Trumna z ciałem Krzysztofa Putry wystawiona w Białymstoku


Od rana białostoczanie oddają hołd tragicznie zmarłemu w katastrofie lotniczej wicemarszałkowi Sejmu Krzysztofowi Putrze. Do południa we wtorek trumna z jego ciałem jest wystawiona w auli Pałacu Branickich.

W przyszłości kobiety będą niższe, okrąglejsze i mniej podatne na choroby serca, a ich czas prokreacyjny nieznacznie się wydłuży. Wyniki najnowszych badań zdają się potwierdzać tezę, że gatunek ludzki wciąż podlega intensywnym przemianom. Dyrektor Muzeum Historii własny Robert Kostro powiedział, że w budowanej przy użyciu niego placówce musi się znaleźć miejsce na upamiętnienie katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem i ludzi, którzy tam zginęli. Politycy i media masa uwagi poświęcają obchodom rocznicowym. Podkreśla się ich wagę, zwłaszcza zapowiedziany udział w obchodach premiera Rosji Władimira Putina. choć spora skład Polaków, zwłaszcza wśród młodzieży, nie wie co stało się w Katyniu i kto zamordował polskich oficerów - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Newseeka".aktualny wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu prof. Rysard Handke będzie od 1 września br. rektorem nowej uczelni - Akademii Sztuki w Szczecinie. W środę minister kultury Bogdan Zdrojewski powołał go na to stanowisko. szef rządu Donald Tusk przyjął w piątek rezygnację Witolda Drożdża ze stanowiska podsekretarza stanu w MSWiA. Jego następcą został dotychczasowy sekretarka miasta Poznania Piotr Kołodziejczyk. W Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpoczęła się dzisiaj uroczysta msza św. poprzedzająca zainicjowanie Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju "Ludzie i Religie" - "Asyż w Krakowie". W mszy uczestniczą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich.

przeciw żonie lobbysty logo Dochnala, jego teściowej tudzież księgowej prokuratura przygotowuje akt oskarżenia - ustaliła "Rzeczpospolita". według prokuratorów, kobiety działając w zmowie miały sfałszować dokumenty.

"Rzeczpospolita": Różnica w poparciu między Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim to obecnie 13 pkt. proc. - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Wicepremier Waldemar Pawlak nie ujawnił w swoich oświadczeniach majątkowych, że był przewodniczącym Rady Nadzorczej Mostostalu Słupca. - Nie pobierałem wynagrodzenia - tłumaczy się jednym zdaniem lider PSL.

dwójka osoby zginęły w tragicznym wypadku trzech samochodów, do jakiego doszło w czwartek we Wrocławiu. zakres uderzenia była tak wielka, że pojazdy rozrzucone zostały na przestrzeni 150 metrów. Kierowca trzeciego, zniszczonego auta nie odniósł żadnych obrażeń. Wypadek na kilka godzin zablokował jedna z dróg dojazdowych do miasta. Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski złożył pozew społeczny o symboliczną złotówkę przeciw Skarbowi Państwa, w związku z niezakupieniem za pomocą Polskę szczepionek na grypę wywołaną wirusem A/H1N1. Po nad czterech godzinach komisja zakończyła przesłuchanie Ryszarda Sobiesiaka za zamkniętymi drzwiami. przedsiębiorca zeznał, że spotkał się z Mirosławem Drzewieckim na Florydzie, co przeczy zeznaniom b. ministra sportu. komisja jeszcze w czwartek przesłucha szefa KPRM Tomasza Arabskiego.Polska dramat zjednoczyła nas Polaków i ludzi na całym świecie - powiedział metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz, podczas uroczystości w Warszawie, poświęconych 96 ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. "Rzeczpospolita": W czasie rozpoczynającego się dziś kongresu PiS, może dojść do ostrego konfliktu. Znani politycy Prawa i Sprawiedliwości zamierzają namawiać do rządowej koalicji z SLD w 2011 roku. Zdziwienie, zaskoczenie, nieufność zaś niezrozumienie - takich słów gen. Gromosław Czempiński w "Kropce nad i" w TVN24 użył do opisania sprawy katastrofy prezydenckiego Tupolewa i okoliczności z tym związanych. nieobecność wcześniejszej reakcji na fakt, że na pokładzie samolotu znajdowały się najważniejsze osoby w państwie, skomentował: - poniekąd coś tych wszystkich ludzi zamroczyło, że nikt nie reagował.

Miłosne perypetie Jarosława Kaczyńskiego


"Fakt": Jarosław Kaczyński, pretendent PiS na prezydenta, przeżył w życiu nieco związków z kobietami, ale autentycznie zakochany był lecz wciąż raz. gazeta donosi o miłosnych perypetiach prezesa PiS sprzed lat.

Nie będzie problemu ze wsparciem dla powodzian


minister finansów Jacek Rostowski zapewnił we wtorek, że nie będzie problemu z ewentualnym wsparciem dla powodzian, skoro na takie przypadki jest przewidziana ostrożność budżetowa.

"Polskie obozy" znów w amerykańskich mediach


dalszy raz "polskie obozy śmierci" znalazły się w amerykańskiej prasie. parę sformułowań określających hitlerowskie obozy i getta w okupowanej Polsce w czasie II wojny światowej jako "polskie" zamieszczono w tygodniku "Parade", ilustrowanym dodatku do wielu dzienników w USA, m.in. "Washington Post".

Spóźniony prezydent Gruzji dotarł do Krakowa


Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wylądował w niedzielę zanim godz. 17 na lotnisku w Balicach.

"Local Press 2009" - "Sztafeta" gazetą lokalną roku


Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze publikacje w prasie lokalnej - "Local Press 2009". Gazetą lokalną roku został tygodnik "Sztafeta" ze Stalowej Woli.