Rozpoczął się 15. przystań Wrocław


Obecność blisko 70 twórców z polski i zagranicy, 40 poetyckich czytań a prezentacja 20 premierowych książek to wydarzenia 15. edycji festiwalu literackiego przystań Wrocław, który rozpoczął się w piątek we Wrocławiu.

Dżentelman rockowej gitary, Steve Rothery, współzałożyciel grupy Marillion, dziś (25 listopada) skończył 50 lat. W poniedziałek (19 października) startuje kolejna wydanie krakowskiego festiwalu Unsound. To jedna z najciekawszych na świecie imprez prezentujących muzykę elektroniczna i eksperymentalną. Courtney Love zaprezentowała nowy skład reaktywowanej grupy Hole.Potwierdziły się informacje dotyczące nowego reżysera ekranizacji powieści "Neuromancer". atelier Seven Arts Pictures oficjalnie ogłosiło, że będzie nim Vincenzo Natali. Jennifer Morrison przyznała, że nie oswoiła się coraz z myślą o opuszczeniu obsady serialu "Dr House". Daniel Radcliffe, odtwórca roli Harry'ego Pottera, zdradził, że ma już dość kojarzenia go wręcz przeciwnie i zaledwie z jedną postacią. w związku z tym też postanowił być... poważnym aktorem.

Do obsady serialu "Pierwsza miłość" dołącza Robert Gonera. Aktor wciela się w rolę nietypowego Franciszkanina. brat Tomasz to mnich outsider. Woli działać niż wygłaszać monotonne kazania. Ten ksiądz w skórzanej kurtce chce zmieniać świat na lepszy. Swoją postawą zyskuje uznanie Marysi.

Jeśli wierzyć zapewnieniom Simona Pegga i jego uroczej partnerki z planu, prace nad sequelem "Star Treka" mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Marilyn Manson, niezadowolony z promocji ostatniej płyty, postanowił się rozstać z wytwórnią, Interscope. Jednocześnie zaczął myśleć o nowym albumie.

W połowie grudnia do sprzedaży trafi najnowszy, 15. numer magazynu "Hard Rocker". Atrakcją gazety będzie składankowa płyta "Moments Of Steel" z nieznanymi nagraniami grup heavy, power i thrashmetalowych. Właśnie ukazał się klaser z niepublikowanymi wcześniej nagraniami Kwartetu Zbigniewa Seiferta, pochodzącymi z lat 1969-70 zatytułowany "Nora". W lipcu w Cinemax pojawi się specjalna pomysł programowa dla wszystkich miłośników twórczości Jima Jarmuscha. W ktokolwiek poniedziałek stacja będzie prezentowała filmy tego kultowego reżysera.jeszcze dzięki kilka dni szwajcarskie władze nie zwolnią Romana Polańskiego z aresztu do jego luksusowej willi w Alpach, gdzie ma przebywać w areszcie domowym - poinformował w poniedziałek konsul uniwersalny Francji w Zurychu Jean-Luc Faure-Tournaire. Pod koniec maja przyjedzie do krajowy bajanie black metalu, norweska drużyna Mayhem. O tym jak zespół się zmieniał przez 19 lat, o fanach, a także o swoim pobycie w Polsce mówi wywiadzie dla Onet.pl Jade Puget z zespołu AFI.

Balet, Joplin i Czajkowski


Tradycją już się stało, iż co roku pod koniec sezonu artystycznego Studio Baletowe działające obok Operze Krakowskiej daje pokaz swoich umiejętności. Tak będzie i dziś, 8 czerwca, w salach Opery Krakowskiej o godz. 12 i 18. W programie m.in. choreografie do muzyki Piotra Czajkowskiego i Scotta Joplina.

Kolejne szczegóły pierwszej imprezy Selector On Tour


Już 26 marca odbędzie się pierwsza postępowanie z nowego cyklu Selector On Tour. wzdłuż Trentemollera - duńskiego didżeja i producenta na scenie warszawskiego Centrum Kultury w dawnej Wytwórni specjalista wystąpią również : Catz 'n Dogz, Mentalcut, Sorry, Ghettoblaster i Envee a obecni na imprezie w charakterze pierwsi poznają kolejnych artystów czerwcowego Selector Festival w Krakowie.

Basista The Kinks nie żyje


Pete Quaife z grupy The Kinks nie żyje. Miał 66 lat.

Benedykt XVI o Fryderyku Chopinie


Benedykt XVI mówił do Polaków w ciągu środowej audiencji generalnej o dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wyraził pragnienie, by jego muzyka pomogła słuchaczom odkryć "głębię ludzkiego ducha".

"YCD": dziewiczy obręb na żywo i zupa decyzje widzów!


Wielkim otwarciem programu „YCD” okazał się być wspaniały pląsy do niezapomnianego utworu grupy Queen – "Bohemian Rapsody". W tym przedstawieniu udział wzięli wszyscy tancerze z finałowej czternastki, zaś ich popisy oglądał z widowni twórca choreografii – wspaniały z warsztatów w Tel Awiwie – Anthony Kaye.