Trumna z ciałem Krzysztofa Putry wystawiona w Białymstoku


Od rana białostoczanie oddają hołd tragicznie zmarłemu w katastrofie lotniczej wicemarszałkowi Sejmu Krzysztofowi Putrze. Do południa we wtorek trumna z jego ciałem jest wystawiona w auli Pałacu Branickich.

Czwarty odcinek 11. edycji "Tańca z gwiazdami" okazał się fatalny dla Przemysława Salety. sportsmen nieco lepiej radził sobie w ringu, niż na parkiecie i po słabych ocenach jury, bez wsparcia ze strony telewidzów pożegnał się z tanecznym show i marzeniami o Kryształowej Kuli. "Super Express": Tomasz Lis zdobył prestiżowy tytuł Dziennikarza Roku między innymi dzięki głosom redakcji "Poradnik Restauratora", "Poradnik Handlowca" i "Handlowiec". Wcześniej Lis był będący na czasie na komercyjnej imprezie wydawcy tych tytułów - pisze w komentarzu edytor naczelny gazety Sławomir Jastrzębowski. Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ sprawdzi, co było przyczyną śmierci 15-latka, który zasłabł na lekcji WF-u. - czyn przygotowawcze formalnie rozpoczniemy w piątek rano. W czwartek prokurator zbierał materiały na miejscu - mówi portalowi tvn24.pl Janusz Kaczmarek, z-ca szefa Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy.Prezydent Lech Kaczyński na wtorkowym spotkaniu opłatkowym z repatriantami z Kazachstanu i Syberii powiedział, że repatrianci, którzy przybyli do lokalny są "forpocztą" dla tysięcy innych, oczekujących na repatriację. Sąd od prawie dwóch lat nie przypuszczalnie odczytać aktu oskarżenia 17 osobom podejrzanym o porcja w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier na jednorękich bandytach. Do tej pory odbyło się kilkanaście rozpraw, odraczanych za każdym co do jednego przyczyn formalnych. niedawno sąd po raz dodatkowy wyznaczył nowy termin z powodu zmiany adwokatów oskarżonych. Władze Powiernictwa Polskiego zaapelowały w liście otwartym do premiera Donalda Tuska o to, by w sytuacji, gdy w mieszkający w Niemczech Polacy nie mają statusu mniejszości narodowej, podjął kroki w celu odebrania przywilejów mniejszości niemieckiej w Polsce.

Gdy myślimy o politykach-sportowcach, do głowy przychodzi nam z reguły premier Donald Tusk uganiający się za piłką na boisku a sławni sportowcy, którzy trafili do parlamentu: senator Antoni Piechniczek (PO), wcześniejszy trener reprezentacji Polski, zaś zapisek Iwona Guzowska (PO), kick bokserka, i Roman Kosecki (PO), dotychczasowy przedstawiciel własny w piłce nożnej.

"Nasz bardzo pełen energii rząd podjął decyzję – w Żarnowcu będzie wybudowana elektrownia atomowa. (...) Nie kryję - łza w oku mi się zakręciła" - pisze na swoim blogu w Onet.pl pretendent na prezydenta SLD Jerzy Szmajdziński, komentując ogłoszoną dzień wczorajszy decyzję o lokalizacji polskiej elektrowni atomowej w Żarnowcu. Policjanci zatrzymali kierowcę porsche, który - pędząc autostradą A-2 w kierunku Poznania - przekroczył prędkość o powyżej sto kilometrów na godzinę. Okazało się, że on ma jurydyczny interdykt prowadzenia pojazdów.

O powstaniu i zadaniach Narodowej Rady Rozwoju mówi "Rzeczpospolitej" prezydent Lech Kaczyński. gazeta jako pierwsza poinformowała o pomyśle prezydenta powołania owej rady, w charakterze grono ekspertów, którzy mają dyskutować o problemach społecznych i gospodarczych. Gdańska policja rozbiła siedmioosobową grupę dilerów narkotyków. Czterech wpadło w trakcie filmowanej przy użyciu funkcjonariuszy transakcji. Zatrzymano także sześć osób, które zaopatrywały się u handlarzy w marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. - Twoje proste obecność stało się kwintesencją Solidarności - tymi słowami przywódca NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek żegnał Annę Walentynowicz w ciągu mszy żałobnej. W nabożeństwie udział wziął m.in. były prezydent Lech Wałęsa, który od wielu lat był w ostrym konflikcie z działaczką "Solidarności". O godz. 15 Walentynowicz zostanie pochowana na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko.policja zapowiada, że w lany poniedziałek nie będzie żadnej pobłażliwości dla osób, które przekroczą granicę tradycji. Chuligani będę karani m.in. mandatami. Straż pożarna zakończyła po 21. przeszukiwanie gruzów domu mieszkalnego, który wyleciał rankiem w powietrze pewnie wskutek eksplozji gazu. W wypadku zginął mieszkaniec budynku, a dwójka osoby zamieszkałe w sąsiedztwie zostały ranne. własny finał trzeciej edycji konkursu "Libros Lege", w którym Polacy czytają na głos książki amerykańskie, a Amerykanie polskie, zostanie rozegrany w sobotę w Warszawie. Nagrodą dla pięciorga najlepszych polskich uczestników jest ekskursja do USA.

Kalisz: forma wód Prosny wysoki, ale stabilny


Stabilizację i cienki deprecjacja poziomu wód odnotowano w niedzielę na Prośnie. W Kaliszu o godz. 14. postać wód w tej rzece wynosił 299 cm i był o 79 cm wyższy od stanu alarmowego. W mieście dalej obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Klikanie popularniejsze w Platformie niż listy


W prawyborach PO głos za pośrednictwem internet popularniejsze niż głosowanie listowne. co więcej do 90 proc. członków Platformy wybrało kliknięcie w pobliżu nazwisku swojego kandydata.

"Rolę autorytetu pełni były sługus Moskwy"


Debaty telewizyjne to wybitnie ważna rzecz dla kandydatów spoza głównych sił politycznych - uważa kandydat na prezydenta Kornel Morawiecki. Jak powiedział w Poznaniu, organizowanie debat z udziałem wszystkich pretendentów do prezydenckiego fotela byłoby uczciwe przy wyborców.

Ile nas kosztował agent Tomek?


Ten człowiek już przeszedł do legendy polskich służb specjalnych. Agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego o imieniu Tomasz i wielu nazwiskach, z wykorzystaniem kilka lat systematycznie przenikał do świata wielkiej polityki, mediów i polskiego show-biznesu.

Wielka Brytania: Problemy z lotami do własny


Z powodu ostrej zimy tanie linie lotnicze Easyjet odwołały dziś wszystkie loty z lotniska im. Johna Lennona w Liverpoolu. Poranny lot do Krakowa nie odbył się - poinformował wyraziciel lotniska Robert Peel.