Rakietoplan X-37B poleciał w kosmos


Z Przylądka Canaveral na Florydzie wystartował bezzałogowy niewiarygodny wojskowy rakietoplan. Start, który pył położenie w nocy z czwartku na piątek odbył się pomyślnie. Statek fantastyczny zwany X-37B wyniosła na orbitę flara nośna Atlas 5.

W przyszłym roku we Włoszech Polacy będą chcieli dostać co bynajmniej srebrzysty medal mistrzostw świata, jak w 2006 roku. Los zetknął ich z ówczesnym trenerem - Raulem Lozano i prowadzonymi przy użyciu niego Niemcami. nie zważając na nich, rywalami Polaków będą Serbowie i Kanadyjczycy. milicja z Cieszyna przedstawia nowy, obrobiony pod ręką pomocy naukowców z Uniwersytetu Śląskiego charakterystyka chłopca, którego trup znaleziono w stawie w połowie marca. nie zważając na wielokrotne powtarzanych apeli i zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań wciąż nie udało się ustalić tożsamości dziecka. W najbliższym czasie również w czeskiej telewizji zostanie wyemitowany materiał święty jego śmierci. Tegoroczna cicho sza wyborcza być może być niebywale cicha. Jak bo w pismie do TVN24 wyjaśnia Państwowa komisja Wyborcza, dopuszczalne jest prezentowanie osób zachęcających do udziału w wyborach, ale "wypowiedzi (...) nie powinni (...) użyczać kandydaci na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ani osoby wchodzące w skład tzw. sztabów kandydatów lub powszechnie kojarzone z danym kandydatem, gdyż prawdopodobnie być to odbierane jak niedozwolona pośpiech elektoratu tego kandydata". Tak rygorystycznych zasad PKW dotąd nie przedstawiała.- Ksiądz kardynał apelował, aby ten pochówek nie stał się przyczynkiem do podziałów. Podkreślę, że nie było na Wawelu takiego pogrzebu, który nie wywołałby protestu - powiedział ks. Robert Nęcek, wyraziciel archidiecezji krakowskiej. Tragiczny finał kłótni rodzinnej w południowoafrykańskiej prowincji Limpopo. 61-letni pan zginął z rąk żony i dwójki dzieci, a powodem śmierci był telewizor i piłkarskie mistrzostwa świata. trup chciał spozierać widowisko sportowe Niemcy-Australia, a familia audycja religijny. co chwila więcej nazwisk pojawia się na liście potencjalnych kandydatów na stanowisko Prokuratora Generalnego. Kolejne nazwisko, to mocna faworytka Lecha Kaczyńskiego. Jest nią mało znana warszawska sędzia Małgorzata Bańkowska - incognito dowiedział się "Wprost".

Władze Stanów Zjednoczonych i Jemenu szukają potencjalnych celów ataków odwetowych na teren tego drugiego kraju. To skutek nieudanego świątecznego zamachu na aeroplan linii Northwest Airlines - informuje komplet naczyń stołowych internetowy CNN.

Waldemar Pawlak, pretendent PSL na prezydenta, chce nadać udział w debacie wyborczej z innymi kandydatami. W niedzielę jego dyrekcja zaprosił do debaty Grzegorza Napieralskiego. pretendent lewicy zaproszenie przyjął. chwilowo sztaby SLD i PSL chcą zaprosić Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego milicja nadal poszukuje sprawców strzelaniny, do której doszło coś koło tego południa na warszawskiej Woli. para mężczyźni zostali ranni w nogi. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - Osoby te ówczesny znane policji w związku z szeregiem różnych przestępstw - mówi Marcin Szyndler, ze stołecznej policji.

Chiński statek z 65 tys. ton węgla i 950 tonami oleju napędowego wszedł w sobotę wieczorową porą na mieliznę w rejonie na północny wschód od Australii. Zaobserwowano już wycieki oleju, zagrażające Wielkiej Rafie Koralowej. Wszystko wskazuje na to, że Beata Kempa i Zbigniew Wassermann pożegnają się z komisją hazardową. Jeszcze we wtorek PO złoży wniosek o ich wykluczenie. Powód? architektura podważa ich bezstronność, bo będąc w rządzie PiS zgłaszali uwagi do ustawy hazardowej. - To absurd, chodzi o to, by nie zezwolić do rozpoczęcia prac - komentują politycy PiS. Kolejna odsłona polskiej wojny na torach. referat Transportu Kolejowego uznał, że Przewozy Regionalne, uruchamiając tanie pociągi Interregio pośrodku dużymi miastami, złamały prawo. Skargę do UTK w tej sprawie złożył wielbiciel - PKP Intercity. O sprawie pisze "Dziennik periodyk Prawna".Przedstawiciele białoruskiego MSW i wydziału finansowego Komitetu Kontroli Państwowej przeprowadzają rewizję w Domu Polskim w Iwieńcu. To jeden z trzech Domów wciąż pozostających w rękach nieuznawanego za pomocą władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi (ZPB), którym kieruje Andżelika Borys. o ile prezydent Legnicy zareagował na pokontrolny raport radnej Krystyny Gizickiej - Krasińskiej mielibyśmy w kieszeni więcej pieniędzy. Radna zalecała pilne ubezpieczenie miejskiego majątku i wyjaśnienie zaniedbań. Marek Kamiński, podróżnik, zwycięzca obu biegunów, zakończył swoją kolejna wyprawę. Tym co do jednego nie wyjechał chociaż z Polski. Spłynął Wisłą z Oświęcimia do Gdańska, w samym środku srogiej zimy. I zapowiada kolejny cel: - Moim następnym biegunem będzie rodzina.

Wysadzają fragmenty wałów


Okolice Płocka walczą z wielką wodą. By chronić miejscowości zalane po przerwaniu za pomocą Wisłę wałów w miejscowości Świniary w gminie Słubice, powstała przegroda z worków z piaskiem w Dobrzykowie. By zaś bronić tę zaporę zanim naporem wody - w podejście sterowany saperzy wysadzają akt wału na Wisłą. Z okolic ewakuowano ok. 4 tys. ludzi, ale najgorszy scenariusz przewiduje ewakuację co więcej nad 10 tys.

Chiny: Z zalanej kopalni uratowano 114 górników


Co najmniej 114 górników zostało dzisiaj wydobytych żywych z zalanej kopalni węgla w prowincji Szansi (Shanxi) w północnych Chinach. Pod ziemią spędzili nad tydzień. Ratownicy mówią o cudzie.

U kangurów najlepszy Amerykanin


Andy Roddick wrócił na kort po kontuzji i lepszego powrotu nie mógł sobie wymarzyć. W australijskim Brisbane był bezkonkurencyjny. W finale pokonał Czecha Radka Stepanka 7:6 (7-2), 7:6 (9-7).

ziele wyszkoli nam laskarzy


Poznaliśmy godność nowego szkoleniowca polskich hokeistów na trawie. Został nim gówno Bas Dirks i tym samym "biało-czerwoni" laskarze po raz dziewiczy w historii mają trenera z zagranicy.

Wybory będą smakować 121 milionów złotych


ponad 25 tysięcy lokali wyborczych, a w nich 197 607 osób. Ta wojsko ludzi zasiądzie w komisjach wyborczych 20 czerwca i - jeśli będzie trzeba - 4 lipca w drugiej turze. Opłacenie członków komisji to największa pozycja w budżecie PKW na wykonanie wyborów. W sumie wybory będą kosztować 121 mln zł.