Uciął sobie ucho, żeby odskoczyć na samodzielność


Trafił za kratki za kradzieże, postanowił tymczasem coraz pocieszyć się wolnością. W tym celu uciął sobie bryłka ucha. Gdy pogotowie przewoziło go w niedzielę z aresztu do szpitala, zbiegł z pomocą zamaskowanych kolegów.

Minister skarbu Aleksander zatrzęsienie powiedział w środę, że nie ma szans na to, by resort skarbu uzyskał w tym roku przychody z prywatyzacji na poziomie 12 mld zł, gdyż nie udało się podkablować koncernu Energetycznego Enea. kosztowność Państwa liczył nawet na 8 mld zł z jego sprzedaży. Ruszyły przesłuchania kandydatów chcących osiągnąć pierwszą, niezwiązaną z funkcją ministra sprawiedliwości posadę prokuratora generalnego. Jednym z kandydatów jest warszawska arbiter Małgorzata Bańkowska, która podczas przesłuchania nie zostawiła suchej nitki na stanie obecnej prokuratury (według niej, rządzą ją "układy", "koterie" i "podziemie decyzyjne"). Płonące znicze ułożone na postać krzyża oraz tłumy wiernych skupionych i pogrążonych w modlitwie - o godz. 21.37 cała Polska wspominała odejście Jana Pawła II.Cała Kraj nad Wisłą odlicza minuty do wtorkowego meczu z Niemcami, kto zainauguruje czempionat Europy w piłce ręcznej. Zastanawiamy się, czy podopiecznych Wenty wichrzyć się na złoto, ale takich wątpliwości nie mają gospodarze imprezy. - Biada tym, co staną na drodze rozpędzonego Karola Bieleckiego - pisze poczytny brama laola1.at. Z apelem do premiera Donalda Tuska o zdymisjonowanie ministra skarbu Aleksandra Grada zwrócił się dziś przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski. Dodał, że klub Lewicy będzie wnioskował, aby tematem informacji bieżącej najbliższego posiedzenia Sejmu była wypadek polskich stoczni. Każdy trener ma pożądanie raz w życiu być trenerem reprezentacji - rozmarzył się na antenie TVN24 Franciszek Smuda. Ale jak podkreślił, wystarczająco nie chce wygryźć Leo Beenhakkera i obstawia, że w środę ze Słowenią wygramy 2:1.

kazus domniemanych nieprawidłowości niedaleko sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie już w rękach śledczych. Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła postępowanie sprawdzające z doniesienia szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego. akcja uwzględnia też, zgłoszone z wykorzystaniem KPRM, domniemane niedopełnienie obowiązku złożenia zawiadomienia w tej sprawie za pośrednictwem szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Jeden z najwyższych budynków na Florydzie złożył się jak domek z kart. 30-piętrowy drapacz chmur West Palm Beach runął w perfidnie zaplanowanym wyburzaniu. Eksperci prawni w USA wyrażają zdziwienie, że sąd w Szwajcarii polecił zwolnić Romana Polańskiego z aresztu i przewidują, że przedłuży to procedurę jego ekstradycji do USA.

Znakomite wyniki Intela. najogromniejszy na świecie wytwórca mikroprocesorów zarobił w IV kwartale 2009 r. dziesięć razy więcej niż w podobnym okresie poprzedniego roku. Waldemar Pawlak w sondaże nie wierzy od dawna. zanim I turą do tego stopnia był przywiązany do swojego przekonania, że założył się z dziennikarką TVN24, iż będzie puder wynik lepszy, niż wieszczyły sondażownie. W jego wypadku sondaże lecz nie pomyliły się, więc Pawlak odda 20 tys. zł na powodzian. Chiny poinformowały Japonię, że planują wykonać jeszcze trzy kary śmieci na Japończykach, którzy przemycali narkotyki – podała przedstawicielstwo AP. Jeden Japończyk został stracony nieco dni temu.Wyniki badań australijskich ekologów tłumaczą, w jaki sposób krokodyle odbywają dalekie podróże, choć nie mogą długo pływać: te największe gady "surfują" wykorzystując prądy oceaniczne. trybunał ustrojowy uznał dziś obniżenie wyższych emerytur członków WRON za niekonstytucyjne, tymczasem opust wyższych emerytur byłych oficerów SB za zgodne z konstytucją. Wyrok jest ostateczny; było 5 zdań odrębnych w 14-osobowym składzie TK. Bankowcy, byli członkowie Rady Polityki Pieniężnej, profesorowie ekonomii - to wśród nich poszukiwany będzie nieznany zwierzchnik NBP. próbnie obowiązki szefa banku centralnego pełni Piotr Wiesiołek. Gospodarcze okolica dzienników pełne są spekulacji, kto obejmie fotel prezesa NBP.

paroksyzm na bank krytyczny


Co bynajmniej 12 osób zginęło, a 40 zostało rannych w niedzielę w Bagdadzie, w wybuchu kilku bomb podłożonych w pobliżu banku centralnego. Irackie siły bezpieczeństwa twierdzą, że za atakiem stoi ekipa terrorystyczna, która chciała capnąć bank.

Wysoka kit na południu


Po intensywnych opadach deszczu wiele rzek w kraju przekroczyło jakość alarmowy. Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się na terenie województw małopolskiego i śląskiego - podał w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Kubica najlepiej w sezonie! "Hindusi" najlepiej w historii


Znakomite widowisko w toku Grand Prix Belgii. Na początku po wypadku z rywalizacji odpadł m.in. znakomitość świata Lewis Hamilton, a dalej rozpoczęło się prawdziwe ściganie. Wygrał Kimi Raikkonen nim sensacyjnym Giancarlo Fisichellą, jaki zdobył zupa punkty w historii indyjskiego Force India! Robert Kubica zajął najlepsze w sezonie, czwarte miejsce.

Debiut PZU SA: +15,2 proc. , a jarmark z rekordowymi obrotami


W dniu swego giełdowego debiutu akcje PZU SA zyskały na zamknięciu 15,2 procent. Obroty na akcjach spółki wyniosły 5,1 mld zł, zaś na całym rynku obroty osiągnęły rekordowego poziomu 6,6 mld złotych. Po pierwszej sesji PZU jest czwartą polską spółką na rynku, z kapitalizacją niemal 32 mld złotych.

Jak PO uwodzi rolników? Palikot: Pędźcie samogon


Ostatnie sondaże poparcia nie pozostawiają złudzeń. Polacy są rozczarowani rządami PO. Ta zwiera więc szyki, by zdobyć elektorat, który do tej pory traktowała po macoszemu, czyli rolników. Na pierwsza zasada Janusz Palikot poradził im, by z nadwyżek owsa produkowali... bimber.