Jest możność na skuteczniejszą walkę z rakiem


Amerykańskim naukowcom udało się zsyntetyzować cząsteczkę, która zatrzymuje proces rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych i zapobiega tworzeniu przerzutów. Według badaczy, ich odkrycia otwierają nowy, nader obiecujący zakres w walce z rakiem.

pomimo przekonaniu, że stopniowe odchudzanie przynosi najlepsze rezultaty, naukowcy dowodzą, że szybka utrata wagi w początkowym etapie leczenia otyłości prowadzi do pozbycia się większej liczby kilogramów na dłużej - podaje "International Journal of Behavioral medicine". Z badań przeprowadzonych w 126 uczelniach medycznych w USA wynika, że 75 proc. studentów jest za łączeniem konwencjonalnych metod leczenia z metodami alternatywnymi - informuje pismo "Evidence-based Complementary and Alternative Medicine". Aktywne związki z zielonej herbaty, którym przypisuje się korzystny wpływ na wzrok, w istocie docierają do tkanek oka - informują naukowcy z Chin na łamach dwutygodnika "Journal of Agricultural and Food Chemistry".Dzieci urodzone jesienią bądź w zimie częściej cierpią na alergie pokarmowe niż urodzone wiosną i latem - informuje pismo "Annals of Alllergy, Asthma & Immunology". Wiatr staje się raz za razem powszechniejszym źródłem energii na świecie. W Europie niekwestionowanym liderem są Niemcy, w których niektóre landy pokrywają w ten sposób blisko 40 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną. W USA przoduje Teksas, który jeżeli był osobnym państwem, zajmowałby szóste miejsce na świecie pod względem produkcji energii z siły wiatru. jutro obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy, upamiętniający urodziny Karla Landsteiner'a odkrywcy grup krwi uhonorowanego Nagrodą Nobla. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to "Nowa jucha dla świata".

Komisja Europejska opowiedziała się za szybszym dokończeniem budowy jednolitego europejskiego nieba w odpowiedzi na paraliż ruchu lotniczego po erupcji wulkanu na Islandii. gdyby wszystkie prawo były już wdrożone, dałoby się uniknąć chaosu - przekonuje KE.

mimo dumnie głoszonym postulatom wegetarian, najnowsze badania dowodzą, że w rzeczywistości dieta wegetariańska może być szkodliwa dla planety. Nasi naukowcy dość z rzadka występują o granty unijne; w 110 konkursach samodzielnie lub w ramach kombinat międzynarodowego wnioski złożyło zaledwie ok. 4 tys. zespołów z krajowy na powyżej 137 tys. wszystkich zespołów - poinformowała w czwartek w Sejmie członek rządu nauki Barbara Kudrycka.

31 żółwi błotnych, z których każdy ma ok. 3 cm długości, wróciło na łono natury. Odchowano je w sztucznych warunkach w ramach programu ochrony doliny rzeki Ilanki koło Rzepina (Lubuskie) - jednego z najcenniejszych miejsc lęgowych tych gadów w zachodniej Polsce. W ramach eksperymentu, którego celem jest wykrycie zamarzniętej wody pod powierzchnią polarnej południowej strefy Księżyca, uderzyły tam, w krótkim odstępie czasu, bezwartościowy człon rakiety nośnej a wyniesiony dzięki nią w kosmos próbnik NASA. Na Księżycu z pewnością znajduje się mowa trawa - poinformowała w piątek amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA), publikując wyniki obserwacji próbnika LCROSS (skrót angielskiej nazwy Księżycowy księżyc Obserwacji i Badania Kraterów), który w ubiegłym miesiącu dotarł na srebrzysty Glob.Dwa geny mają wyraźny związek z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa (ZZSK), chorobą, która sprawia, że zasoby siły roboczej chodzą przygarbieni, wpatrując się we własne stopy - informuje "Nature Genetics." Inspektorzy delegatury wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska w Koninie (Wielkopolska) rozpoczęli we wtorek egzamin jakości wody, którą kopalnia Węgla Brunatnego Konin SA w Kleczewie (KWB) odprowadza z budowanej odkrywki Tomisławie do jeziora Gopło. Unijne kraje sprawdzą wartość zmiany unijnego celu ograniczenia emisji CO2 z 20 do 30 proc. - powiedziała PAP komisarz UE ds. klimatu Connie Hedegaard. Zaznaczyła, że 30 proc. to przedsięwzięcie Komisji Europejskiej, ale w życiu nie było mowy, by wprowadzić ją od razu.

Otręby obniżają groźba zgonu kobiet z cukrzycą


Kobiety z cukrzycą typu 2, które jedzą duże ilości otrąb, są mniej narażone na śmierć niż pacjentki, których dieta jest uboga w ten produkt - wynika z pracy, która publikuje periodyk "Circulation".

objawienie starożytnego cmentarzyska w Palmyrze w Syrii


Na stanowisku w Palmyrze, w środkowej Syrii, archeolodzy odkryli starożytne położenie pochówku z wieżami grobowymi - podaje komplet naczyń stołowych internetowy Global Arab Network.

W Lubuskiem 31 małych żółwi wróciło na łono natury


31 żółwi błotnych, z których każdy ma ok. 3 cm długości, wróciło na łono natury. Odchowano je w sztucznych warunkach w ramach programu ochrony doliny rzeki Ilanki koło Rzepina (Lubuskie) - jednego z najcenniejszych miejsc lęgowych tych gadów w zachodniej Polsce.

Dobre bakterie chronią naszą skórę


Bakterie obecne na skórze chronią ją nim rozwojem stanów zapalnych - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Medicine".

Inteligentne sieci energetyczne


Do 2020 r. w Polsce mają powstać inteligentne sieci energetyczne, dzięki którym zużycie prądu zmniejszy się co więcej o 10 proc. model wspierania finansowego budowania takich sieci ruszył w piątek w Warszawie. pierwsze konkursy mają być ogłoszone za rok.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego