Światowe media transmitowały pochówek


Tysiące dziennikarzy z całego świata relacjonują niedzielne uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich z Krakowa. para największe stacje informacyjne - brytyjska Sky świeża wiadomość tudzież amerykańska CNN - transmitowały krakowskie uroczystości żałobne.

para wygrane po mało co 70 milionów euro każda padły we włoskiej grze liczbowej Superenalotto. Kumulacja wynosiła 139,1 miliona euro. Kilkadziesiąt tysięcy zwolenników Hamasu manifestowało dziś na ulicach Gazy w 22. rocznicę powstania tego radykalnego ugrupowania palestyńskiego. Wielka księżniczka Leonida Gieorgijewna Romanowa zmarła dziś w Madrycie w wieku 95 lat - poinformował agencję AFP z Moskwy makler rodziny carskiej Romanowów.Piłkarze chorzowskiego postępowanie spotkali się w poniedziałek na pierwszym po zimowych urlopach treningu. W trakcie przygotowań do wiosennych meczów ekstraklasy będą się przygotować na dwóch zgrupowaniach - w Bielsku Białej i tureckim Side. Wicemistrzowie Polski, koszykarze PGE Turowa Zgorzelec zagrają w Pucharze Europy w grupie G, w której zmierzą się z francuskim SLUC Nancy, hiszpańskim Gran Canaria i greckim Panellinios Ateny. Losowanie odbyło się w piątek w Barcelonie. Opady śniegu towarzyszyły młodym skoczkom rywalizującym w ostatnim konkursie VI edycji LOTOS Cup 2010. Na Średniej Krokwi w Zakopanem rywalizowało ponad 150 zawodników z 18 klubów z całej Polski, a także skoczkowie z Białorusi i Rumunii.

W meczu 23. kolejki Primera Division Barcelona, bez większych problemów, poradziła sobie z Racingiem Santander wygrywając 4-0.

Z inicjatywy prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa w niedzielę odbędzie się specjalna Eucharystia św. w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew odwiedzi w czwartek Watykan, gdzie zostanie przyjęty przez papieża Benedykta XVI. Będzie to jego pierwsza wizyta w Stolicy Apostolskiej. Rzeczniczka rosyjskiego prezydenta Natalia Timakowa poinformowała, że audiencja Miedwiediewa u papieża planowana jest na około pół godziny.

Środowa dominacja zorganizowania tajnego głosowania w sprawie przywództwa w brytyjskiej Partii Pracy nazywana jest przy użyciu komentatorów nieudaną próbą puczu, której skutkiem jest odprężenie przywództwa premiera Gordona Browna w przededniu wyborów parlamentarnych. - Nie obiecamy złotego medalu, ale taki jest krajowy cel - stwierdziła libero polskiej reprezentacji, Mariola Zenik. 25 września polskie siatkarki rozpoczynają w Łodzi mistrzostwa Europy. dopóki do tego dojdzie odlatują na niezmiernie silnie obsadzony zawody do włoskiej Werony. Najwyższe szczeble dowodzenia w brytyjskiej armii: generałowie, admirałowie i dowódcy lotnictwa na mocy decyzji rządu muszą podróżować pospołu z innymi śmiertelnikami - drugą klasą - donosi "Sunday Times".przedstawienie charytatywny na idea powodzian w Polsce odbył się w czwartek w porze wieczoru w berlińskim ratuszu. Patronat objął prezydent miasta berlinka Kalus Wowereit, a datki zostaną przekazane na odbudowę zniszczonej z wykorzystaniem wodę szkoły w Furmanach kołowrót Tarnobrzegu. Jeden z przywódców "czerwonych koszul" - antyrządowych demonstrantów, od tygodni okupujących centrum stolicy Tajlandii - zgodził się na dodruk negocjacji z rządem, w których pośredniczyć mają przedstawiciele Senatu. Gdyby wybitna osoba leciał kosmicznym promem z Marsa na Ziemię, dolatując w okolicę naszej planety o godzinie 13.30 mógłby odwiedzić w niemałą panikę. Oto jako że wtedy NASA postanowiła "ostrzelać" Księżyc. jeśli nadzwyczajny podróżnik spytał choć z wykorzystaniem radio, co się dzieje, usłyszałby zapewne: wszystko pod kontrolą, my owszem szukamy wody.

Pierwszy przechadzka misji Discovery


dwaj astronauci z załogi amerykańskiego wahadłowca Discovery wyszli w otwartą przestrzeń kosmiczną, by odłączyć od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nieużywany już nieważny zbiornik amoniaku, zasilającego układ chłodzenia.

14 klubów otrzymało licencję na grę w Ekstraklasie


Czternaście klubów piłkarskiej ekstraklasy otrzymało licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2010/2011 - poinformował w czwartek przewodniczący komisji licencyjnej Hilary Nowak.

1. liga: Liderujący Widzew pokonał Wartę


Piłkarze Widzewa łódź w szybkim tempie zmierzają do ekstraklasy. Podopieczni Pawła Janasa, którzy w poprzedniej kolejce 1. ligi pokonali na wyjeździe ŁKS 4:1, tym społem wygrali w Poznaniu z piątą w tabeli Wartą 2-0.

Arcybiskup przyznaje: nie ujawniłem nadużyć seksualnych księdza


Arcybiskup Los Angeles, kardynał Roger Mahpony, przyznał publicznie, że nie poinformował w 1984 roku policji o nadużyciach seksualnych pewnego księdza w stosunku do dwóch meksykańskich chłopców.

Tomasz Majewski wicemistrzem świata!


Tomasz Majewski zdobył srebrzysty medal w konkursie pchnięcia kulą w pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. Polaka wyprzedził przeciwnie Amerykanin Cantwell.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego