Hu Jintao potępił pomniejszanie roli ZSRR


Prezydent Chin Hu Jintao, który przybył do Moskwy z okazji obchodów 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej, potępił próby podawania w wątpliwość lub pomniejszania wkładu ZSRR w zwycięstwo nad nazizmem.

Ukraińskie organizacje społeczne i polityczne potępiły w poniedziałek rezolucję Parlamentu Europejskiego (PE), w której skrytykowano uhonorowanie przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepana Bandery tytułem Bohatera Ukrainy. Ubolewając nad brakiem przejrzystości w procesie obsady stanowisk przewodniczącego Rady Europejskiej i szefa unijnej dyplomaci, belgijski pamiętnik "Le Soir" poparł polską propozycję, by kandydaci zaprezentowali szefom państw i rządów na dzisiejszym szczycie w Brukseli swoje programy, a potem poddali się głosowaniu. Prokurator generalny i członek rządu sprawiedliwości USA Eric Holder ogłosił, że pięciu terrorystów z Al-Kaidy, organizatorów ataku na USA 11 września 2001 r., w tym domniemany "mózg" tego spisku Chalid Szejk Mohammed, będzie miało bieg zanim zwykłym sądem w Nowym Jorku.Władze USA aresztowały w niedzielę w Nowym Jorku mężczyznę, poszukiwanego od 1968 roku w związku z uprowadzeniem na Kubę samolotu linii lotniczych Pan Am. Piłkarze Włoch, broniący tytułu mistrzów świata, na przestrzeni mundialu w RPA będą trenować w ośrodku Southdowns College między Johannesburgiem i Pretorią. Z tego samego ośrodka korzystali w trakcie ubiegłorocznego Pucharu Konfederacji. Hiszpański asystent FC Liverpool Albert Riera jest o krok od odejścia z Anfield Road. Piłkarz, który ostatnio stwierdził, że klub jest "tonącym statkiem" ma odejść do rosyjskiej ekstraklasy. CSKA Moskwa jest gotowa zrewanżować się 6 milionów funtów za 28-letniego zawodnika.

prezes rady ministrów Włoch Silvio Berlusconi nie może uzgodnić się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który odebrał mu immunitet. W kolejnej krytycznej pod adresem swoich przeciwników uwadze uznał, że wszyscy "z wyjątkiem narodu, jaki jest jedynym suwerenem w demokracji", są przeciw jego rządowi.

Cristiano Ronaldo wierzy, że ze względu pomocy kibiców Real Madryt odrobi stratę z pierwszego meczu z Olympique Lyon i awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pierwszego dnia sezonu polowań na wilki szwedzcy myśliwi odstrzelili 20 zwierząt. łowiectwo jest w lokalnych mediach w szerokim zakresie komentowane, bo w tym roku stało się ono legalne po raz dziewiczy od 45 lat.

Już owszem dwa tygodnie dalszy do kolejnej gali Konfrontacji Sztuk Walki. 7 maja w katowickim Spodku swoje drugie swary w formule MMA stoczy najsilniejszy człek świata, Mariusz Pudzianowski. Bernard "Bunchy" Johnson, aktor i muzyk, zmarł na przypływ serca. Miał 58 lat. 66 osób zostało rannych w dwudniowych starciach afrykańskich imigrantów z ludnością miasteczka Rosarno w Kalabrii na południu Włoch. Ten nieznany bilans zamieszek podano w sobotę, gdy casus zaczęła się uspokajać.wedle policji w Smoleńsku stalowy ptak robił się przy czwartej próbie lądowania. - Prawdopodobną przyczyną był błąd załogi - poinformował boss Centralnego Okręgu Federalnego, cytowany przy użyciu RIA Novosti. W katastrofie polskiego samolotu zginęło 96 osób, 88 pasażerów i 8 członków załogi - podaje agencja Interfax powołując się na Rosyjskie ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Australijczyk Matthew Lloyd z ekipy Omega Pharma wygrał w miejscowości Marina di Carrara, po samotnym finiszu, szósty porządek wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Różową koszulkę lidera zachował makaroniarz Vincenzo Nibali (Liquigas). Siatkarze PGE Skry Bełchatów są potem jedynym niepokonanym zespołem w obecnym sezonie PlusLigi. Passy obrońców tytułu nie przerwali gracze ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Szlagierowe spotkanie 4. kolejki Skra wygrała 3:1.

PlusLiga: Resovia postraszyła Skrę


W pierwszym meczu półfinałowym PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Asseco Resovię 3:1 (14:25, 25:19, 25:20, 25:19). Obrońcy tytułu prowadzą w rywalizacji do trzech zwycięstw 1-0.

Kołtoń: Francja - małowartościowy trener, żadna drużyna...


przypowieść Raymonda Domenecha to podanie o wielkiej karierze wnuka emigrantów z Katalonii, który jednak nigdy nie stworzył wielkiej drużyny - nawet w 2006 roku, kiedy to Republika Francuska wywalczyła wicemistrzostwo świata.

Czechy: 1 mld koron na przeciwdziałanie powodziom


Czeski rząd uchwalił zwiększenie środków na przeciwdziałanie powodziom o 1 mld koron (49 mln dolarów) - powiedział w poniedziałek dziennikarzom po posiedzeniu gabinetu premier Jan Fischer.

Iran żąda 100 proc. gwarancji


Iran nie wyklucza wysłania za granicę swojego skromnie wzbogaconego uranu, ale domaga się "stuprocentowych gwarancji", że otrzyma w zamian benzyna do swego reaktora jądrowego - podał we wtorek irański MSZ.

brawo i łzy po rzymskim pokazie filmu "Popiełuszko"


Owacją i łzami zakończył się w poniedziałek ekstra demonstracja filmu "Popiełuszko" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego na festiwalu filmowym w Rzymie. odtwarzanie odbyła się w 25. rocznicę tragicznej śmierci kapelana Solidarności.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego