Pakistan: Udana pomiar pocisków balistycznych


Pakistańska armia poinformowała, że przeprowadziła udaną próbę dwóch pocisków balistycznych krótkiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia głowic konwencjonalnych i nuklearnych.

nasz określony udział w Afganistanie - mimo, że będzie liczniejszy - nie ma co liczyć na dodatkowe śmigłowce. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", polska armia ma nawet uroczysty przeszkoda z zastąpieniem maszyn, które zostały zniszczone. W 29. rocznicę podpisania tzw. porozumień szczecińskich przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek mówił dziś w Szczecinie, że tegoroczne obchody są "przepojone troską i niepokojem". - zwycięstwo wydaje się bliskie, przypadek jest wybitnie konkretna - powiedział tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników I tury wyborów prezydenckich szef rządu Donald Tusk. stary Platformy przyznał, że gdy je zobaczył, odetchnął z ulgą.Rosja i Izrael społem o II wojnie światowej. Prezydenci obu krajów, Dmitrij Miedwiediew i Szimon Peres, całkowitą odpowiedzialnością za rozpętanie konfliktu obarczyli władze nazistowskich Niemiec. Niemcy i Republika Francuska odłam w ramię chcą zakazu nagiej, krótkiej sprzedaży w całej Europie. Kanclerz Angela Merkel i prezydent Nicolas Sarkozy napisali o tym w liście, który wysłali do przewodniczącego Komisji Europejskiej. zakaz miałby traktować akcji, obligacji strefy euro i CDS-ów na nich opartych. - Waszym talentom, Waszym zdolnościom zawdzięczamy to, co powoduje, że znajdujemy się w najlepszej sytuacji ze wszystkich państw Unii Europejskiej. wybitnie serdecznie za to dziękuję - tymi między innymi słowami zwrócił się prezydent Lech Kaczyński do Polaków, w sumie rok w dorocznym orędziu. Wyraził też nadzieję, że ewentualny rok będzie górujący niż ten tylko mijający.

Droga krajowa nr 63 została zablokowana po wypadku, do którego doszło nim południem w miejscowości zapał Suchożebrska koło Siedlec. Jedna figura zginęła.

nieszczęście w Kamienicy Królewskiej (woj. pomorskie). W niewielkim pożarze w domu jednorodzinnym zginęła trójka małych dzieci. Najprawdopodobniej udusiły się dymem. Krakowscy synoptycy ostrzegają przedtem intensywnymi opadami deszczu, które już dzień dzisiejszy tudzież dzień jutrzejszy mogą napłynąć w Małopolsce i na Śląsku.

Gorącej atmosferze na wiecach w sprawie reformy ochrony zdrowia towarzyszą ostatnio incydenty przemocy i groźby zamachów na egzystencja demokratycznych polityków, z prezydentem Barackiem Obamą włącznie. Narodowa komitet ds. Kobiet w Indiach zażądała policyjnego dochodzenia w sprawie brutalnego zabójstwa honorowego 19-letniej Aszy Saini i pochodzącego z niższej kasty 21-letniego Jogesza Kumara Jatawy - podała indyjska prasa. Już nie nic bardziej błędnego worki z piaskiem i metalowe zapory bronią Kozanowa. teraz i gruz będzie tamował napływ wody na wrocławskie osiedle. Wielu mieszkańców, strażacy i około 800 żołnierzy stara się pochwycić dalsze rozprzestrzenianie się wody.Amerykańscy żołnierze wyciągnęli żywego mężczyznę z budynku zawalonego w czasie trzęsienia ziemi na Haiti - poinformowała filia Reutera powołując się na świadków. "Prawda jest tylko jedna i prawda wiecznie leży tam, dokąd leży" - za te słowa poseł PO Sebastian Karpiniuk otrzymał pierwszą nagrodę w plebiscycie Programu III Polskiego Radia "Srebrne usta 2009". Druga nagrodę dostała Nelli Rokita, trzecią Franciszek Stefaniuk. W najciekawszym z 13 piątkowych spotkań ligi NBA Los Angeles Lakers pokonali swoich lokalnych rywali z Clippers 126:86. W derbach Miasta Aniołów cudownie zaprezentował się Kobe Bryant, kto uzyskał 30 punktów. ogromnie dobrze zagrał też wracający po kontuzji Pau Gasol.

Najwięksi politycy świata pożegnają prezydenta


Barack Obama, Dimitrij Miedwiediew, Angela Merkel, Nicolas Sarkozy - najważniejsi politycy świata zapowiadają swoją obecność na niedzielnych uroczystościach pogrzebowych w Krakowie. Do MSZ jak dotychczas wpłynęły oficjalne zgłoszenia 30 delegacji, które chcą wziąć porcja w pogrzebie prezydenckiej pary.

Hamilton stanie poprzednio sądem


Lewis Hamilton pewnie już niegdyś zapomniał o mandacie, jaki otrzymał podczas weekendu Grand Prix Australii za nadto szybką jazdę i "palenie gumy" na jednej z większych publicznych dróg w Melbourne. Australijska policja i sąd choć nie zapomniały - kierowca McLarena został wezwany do sądu w Melbourne na przesłuchanie. nieco dni nim Grand Prix Belgii.

Urodziła pociecha dla koleżanki, grozi jej trzy lata


Zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej związanej z przebiegiem ciąży i porodem usłyszała 35-letnia matka, która urodziła w Łodzi latorośl dla swojej koleżanki. Zarzucono jej także posługiwanie się dokumentami tożsamości innej osoby. Grozi jej mandat do 3 lat pozbawienia wolności.

Barca oddała kielich


W tradycyjnym meczu o Puchar Grimpera FC Bracelona przegrała na własnym boisku z Manchesterem City 0:1. Przed katalońską publicznością zadebiutował sprowadzony z Interu Mediolan Zlatan Ibrahimovic.

Było trzęsienie, chwilowo wulkany?


W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy w Chile dojdzie do erupcji wulkanicznych - podaje internetowy serwis "New Scientist". sprawić je przypuszczalnie ubiegłotygodniowe trzęsienie ziemi.