Onesimo Sanchez zwolniony z Realu Valladolid


Klub hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej Real Valladolid zwolnił trenera Onesimo Sancheza, zaledwie po dwóch miesiącach pracy. Powodem są słabe wyniki zespołu.

81 sportowców austriackich wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Vancouver (12-28 lutego). W poniedziałek komisja olimpijski tego kraju ogłosił ostateczny zespół reprezentacji ruszczyzna koncern Gazprom ogłosił, że wyeksportuje do Europy w tym roku mniej gazu niż wcześniej planował. Będzie to około 145 mld metrów sześciennych gazu - o 3 mld więcej niż w 2009 roku, ale w dużym stopniu mniej od planowanych wcześniej 160 mld. Chcieć, to móc - z takiego założenia wyszli ewidentnie nielegalni imigranci, których złapała amerykańska policja. By przekroczyć granicę w dwunastu zapakowali się do... bagażnika.dramat szwedzkich hodowców reniferów. Utonęły setki zwierząt, pędzonych przez zamarznięte jezioro za kręgiem polarnym na północy kraju. Pod stadem załamał się lód. Z Katyniem będą asocjować się dwa dramaty: ten z 1940 roku i ten nowoczesny - pisze w komentarzu belgijski dziennik "Le Soir". wedle komentatora gazety klęska oznacza "bezprecedensowy recesja w polskim państwie". sformułowanie "Prezydent Polski zginął w katastrofie lotniczej" pojawia się na pierwszym miejscu wszystkich największych portalach informacyjnych na świecie. Wszyscy piszą o wielkim szoku narodu polskiego. Przemówienie premiera Rosji Władimira Putina w Katyniu było ważne dla Rosjan, ale dla Polaków nie wniosło nic nowego - uważa politolog i historyk z UJ prof. Antoni Dudek.

Do karczemnej awantury pomiędzy Hugo Chavezem a Alvaro Uribe doszło na zamkniętym spotkaniu w meksykańskim Cancun. To kolejny przejaw trwającego od miesięcy napięcia pomiędzy przywódcami Wenezueli zaś Kolumbii.

największy na świecie wytwórca diamentów na świecie - koncern De Beers uważa, że zasoby diamentów roztropnie się wyczerpują i z tej przyczyny zapowiedział zmniejszenie do 40 milionów karatów wyciąganie tych kamieni szlachetnych w 2011 roku. To o 1/5 mniej niż przed dwoma laty. Konsekwentnie budujący własny obraz liberała prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew sięgnął po dalszy broń w walce o ocieplenie wizerunku. Tym pospołu sukurs przybędą z Białorusi.

Klaudia Jans i Czeszka Vladimira Uhlirova awansowały do drugiej rundy turnieju tenisistek rangi WTA premier na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 4,5 mln dolarów). dziewiczy mecz przegrał polsko-białoruski gra podwójna Alicja Rosolska i Tatiana Puczek. Arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schoenborn wyraził opinię, że mezalians pedofilii w Kościele to i efekt celibatu. Hierarcha, cytowany przy użyciu makaroniarski diariusz "La Repubblica", stwierdził, że potrzebna jest tu "zmiana spojrzenia". Wpływy z Canalu atut to dla wielu naszych klubów fundament budżetu. Zgodnie z umową przystanek transmitujące mecze naszej ekstraklasy ma ofiarować w obecnym sezonie zespołom 120 milionów. kapitał te nie są chociaż dzielone równo pomiędzy 16 klubów. Jak informuje "Przegląd Sportowy" jesienią najwięcej zarobiła Wisła - 2,416 mln złotych, a bynajmniej Cracovia - skoro tylko 151 tys.Trochę to trwało, ale po 14 latach sukces uwieńczył dzieło i jakiś indyjski wieśniak mógł w końcu zaparkować ciężarówkę zanim swoim domem. Żeby tego dokonać, musiał wydrążyć podkop w skalistej górze. Zrobił to, posługując się dłutem i młotkiem. W Stanach Zjednoczonych przybywa kwota imigrantów, którym udziela się azylu ze względu na ich orientację seksualną - donosi "Chicago Tribune". Czterej oficerowie amerykańskiej policji zostali zastrzeleni w kawiarni ok. 60 km od Seattle w amerykańskim stanie Waszyngton. Według władz policjanci wpadli w zasadzkę.

Koniec afgańskich wyborów, wyniki we wrześniu


W Afganistanie rozpoczęło się liczenie głosów oddanych w wyborach prezydenckich - podała agencja Associated Press, dodając, że w kraju zamykają się lokale wyborcze.

Koniec buntu w rosyjskim parlamencie


Trzy opozycyjne frakcje parlamentarne, które w środę demonstracyjnie wyszły z sali posiedzeń Dumy Państwowej, protestując w ten sposób przeciwko sfałszowaniu wyników niedzielnych wyborów municypalnych na korzyść kierowanej przy użyciu premiera Władimira Putina partii Jedna Rosja, wezmą udział w pierwszym czytaniu projektu budżetu federalnego na 2010 rok.

"Skoki kobiet biły rekordy popularności"


instruktor reprezentacji fryc w skokach kobiet Daniel Vogler uważa, że Międzynarodowa zespolenie Narciarska (FIS) powinna sprawić sobie cykl zawodów Pucharu Świata analogiczny do tego, w którym od 1980 roku rywalizują mężczyźni.

Polskie satelity zgłębią kosmos


Dwa polskie satelity zbadają gwiazdy jaśniejsze i gorętsze od Słońca. cenny ponad 14 mln zł wzór astronomów, kto ruszy w latach 2010-2012, ma ulżyć w zrozumieniu wewnętrznej budowy największych gwiazd naszej galaktyki.

nietypowy przemyt: kilogram kokainy w żołądku


nad kilogram kokainy miał w żołądku Nigeryjczyk złapany na lotnisku w Neapolu - poinformowały włoskie media.