dziewiczy lek na śpiączkę


Lek obrobiony przez naukowców z Wielkiej Brytanii i Kanady daje nadzieję na skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie śpiączki- informuje "Nature".

Amerykańskie psy z chorobami nowotworowymi mogą dostawać eksperymentalne leki onkologiczne, póki jeszcze staną się dostępne dla ludzi - informuje "New Scientist". Przewlekłe trudności z gojeniem się ran mają związek z wadlliwym działaniem kwasu rybonukleinowego (RNA) - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Science". W sobotę i niedzielę będziemy mogli zobaczyć efektowne i bliskie złączenie na niebie młodego Księżyca i Gwiazda Poranna - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.Międzynarodowa koalicja Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN) poinformowała, że 9 proc. motyli, 14 proc. ważek i 11 proc. chrząszczy w Europie jest zagrożonych wyginięciem - czytamy w serwisie National Geographic. zakaz syntezy serotoniny może pomóc w leczeniu osteoporozy - przekonują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Medicine". Wiadomość o wybudzonych ze snu zimowego stadach niedźwiedzi, widzianych na trasach olimpijskich w Whistler, została przyjęta za pomocą skandynawskich biegaczy narciarskich z pewnymi obawami. Biathloniści twierdzą, że się nie boją, ponieważ są uzbrojeni.

Najsilniejszymi owadami na świecie są samce żuków gnojarzy z gatunku Onthophagus taurus. Mogą one podnosić ciężary 1 141 rózgi cięższe niż same ważą. To tak, poniekąd 70-kilogramowy człowiek umiał dźwignąć idea ważący 80 ton, np. sześć piętrowych autobusów - informują naukowcy w piśmie "Proceedings of the Royal Society B".

Australijskie torbacze- niełazy północne - można nauczyć, by zostawiły w spokoju trujące ropuchy - informuje "Journal of Applied Ecology". Naukowcy ze stanu Pensylwania odkryli w portowych rejonach ciepłych wód Morza Andamańskiego w północno-wschodniej części Oceanu Indyjskiego niezwykłą różnorodność gatunków koralowców żyjących w symbiozie z algami - podano w informacji prasowej Stanowego Uniwersytetu Pensylwania.

Cząstka Higgsa, której egzystencja próbują potwierdzić naukowcy pracujący w CERN to nie jest "boski" obiekt. To poniekąd produkt uboczny teorii opisującej masę cząstek elementarnych - tłumaczy fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Stefan Pokorski. Dziś nie można rozstrzygnąć, czy Fryderyk Chopin umarł z powodu gruźlicy, czy z powodu mukowiscydozy. Pewne jest jednak, że cierpiał na więcej niż jedną chorobę przewlekłą - mówili lekarze w Warszawie na debacie o zdrowiu genialnego kompozytora. Chiny za swój "wiążący cel" uznają ogrodzenie do 2020 roku emisji szkodliwych gazów w wysokości 40-45 odsetki na jednostkę PKB w porównaniu do poziomu z 2005 roku - poinformowała w czwartek oficjalna filia Xinhua.Przypadki przedawkowania kokainy zdarzają się częściej, gdy wysoka temperatura otoczenia przekracza 24 stopnie Celsjusza - informują naukowcy, których badania opublikowano w piśmie "Addiction". Kobiety, które po 80. roku życia rzuciły palenie, są mniej narażone na utratę wzroku z powodu zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) - informuje "American Journal of Ophtalmology". Norwegia wspólnie z Danią będą bardziej intensywnie prowadzić badania nad wpływem lekarstw przeciw astmie, stosowanych przez sportowców, na zwiększenie wydolności organizmu. Eksperymenty na zwierzętach potwierdzają taką zależność.

Przeciwciała przeciw rakowi


Opracowano dwa nowe przeciwciała blokujące receptory białka Notch, które po gruntownym zbadaniu mają szansę stać się skutecznymi lekami przeciwnowotworowymi - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature".

Ciśnienie atmosferyczne przyczyną osunięć ziemi


Ciśnienie atmosferyczne decyduje o ruchu i zatrzymywaniu się osuwisk ziemi. W ciągu nocy w pobliżu niskim ciśnieniu osunięcia postępują szybciej. kiedy ciśnienie rośnie w ciągu dnia, strumień osuwiska spowalnia lub zatrzymuje się - ustalili naukowcy w badaniu opisanym za pośrednictwem "Nature Geoscience".

Odktyto nowe geny odpowiedzialne za autyzm


U osób z chorobami mnogość autystycznego i upośledzonych umysłowo występują mutacje w genach SHANK2 i IQSEC2 - informują naukowcy z Niemiec i Australii w dwóch niezależnych pracach na łamach tygodnika "Nature Genetics".

Ryby głębinowe nie gardzą zieleniną


Ryby z głębin oceanów nie są tak zatwardziałymi mięsożercami, jak sądzono. Gdy mają okazję, nie gardzą także roślinami. Lepsze poznanie ich zwyczajów pokarmowych pozwala zrewidować wiedzę na temat sieci pokarmowej w morzach i oceanach - informuje BBC.

homoerotyzm ma sens? Rozwiązanie zagadki


Badania mieszkańców wyspy Samoa - wśród których homoseksualiści stanowią odrębną, społecznie akceptowaną grupę - pozwalają spekulować nt. ewolucyjnego sensu istnienia homoseksualizmu w pobliżu założeniu, że priorytetem w naturze jest spłodzenie potomstwa i przekazywanie własnych genów. O badaniach informuje komplet naczyń stołowych ScienceDaily.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego