6 tys. euro za przyjęcie wysiedleńcy


Parlament Europejski poparł we wtorek stworzenie unijnego programu, mającego na celu udogodnienie przesiedleń uchodźców przebywających w obozach w biednych państwach trzecich do państw UE. Chce, by za każdego przyjętego uchodźcę kraina dostawało 6 tys. euro.

Ostatnie sesje na rynku walutowym upływają w stabilnej i spokojnej atmosferze. Skrajne zachowania inwestorów już nie występują co sprzyja do zmniejszenia awersji do ryzyka. Taka postawa przypuszczalnie pozytywnie mieszać się na notowania głównej europejskiej pary EUR/USD. komitet Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny w związku z pierwszą publiczną emisją akcji INTERBUD-Lublin S.A. - jednej z największych firm budowlano-deweloperskich w woj. lubelskim. W ramach emisji, inwestorom zostaną zaoferowane akcje za kilkadziesiąt milionów złotych. Szczegółowe parametry oferty zostaną przedstawione po publikacji prospektu emisyjnego, która jest zaplanowana na 21 czerwca br. - podano w komunikacie prasowym. Najpopularniejszy pakiet oprogramowania biurowego na świecie - Microsoft Office - od 12 maja będzie dostępny za darmo, najpierw dla firm, a od czerwca - i dla indywidualnych użytkowników. W darmowej wersji pakiet będzie tymczasem okrojony do najpopularniejszych programów - Word i Excel. Ceną za korzystanie z nich będzie oglądanie reklam.W czwartek kluczowe z punktu widzenia notowań złotego będą publikacje danych dotyczących koniunktury w USA. Mniejsze znaczenie powinny posiadać krajowe dane GUS dotyczące styczniowej produkcji przemysłowej zaś cen produkcji sprzedanej przemysłu. Zdaniem analityków, jeżeli dobre nastroje globalne utrzymają się, bieg euro-złotego ma obowiązek pozostać w czwartek niżej poziomu 4,00. W ich opinii posiedzenie na rynku długu będzie miała najprawdopodobniej spokojny przebieg. The euro rose on Thursday for a third straight day as strong demand for Spanish bonds eased concern about the country's ability to finance its debt and a spike in Chinese exports boosted confidence on global growth. Pod basta bieżącego roku upływa okres, w którym polscy konsumenci korzystali z preferencyjnych stawek podatku od towarów i usług. Obniżone stawki podatku zostały wynegocjowane coraz w 2007 r. i miały obowiązywać na odwrót do 2011 r. Upływ tego okresu oznacza zmianę stawek podatku VAT na książki i czasopisma specjalistyczne oraz niskoprzetworzone produkty spożywcze takie jak mięso, ryby, tłuszcze, owoce, warzywa .

Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw szóstą sesję z rzędu, z powodu spekulacji, że dostawy surowca są większe od poziomu, który dosyć tego na ukontentowanie popytu - podają maklerzy.

Po euforii z końca sierpnia nie zostało na GPW śladu. dzień dzisiejszy po raz dodatkowy nie doczekaliśmy się wzrostowej sesji, której bazar potrzebuje jak długo oczekiwanego deszczu po suszy. z wykorzystaniem zdecydowaną akt sesji wydawało się, że dodatnie zamknięcie jest pewne, a niewiadomą jest tylko rozmiar wzrostu, ale odpowiedź rynków finansowych po danych z USA 0 14.30 apiać wywołała w Warszawie duże emocje przejawiające się w sporej intradayowej zmienności. Europejski pula Inwestycyjny pożyczy nam 1 mld euro na renowacja dróg, drugie tyle da budżet państwa - ustaliła "Rzeczpospolita".

Minister Finansów Jacek Rostowski powiedział w środę, że będzie musiał dogłębnie przebadać sprawę rozłożenia na raty długu PSL wobec Skarbu Państwa. Dodał, że norma prawna tego nie wyklucza. Apator planuje, że dywidenda za 2009 rok będzie wyższa od dywidendy wypłaconej za 2008 rok, gdy wyniosła 0,35 zł na akcję - poinformował PAP Janusz Niedźwiecki, zwierzchnik Apatora. ogół wskazuje na to, że wbrew zapowiedziom szefa rządu Aleksander Grad, choć poniósł stoczniowe krewa z Katarczykami, utrzyma stanowisko. Dlaczego? Bo minister skarbu ma inne poważne zadanie - non stop negocjuje z Eureko, holenderskim udziałowcem PZU. Stawką tych negocjacji przypadkiem być 7,5 miliarda złotych, które zasiliłyby państwową kasę.Ponad stu motocyklistów, wspieranych przez niektórych kierowców innych pojazdów, po raz kolejny protestowało w piątek wieczorową porą przeciwko pobieraniu od nich opłat za droga wolna autostradą A4 między Katowicami a Krakowem. Motocykliści nie chcą płacić za droga wolna tyle, ile kierowcy samochodów. Oczekują obniżenia lub zniesienia opłat dla ich pojazdów. Po wczorajszych lepszych od szacunków danych z amerykańskiego przemysłu, indeksy giełdowe wzrosły o ponad 1 proc., lekko osłabił się dolar i potaniały obligacje. Roczne koszty utrzymania związków zawodowych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa kosztuje ponad 50 mln zł. Najwięcej w grupie Tauron - 9,2 mln zł, poinformował PAP przedstawiciel resortu skarbu Maciej Wewiór.

WSiP miał 40,27 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., wzrost o 7,1% r/r


Spółka WSiP miała 40,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku przy 37,60 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

włości posada do ataku na bieżący sprzeciw


naprawa błędu nastrojów na giełdach azjatyckich w połączeniu ze zwyżką za oceanem i drożejącymi w trakcie dnia surowcami przesądziły o przebiegu wczorajszej sesji na parkietach europejskich.

Kontrakty w USA rosną; mogą być dobre dane z sektora budowlanego


Rosną kontrakty na indeksy w USA w reakcji na ewolucja cen surowców a pospołu z nimi notowań spółek surowcowych. Inwestorzy spodziewają się też we wtorek niezłych danych z rynku budowlanego w USA - podają maklerzy.

Wzrost PKB przekroczy 2 odsetek


wiceminister finansów jest dużym optymistą. - W IV kwartale bieżącego roku wzrost oszczędnościowy może naruszyć 2 odsetki - stwierdził Ludwik Kotecki. Motorem wzrostu są - według niego - konsumpcja indywidualne i eksport.

własny instytut dostarczy bezcenny izotop amerykańskiej firmie


Instytut Energii Atomowej - POLATOM podpisał umowę z amerykańską korporacją Covidien, jednym z głównych światowych dostawców izotopów wykorzystywanych w medycynie nuklearnej. IEA zapewni firmie dostawy izotopu o nazwie molibden 99. porozumienie podpisano w środę w Warszawie.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego