Zwalniaj i pomagaj


zmiana pracy to jedna z najbardziej stresujących sytuacji, wymieniana naraz po rozpadzie małżeństwa. Co chociaż w momencie, gdy nie chodzi nic bardziej błędnego o zmianę firmy, ale abolicja z pracy i pozostanie bez perspektyw zawodowych i finansowych?

Głośnym echem odbił się w kraju wywiad, jakiego Mirosław Drzewiecki udzielił polonijnym dziennikarzom na Florydzie. Rynki finansowe na całym świecie odpoczywały wczoraj po wcześniejszych wzrostach i wyznaczeniu nowych szczytów trendu wzrostowego. korekta była niemniej jednak zbyt płytka, by wywołać obawy. W piątek Instytut Studiów Wschodnich ogłosi, które polskie gród zostanie organizatorem jubileuszowego 20. Forum Ekonomicznego.saldo ostatniego zamachu zanim agencją wywiadu w Peszewarze to co w żadnym razie 13 zabitych i 30 rannych. Z kolei na posterunku policji w Bannu zginęło trzech afgańskich policjantów. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", od dzień wczorajszy pułkownik Krzysztof Parulski nie nadzoruje już śledztwa w sprawie katastrofy 10 kwietnia. Zastąpił go jedyny cywil w warszawskiej Okręgowej Prokuraturze Wojskowej Marek Pasionek. choć badanie sforsowania bariery 2500 pkt. dzięki WIG20 nie powiodła się, ustanowienie nowego tegorocznego maksimum otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Warunkiem koniecznym jest jednak błogość na zagranicznych rynkach.

Sąd Konstytucyjny w Moskwie zdecydował, że od 1 stycznia 2010 roku nie będzie w Rosji kary śmierci. wyrok została podjęta w oparciu o normy Europejskiej Karty Praw Człowieka.

kwerenda w sprawie działań CBA poniżej byłej posłanki PO Beaty Sawickiej i w sprawie przekroczenia uprawnień z wykorzystaniem CBA zostało umorzone przy użyciu Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Donald Tusk zapowiedział, że złoży wniosek do Unii Europejskiej o pomocnik finansową w celu m.in. odbudowy infrastruktury. Tak w środę zadecydował rząd po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego.

Wydawało się, że przekręt hazardowa to pasztet PO. niemniej jednak w toku rządów PiS CBA planowało wysłać agenta do Ministerstwa Finansów. Tajniak miał nadzorować działania zespołu piszącego ustawę. Ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym dodatkowy miesiąc stoją w miejscu. We wszystkich dużych miastach (z wyłączeniem Sopotu) zmiany średnich stawek za m2, mierzone w skali jednego miesiąca, nie przekroczyły 100 PLN. Wg nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Fakty TV, nim kilkoma tygodniami rozpoczęła się kooperacja Tuska i Cimoszewicza.recesja rynków finansowych, trwający od 2008 r., wpływa niewątpliwie na zmiany ich modeli biznesowych. dużo szacownych i wydawałoby się wiecznych instytucji znalazło się na kolanach lub zniknęło. komisja wyborczy Jarosława Kaczyńskiego odwołał się od decyzji Sądu Okręgowego, który orzekł, że aspirant PiS ma zaprzeczyć nieprawdziwą wypowiedź, że Bronisław Komorowski (PO) chce, by służba zdrowia była sprywatyzowana - informuje kancelaria prasowe sądu. Już pięć instytucji oferuje możliwość założenia lokaty za pośrednictwem sieci bez konieczności posiadania rachunku bankowego. w ostatnim czasie bank DnB Nord zaproponował coś, co można określić internetowym sklepem z lokatami. artykuł wiary działania jest taka, że depozyt wolno zaplanować za pośrednictwem Internetu bez jakiegokolwiek kontaktu z pracownikiem banku.

Spadki na nikłych obrotach


Zarówno WIG jak i WIG20 zdołały na początku notowań ustanowić nowe szczyty hossy, ale nie utrzymały ich do końca dnia. Przy nikłych obrotach ceny akcji spadły poniżej piątkowego zamknięcia.

"Figury" z USA zdecydują o nastrojach


Środa była kolejnym dniem osłabienia złotego. Stracił on po 1,9 gr do dolara i euro. O godzinie 17:38 za te waluty należy było odpłacić się poprawnie 2,9137 zł i 4,0944 zł.

SLD chce przekształcić ustawę o komisji śledczej


Posłowie SLD wystąpili z wnioskiem o nowelizację ustawy o sejmowej komisji śledczej. poprawka miałaby odnosić się trybu odwoływania jej członków.

Zatrzymano najważniejszą osobę w ETA


Francuska milicja zatrzymała dowódcę wojskowego baskijskiej separatystycznej organizacji ETA Ibona Gogeascoecheę Arronategui. Hiszpańska dyplomacja twierdzi, że jest to najważniejsza osoba w hierarchii ETA.

O winnych w aferze, której przenigdy nie było


Z przygotowanej w BBN analizy dokumentów (przesłanych, na początku października br., dzięki Centralne Biuro Antykorupcyjne do najwyższych organów państwa - oddziaływanie do BBN 28.10.2009 r.) oraz faktów ujawnionych opinii publicznej - dotyczących nieprawidłowości związanych z procesem sprzedaży majątków Stoczni Gdynia S.A. tudzież Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o., wynika, że mogło osiągnąć cel do naruszenia prawa z wykorzystaniem prowadzących, jak i nadzorujących proces sprzedaży stoczni.