Hu Jintao potępił pomniejszanie roli ZSRR


Prezydent Chin Hu Jintao, który przybył do Moskwy z okazji obchodów 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej, potępił próby podawania w wątpliwość lub pomniejszania wkładu ZSRR w zwycięstwo nad nazizmem.

Piłkarska Anglia żyje sobotnim meczem ligowym, w którym Chelsea zagra u siebie z Manchesterem City. naprzeciw siebie mogą gdyż nastąpić John Terry i Wayne Bridge, inaczej bohaterowie największej afery obyczajowej ostatnich lat w tutejszym futbolu. 11 osób zginęło, plus minus 30 rannych - tak przedstawia się bilans kolejnego aktu terroru, do którego doszło w Inguszetii. W Nazraniu poprzednio siedzibą policji zamachowiec-samobójca zdetonował środek transportu dostawczy. Budynek stanął w ogniu. Pożar buszu szalejący w północnowschodniej Australii wymknął się spod kontroli. Strażacy robią co mogą, lecz casus jest dramatyczna. mieszkańcy uciekają z zagrożonych terenów.Nieznani sprawcy namalowali na budynku ambasady polskiej w Wilnie przy ulicy św. Jana odwrócony krzyż i napisali po litewsku "Won z Litwy" - informuje dziennik "Lietuvos Żinios". Wydawało się, że na sprowadzeniu pomocnika Issa Ba i napastnika Georgiego Christowa Wisła zakończy transfery. choć na ostatnie godziny okienka transferowego przygotowała prawdziwy hit! Prokuratura mediolańska wystąpiła z nowym oskarżeniem poniżej premiera Włoch Silvio Berlusconiego, zarzucając mu oszustwa podatkowe związane z działalnością jego firmy Mediatrade.

W trzech stanach USA odbywają się we wtorek partyjne prawybory, których wyniki mogą się okazać ważnym barometrem nastrojów politycznych poprzednio tegorocznymi wyborami do Kongresu.

Pamiętacie Gilberta Arenasa? Trudno zapomnieć kogoś, który rzuca 60 punktów przeciwko Los Angeles Lakers. pierwszy skonstruowany w Iranie destruktor "Dżamaran" dokonał dzisiaj w Zatoce Perskiej próbnego odpalenia pocisku kierowanego woda-woda - poinformowała irańska półoficjalna filia prasowa Fars.

Oddział sił specjalnych milicji (OMON) w Moskwie zapowiedział we wtorek pozwanie do sądu tygodnika "New Times/Nowoje Wriemia", który poprzedniego dnia opisał korupcyjne staż w tej elitarnej formacji, wykorzystywanej do tłumienia protestów opozycji. W homilii podczas mszy w bazylice świętego Piotra Benedykt XVI zaapelował w piątek do wspólnoty międzynarodowej o "nawrócenie się na plany pokojowe, złożenie wszelkiego rodzaju broni i wspólne ślubowanie na zagadnienie budowy świata bardziej godnego człowieka". Siedem tysięcy zrujnowanych domów, 20 tysięcy hektarów upraw pod wodą i straty szacowane na ćwierć miliarda dolarów - to skutki powodzi nękającej Peru.Iran jest gotowy wymienić jednorazowo 400 kilogramów nisko wzbogaconego, 3,5- procentowego uranu na jego ersatz wzbogacony w 20 procentach - oświadczył w sobotę minister spraw zagranicznych tego kraju Manuszehr Mottaki. dopóki sąd w Los Angeles nie zdecyduje ostatecznie, że Roman Polański musi sam stawić się na rozprawie w USA, Szwajcaria go nie wyda. Chiny odrzuciły krytyczny wobec nich komunikat Departamentu Stanu USA o prawach człowieka. Według Pekinu Waszyngton wykorzystuje tę kwestię w charakterze narzędzie polityczny - poinformowała państwowa przedstawicielstwo prasowa Xinhua. Podobne reakcje wywołał doniesienie w Rosji, której MSZ już odpowiedział na raport Waszyngtonu.

Alpejski PŚ: Kucera złamał nogę


Kanadyjski narciarz John Kucera, jaki upadł na trasie niedzielnego supergiganta alpejskiego Pucharu Świata w Lake Louise, złamał gnat lewej nogi. Nie wolno wykluczyć, że ten uraz uniemożliwi mu listwa w zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver (12-28 lutego).

Elżbieta II kończy 84 lata


Królowa Elżbieta II obchodzi 84. urodziny. Z tej okazji w południe w Hyde Parku oddano salwę honorową z dwudziestu jeden dział. Pałac Buckingham poinformował, że królowa spędzi rocznica urodzin jak jeden mąż z mężem, księciem Filipem, na zamku Windsor.

Miedwiediew krytykuje: Rosja musi się przeobrazić


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że jego krajowi niezbędna jest gruntowna modernizacja opierająca się na wartościach demokracji. Wezwał też wszystkich obywateli do włączenia się w realizację tego dzieła.

Niemcy: lewicowa gracz polityczny ustępuje po ujawnieniu akt Stasi


Reprezentująca postkomunistyczną Lewicę wiceprzewodnicząca krajowego parlamentu Brandenburgii Gerlinde Stobrawa ustąpiła ze stanowiska po ujawnieniu dokumentów na temat jej współpracy z NRD-owskim ministerstwem bezpieczeństwa państwowego (Stasi) - poinformowała rzeczniczka frakcji Lewicy w parlamencie w Poczdamie Alexa Lamberz.

Sergio Ramos: Real wygra z Lyonem 3-0


w pobliżu Santiago Bernabeu żyją już lecz wciąż środowym rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt zmierzy się z Olympique Lyon. defensor "Królewskich", Sergio Ramos jest kojący o skutek i przewiduje, że jego drużyna pokona Francuzów 3-0.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego