Fitch obniżył rating dla Grecji


Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating kredytowy dla Grecji do BBB- z BBB+ - poinformował Fitch w komunikacie.

Transakcje Allegro, paragony, akcyza i VAT - to tegoroczne cele kontrolerów skarbowych. Jak co roku resort finansów zasugerowało urzędom kontroli skarbowej priorytety odnośnie przedmiotów kontroli na najbliższe 12 miesięcy. HSBC bank Polska podpisał umowę o sprzedaży Alior Bankowi portfela kredytów ratalnych, pożyczek gotówkowych i kart kredytowych działającego pod marką HSBC Credit o wartości ok. 1 mld zł - poinformował bank w piątkowym komunikacie. Cypryjski Fragiolig Holdings Limited wezwał do sprzedaży 31.414.276 akcji, stanowiących 67,05 proc. kapitału Atlas Estates po 3,98 zł za akcję. Podmiotem dominującym pod wzywającego jest Coralcliff Limited, w przypadku powodzenia wezwania wzywający prawdopodobnie znieść spółkę z obrotu na GPW i AIM w Londynie - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM Banku Handlowego.brak sektora finansów publicznych w tym roku wyniesie 7 proc. PKB poniżej 7,2 proc. w 2009 roku, zaś zejście do wartości referencyjnej 3 proc. PKB zapisane w traktacie z Maastricht będzie możliwe w 2012 roku lub 2013 roku - poinformowało PAP źródło w Ministerstwie Finansów, powołując się na audycja konwergencji. Na giełdach w zachodniej Europie w piątek rosną indeksy po zwyżce cen metali i lepszych prognozach dla giełd na wystarczy roku - podają maklerzy. Słaba ekonomia sprzyja tyciu amerykańskich pracowników - wynika z sondażu przeprowadzonego za pomocą CareerBuilder.com, największego w USA portalu pośredniczącego w szukaniu pracy.

Podczas wczorajszej sesji giełdy na Wall Street odnotowały wzrosty na fali pozytywnego komunikatu Komitetu Otwartego Rynku. katalog Dow Jones wzrósł o 1,3%, S&P 500 o 1,15%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,47%.

Zagraniczne koncerny coraz częściej tworzą lokalne marki, bo takie preferują Polacy - informuje "Puls Biznesu", powołując się na badania TNS OBOP. The U.S. dollar remained on the defensive versus major counterparts Wednesday, but came off earlier lows after weak U.S. housing prekluzja reduced appetite for risk and equities, even as commodities still hang on to gains.

komitet Europejska zgodziła się na polskie przepisy dotyczące pomocy dla firm dotkniętych kryzysem. - plik zbawienny giełda pracy wejdzie w życie w sobotę - powiedziała w TVN CNBC Biznes wiceminister pracy Czesława Ostrowska. Wykradzenie i opublikowanie w Sieci haseł do serwisu pocztowego Hotmail było poważnym problemem dla prowadzącej usługę firmy Microsoft i jej użytkowników. Dla badaczy okazało się aczkolwiek przyczyna do analizy, jakich fraz używają internauci jak haseł dla swych kont. Wynosząca 500 zł zapłata recyklingowa od aut jest niezgodna z unijnymi przepisami - twierdzi Bruksela. W skrajnym przypadku budżetowi grozi zwrot 1,7 mld zł pobranych od kierowców - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".pakiet ratunkowy dla strefy euro pomoże też Polsce - twierdzi prof. Stanisław Gomułka, głównym ekonomista Business Centre Club w rozmowie z "Polską The Times". W czwartkowych siedmiu transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 159.815 akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, stanowiących 0,65 proc. kapitału zakładowego spółki. Papiery były sprzedawane po 17,15 zł. Pracownicy Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Poznaniu otrzymali część zaległych wypłat. W związku z tym zawieszono akcję protestacyjną w zakładzie. Od ubiegłego wtorku personel strajkowali każdego dnia za pomocą kilka godzin. W ten podejście domagali się wypłaty zaległych pensji.

rynek na nowo czerwona


znów nie najlepsze nastroje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Notowania w środę zaczęły się ok. 2-procentowymi spadkami, a koło południa WIG20 znalazł się już 3,8 proc. poniżej wtorkowego zamknięcia.

USA: Władze przejmują 9 banków. To największa jednodniowa funkcjonowanie tego typu


Amerykańskie władze przejęły w piątek dziewięć banków w stanie upadłości. To największa taka jednodniowa operacja od początku kryzysu finansowego, a dodatkowo wyraźny znak, że spora część systemu bankowego USA sparaliżowana jest za pośrednictwem złe kredyty.

Davos: podatnik nie będzie ratował banków


Nie będzie już więcej ratowania upadających banków z kieszeni podatnika? Uczestnicy zakończonego w niedzielę Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, poparli schemat nałożenia na instytucje finansowe specjalnego podatku. zapłata ta umożliwi udzielanie pomocy zagrożonym bankom w przypadku kolejnego kryzysu finansowego.

Rozstrzygnięcia w sprawie zysku NBP?


Nie tak wiele werdykt w sprawie stóp procentowych, które powinny pozostać na niezmienionym poziomie, ale rozstrzygnięcie w sprawie wysokości zysku NBP, który zasili budżet, będzie elektryzowało rynek. złocisty jednak ma obowiązek pozostać stabilny, kwotowany we wtorek na poziomie 3,87-3,89 za euro - oceniają analitycy.

Czwartkowe wzrosty na Wall Street pomogą WIG20 otworzyć się na plusie w piątek


Czwartkowa obrona amerykańskich indeksów nim przeceną, powinna cokolwiek poprawić nastroje na warszawskiej giełdzie po wczorajszej wyprzedaży akcji, która zakończyła się spadkiem indeksu WIG20 o 2,45 proc. do 2483,68 pkt., a WIG o 42359,45 pkt. zatem początek notowań może przynieść lekki wzrost indeksów.