czasie weekendu odniósł dwa zwycięstwa w zawodach FIS w Szczyrku: w niedzielę ex aequo z Grzegorzem Miętusem, a w sobotę samodzielnie. W Kirgistanie rząd tymczasowy, powołany za pośrednictwem opozycję przeciwko prezydentowi Kurmanbekowi Bakijewowi, ogłosił, że sprawuje kontrolę w kraju. jakkolwiek Federacja Rosyjska oświadczyła, że zamierza wysłać do tego kraju około 150 dodatkowych spadochroniarzy. "Panie Prezydencie Kropiwnicki! Dziś jest Pan wielki, tak jak wtedy, 13 grudnia 1981 roku. O Panu przypowieść będzie pamiętać zawsze, a o pętakach stojących za Pańskim odwołaniem zapomni już za chwilę" - pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Wojciechowski. dzień wczorajszy w referendum łodzianie zdecydowali odwołaniu Jerzego Kropiwnickiego z funkcji prezydenta Łodzi.- W dniu dzisiejszym skierowałem do premiera Donalda Tuska list z apelem o skłonienie pana ministra Bogdana Klicha do dymisji. Bądź, o ile się do takiej sugestii nie przychylał, zdymisjonowanie go - oświadczył na konferencji prasowej Ludwik Dorn. pryncypał Polski walor uważa, że minister obrony narodowej odpowiada za - jego zdaniem - zły stan polskiego lotnictwa. zgromadzenie Samorządu Wilna na dzień dobry zgodziła się w środę, by jedna z wileńskich ulic nosiła nazwa tragicznie zmarłego prezydenta lokalny Lecha Kaczyńskiego. O formie zapisu jego nazwiska - po polsku czy litewsku - zadecyduje umyślnie powołana komisja. Zapowiadając sobotnią wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, pamiętnik "Wriemia Nowostiej" pisze dzisiaj, że przygotowania do niej "stłumiło głośne echo" środowych uroczystości z udziałem premierów Rosji i Polski, Władimira Putina i Donalda Tuska.

Odkryto zbiorowy grób, szczątki 250 osób


Na południu Serbii odkryto ogólny grób, najpewniej ze szczątkami ok. 250 Albańczyków z Kosowa, zabitych w wojnie (1998-99), w której siły serbskie walczyły z albańską partyzantką - poinformował w poniedziałek prokurator Vladimir Vukczević.

"Wojna z talibami nie kosztem cywilów"


- bitwa z talibami nie powinna dręczyć się kosztem ludności cywilnej – oświadczył najwyższy dowodzący NATO w Afganistanie, amerykański generał Stanley McChrystal. Generał wziął udział w inspekcji miejsca, w którym w piątek płatowiec USA zbombardował agenda talibów, powodując i straty między cywilów.

Kombatanci chcą usunięcia Bieruta z Powązek


Kombatanci Armii Krajowej zaś Społeczna Fundacja Pamięci Narodu Polskiego stanowczo domagają się usunięcia grobowców Bolesława Bieruta i Juliana Marchlewskiego z cmentarza Wojskowego w Warszawie - pisze "Nasz Dziennik".

Afganistan: Na kogo zagłosują polscy żołnierze?


Polski określony udział w Afganistanie, gdzie służbę pełni nad 2,5 tys. osób jest ustalony na wybory, które odbędą się w niedzielę - żołnierze i pracownicy wojska będą oddawać głos w siedmiu komisjach ulokowanych w bazach.

Kolejni zmarli z A/H1N1


dwójka kolejne osoby, u których stwierdzono trwanie wirusa A/H1N1, zmarły w polskich szpitalach. według oficjalnych danych w Polsce potwierdzono już 681 zakażeń. facet poranka TVN24 pedagog Andrzej Gładysz mówił, że choć liczba chorych ni stąd ni zowąd rośnie, to szczepienia stale nie są popularne.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego