KBC Securities podtrzymuje "trzymaj" dla Budimeksu, podniósł wycenę do 91,42 zł


Analitycy z KBC Securities w raporcie z 26 kwietnia podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Budimeksu, jednocześnie podnosząc wycenę akcji spółki do 91,42 zł z 73,86 zł.

Complex złożył ofertę wiążącą na zakup 85 proc. akcji ZSP Zakładów Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów - poinformował resort skarbu w komunikacie. Stołeczni radni bez sprzeciwu zdecydowali o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o doświadczenie zgodności z konstytucją tzw. janosikowego. Na mocy ustawowego przepisu Warszawa co roku oddaje biedniejszym samorządom ok. 1 miliarda złotych ze swych dochodów. Listę najpotężniejszych ludzi świata opublikowaną w czwartek przy użyciu czasopismo "Forbes" otwiera prezydent USA Barack Obama. Na drugim miejscu znalazł się prezydent Chin Hu Jintao, na trzecim - prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin. Prezydent Dmitrij Miedwiediew zajął 43. pozycję. Pierwszą kobietą na listowie jest Angela Merkel - na 15. miejscu.Walne zgromadzenie PZU zdecydowało o przeznaczeniu łącznie ileś ponad 13,69 mld zł na wypłatę dywidendy za 2009 rok, z czego zadatek została już wypłacona w listopadzie 2009 roku. Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła w lipcu 2,9% w ujęciu rocznym pod 2,7% r/r miesiąc wcześniej, podał w czwartek etniczny Bank polski (NBP). dzień dzisiejszy poznaliśmy jedną istotną figurę makro, to jest dynamikę zamówień przemysłowych w Niemczech. prelekcja na poziomie 3,5 proc. m/m był sporo wyższy od prognoz które zakładały przyrost o 2,0 proc. m/m.

Kulczyk Investments nie zamierza się pozbywać akcji Kulczyk Oil Ventures - spółki, która wkrótce ma zadebiutować na giełdzie w Warszawie. - To dla nas jedno z najważniejszych, bo najbardziej obiecujących, aktywów - mówi w rozmowie z pb.pl Dariusz Mioduski, szef KI. KOV zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego.

"Przerwa obiadowa szkodzi pracy i zakłóca harmonię dnia" - te słowa włoskiego ministra do spraw realizacji programu rządu Gianfranco Rotondiego trafiły we wtorek na czołówki gazet i wywołały gorącą dyskusję. komisja Europejska zaproponowała w środę rozwinięcie 1 stycznia 2011 roku strefy euro o Estonię. Żaden drugi kraj UE nienależący do strefy euro nie spełnia wszystkich kryteriów konwergencji, niezbędnych dla przyjęcia wspólnej monety.

PGE Elektrownia Bełchatów wybrała ofertę Rafako o wartości około 79 mln zł na modernizację elektrofiltrów kotła BB-1150 bloków nr 5 i 6 - podało Rafako w czwartkowym komunikacie. gros Niemców i Brytyjczyków jest przeciwna pomocy finansowej ich krajów dla Grecji - wynika z sondażu z początku marca, opublikowanego w poniedziałek za pośrednictwem "Financial Times". Zwolennikami pomocy są Hiszpanie, Włosi i Francuzi. Federacja Rosyjska prowadzi negocjacje z Iranem o budowie elektrowni jądrowych w tym kraju - przyznał w czwartek szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. A coraz w środę Rosja głosowała za sankcjami wobec Iranu za wykorzystywanie energii atomowej do celów wojskowych.Wal-Mart Stores Inc's chief executive kicked off a two-day meeting by telling Wall Street that the world's largest retailer has more room to grow, both at home and internationally. - Jan Krzysztof Bielecki konstruuje nową Radę Polityki Pieniężnej. I dobiera takich kandydatów, jacy mu najbardziej odpowiadają - dowiedziało się incognito RMF FM. Najważniejszym zadaniem nowej rady ma być przyrządzanie gruntu pod wejście lokalny do strefy euro. Polimex Mostostal, którego korzyść netto w II kw. wzrósł do 37,9 mln zł i był wyższy od konsensusu na poziomie 30,9 mln zł, ocenia, że adaptacja planu sprzedaży w 2010 roku potrzebować będzie rozszerzenia aktywności na przemysł ciężki.

WSiP zwiększyły udział w Book House


Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne kupiły 20 proc. udziałów spółki Book House, zwiększając swoje zaangażowanie w tym wydawnictwie do 100 proc. - podały WSiP w komunikacie.

Amerykanie tyją w pracy


Słaba system ekonomiczny sprzyja tyciu amerykańskich pracowników - wynika z sondażu przeprowadzonego przy użyciu CareerBuilder.com, największego w USA portalu pośredniczącego w szukaniu pracy.

Drożeje olej napędowy i olej napędowy z PKN Orlen


PKN Orlen podnosi od wtorku 13 października hurtowe ceny benzyny o 28 zł, a oleju napędowego o 31 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

ANR przekazała w 2009 r. ponad 47 mln zł na remonty budynków


Oddziały terenowe Agencji Nieruchomości Rolnych przekazały gminom i spółdzielniom mieszkaniowym w 2009 roku 47,5 mln zł bezzwrotnej pomocy na remonty budynków przejętych po byłych PGR-ach.

Zwyżka eurodolara do poziomu 1,5000


za pośrednictwem gros dnia w notowaniach eurodolara mogliśmy przypatrywać się konsolidację w przedziale 1,4900 ? 1,4950. dopiero popołudniu, podczas gdy na targowisko napłynęły lepsze od oczekiwań wyniki amerykańskich spółek, kurs wybił się górą, dochodząc aż do psychologicznego poziomu 1,5000 USD za EUR.