Onesimo Sanchez zwolniony z Realu Valladolid


Klub hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej Real Valladolid zwolnił trenera Onesimo Sancheza, zaledwie po dwóch miesiącach pracy. Powodem są słabe wyniki zespołu.

Moskiewski Sąd municypalny oddalił apelację Jewgienija Dżugaszwilego, wnuka Józefa Stalina, od orzeczenia sądu pierwszej instancji, dotyczącego jego powództwa przeciwko niezależnej "Nowej Gaziecie", stowarzyszeniu diariusz i byłemu prokuratorowi wojskowemu Anatolijowi Jabłokowowi. Bułgaria nie prowadziła do tej chwili oficjalnych negocjacji na idea rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej na jej kraina - zapewnia w opublikowanym oświadczeniu bułgarskie MSZ. prezes rady ministrów Włoch Silvio Berlusconi uda się w niedzielę do Krakowa na pochówek pary prezydenckiej - podała oficjalnie jego Kancelaria.Strajk lekarzy rodzinnych w Bułgarii rozszerza się i objął już stolicę kraju, Sofię. Medycy, którzy domagają się wypłaty zaległych należności, nie przerwali protestu, choć odblokowano część przysługujących im pieniędzy. Jose Maria Gutierrez znany jako "Guti" po zakończeniu obecnego sezonu opuści Real Madryt. Doświadczony pomagier zamierza kontynuować swoją karierę w klubu z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Hokeista ComArchu/Cracovii Marek Badżo w przyszłym sezonie zagra w Aksam/Unii Oświęcim. 27-letni Czech podpisał z "Biało-Niebieskimi" roczną umowę.

Rosyjska prasa szeroko omawia dziś odpowiedź ukraińskiego prezydenta na list Miedwiediewa. Juszczenko odrzucił wszystkie zarzuty sformułowane za pomocą prezydenta Rosji.  Ukraiński przywódca stwierdził, że w stosunkach między państwami jest mnóstwo problemów, tymczasem odpowiedzialność za ich insurekcja spoczywa także na Rosji.

Kalifornijski Sąd zdecydował, że reżyser będzie sądzony za stosunek z 13-letnią Samanthą Gailey w Stanach Zjednoczonych. Federacja Rosyjska i koalicja Europejska zawarły porozumienie o utworzeniu systemu wczesnego ostrzegania poprzednio zakłóceniami w dostawach energii i jej nośników - poinformowała Komisja Europejska.

Siły specjalne milicji OMON uniemożliwiły w sobotę wieczór radykalnej opozycji, skupionej w koalicji Inna Rosja, ułożenie na Placu Triumfalnym, w siedlisko Moskwy, manifestacji w obronie prawa do zgromadzeń. Co bynajmniej 50 osób zostało zatrzymanych. Sąd w Sztokholmie zdecydował, że zabroniony o podjudzanie do kradzieży napisu z Auschwitz Szwed Anders Hoegstroem zostanie przekazany stronie polskiej. Jego obrońca zapowiedział, że bodajże skorzysta z prawa do odwołania, na co ma trzy tygodnie. Pięć osób zginęło, a w przybliżeniu 50 zostało rannych w czasie strzelaniny, do której doszło w Strefie Gazy pomiędzy zainspirowanymi dzięki Al-Kaidę islamskimi radykałami a rządzącym tam Hamasem.Po kilkunastu godzinach walk zbuntowane wojsko zdobyło pałac prezydencki w stolicy Nigru, Niamey, i uprowadziło w nieznanym kierunku prezydenta Tandję Mamadou. Za zamachem stoi mjr Adamou Harouna. Kraje Ameryki Południowej, których najważniejsi politycy obradowali we wtorek w Quito, zamierzają stworzyć fundusz pomocowy o wartości 300 mln dolarów na rzecz zrujnowanego dzięki trzęsienia ziemi Haiti. Na szczycie Unii Narodów Południowoamerykańskich (UNASUR) w ekwadorskiej stolicy, potrzeby finansowe Haiti przedstawił prezydent kraju Rene Preval. płatowiec typu Boeing 737-800 linii Ethiopian Airlines z 90 osobami na pokładzie spadł do morza u wybrzeży Libanu w poniedziałek rano, zaraz po scena z międzynarodowego lotniska w Bejrucie. Prezydent Libanu Michel Suleiman na razie wyklucza, że był to zamach.

Eurodyplomacja bez ambicji?


brak wizji i ambicji, unikanie odpowiedzi na grunt pytania, w tym o swą niejasną dawne czasy - to zarzuty, jakie szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton stawiali podczas przesłuchania europarlamentarzyści.

Debata o krzyżach na arena międzynarodowym


W Parlamencie Europejskim wybuchła zagorzała rozmowa o wieszaniu krzyży w miejscach publicznych po tym, jak prawica zgłosiła projekty rezolucji sprzeciwiających się głośnemu orzeczeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przeciwko obecności krzyży w klasach szkolnych.

pryncypał Werderu: lokalizacja Boenischa jest w kadrze Szwab


szef sportowy Werderu Brema, Klaus Allofs, uważa, że powołanie Sebastiana Boenischa do piłkarskiej reprezentacji Niemiec jest owszem kwestią czasu. Urodzonym w Gliwicach skrzydłowym interesuje się dodatkowo selekcjoner polskiej drużyny narodowej Franciszek Smuda.

Dwie ofiary śmiertelne mrozów


para osoby zamarzły w środkowej Serbii z powodu rekordowo niskich temperatur tudzież intensywnych opadów śniegu - poinformowała policja. Ofiary zmarły w pobliżu miasta Valjevo. Ich ciała znaleziono w śniegu.

Polska poprosiła władze UE o kolejne "ultimatum"


Kraj nad Wisłą poprosiła Komisję Europejską o kolejny raz o przesunięcie terminu sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie. Rząd jak na razie nie poinformował, czy Katarczycy zdecydowali się na zainwestowanie swoich pieniędzy w polski przemysł stoczniowy – informuje RMF FM.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego