Rakietoplan X-37B poleciał w wszechświat


Z Przylądka Canaveral na Florydzie wystartował bezzałogowy nadzwyczajny wojskowy rakietoplan. Start, który puder miejsce w nocy z czwartku na piątek odbył się pomyślnie. Statek kuriozalny nazwany X-37B wyniosła na orbitę rakieta nośna Atlas 5.

W wieku 97 lat w domu opieki w Szkocji zmarł Jack Harrison, w czasie drugiej wojny światowej cicerone RAF, więziony w niemieckim obozie jenieckim pod Żaganiem (Stalag Luft III), uważany za ostatniego żyjącego uczestnika tzw. Wielkiej Ucieczki w marcu 1944 r. - podała agencja PA. aczkolwiek po wyjściu z aresztu Roman Polański ma przebywać nieodróżnialny Chronos w swoim szwajcarskim domu, to całkiem nie będzie skazany na samotność. Pandemia świńskiej grypy była fałszywa, a zamieszanie z tą chorobą miało na celu owszem jedno: dać zarobić, i to grube miliardy euro, międzynarodowym koncernom farmaceutycznym.prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin powiedział, że za poniedziałkowymi zamachami w Moskwie i dzisiejszymi w dagestańskim Kizlarze przypadkiem sterczeć ta sama banda. Podkreślił, że zamachy w dowolnym regionie to przestępstwo wobec całego kraju. Gdy Polacy narzekają na siarczysty mróz, Australijczycy mają dalszy kłopot - tam termometry pokazują 43 stopnie Celcjusza, ale powyżej zera. To ogół jest troszkę poważne, dziecinne, rozmazgajone - tak prawybory w PO podsumował w programie "Kawa na ławę" Jacek Kurski z PiS. Przyznał jednak, że to znakomity zabieg PR-owy. Tyle, że w jego efekcie środki masowego przekazu - zdaniem polityka PiS - zajmują się dyrdymałami i tym, że "Bronek wzywa Radka", a nie klęską rządzenia PO. - Prawybory w PO budzą zainteresowanie, i to nas cieszy, ale rząd funkcjonuje prawidłowo - ripostował głosiciel rządu Paweł Graś.

W wyniku ostrzału bazy Warrior zginął polski żołnierz, st. szer. Grzegorz Bukowski - informuje TVN24. rodzina żołnierza została poinformowana o tragicznym zdarzeniu.

brat papieża Benedykta XVI potępił nadużycia w chłopięcym chórze katedry w Ratyzbonie i poprosił o przebaczenie ofiary molestowania. eklezjasta Georg Ratzinger, który prowadził chór w latach 1964-1994, zapewnił, że nie wiedział o nadużyciach. Do niecodziennego zdarzenia doszło w hrabstwie Polk w stanie Tennessee. Operatorowi udało się sfilmować chwila osunięcia setek ton skał na górską drogę.

dzień dzisiejszy obchodzimy 70. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. trzecia część konflikt światowy nie wybuchł, ale mroczny żniwiarz nie była daleko. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka ostrzegł w piątek na posiedzeniu rządu w Mińsku, że jeśli Gazprom nie ureguluje w pełni długu za tranzyt gazu, to jego kraj wstrzyma przejazd rosyjskiego gazu i ropy przy użyciu swoje terytorium. Nie jesteśmy im nic winni - odpowiada na to Gazprom. W najbliższym czasie w Polsce będzie rotacyjnie stacjonować bateria rakiet Patriot w wersji bojowej - poinformował wiceminister obrony Stanisław Komorowski po rozmowie z asystentem sekretarza obrony USA Aleksandrem Vershbowem.Krakowska prokuratura zamierza przesłuchać szwedzkiego obywatela Larsa W. w sprawie kradzieży tablicy z muzeum w Auschwitz - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do śledztwa. - To jest jak szukanie igły w stogu siana - o poszukiwaniach niedźwiedzia, który atakuje ludzi w Tatrach mówi Piotr Krzan, leśnik z Tatrzańskiego Parku Narodowego. bies grasuje na granicy polsko-słowackiej. Po słowackiej stronie - gdzie raniło dwóch drwali - wydano już nakaz zastrzelenia niedźwiedzia. - U nas nie zostanie on zabity - zapewnia Paweł Skawiński, zwierzchnik Tatrzańskiego Parku Narodowego. bieżący szef rządu Iraku Nuri Al-Maliki zażądał w niedzielę powtórnego przeliczenia głosów oddanych w wyborach parlamentarnych, które odbyły się 7 marca. wedle częściowych wyników głosowania, świeckie obóz byłego premiera Ijada Alawiego wyprzedziło blok mieszkalny kraj Prawa premiera Al-Malikiego.

sejm zatwierdził zespół komisji hazardowej


niższa izba parlamentu w porannym głosowaniu zatwierdził ekipa komisji śledczej powołanej do wyjaśnienia tzw. afery hazardowej. W komisji będzie pracować siedem osób.

Zawał w kopalni "Siltech", 5 górników poszukiwanych


Dziesięć osób znalazło się w strefie podziemnego zawału chodnika, do którego doszło w poniedziałek po południu w niewielkiej prywatnej kopalni "Siltech" w Zabrzu. Pięciu z nich jest nadal poszukiwanych.

Trwa rewaloryzacja ogrodu Branickich


Nowe fontanny, aleja kilkunastu rzeźb, odnowiony Pawilon pod Orłem - tak między innymi będzie wyglądał zieleniec Branickich w Białymstoku za parę lat - mówił w czwartek na konferencji prasowej prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Miasto prowadzi prace nad rewaloryzacją tego miejsca.

dubel złodzieje napisu już w rękach policji


W piątek po południu kujawsko-pomorscy policjanci zatrzymali dwóch z trzech mężczyzn, którzy zostali skazani za złodziejstwo napisu "Arbeit macht frei" z muzeum w Oświęcimiu. Cała trójka miała począć odbywanie kary 20 kwietnia, natomiast nie stawiła się w więzieniu we Włocławku. wcześniej sąd w Krakowie poinformował, że nie zdradzi jaką decyzję podjął w związku z tym.

Białoruska milicja siłą przejęła Dom nasz


Dom nasz w Iwieńcu został rozpalony za pośrednictwem białoruską milicję, a działacze Związku Polaków na Białorusi zostali z niego wyprowadzeni. Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" domaga się od polskiego MSZ "stanowczej reakcji na wrogie akty władz Białorusi". Na razie MSZ wezwał na rozmowę ambasadora Białorusi w Polsce.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego