"Dołączył pan do bohaterów, panie Januszu"


"Człowiek wielkiej wiary", "żył miłością do ojczyzny" - to słowa, które padły w archikatedrze św. Jana w Warszawie w czasie mszy żałobnej w intencji Janusza Zakrzeńskiego. Aktora żegnały tłumy warszawiaków. Był też m.in. członek rządu kultury Bogdan Zdrojewski. Zakrzeński został pochowany na Starych Powązkach.

Jest brama w przepisach, ze względu której szefowie państwowych spółek mogliby zarabiać więcej niż przewiduje rozporządzenie kominowa - pisze "Puls Biznesu". w tym momencie względnie niskie zarobki odstraszają najlepszych menedżerów od pracy w spółkach Skarbu Państwa. - Straciliśmy dobrego brata - tak o śmierci szefa PKOl Piotra Nurowskiego mówi sportowe środowisko. Był takim "bratem", bo do sprawy każdego z zawodników podchodził indywidualnie, rozmawiając w przyjaznej atmosferze. Potrafił też tupnąć nogą, jak w przypadku Kornelii Marek, u której stwierdzono doping. Przypominamy szefa polskiego ruchu olimpijskiego Piotra Nurowskiego, jaki zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Pełna clou przemówienia premiera Rosji Władimira Putina, wygłoszonego w środę w czasie uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej:Hala warszawskich Kupieckich Domów Towarowych wystawiona na sprzedaż. biznes Kruszer, która halę kupiła od miasta Warszawy, w tym momencie chce ją sprzedać na internetowym serwisie aukcyjnym. Właścicielem blaszaka może utrzymywać się każdy, kto da chociaż 3,9 milionów złotych. Piotr Farfał już lada dzień być może stracić stanowisko szefa telewizji publicznej - donosi branżowy portal press.pl. W piątek zgłosił nową radę nadzorczą TVP do KRS-u, zapowiedział również, że to on zwoła jej posiedzenie. Tyle, że na tym posiedzeniu najprawdopodobniej straci stanowisko. Świat, i ten bokserski, idzie do przodu. Jak poinformowali organizatorzy tradycyjnego turnieju bokserskiego im. Feliksa "Papy" Stamma, po raz pierwszy w rywalizacji wezmą część kobiety.

Hokeiści Rosji będą zdecydowanymi faworytami rozpoczynających się za kilka dni w Niemczech mistrzostw świata - uważa Mariusz Czerkawski. Podkreśla, że Rosjanie będą szczególnie zdeterminowani po porażce w turnieju olimpijskim w Vancouver, gdzie już w ćwierćfinale ulegli Kanadzie aż 3:7. W dwóch ostatnich mistrzostwach świata hokeiści Sbornej zdobyli złote medale.

bowiem Barack Obama dostał pokojowego Nobla, czemu nie przyznano go Janowi Pawłowi II, który bardziej zasłużył? - zastanawia się "L'Osservatore Romano". Watykański memoriał dodaje, że prezydenta USA trudno zdawać sobie sprawę za pacyfistę, biorąc pod uwagę m.in. jego funkcja pod aborcji. Słowacka policja poinformowała w środę o ustaleniu tożsamości 36-letniego mężczyzny, który poprzedniego dnia wysadził się w atmosfera w fabryce tworzyw sztucznych w Topolczanach. bez ustanku pozostaje tymczasem masa znaków zapytania.

Jeden z najbardziej wpływowych włoskich dostojników kościelnych, arcybiskup Neapolu kardynał Crescenzio Sepe został objęty śledztwem w sprawie korupcji - ogłosiła prokuratura. przypadek dotyczy czasów, gdy zajmował obowiązujący urząd w Watykanie. - To dla mnie niemiłe - tymi słowami Jurek Owsiak w "Faktach po Faktach" skomentował sprawę warszawskiego szpitala dziecięcego, jaki odmówił przyjęcia sprzętu od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Podejrzewam, że 18 lat temu, lekarze powiedzieliby: mistrzu, super! Mamy sprzęt! Damy sobie radę. Zdaniem Owsiaka za pośrednictwem te 18 lat lekarze się pogorszyli. Umowę pomiędzy Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej a japońskimi uniwersytetami Osaka i Tokai podpisano w Opolu. Japońscy badacze chcą pogrzebać mniejszość niemiecką w Polsce, aby wypracować schemat postępowania z mniejszościami w Japonii.około 300 amatorów zimowych kąpieli rozpoczęło w niedzielę w jeziorze Szeląg Mały w Starych Jabłonkach koło Olsztyna kolejny zimowy sezon. syn pierworodny uczestnik zabawy Edward Wróblewski ma 74 lata a najmłodszym jest 7-latek Dawid Świątek. Jedna postać zginęła w zderzeniu osobowego lanosa z samochodem ciężarowym na drodze krajowej nr 1 (Łódź-Gdańsk) w Ozorkowie (Łódzkie). rozwiązanie jest w tym miejscu całkowicie zablokowana; zorganizowano objazdy - poinformował oficer dyżurny łódzkiej straży pożarnej. Boeing 737 linii Ryanair, podchodzący do lądowania w Lubece (Szlezwik-Holsztyn), uszkodził dom w miejscowości Gross Groenau. Rzeczniczka portu lotniczego potwierdziła w piątek tę informację, przekazaną przez gazetę "Luebecker Nachrichten".

Przemilczana porozumienie z Rosjanami


Od lat Polskę i Rosję łączy porozumienie, które umożliwia wspólne ankieta katastrof lotniczych. Jednak rząd o nim milczy, a prokuratorzy twierdzą, że umowa w ogóle ich nie obowiązuje - pisze "Rzeczpospolita".

Same mandaty, żadnych wezwań


Warszawska straż miejska nie będzie już opuszczać za wycieraczką zwykłych wezwań, ale wręcz od razu sprawiać zdjęcie auta i robić notatki grzywna - dowiedziało się "Życie Warszawy".

W hazardowej komisji śledczej dwuosobowe prezydium


W hazardowej komisji śledczej będzie dwuosobowe prezydium: przewodniczący Mirosław Sekuła (PO) i jego zastępca Bartosz Arłukowicz (Lewica). dziś komisja zmieniła swoją wcześniejszą uchwałę, która zakładała, że organ wykonawczy będzie trzyosobowe.

Polański kończy film z celi


To, że od kilku tygodni siedzi w więzieniu, nie przeszkadza mu pracować nad filmem. Jak twierdzi Robert Harris, Roman Polański z celi aresztu w Szwajcarii dopracowuje film na podstawie jego scenariusza, "The Ghost".

Żądał pieniędzy grożąc zabiciem dziecka


Policjanci zatrzymali mężczyznę, jaki za pomocą SMS-ów żądał stu tysięcy złotych od legnickiego małżeństwa w zamian za darowanie życia ich dziecku.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego