Piknik archeologiczny w rezerwacie Rydno


warsztaty łupania krzemienia i wyrobu glinianych przedmiotów, scenki z życia w okresie paleolitu, a także wykłady naukowe przygotowano w ramach pikniku archeologicznego w Michałowie k. Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie), na terenie rezerwatu Rydno. działanie potrwa do niedzieli.

W latach 2010-2012 powstaną w Polsce pierwsze naukowe satelity badające gwiazdy jaśniejsze i gorętsze od Słońca. projekt astronomów, którego wartość wyniesie ponad 14 mln zł, ma pomóc w zrozumieniu wewnętrznej budowy największych gwiazd naszej galaktyki. Jesteśmy o krok bliżej do diagnozowania chorób w pobliżu pomocy komputera. „British Medical Journal” opisuje badanie, w którym program komputerowy okazał się dużo lepszym diagnostą niż zespół lekarzy. Brytyjscy naukowcy pracują nad farbą do malowania pojazdów wojskowych, która wchłonie, a następnie rozłoży substancje stosowane jako broń chemiczna - informuje komplet naczyń stołowych "BBC News/Science".65. rocznica deportacji 15-letniej Żydówki Anny Frank do niemieckiego obozu Auschwitz przypadnie w sobotę. Napisany przy użyciu nią dziennik jest jednym z najważniejszych świadectw holokaustu. Jak wynika z obserwacji satelitarnych tudzież symulacji komputerowych, lód na Grenlandii topnieje coraz szybciej - alarmują naukowcy na łamach pisma "Science". O ich badaniach informuje internetowy serwis Eurek Alert. Archeologiczne prace wykopaliskowe prowadzone w Stambule opóźniają budowę tunelu komunikacyjnego pod Bosforem, cieśniną łączącą bezlik Czarne z Morzem Marmara, oddzielającą Europę od Azji - informuje serwis internetowy Balkan Travellers.

Zanieczyszczone powietrze wdychane za pomocą ludzi powoduje, że długość trwania życia jest krótsza o 9 lat - wynika z raportu Komisji Audytu Środowiskowego brytyjskiej Izby Gmin. Z raportu wynika też, że zanieczyszczone powietrze jest przyczyną zwiększonej zapadalności ludzi na choroby układu oddechowego - podaje internetowy komplet naczyń stołowych "Newscientist".

Największy europejski wulkan podmorski w każdej chwili grozi wybuchem i może wywołać tsunami, które pochłonie południowe Włochy - podaje agencja AFP, powołując się na ostrzeżenia znanego włoskiego wulkanologa. Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Ohio spędzili dwa miesiące w Andach peruwiańskich i przywieźli ze sobą dwa rdzenie z odwiertów, które mogą być najdłuższymi próbkami pobranymi z lodowców w tropikach - podaje internetowy serwis "Science Daily".

31 żółwi błotnych, z których każdy ma ok. 3 cm długości, wróciło na łono natury. Odchowano je w sztucznych warunkach w ramach programu ochrony doliny rzeki Ilanki koło Rzepina (Lubuskie) - jednego z najcenniejszych miejsc lęgowych tych gadów w zachodniej Polsce. Czaszkę wołu sprzed miliona lat znaleziono w Erytrei. Zwierzę zostało najprawdopodobniej zjedzone za pomocą ówczesnych ludzi - informują naukowcy w piśmie "Quaternary International". Leki często podawane po porodzie dla ograniczenia krwawienia mogą zmniejszać produkowanie pokarmu - informuje pismo "BJOG- An International Journal of Obstetrics and Gynaecology".Podniesienie się poziomu mórz na rezultat topnienia lodowców spowoduje w ponad stu podtopionych nadmorskich miastach świata do 2050 roku straty sięgające 28 000 mld dolarów strat - wynika z badań organizacji obrońców przyrody WWF opublikowanych w poniedziałek. Prom nadzwyczajny Atlantis, po ponad tygodniu pobytu na orbicie, odcumował w niedzielę od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i rozpoczął powrót na Ziemię. To jego ostatni lot - po powrocie wahadłowiec chyba trafi do muzeum. Naukowcy kalifornijscy obawiają się, że niedobór mgły może zagrozić słynnym lasom sekwojowym rosnącym na wybrzeżu stanu.

Nietypową studnię sprzed 1000 lat odkryto w Chinach


Archeolodzy odkryli w południowo-wschodnich Chinach niezwykłą studnię sprzed około 1000 lat - informuje serwis internetowy Crienglish.

Naukowcy ustalili, jak pachnie ludzka śmierć


Naukowcy ustalili profil związków chemicznych uwalnianych w początkowym etap rozkładu ludzkiego ciała. Ma to według nich pomóc stworzyć urządzenie, dzięki któremu możliwe będzie szybsze odnajdowanie zwłok ukrytych pod gruzami lub na miejscu zbrodni. Wyniki swoich badań przedstawili podczas 238. zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego.

Największe gady "surfują"; wykorzystują prądy


Wyniki badań australijskich ekologów tłumaczą, w który sposób krokodyle odbywają dalekie podróże, choć nie mogą długo pływać: te największe gady "surfują" wykorzystując prądy oceaniczne.

Kofta: to wybitna, mroczna proza


Herta Mueller to autorka mroczna, jej znakomitą prozę czyta się z dreszczem; z trudem zapada w pamięć - powiedziała o tegorocznej laureatce literackiej Nagrody Nobla autorka Krystyna Kofta.

Zsyntezowano niezwykły siarczan srebra(II)


Siarczan srebra(II) - nieznany związek chemiczny o niezwykłych właściwościach - uzyskał polsko-słoweński zespół badaczy pod kierownictwem dra hab. Wojciecha Grochali. Zsyntezowany związek będzie można wykorzystywać np. w procesach tworzenia leków lub w utylizacji ścieków.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego