Światowe środki masowego przekazu transmitowały pogrzeb


Tysiące dziennikarzy z całego świata relacjonują niedzielne uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich z Krakowa. dwójka największe stacje informacyjne - brytyjska Sky nius a amerykańska CNN - transmitowały krakowskie uroczystości żałobne.

oczarowany w poniedziałek obowiązujący działacz pakistańskich talibów Mauvi Omar potwierdził śmierć jednego z ich przywódców Baitullaha Mehsuda - podało BBC News, powołując się na przedstawicieli władz pakistańskich. poprzednio długo ciągły spekulacje, czy amerykańskie bombardowanie było skuteczne. Ponad 608 pasażerów i członków załogi niemieckiego statku wycieczkowego MS "Deutschland" zostało ewakuowanych z jego pokładu, po tym jak w ciągu postoju w norweskim porcie Eidfjord w maszynowni wybuchł pożar. Zapowiadając sobotnią wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, diariusz "Wriemia Nowostiej" pisze, że przygotowania do niej "stłumiło głośne echo" środowych uroczystości z udziałem premierów Rosji i Polski, Władimira Putina i Donalda Tuska.Około 4 tysięcy osób przeszło ulicami Kijowa w marszu na kwestia uznania Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) za siłę walczącą w czasie II wojny światowej o niepodległość i nadania przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy. przedstawicielstwo ONZ w Mongolii ostrzegło władze tego kraju, że niepomiernie ostra tegoroczna zima, która doprowadziła do zamarznięcia ponad miliona sztuk bydła, spowoduje znaczne braki żywności i ewolucja ubóstwa mieszkańców. Tenisistki stołowe KTS Forbet OWG Tarnobrzeg przegrały u siebie z hiszpańskim zespołem UCAM Cartagena TM 0:3 w pierwszym meczu finałowym Pucharu ETTU.

Walcząca z piratami poselstwo UE "Atlanta" powiadomiła w poniedziałek, że piraci porwali tego dnia na Oceanie Indyjskim chiński statek. Do uprowadzenia doszło w odległości 550 mil morskich na północny wschód od Seszeli i 700 mil od wybrzeży Somalii.

Agnieszka Bibrzycka była najlepszą koszykarką UMMC Jekaterynburg w wyjazdowym meczu z włoskim Cras Taranto Basket w drugiej kolejce Euroligi. Mistrzynie Rosji wygrały 79:72, a Polska skrzydłowa uzyskała 20 punktów, miała 6 zbiórek i 4 asysty. Sąd w Mińsku odrzucił kasację wydanego w lutym wyroku 6 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym reżimie na przedsiębiorcę Andreja Bandarenkę. Był on oskarżony o kradzież 180 mln rubli (180 tys.zł) - podał brama karta '97.

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy korona przegrała w Kielcach z Wisłą Kraków 2:3. Gospodarze grali w 9 po dwóch czerwonych kartkach, choć przegrywając już 0:3 zdołali słabnąć rozmiary porażki. Andrzej Laszczak i Damian Waniczek (Jastrząb Szczyrk) zajęli siódme miejsce w Pucharze Interkontynentalnym w saneczkarstwie na torze naturalnym we włoskim Olang. Wygrali reprezentanci gospodarzy Patrick Pigneter i Florian Clara. atmosfera w stosunkach nasz i Szwab na tak duża liczba się poprawił, że być prawdopodobnie nadszedł rozkoszny moment na poczynania o uchylenie za pomocą władze nazistowskiego rozporządzenia z 1940 r., które legalnie likwidowało mniejszość polską - powiedział Andrzej Zając, przewodniczący organizacji Polska rada w Niemczech - organizacja Federalne.Mistrzyni świata i Europy Karolina Michalczuk pokonała Ewelinę Pękalską 5:4 w finale wagi 51 kg turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma, który w środę rozpoczął się w Warszawie. Po dekadzie występów dla Czech, Jan Koller definitywnie zakończył reprezentacyjną karierę. Czeski "Wieżowiec" już kilkukrotnie nosił się z takim zamiarem, ale ostateczną decyzję podjął po sobotnim spotkaniu eliminacyjnym ze Słowacją. Długo oczekiwany sygnatura prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie oznacza w Polsce końca sporu o Traktat z Lizbony - podkreśla diariusz "Wriemia Nowostiej", informując o sobotniej uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Potęgi pożegnają się z Ligą Mistrzów?


We wtorek i środę rozegrane zostaną mecze 5. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Do tej pory awans do 1/8 finału zapewniło sobie sześć zespołów: angielskie Chelsea Londyn i Manchester United, francuskie Girondins Bordeaux i Olympique Lyon, a także FC Porto i hiszpańska Sevilla.

Krynica rozbita, "Seniu" z hat-trickiem


Było wszystko. dwunastka bramek, sporo kombinacyjnej gry i bokserski pojedynek. W konfrontacji lidera z outsiderem grupy B, Aksam przymierze Oświęcim rozbiła KTH Krynicę 9-3. nader dobre zawody rozegrał Łukasz Sękowski, który wszedł na lód w trzeciej tercji i ustrzelił hat-tricka.

200 Brytyjczyków zginęło w Afganistanie


- ranny w Afganistanie brytyjski żołnierz zmarł na wynik odniesionych ran, po przewiezieniu go do kraju - poinformowała w sobotę wieczorową porą Armia Wielkiej Brytanii. Tym samym liczba brytyjskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć w wojnie w Afganistanie od jej rozpoczęcia w 2001 roku doszła do 200.

Oscar de la Hoya walczy o mistrzostwa świata w piłce nożnej w USA


Oscar de la Hoya, dotychczasowy amerykański bokser profesjonalny meksykańskiego pochodzenia wszedł do składu komitetu, który będzie prowadził kampanię o przyznanie USA organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku.

Wisła podpisała kontrakt z Christowem


Georgi Christow, bułgarski napastnik, podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. 25-letni agresor został wypożyczony z Levskiego Sofia na rok z opcją pierwokupu. Za wypożyczenie do końca maja krakowski klub zapłaci rzędu 100 tys. euro.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego