KBC Securities podtrzymuje "trzymaj" dla Budimeksu, podniósł wycenę do 91,42 zł


Analitycy z KBC Securities w raporcie z 26 kwietnia podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Budimeksu, jednocześnie podnosząc wycenę akcji spółki do 91,42 zł z 73,86 zł.

Francja oficjalnie otworzyła dla konkurencji swój rynek gier hazardowych i zakładów w internecie z nagrodami pieniężnymi. Został w ten sposób położony kres państwowemu monopolowi na te gry, istniejącemu od niemal... pół tysiąclecia. Najmniejszy postęp od roku lutowych wskaźników wyprzedzających koniunktury w Stanach Zjednoczonych jest sygnałem, że bieg ożywienia tamtejszej gospodarki hamuje. Wskaźniki są tak skonstruowane, by dopuszczać obraz koniunktury w perspektywie kolejnych 3-6 miesięcy. podsekretarz finansów, pełnomocnik rządu do spraw wprowadzenia euro Ludwik Kotecki powiedział w czwartek, że w połowie przyszłego roku gotowy będzie narodowy myśl Wprowadzenia Euro. Jego zdaniem, europejską walutę należy wprowadzić najszybciej, jak się da.Listę najbogatszych ludzi na świecie magazynu "Forbes" po raz pierwszy otwiera Meksykanin - potentat telekomunikacyjny Carlos Slim Helu. Pokonał on szefa Microsoftu Billa Gatesa, który spadł na drugie pozycja - poinformował w środę wydawca pisma Steve Forbes. Ostatnie sesje upływają pod znakiem prób powrotu do antydolarowej polityki inwestycyjnej. Notowania pary eurodolar przebiegają w szerokim trendzie bocznym, którego górnym ograniczeniem jest poziom 1,4415, jednak posiłki stanowi liczebność 1,4260. Ostatnia sesja pierwszego kwartału zakończyła się umiarkowanymi spadkami nowojorskich indeksów akcyjnych. Zapalnikiem przeceny akcji uprzedni rozczarowujące dane z rynku pracy. W skali całego miesiąca i kwartału akcje na Wall Street szczerze wprawdzie podrożały.

Zdaniem Anny Zielińskiej-Głębockiej, członka Rady Polityki Pieniężnej, z decyzją o zmianie nieformalnego nastawienia Rady w polityce pieniężnej należy zaczekać jeszcze jeden lub dwa miesiące.

skład detaliczna wypracowała dobrodziejstwo przed opodatkowaniem, który był górujący od oczekiwań analityków. WIG20 na zamknięciu sesji we środę spadł o 2,92 proc. i wyniósł 2249,51 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 93 spółek, 236 spadł, 21 nie zmienił się. Akcjami 3 firm nie handlowano.

profit netto grupy Banku Pekao SA w czwartym kwartale 2009 roku spadł do 611,8 mln zł z 719,3 mln zł rok przedtem - poinformował bank w komunikacie. plon banku okazał się nieco wyższy od oczekiwań rynku, jaki spodziewał się, że wyniesie on 600 mln zł. praca samochodów osobowych i dostawczych wzrosła o 24,2% r/r w styczniu br. i wyniosła 74.286 szt., podał w środę Samar, biznes zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego. praca na wywóz towarów wzrosła o 26,56% do 67.488 sztuk. resztka zeszłego tygodnia przyniosła spore wahania nastrojów, lecz bezapelacyjnie zwycięsko z tej walki wyszły niedźwiedzie. W rezultacie indeksy giełdowe zanotowały spore spadki, a przebieg EUR/USD ponownie zbliżył się do poziomu 1,47. dzień dzisiejszy rano, po nocnej korekcie, znajdujemy się w okolicy 1,4750, ale nastroje później nie są zbyt korzystne.Jednostkowy koszt produkcji miedzi w KGHM po III kwartale 2009 r. jest zgodny z założeniami - poinformował w wywiadzie dla PAP boss spółki Herbert Wirth. towarzystwo szacuje, że struktura bloków parowo - gazowych ruszy w 2010 roku i zakończy się dwa lata później. Od dziś wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. wiceminister zdrowia Marek Twardowski podkreśla, że zmiany będą korzystne dla Narodowego Funduszu Zdrowia, który dopłaci do refundacji 45 milionów złotych mniej. Skorzystają także pacjenci, bo ponad stanieje ponad 250 leków, które do tej pory nie były objęte zniżkami. Ostatnia sesja na Wall Street zakończyła się w pozytywnych nastrojach. Dow Jones zwyżkował o 1,25%, S&P 500 wzrósł aczkolwiek o 1,50%. Indeksy cechowała spora płynność - otworzyły się one na zdecydowanym minusie, po pewnym czasie po odrobieniu strat i zwyżce raz jeszcze zniżkowały, by bezapelacyjnie zaszpuntować się z ponad jednoprocentowym zyskiem.

Nafta Rzeczpospolita Polska nie przyjęła oferty PCC na ZAT i ZAK - źródło


Nafta Polska, która prowadzi prywatyzację Zakładów Azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie, nie przyjęła ofert zakupu tych spółek od niemieckiej grupy PCC - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Rosja i Polska dzielą EuRoPol Gaz


Gazprom rozpoczął negocjacje z Gas-Tradingiem na temat ewentualnego wykupienia od tej spółki 2 proc. akcji EuRoPol Gazu, właściciela polskiego odcinka gazociągu Jamał-Europa - informuje w środę rosyjski dziennik "Wiedomosti".

"Funciaki" szukają pracowników!


Kojarzysz polskie sklepy typu "Wszystko po 4 zł"? Poundland - zwany przy użyciu Polaków na Wyspach "Funciakiem" - to ich brytyjski odpowiednik. Kupisz tu wszystko, za nie więcej niż tylko 1 funta. Anglicy, których dotknął zastój co chwila częściej i chętniej zaglądają do tych sklepów. Nic więc dziwnego, że sieć prężnie się rozwija i ciągle poszukuje nowych pracowników.

Wood&Co podwyższył rekomendację dla Kernela


Analitycy Wood&Company w raporcie z 15 stycznia podnieśli rekomendację dla Kernela do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową do 53 zł z 40 zł.

Leszkiewicz o prywatyzacji spółek nieruchomościowych


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort skarbu zdecyduje do końca maja, czy należące do Skarbu Państwa spółki nieruchomościowe:Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro i Dipservice dokonać inicjacji na giełdę jako jeden podmiot.