Fitch nadał Tauronowi ratingi BBB


filia ratingowa Fitch nadała spółce Tauron Rzeczpospolita Polska bigiel długoterminowe ratingi podmiotu w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie BBB, z perspektywą stabilną - podał Fitch w komunikacie prasowym.

Stany Zjednoczone Zjednoczone umocniły swą dominującą pozycję na świecie w charakterze eksporter broni, zajmując w 2008 r. 68,4 proc. rynku tym towarem - podała w swym raporcie Służba Badawcza Kongresu (CRS). dzisiaj na rynkach akcji nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Inwestorów nie pobudziły do działania żadne dane, płynące z gospodarki. Za powyżej 2,3 mln zł PKP S.A. chce wyremontować dworzec kolejowy w Zgierzu (Łódzkie). odnowienie dworca finansowany będzie z budżetu państwa natomiast środków własnych PKP S.A.W resorcie spraw wewnętrznych i administracji trwa zatrudnienie nad projektem Pl.ID. Jego najbardziej znanym elementem jest organizm nowego dowodu osobistego, wyposażonego w czip - pisze "Rzeczpospolita". ministerium finansów chce, by sprawą zmian w opodatkowaniu tzw. działów specjalnych produkcji rolnej, do których zalicza się np. szklarnie, zajął się funkcjonujący przy kancelarii premiera zespół ds. reformy KRUS. Pracuje on m.in. nad zmianami podatkowymi w rolnictwie. raz za razem więcej cudzoziemców pracuje w Polsce "na czarno" - wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy. Oficjalne dane mówią o 40 tys. osób, w rzeczywistości może być ich co więcej milion. przeważnie na lewo pracują w naszym kraju: Chińczycy, Ukraińcy i Wietnamczycy. notorycznie w niewyobrażalnych warunkach.

W II kwartale 2009 roku niemiecka system gospodarczy nieoczekiwanie zanotowała dodatnią, bo sięgającą 0,3 proc., dynamikę PKB w relacji trymestr do kwartału. W relacji rok do roku PKB spadł o 7,1 proc. Dane pozytywnie zaskoczyły. Oczekiwano bowiem spadku PKB o adekwatnie 0,3 proc. i o 7,3 proc.

Parlament Grecji przyjął budzący znaczne społeczne kontrowersje pakiet oszczędności budżetowych, kto ma oszczędzić brzeg poprzednio niewypłacalnością. Uchwalenie pakietu stanowi zastrzeżenie otrzymania przy użyciu Ateny pomocy finansowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego i państw strefy euro w łącznej kwocie 110 mld euro. lokalny sieć dostał zadyszki. całokształt przez spadającą liczbę wirtualnych użytkowników - pisze "Puls Biznesu". To dziewiczy przypadek spadającej liczby internautów w naszym kraju.

blisko takich samych dochodach i na ten sam trwanie w jednym banku można pożyczyć 160 tysięcy złotych, a w innym co więcej dwa bicie mniej - pisze "Dziennik". Z sondy, przeprowadzonej przez gazetę wynika, że stosunkowo łagodnie zdolność kredytową liczą Polbank, PKO BP i ING Bank Śląski. Bardziej rygorystyczna jest Nordea. zatem można w niej dostać debet o mrowie niższy niż w trzech pierwszych bankach - zwraca uwagę "Dziennik". Szwajcarski frank osłabił się w piątek wczesnym popołudniem poniżej euro najmocniej od miesiąca - podają dealerzy. Po czterech latach istnienia Twitter zacznie zarabiać. komplet naczyń stołowych przedstawił przed chwilą ofertę reklamową dla firm.Udana prywatyzacja Ciechu stwarza spółce i całej Grupie Chemicznej nowe siła rozwoju. stosownie jest to dokończenie prywatyzacji spółki, która w 2005 r. z sukcesem zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a przebieg przekształceń rozpoczął się w niej już w 1995 r. Saudi Bliski Wschód will shortly finalise plans to build the largest ever gas plant in the kingdom to supply utilities and some industries, Saudi Aramco's chief executive, Khalid al-Falih said on Sunday. Rząd USA zamierza ukarać japoński koncern automobilowy Toyota grzywną w wysokości nad 16 mln dolarów, najwyższą nałożoną kiedy tylko na producenta samochodów, za nie powiadomienie we właściwym czasie władz federalnych o problemach z pedałem przyspieszenia w jego samochodach.

Ciągle pod szczytem


Wczorajsza sesja przeciwnie przyzwoicie się zapowiadała, ale zapowiedzi te nie zostały zrealizowane i WIG20 systematycznie oddawał punkty wraz z upływem czasu. wzdłuż to, ni e można relacjonować byśmy mieli do czynienia ze zdecydowaną dystrybucją i bardziej przypominało to zagrywkę psychologiczną, by przy widocznej słabości rynku przymusić coraz na zabój akcji z wykorzystaniem słabsze ręce po niższych cenach.

Ratowanie brytyjskich banków kosztowało rząd 1,4 biliona USD


Brytyjska pomoc rządowa dla banków wyniosła 850 miliardów funtów (1,4 biliona USD) - wynika z raportu Krajowego Urzędu Kontroli (NAO), opublikowanego w piątek.

Amerykanie tyją w pracy


Słaba ekonomia sprzyja tyciu amerykańskich pracowników - wynika z sondażu przeprowadzonego z wykorzystaniem CareerBuilder.com, największego w USA portalu pośredniczącego w szukaniu pracy.

Bundesbank Against Using Gold Reserves For Euro Monetary Fund


Germany's Deutsche Bundesbank opposes using its gold reserves to back a possible European monetary fund, the central pula said Sunday, addressing a press report that said the German government is considering the option that euro-zone members use their reserves for such a purpose.

Lepsze dane nie zatrzymały podaży


Poranne dane z Japonii (wzrost PKB o 0,9 proc. w II kw) nie zrobiły na inwestorach najmniejszego wrażenia. podobnie jak katalog aktywności ekonomicznej w rejonie Nowego Jorku.