Fitch obniżył rating dla Grecji


przedstawicielstwo ratingowa Fitch obniżyła rating kredytowy dla Grecji do BBB- z BBB+ - poinformował Fitch w komunikacie.

Byki i Niedźwiedzie - nagrody Gazety Giełdy "Parkiet" zostały wręczone w poniedziałek po zakończeniu sesji na warszawskiej giełdzie. Gala odbyła się po raz szesnasty; uhonorowano m.in. firmy giełdowe, zarządzających spółkami natomiast analityków. powyżej ośmiuset pracowników browaru Carlsberg w Kopenhadze nie przyszło w środę do pracy. To ich protest. Pracownikom nie podobają się nowe zasady, wprowadzone z wykorzystaniem kierownictwa firmy, które... ograniczyło liczbę piw jaką mogą wychylić w czasie pracy. 15 mln zł kary nałożyła na Telekomunikację Polską stary Urzędu Komunikacji Elektronicznej za niewypełnianie obowiązków w zakresie dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej - poinformował w środę Urząd na swoich stronach internetowych.Piątkowa sesja stała pod znakiem braku istotnych informacji i wydarzeń, a przeto i impulsów do zmian na rynkach finansowych. kupiectwo na giełdach toczył się całkiem mozolnie i bez większych emocji. ździebko się też wyjaśniło w kwestii perspektyw na najbliższą przyszłość. Na rozstrzygnięcia przyjdzie tedy poczekać do przyszłego tygodnia. nieco emocji na naszym rynku dostarczyła zaledwie ostatnia godzina notowań. W wyniku gry związanej z rozliczaniem kontraktów terminowych WIG20 rósł w końcówce sesji za pośrednictwem mgnienie oka o 1,2 proc., a obroty skoczyły o powyżej dwa miliardy złotych. Oil rose nearly $1 towards $74 a barrel to settle at a 10-month high on Friday as data in the United States promised economic recovery and a potential revival in energy demand. Amerykańska gospodarka odbiła się w 10 z 12 dystryktów Fed (banku centralnego USA). przeciwnie Filadelfia i Richmond zameldowały o "mieszanych sygnałach". Oznacza to wychodzenie kraju z recesji.

W ciągu 15 miesięcy swej pracy w resorcie sportu Marcin Rosół dostał, prócz pensji, 60 tys. zł nagród, donosi "Rzeczpospolita".

Nafta Kraj nad Wisłą otrzymała od niemieckiej grupy chemicznej PCC SE ostateczne oferty na zakup Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach i Kędzierzynie - poinformowała w poniedziałek Nafta Polska. The U.S. Federal Reserve on Thursday said it has reached an agreement with Sterling Financial Corp. (STSA), Spokane, Wash., requiring the bank holding company to strengthen its risk management and capital positions.

towar nasz Brutto (PKB) strefy euro wzrósł w III kwartale 2009 roku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, o 0,4 proc. kwartał do kwartału, a liczony rok do roku spadł o 4,1 proc. - podał w czwartek w komunikacie Eurostat, europejskie biuro statystyczne. Pięć i pół tysiąca złotych na rok - tak duża liczba statystycznie traci pracodawca za pośrednictwem jednego pracownika, wykorzystującego internet do prywatnych celów w godzinach pracy - wynika badań przeprowadzonych za pośrednictwem firmę Gemius, których wyniki publikuje portal money.pl. Wtorek był dniem uspokojenia. Inwestorzy w przyszłości nie wiedzą, jak zapatrywać się na obecną sytuację w Europie. Dolar w większości przypadków niewiele zmienił swą wartość, zyskując wszelako do euro.Rajch nie wykluczają możliwości zaangażowania Międzynarodowego Funduszu Walutowego w prawa ręka dla pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji - oświadczył w piątek eksponent niemieckiego rządu Ulrich Wilhelm. Greckie próby wprowadzenia trochę humoru w trudną sytuację gospodarczą Grecji, takie jak żartobliwe sugestie wystawienia na sprzedaż Akropolu, mogą budzić rechot w Niemczech, ale w Atenach nie śmieszą. wiceminister finansów Dominik Radziwiłł potwierdził ogrodzenie podaży SPW w II połowie tego roku.

Nastroje i sprzedaż istotne dla złotego


Czwartkowy poranek przynosi niewielki ewolucja notowań USD/PLN i EUR/PLN. O godzinie 9:23 kursy tych par kształtowały się godnie na poziomie 3,3080 zł i 4,0710 zł, rosnąc po 0,9 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

Australia podnosi stopy z obawy zanim bańką spekulacyjną


Rynek amerykańskich obligacji nie schodzi z pola widzenia dużej części inwestorów. Jego perspektywy są dyskutowane nie wręcz przeciwnie przez pryzmat podaży papierów skarbowych i wiarygodności emitentów, ale również w kontekście potencjalnego popytu. Z tego punktu widzenia ważne sa rosnące rezerwy walutowe na świecie. W marcu sięgnęły 7,8 bln USD i patetyczny się o 18% w skali roku. wzrost jest największy od wybuchu kryzysu wiosną 2008 r.

Problemy z przebudową zakopianki


reorganizacja zakopianki znowu napotyka na problemy. Jak zauważa pamiętnik "Polska", 8 kwietnia wygasa prekluzja dla środowiskowych uwarunkowań dla przebudowy kosztowny na odcinku Poronin - Zakopane.

Sygnity pozyskało zamówienie o wartości 7,15 mln euro


Sygnity wygrało aukcja organizowany przez komunalny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi na dostawę baz danych w ramach Systemu Informacji o Terenie dla miasta Łodzi. Wartość kontraktu to 7,15 mln euro bez VAT - wynika z informacji PAP.

akinezja


Po wczorajszej silnej sesji wzrostowej i naruszeniu styczniowych szczytów, wielu inwestorów być może spodziewało się kontynuacji tej tendencji. Nic takiego się nie stało i od rana obserwowaliśmy nieco ospały kupiectwo wokół wczorajszego zamknięcia.