Rakietoplan X-37B poleciał w kosmos


Z Przylądka Canaveral na Florydzie wystartował bezzałogowy niewiarygodny militarny rakietoplan. Start, kto puder miejsce w nocy z czwartku na piątek odbył się pomyślnie. Statek zadziwiający nazwany X-37B wyniosła na orbitę flara nośna Atlas 5.

Dwóch Bułgarów zatrzymali na gorącym uczynku, w trakcie "przerabiania" bankomatu, bydgoscy policjanci. Jeden z nich jest poszukiwany za skimming (kopiowanie danych z kart płatniczych) w całej Europie. Zatrzymanym grozi do 25 lat więzienia. Totalizator Sportowy uruchomił w czwartek aukcja na wybór nowego operatora swoich gier liczbowych, alias firmę, która dostarczy i obsłuży Internet lottomatów. porozumienie z obecnym - amerykańską firmą G-TECH - wygasa aczkolwiek dopiero 30 listopada 2011 roku, ale wdrażanie nowego systemu zajmie niemało czasu. Chyba, że G-TECH zostanie w grze. Oby w bolidzie F1 szło mu tak poprawnie - Robert Kubica jadący Renault Clio S1600 był najszybszy w klasie A6 w prologu rajdu Rally 100 Miglia, rozgrywanego w północnych Włoszech. W piątek zaczyna się prawdziwe ściganie.Co najmniej 19 osób zginęło w niedzielę podczas akcji odbijania 42 zakładników przetrzymywanych w kwaterze głównej dowództwa armii Pakistanu w mieście Rawalpindi, w pobliżu Islamabadu. kwatera stała się w sobotę celem brutalnego ataku, do którego do tej pory nikt się nie przyznał. Tragiczny przypadek w Śremie w Wielkopolsce. płeć nadobna w 31 tygodniu ciąży zginęła pod kołami ciężarówki na oczach męża. potomek cudem udało się uratować. Do wypadku doszło w czwartek w południe. wprowadzenie "zasady częściowej odpłatności za studia stacjonarne w uczelniach publicznych" zakłada schemat "Strategii rozwoju szkolnictwa wyższego: 2010-2020", pokazany dzisiaj na Uniwersytecie Warszawskim.

Pierwsza hetman Michelle Obama opuszcza swojego męża i jedzie w pierwszą solową peregrynacja zagraniczną, do Meksyku - poinformował w piątek białość Dom.

W nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy trzech wsi we wschodnim, górzystym regionie Ugandy zeszła potężna lawina błotna. Ofiar kataklizmu przybywa. behawior okolica rosyjskiej pełne zrozumienia i chęci pomocy jest wzorcowe, wręcz znakomite, może świadczyć o rzeczywistej zmianie w stosunkach między naszymi krajami - ocenił historyk, penis Grupy Polsko-Rosyjskiej ds. Trudnych, prof. Wojciech Materski.

francuszczyzna minister ds. imigracji Eric Besson odmówił przyznania obywatelstwa obcokrajowcowi, kto nakazał swojej żonie, Francuzce, noszenie muzułmańskiego okrycia, zasłaniającego także facjata - poinformowało ministerium w komunikacie. powyżej 4 000 egzotycznych ryb zginęło na lotnisku w Soczi, gdzie służby celne przetrzymały wysyłka dla oceanarium w upale za pomocą 15 godzin - podała we wtorek przedstawicielstwo RIA-Nowosti. Czy Lech Kaczyński na Westerplatte odpowie na kłamliwe artykuły z rosyjskiej prasy oskarżające Polskę o paktowanie z Hitlerem? Jak pisze "Dziennik" prezydent do ostatniej chwili rozważał ostrą reakcję na przypływ propagandowy zza wschodniej granicy.W północno-zachodnich Chinach u ponad 600 dzieci stwierdzono zatrucie ołowiem - podały w poniedziałek massmedia pekińskie. Po mniej więcej półrocznym piłkarskim bezrobociu Euzebiusz Smolarek znalazł pracodawcę. ambasador Polski podpisał kontrakt z greckim AO Kavala, w którym grało już trzech polskich piłkarzy. szef nadzorującego działania bojowe w Iraku i Afganistanie Centralnego Dowództwa USA (USCENTCOM), 57-letni generał David Petraeus we wtorek zasłabł na przestrzeni przesłuchania w komisji sił zbrojnych Senatu w Waszyngtonie, ale już doszedł do siebie.

Schetyna: Będzie 50 procent, pojedziemy na wakacje


Najgorszym wynikiem dla Bronisława Komorowskiego, przypuszczalnie się dać wyraz poparcie na poziomie czterdziestu kilku procent w pierwszej turze. - Trudno powiedzieć, czy to nie będzie zbytnio uspokajać naszego elektoratu przed drugą turą – przyznaje Grzegorz Schetyna.

Zima odchodzi z pewną taką nieśmiałością


Następne dwa tygodnie przyniosą odwilż. W poniedziałek wystąpią natomiast opady śniegu - po największej części na północy i wschodzie Polski, a temperatura wyniesie od -1 st. C do 3 st. C, to już pod koniec miesiąca będzie ponad 10 stopni ciepła.

Windykator zajmie się niepokornymi czytelnikami


niejako wszystkie biblioteki publiczne w Opolu korzystają z usług firmy windykacyjnej, która pomaga im odzyskać książki od czytelników, przetrzymujących wypożyczone egzemplarze nawet dziesięć lat.

Imprezowicze ruszyli do domówKorkują się wjazdy do miast


Po sylwestrowych szaleństwach Polacy tłumnie ruszyli w peregrynacja powrotną. niezależnie od tłoku na drogach niebezpieczeństwo potęgują ogromnie trudne uzdolnienie pogodowe. W całym kraju jazdę utrudnia zalegające błoto pośniegowe i spadająca temperatura. rozważnie zaczynają się ograniczać trasy wlotowe do największych polskich miast.

Lady Gaga wystąpi w Polsce!


26 listopada w Gdańskiej Arenie wystąpi Lady Gaga - dowiedziała się plejada.pl. Informację brama uzyskał od wydawcy amerykanki w Polsce - wytwórni Universal. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej "The Fame Monster Ball Tour", promującej album "The Fame Monster".