KBC Securities podtrzymuje "trzymaj" dla Budimeksu, podniósł wycenę do 91,42 zł


Analitycy z KBC Securities w raporcie z 26 kwietnia podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Budimeksu, jednocześnie podnosząc wycenę akcji spółki do 91,42 zł z 73,86 zł.

dawny tydzień zakończył się mieszanym zamknięciem indeksów. Pod presją sprzedających znalazły się WIG20 i sWIG80, atoli WIG i mWIG40 odnotowały wzrost. Hakerzy wyłudzają dane podszywając się pod stronę iPKO - alarmują nasi internauci na platformie infrastruktura TVN24. PKO BP zamieścił już w swoim serwisie internetowym informację, w której poproszono klientów, aby nie odpowiadali na tego typu maile, nie korzystali z podanego w nich linku i nie udostępniali danych dotyczących karty (jej numeru, kodu PIN, daty ważności i kodu CVV2). policja ściga już hakerów. Niepołomicka pas Inwestycyjna otrzyma unijne wsparcie na polepszenie infrastruktury drogowej. Dzięki przedsięwzięciu o wartości ok. 22 mln zł pas uzyska połączenie z autostradą A4.Jest rozporządzenie, z racji któremu osoby wysyłające dobroczynne SMS-y nie będą musiały wynagradzać od nich VAT-u - potwierdził premier Donald Tusk na konferencji prasowej w piątek. Wcześniej rozmawiał na ten materia z przedstawicielami organizacji charytatywnych. Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim wzrósł w styczniu do 58,4 pkt z 55,9 pkt w poprzednim miesiącu - podał w poniedziałek Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Do końca grudnia stopa bezrobocia wyniesie ok. 12 proc. - to najnowsze prognozy resortu pracy. ewentualny rok zdaniem ekspertów dołoży coraz 1 pkt proc. - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ceny miedzi na giełdach metali rosną podczas tej sesji. Na rynkach przeważa optymizm, że popyt na metale poprawi się - podają maklerzy.

PZU - największa biznes ubezpieczeniowa w Polsce i w naszym regionie szykuje się do debiutu giełdowego. Do wejścia na parkiet najwcześniej przypadkiem osiągnąć cel w przyszłym roku, najpóźniej w 2012 roku - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Andrzeja Klesyka. zmniejszenie obciążenia netto to jeden z najważniejszych celów zarządu Ciechu - dowiedział się "Parkiet".

Poprawę działań marketingowych, oferty kulturalnej i rozrywkowej, efektywności pracy samorządu, współdziałania nauki i biznesu tudzież możliwości wpływu mieszkańców na procesy planistyczne - zalecają władzom Katowic i metropolii "Silesia" eksperci koncernu IBM. Szorowanie po dnie, a nie żadne sposób z kryzysu - tak informacje o wzroście gospodarczym niemiaszek i Francji komentuje ekonomista Ryszard Petru. Francuska i niemiecka gospodarka fuksem ruszyły do przodu o 0,3 procent kwartał do kwartału. Chiński państwowy fundusz majątkowy (sovereign wealth fund, SWF) zwiększy w tym roku swoje nowe zagraniczne inwestycje mniej więcej dziesięciokrotnie w stosunku do poprzedniego roku, reagując w ten sposób na sygnały wskazująca na fakt, iż globalna ekonomia zaczęła odbijać się od dna, powiedział w wywiadzie prasowym jeden z głównych menadżerów tej instytucji.NG2 chce w ciągu trzech najbliższych lat zwiększyć swój udział w rynku do ponad 20 proc., z obecnych 12-13 proc. Spółka zamierza w grudniu rozpocząć inwestycję w środek logistyczne, ale na razie nie planuje skorzystać z możliwości emisji akcji na jej sfinansowanie. Obranie właściwej strategii zaś pohamowanie swoich reakcji jest najłatwiejszym sposobem wygrania sporów w miejscu pracy. Najlepiej zarabiającym prezesem amerykańskich firm jest zwierzchniczka Yahoo Inc. Carol Ann Bartz, która w 2009 roku zarobiła 47,2 miliony dolarów. Dla odmiany dyrektor Apple Steve Jobs zarobił... ale wręcz jednego dolara. To początek i basta listy zarobków prezesów amerykańskich firm, przedstawionej dzięki agencję AP.

Multikino być może posiadać dwucyfrową dynamikę wzrostu EBITDA w '09


Multikino, którego EBITDA w 2008 roku wzrosła o 66 proc. do 45 mln zł, przewiduje w 2009 roku dalszą jej poprawę. Niewykluczone, że żywość wzrostu EBITDA będzie w tym roku dwucyfrowa - poinformował PAP Wojciech Kostrzewa, zwierzchnik Grupy ITI, głównego akcjonariusza spółki.

Eksperci: trudno będzie znaleźć nowego inwestora dla stoczni


Eksperci oceniają, że jeżeli katarski udziałowiec rzeczywiście wycofał się z zakupu stoczni w Gdyni i w Szczecinie, trudno będzie znaleźć nowego, bo wypadek branży na świecie jest nader trudna.

Kolporter zakończył restrukturyzację


hurtownik prasy Kolporter zakończył restrukturyzację polegającą na podziale na trzy spółki. chwilowo dystrybucja prasy, przesyłki kurierskie i obiekt handlowy internetowy działają już w ramach odrębnych spółek - poinformował Kolporter w komunikacie prasowym.

Lepsze dane z Polski, mieszane z USA


objaśnienie dzień dzisiejszy opublikowanych danych makroekonomicznych nie jest tak jednoznaczna jak ich wymowa. wzrost płac w Polsce o 3,9 proc. jest tak zaskakujący, że aż nieracjonalny. Zwłaszcza, że towarzyszyło mu obniżka zatrudnienia o 2,2 proc. (r/r).

Kolejna nagroda dla Alwerni - spółki z Grupy Ciech


Alwernia zdobyła tytuł "Lidera Restrukturyzacji 2009". W przeddzień prywatyzacji całej Grupy Chemicznej spółka zwraca uwagę wyjątkowymi zyskami zaś świetnym zarządzaniem.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego