Fitch nadał Tauronowi ratingi BBB


agencja ratingowa Fitch nadała spółce Tauron Kraj nad Wisłą swada długoterminowe ratingi podmiotu w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie BBB, z perspektywą stabilną - podał Fitch w komunikacie prasowym.

Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na minusach. katalog Dow Jones spadł o 0,83%, S&P 500 o 0,84%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,54%. za pomocą większą punkt programu wczorajszej sesji indeksy giełdowe oscylowały w okolicach poziomu poprzedniego zamknięcia. Ceny żywności w I kwartale tego roku będą rosły wolniej niż w analogicznym okresie 2009 roku, a w całym roku nie będą czynnikiem inflacjogennym - wynika z analizy Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Brak ważnych danych makroekonomicznych nie oznacza, że piątek na GPW będzie nudny. doba rozliczania kontraktów terminowych i opcji rządzi się własnymi, niezbyt przejrzystymi dla przeciętnych inwestorów regułami, skutkiem tego powinno się rozważyć wcześniejsze zapoczątkowanie weekendu.Starbucks widzi potencjał dla tysięcy lokali w Chinach kontynentalnych, dokąd w tym momencie ma ich około 700, powiedział dyrektor największej sieci kawiarni na świecie. Firma chce się również rozwijać w Indiach i Wietnamie. GPW okazała się dzień dzisiejszy jednym ze słabszych parkietów europejskich (mocniejsze spadki notowano w Madrycie, Atenach i Moskwie), w pobliżu wzrostów na początku sesji. W przeciwieństwie do dnia wczorajszego dzisiaj na głównej parze walutowej panowały niedźwiedzie. generalnie ostatnie dni to spore wahania pośrodku 1,43 a 1,45, gdyż inwestorzy nie mogą się zdecydować w którą stronę dalej podejmować decyzje.

W końcu zeszłego tygodnia na holenderskich forach internetowych zawrzało: użytkownicy iPhonów opisywali przypadki zhakowania swych urządzeń. Na ekranie pojawiał się napis, mówiący o ataku - i postulat wejścia na podany adres internetowy, gdzie z kolei była oferta: zapłać 4,95 dolara, uwolnimy twój telefon.

Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec, Bernard Kouchner i Guido Westerwelle, poparli w środę poczynania lokalny i Rosji o objęcie całego obwodu kaliningradzkiego polsko-rosyjską umową o małym przygranicznym ruchu bezwizowym. Jednym z tak bywa zadawanych organom podatkowym we wnioskach o interpretacje pytań jest opcja zaliczania w koszty uzyskania przychodu wydatków na artykuły spożywcze podawane kontrahentom, klientom na przestrzeni spotkań biznesowych, w czasie szkoleń produktowych, czy też w toku targów i wystaw itp.

Sejmowa komitet Kultury i Środków Przekazu zarekomendowała, by na 2010 r. przyznać KRRiT o 4 mln zł mniej niż chce sama rada. Ta zaproponowała swój budżet w wysokości rzędu 20 mln zł. Tę propozycję komisja kultury przedstawiła w czwartek w toku posiedzenia komisji finansów. "For Cod's Sake!", czyli "Dla włość dorsza" - to tytuł filmu wyemitowanego w brukselskiej siedzibie PE. "Bohaterami" są polscy rybacy ukazani jako prymitywni kłusownicy. Produkcję zrealizowano za pieniądze podatników, również polskich, ubolewa "Nasz Dziennik". ewidencja największych spółek WIG20, po porannym wzroście i stabilizacji w dalszej części sesji, zamknął środowe notowania na plus minus 1-proc. plusie.atoli pomiar sforsowania bariery 2500 pkt. przy użyciu WIG20 nie powiodła się, ufundowanie nowego tegorocznego jak już otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Warunkiem koniecznym jest niemniej jednak błogość na zagranicznych rynkach. Tempo wzrostu gospodarczego w Polsce w 2010 roku wyniesie około 3,0 proc., zaś w roku przyszłym będzie polepszać się w przedziale 3,0 - 3,5 proc. Inflacja, do miesięcy letnich tego roku, będzie upadać w kierunku dolnej granicy przedziału odchyleń od celu inflacyjnego NBP, po czym nastąpi jej stopniowy wzrost. Do końca roku nie powinna lecz naruszyć 2,5 proc. - ocenia w wywiadzie dla PAP Zbigniew Hockuba, członek zarządu Narodowego Banku. Polskiego. - Opteam, kto niezadługo rozpocznie ofertę publiczną 1,4 mln akcji serii D, spodziewa się debiutu na warszawskiej giełdzie w drugiej połowie lipca. Opteam liczy, że jego spółka zależna - Polskie ePłatności w ciągu kilku lat stanie się jednym ze znaczących graczy na polskim rynku terminali płatniczych - poinformowali przedstawiciele Opteam na spotkaniu z dziennikarzami.

Budżet do ZUS dopłaci co roku 80 mld zł?


Od 303 do nawet 417 mld zł będzie musiał dopłacić budżet w latach 2011–2015 do świadczeń z ZUS - alarmuje "Dziennik pismo Prawna". To - w wariancie pesymistycznym - powyżej 80 mld zł rocznie. Ta sytuacja, to efekt fali "młodych emerytów", którzy zaczęli brać świadczenia w ostatnich latach. - pasztet wypada odnosić się poważnie, tymczasem przychody ZUS powinny być wyższe od prognoz - mówi pryncypał doradców premiera Michał Boni.

Wskaźnik koniunktury w Szwajcarii wzrósł w lutym najsłabiej od 9 miesięcy


Wskaźnik wyprzedzający koniunktury w Szwajcarii wzrósł w lutym 2010 r. najsłabiej od 9 miesięcy, co sygnalizuje, że ożywienie w gospodarce może wytracać tempo.

Podatki: powinno się postawić na tę kratkę?


Wymierne korzyści finansowe pozwalały kierowcom przymykać oko na szpetną kratkę w "osobowych ciężarówkach". Ale niemożność odliczenia pełnego VAT może sprawić, że już wkrótce będą z większym natężeniem wybredni.

Kto w Polsce ma najwięcej długów?


Ślązacy mają największe problemy z długami - wynika z danych firm windykacyjnych. To kredyt na ogół bierze się z tego, że zaciągamy, a nadal niestety nie spłacamy kredytów na naprawa mieszkania, kupno samochodu, czy odjazd na wakacje.

Bankowcy współczują z powodu straty, którą poniosła Kraj nad Wisłą


Zarząd Związku Banków Polskich podjął uchwałę, w której wyraził "najgłębsze współczucie" i żal z powodu niepowetowanej straty, jaką poniosła Polska w efekcie tragedii pod Smoleńskiem. ZBP zapewnił, że uczyni wszystko, by polskie instytucje finansowe były stabilne.