Uciął sobie ucho, by uniknąć na niezależność


Trafił za kratki za kradzieże, postanowił tymczasem coraz pokrzepić się wolnością. W tym celu uciął sobie bryłka ucha. Gdy larum przewoziło go w niedzielę z aresztu do szpitala, zbiegł z pomocą zamaskowanych kolegów.

Co najmniej 20 osób zginęło, a 138 zostało rannych w samobójczym zamachu w Nazraniu, w Inguszeti. Zamachowiec zdetonował przed siedzibą milicji cztery kółka nafaszerowany materiałami wybuchowymi. Prezydent Rosji zdymisjonował już szefa MSZ Inguszetii uznając, że zamach był wynikiem błędów władz. rodzina Michaela Jacksona w obawie nim żądnymi fortuny króla popu postanowiła zabezpieczyć próbki jego DNA. Do takiego posunięcia zostali zmuszeni, jak dowiedzieli się, że Jacko, który rozważał posiadanie czwartego dziecka, oddał w zeszłym roku swoją spermę do banku nasienia w Los Angeles – czytamy w brytyjskim "Daily Mirror". - Lech Kaczyński jak nikt dochował wierności wartościom Solidarności; z dumą będziemy o nim mówić "człowiek Solidarności" - powiedział zwierzchnik NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek podczas niedzielnej mszy pogrzebowej Lecha i Marii Kaczyńskich w Bazylice Mariackiej.Sąd w Los Angeles odrzucił nauka umoralniająca o wykonanie zaocznego procesu Romana Polańskiego. Otworzył tym samym drogę do ekstradycji reżysera do USA, dokąd ma być sądzony za uprawianie miłości z 13-letnią Samanthą Gailey, teraz Geimer). Faure Gnassingbe, istniejący prezydent Togo, pozostanie na stanowisku, pokazują wyniki sobotnich wyborów. Jego czołowy adwersarz nie przyjmuje porażki. W okolicach Nienburga, pomiędzy Bremą a Hanowerem, przewróciła się Lechistan ciężarówka, z której wysypało się dwadzieścia ton zamrożonego drobiowego mięsa. Na eudajmonia dwóm osobom, które jechały TIR-em nic się nie stało.

W wojsku są skostniałe procedury. Mówiąc o nich, generał Waldemar Skrzypczak ma rację - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN24 zwierzchnik gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Wziął niejako stronę wojskowego, któremu pryncypał MON zarzucił nielojalność. co więcej jednak przekonywał, że z tymi skostniałymi procedurami walczy nie kto inny, jak minister Bogdan Klich.

minister obrony narodowej Bogdan Klich w polskich bazach w Afganistanie. W planie wizyty: wywiad z dowództwem kontyngentu i żołnierzami. dyrektor MON chce przede wszystkim na miejscu nakłonić żołnierzy, że obok kryzysu rząd nie będzie skąpił na wyposażenie dla nich. nie przewidujący i groźny korsarz - w taki sposób policjanci określili kierowcę czarnego nissana, który stał się "bohaterem" filmu nakręconego okiem policyjnego wideorejestratora. Mężczyzna nie nic bardziej błędnego drastycznie łamał kodeks ruchu drogowego, ale też troszkę brakowało, by pozabijał innych.

W straszliwej panoramie dwumilionowego, zrujnowanego miasta tysiące ludzi spędziło noc na ulicach, na przestrzeni gdy z gruzów, w jakie zamieniła się połowa haitańskiej stolicy dochodziły jęki rannych, wołania o pomoc. Na ulicach słychać też było głośne modły dziękczynne tych, co ocaleli. eksperymentalny stopień Kirgistanu ogłosił w niedzielę, że rozpoczęło się śledztwo w sprawie umowy na dostawy paliwa do amerykańskiej bazy w Manas. baza ta ma istotne cechowanie dla operacji wojskowych w Afganistanie. To z niej przerzucani są do kraju m.in. kończący misję w Afganistanie polscy żołnierze. Konkurenci robią sobie zdjęcia na tle powodziowych wałów, prezes PiS wybrał się na domowy obiad. Jarosław Kaczyński przyjął inwitacja na sztampowy posiłek, z rosołem i pieczenią, od rodziny Słomkowskich z Kozolina.Do 160 wzrosła wolumen ofiar dwóch niedzielnych zamachów w irackiej stolicy. Rannych jest ponad 540 osób. definitywny saldo być może być lecz jeszcze tragiczniejszy. To najkrwawszy wybuch w Bagdadzie od dwóch miesięcy. "Skandaliczny" zamachnięcie się potępił już prezydent USA Barack Obama. Mieli numery auta i sześciu świadków, aczkolwiek za pomocą dwa miesiące policja nie mogła znaleźć sprawcy wypadku, w którym ranne zostało 10-letnie dziecko. Dopiero gdy na komisariacie pojawiła się telewizja, okazało się, że w sprawie nastąpił przełom. dwoje osoby w Łodzi, para w Poznaniu - sanepid potwierdza nowe przypadki zachorowań na grypę A/H1N1 w naszym kraju. Życiu chorych nie zagraża niebezpieczeństwo. cztery osoby z podejrzeniem nowej grypy przebywają też w szpitalu w Przemyślu. choć farmaceuci coraz głośniej zaczynają powiadać o polskim szale na maseczki higieniczne. W wielu aptekach już ich nie ma.

Na emeryturę to nas nie wystawać


ponad jedna druga Polaków nie oszczędza, ani nie planuje oszczędzać na przyszłą emeryturę - wynika z badania przeprowadzonego na dekret Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Młodzi z reguły uważają, że coraz mają czas, zaś starsi - że ich nie stać.

największy hit mundialu


W ostrych i w stonowanych kolorach, ukośne i proste, o różnych kształtach i każdej wielkości - gogle we wszelkich wariacjach są najchętniej kupowanym gadżetem w RPA, gdzie od piątku trwają piłkarskie mistrzostwa świata.

4-letni chłopiec wypadł z okna czwartego piętra


4-letni chłopiec wypadł z okna czwartego piętra bloku w Bornem Sulinowie - dowiedziało się Polskie rozgłośnia Szczecin. latorośl jest w ciężkim stanie. Matka chłopca była pijana.

Balonowy podrostek robi furorę


strony internetowe stacji CNN, BBC, Al-Jazeera, największe na świecie informacyjne portale - w czwartek wieczorem wszyscy śledzili zuchwały lot balonu w USA. Nie inaczej było na największych portalach społecznościowych - na Facebooku i Twitterze. Nic z tej przyczyny dziwnego, że całą sprawę podchwycili już co z większym natężeniem obrotni przedsiębiorcy.

Odnaleziono Arkę Noego? "Jesteśmy pewni na 99,9 proc."


drużyna ewangelickich odkrywców z Chin i Turcji oświadczyła, że w poniedziałek odnalazła na górze Ararat Arkę Noego. agencja AFP opublikowała zdjęcia z tego wydarzenia.