Rozpoczął się 15. port Wrocław


Obecność w przybliżeniu 70 twórców z nasz i zagranicy, 40 poetyckich czytań a demonstracja 20 premierowych książek to wydarzenia 15. edycji festiwalu literackiego przystań Wrocław, który rozpoczął się w piątek we Wrocławiu.

Brytyjczycy wybrali najsłynniejszy buziak pierwszej dekady XXI wieku. skoro tylko co wróciła z USA, a już szykuje się na wyjazd do Indii. Tam Natasza Urbańska nagra kolejną piosenkę na potrzeby projektu "Poland... Why Not?". "Handlarz cudów" w reżyserii Bolesława Pawicy i Jarosława Szody zdobył nagrodę publiczności na zakończonym 22 listopada w Koninie 19. Przeglądzie Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty".15 marca ukaże się w Polsce czwarty klaser Johna Mayera, "Battle Studies". W jednym z utworów, muzyka wspomogła Taylor Swift. Amerykański artysta dramatyczny Val Kilmer przyjechał do Gruzji, by wziąć udział w zdjęciach do filmu o zeszłorocznej wojnie rosyjsko-gruzińskiej - podał we wtorek współproducent filmu Papuna Dawitaja. Z uwagi na niezmiernie duże chęć polskim koncertem Rogera Watersa, model "The Wall Live" zostanie zaprezentowany w Polsce dwukrotnie. Artysta zagra więc w Atlas Arenie w Łodzi 18 i 19 kwietnia 2011 roku.

Byłe producentki serialu "Bracia i siostry" dołączyły do ekipy twórców serialu "Fringe".

skład Air raz jeszcze podjęła się przygotowania muzyki filmowej. Soundtrack powstał do obrazu "Quartier lointain" Sama Garbarskiego. Ewa Bem dołączyła do gwiazd, które wystąpią 29 marca w Sali Kongresowej. Z przyczyn niezależnych od organizatora, na marcowym koncercie zabraknie Haliny Frąckowiak.

Serial "10 Things I Hate About You" doczeka się drugiego sezonu. dwa historie o miłości: "To skomplikowane" z Meryl Streep i "Wciąż ją kocham" Lasse Hallstroema, dramat biograficzny "Amelia Earhart" z Hilary Swank w roli głównej oraz komedia Juliusza Machulskiego "Kołysanka" trafią w piątek do polskich kin. Na legumina - amerykańskie "Walentynki". Najnowsza produkcja reżysera Mike'a White'a i aktorki Laury Dern otrzymała marihuana światło. przystanek HBO zamówiła właśnie pilotażowy pole serialu komediowego "Enlightened".O aktorach bawiących się w żołnierzy, o przygotowywaniu się do roli pianisty tudzież o tym, czy czuje się Polakiem, czy Amerykaninem - na planie filmu "Wygrany" opowiada Paweł Szajda. "Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy, "Psy" Władysława Pasikowskiego i "Życie na podsłuchu" Floriana Henckela von Donnersmarcka to niektóre z filmów, jakie będzie można obejrzeć w ciągu IX edycji Edukacyjnego Przeglądu Filmowego "Kino w PRL - PRL w kinie". W trzecim odcinku programu pożegnaliśmy kolejną gwiazdę. Najmniejszą liczbę głosów widzów otrzymał Łukasz "Mrozu" Mróz. Za to na parkiecie królowała Katarzyna Glinka, która za jive'a otrzymała maksymalną liczbę 40 punktów.

Możdżer i Dun porwali publiczność!


Owacją na stojąco i wykonaną na bis za pomocą Leszka Możdżera kilkunastominutową wariacją na temat głównego motywu muzycznego z filmu "The Banquet" zakończył się pierwszy popis 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

W Metzu otwarto nowe siedlisko Pompidou


Słynny paryski ośrodek sztuki nowoczesnej - ognisko Pompidou - doczekał się "młodszego brata" w Metzu w północno-wschodniej Francji. Otwarte uroczyście we wtorek muzeum chce przyciągnąć na rok co w żadnym razie ćwierć miliona zwiedzających.

kodeks Konkursu "Mnie to kręci"


Poznaliśmy listę filmów, które będą rywalizowały w Gdyni o Wielką Nagrodę Złotych Lwów w Konkursie Głównym, laury w Konkursie Kina Niezależnego a zostaną zaprezentowane w Panoramie Polskiego Kina.

Sopot bez festiwalu


W tym roku nie odbędzie się Sopot Hit Festiwal, organizowany przez TVP2 a nadajnik Eska.

Depp czyta poezję Jima Morrisona


Nagrania Johnny'ego Deppa czytającego poezje Jima Morrsona znajdą się na ścieżce dźwiękowej dokumentalnego filmu o The Doors "When You're Strange" w reżyserii Toma DiCillo.