Talibowie: "takie ataki są mile widziane"


Pakistańscy talibowie zaprzeczyli, aby byli odpowiedzialni za nieudaną próbę zamachu 1 maja na Times Square w Nowym Jorku, wprawdzie pochwalili zatrzymanego za pośrednictwem władze USA zamachowca Faisala Shahzada za odwagę - pisze w piątek agencja Associated Press.

Co w żadnym razie piętnaście osób zginęło, a nad 30 zostało rannych w dwóch zamachach w północnym Iraku - poinformowała iracka policja. Historia wciąż odgrywa dużą rolę w stosunkach między Niemcami a Polską, w takim razie nie można rozdrapywać starych ran - powiedziała kanclerz Angela Merkel w wywiadzie dla programu "Morgenmagazin" telewizji ARD. selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello, w lokalizacja kontuzjowanego Glena Johnsona, na sobotni mecz towarzyski z Brazylią powołał Luke'a Younga. obrońca Aston Villi odrzucił jakkolwiek inwitacja na grupa kadry i zaskakująco ogłosił zwieńczenie reprezentacyjnej kariery. Decyzję umotywował problemami osobistymi.helmut Andre Greipel wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana, z hoelnderskiego Venlo do Liege w Belgii. Złotą koszulkę lidera zachował szwajcar Fabian Cancellara. W ciągu ostatnich 24 godzin z poowdu grypy, na Ukrainie zmarło 15 osób - poinformowała ministerstwo zdrowia. wolumen wszystkich ofiar grypy wrosła do 189, chorych jest ok. 1 mln 122 ludzi. W udzielonym telewizji "ABC News" wywiadzie prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad zasugerował - być przypuszczalnie sarkastycznie - że Osama Bin Laden chować się prawdopodobnie w Waszyngtonie.

komitet francuskiego parlamentu opublikowała we wtorek powoli oczekiwany raport, w którym zarekomendowała władzom Francji przyjęcie środków zmierzających do zakazania muzułmańskich zasłon okrywających całe materia i twarz m.in. w budynkach administracji czy środkach transportu publicznego.

Władze Iranu zakazały swoim obywatelom wszelkich kontaktów z 60 zachodnimi organizacjami pozarządowymi, zagranicznymi mediami nadającymi w języku perskim i - jak to ujęto - "kontrrewolucyjnymi" stronami internetowymi - poinformowała irańska prasa. Optymistyczna wypowiedź prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Bena Bernanke w Kongresie natomiast pozytywne dane gospodarcze przyczyniły się we wtorek do dalszej hossy na giełdzie na Wall Street.

Wicelider piłkarskiej ekstraklasy ruch Chorzów walczy w Otwocku z miejscowym OKS-em o awans do ćwierćfinału Remes Pucharu Polski. Na relację na żywo zaprasza INTERIA.PL! W Indiach maoiści napadli na koszary policji i zamordowali 24 funkcjonariuszy – informuje przedstawicielstwo Itar-Tass. Słynący z długowieczności mieszkańcy Gór Tałyskich na południu Azerbejdżanu umierają młodziej. Tak się chociaż mówi - pisze sprawozdawca BBC.Uroczystości pogrzebowe prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii poprzedni głównym tematem niedzielnych wiadomości litewskich mediów, które akcentowały jedność Polaków, solidarność świata z Polską i egzystencja prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Krakowie. Na nowozelandzkim portalu aukcyjnym w nocy z poniedziałku na wtorek za ponad 2,8 tys. lokalnych dolarów (około 5,6 tys. zł) sprzedały się dwaj fiolki z...duchami. W takich chwilach wszyscy jesteśmy Polakami - tymi słowami prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wyraził spójnia z pogrążoną w żałobie Polską. zwrot to gówno podczas rozpoczętego w poniedziałek szczytu nuklearnego w Waszyngtonie.

MŚ w RPA: Serbowie wierzą w magię fotografii


Piłkarska przedstawicielstwo Serbii przed wylotem do RPA na mistrzostwa świata, w poniedziałek wzięła część w sesji fotograficznej. kompleks pozował na tle kościoła St. Sava Christian Orthodox Church w Belgradzie.

lato chwali alternatywa nowego ministra


To wielce dobra kandydatura - ocenił desygnowanie Adama Giersza na ministra sportu i turystyki naczelny PZPN Grzegorz Lato.

ATP Estoril: Przysiężny zagra w deblu z Mayerem


Michał Przysiężny wystąpi z Niemcem Florianem Mayerem w grze podwójnej w turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Estoril (z pulą nagród 450 tys. euro). lokalny tenisista walczy też o pozycja w drabince w singlu - w niedzielę zagra w drugiej rundzie eliminacji.

Netanjahu zgodzi się na rozbudowę osiedli żydowskich


Premier Izraela Benjamin Netanjahu zgodzi się na górka kilkuset nowych budynków w osiedlach na Zachodnim Brzegu, dopóki rozważy tymczasowe wstrzymanie ich rozbudowy - poinformował jeden z jego doradców. Wywołało to krytykę ze okolica USA, które wzywają do całkowitego wstrzymania rozbudowy osiedli.

Nagranie: zakładnicy błagają o samodzielność


Nagranie, na którym 10 kolumbijskich zakładników błaga o samodzielność pokazała TV w Bogocie. Porwani 11 lat temu żołnierze i oficerowie policji przebywają co do jednego z partyzantami FARC gdzieś w kolumbijskiej dżungli.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego