Talibowie: "takie ataki są mile widziane"


Pakistańscy talibowie zaprzeczyli, aby byli odpowiedzialni za nieudaną próbę zamachu 1 maja na Times Square w Nowym Jorku, wprawdzie pochwalili zatrzymanego z wykorzystaniem władze USA zamachowca Faisala Shahzada za odwagę - pisze w piątek agencja Associated Press.

"Tsunami N-VA zmieni obraz Belgii. Di Rupo i De Wever rozdają karty" - tytułuje dziś francuskojęzyczny dziennik "Le Soir", pisząc o wyniku wyborów: "Szok, zagrożenie, szansa". W Belgii parlamentarne wybory wygrali flamandzcy nacjonaliści Barta De Wevera, a tuż za nimi uplasowali się francuskojęzyczni socjaliści ze zdeklarowanym homoseksualistą na czele - Elio Di Rupo. Jak podała angielska prasa, Chelsea Londyn zamierza odwrócić na Stamford Bridge w zimowym okienku transferowym piłkarza Valencii, Davida Villę. okaziciel klubu, Roman Abramowicz jest gotów wyeksplikować na króla strzelców Euro 2008 aż 28 milionów funtów. Katarzyna Dąbrowska. SławnoW czwartek piłkarze Lecha Poznań rozegrają widowisko sportowe rewanżowy z Club Brugge w ramach IV rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. - Nie będziemy bronić zaliczki z Wronek - zapowiedział Bartosz Bosacki, kapitan lechitów. Lyon jest wśród półfinalistów Champions League jedynym debiutantem. szczęście odniósł a figę w chwili, gdy jego funkcja we Francji się zachwiała. To lecz nie bez porównania powód, dla którego szanse Olympique w walce z Bayernem, a potem ewentualnie z Barceloną lub Interem stoją tak nisko. Nie ale wręcz Ukraina zmaga się z nagłą falą zachorowań na grypę. Na Białorusi w minionych dwóch tygodniach na ostre infekcje dróg oddechowych i grypę zachorowało ponad 65 tysięcy ludzi - o 20 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Zbijający fortunę na świecie film "Avatar" nie podoba się chińskiej cenzurze. w związku z tym zniknie z ekranów chińskich kin wcześniej, niż planowano.

Silny przystęp w główny punkt Atenach. podług policji w pobliżu siedziby giełdy eksplodowała bomba. Korei Północnej i Południowej nie udało się w piątek porozumieć w sprawie rozszerzenia programu łączenia rodzin, po tym gdy Północ w ramach umowy zażądała od Południa "odwzajemnienia działań".

Czterej mężczyźni skazani za morderstwa i przemyt narkotyków zostali powieszeni wczoraj w Iranie - poinformowała dziś agencja IRNA. To zupa egzekucje wykonane od objęcia urzędu dzięki nowego szefa sądownictwa. Lotnictwo izraelskie zrzuciło w czwartek w Strefie Gazy tysiące ulotek, które ostrzegają zbiorowość ludzka palestyńską, aby nie zbliżała się pod groźbą ostrzału na mniej niż 300 metrów do granicy. pierwszy prezydent w historii Zjednoczonej Europy - jeden głos, jaki będzie przemawiał w imieniu 27 krajów. Ale, zważywszy na absencja zdecydowanego faworyta, w Brukseli szykuje się zażarta debata.Z Kaplicy Ostrobramskiej w Wilnie skradziono we wtorek sześć srebrnych wotów w kształcie serc, rąk i nóg - poinformował Departament Policji stolicy Litwy. Europejska blok Ludowa (EPL) z zadowoleniem przyjęła podpisanie przez Polskę aktu ratyfikacji Traktatu z Lizbony i zaapelowała do Czech, aby uczyniły to samo, "aby alians Europejska mogła iść naprzód". W wyniku gwałtownych ulew i lawin błotnych w rejonie słynnych ruin inkaskiego Machu Picchu śmierć poniosły czwórka osoby, a ok. 2 tys. turystów jest uwięzionych - poinformowały władze Peru.

Białoruscy młociarze odzyskali medale


Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie przywrócił białoruskim młociarzom - Wadimowi Dewiatowskiemu i Iwanowi Tichonowi - medale igrzysk olimpijskich w Pekinie. CAS zakwestionował wyniki badań, z których wynikało, że obaj zawodnicy stosowali doping.

Ibrahimović: Rozwijam się z meczu na rozgrywka


Zlatan Ibrahimović w pośpiechu stał się czołową postacią FC Barcelona, wszelako przedsezonowa kontuzja mogła mu w tym położyć kres plany. Reprezentant Szwecji przyznał w jednym z wywiadów, że przez cały czas rozwija swój manufaktura piłkarski.

Piątek w Vancouver: Sprawdź starty Polaków


Półfinałowe mecze męskiego turnieju hokejowego będą w piątek najważniejszymi wydarzeniami igrzysk olimpijskich w Vancouver. wpierw całokształt USA zmierzy się z Finlandią, a potem eldorado spotka się ze Słowacją.

Znakomity frajer pomógł najechać Montpellier


Ireneusz naiwniak apiać został bohaterem AJ Auxerre. Jego całość pokonał w sobotę wyżej notowany Montpellier 2:1, a ambasador lokalny zdobył oba gole.

Aresztowano mężczyznę, który rekrutował kobiety-kamikadze


Siły amerykańskie i irackie aresztowały mężczyznę podejrzanego o rekrutację wielu kobiet, które przeprowadziły samobójcze zamachy na szyickich pielgrzymów - poinformowano w sobotę w komunikacie sił USA.