PO ogłosiła oficjalne wyniki prawyborów. "Kocham Cię Radku"


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wygrał prawybory i został kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Komorowski uzyskał 68,5 proc. głosów, a jego rywal w prawyborach szef MSZ Radosław Sikorski 31,5 proc.

Chiny rozbudowują komputerowy arsenał, który umożliwi dyrygowanie cyberwojny i wykorzystują wyrafinowane technologie informatyczne do realizowania celów wywiadowczych w USA - głosi opublikowany w czwartek niezależny raport. nim sądem w USA rozpoczął się przebieg byłego żołnierza i kaznodziei Anthony'ego Hopkinsa. Śledczy twierdzą, że Hopkins skrywa nadzwyczaj mroczne tajemnice - donosi serwis Yahoo News. okolica nadmorska ścierwo Słoniowej potrzebowało cudu, by zagrać w 1/8 finału. "Słonie" musiały pokonać Koreę Północną mniej więcej ośmioma bramkami, a Brazylia miała zyskać z Portugalią. Oba smykałka nie zostały spełnione. Drużyny pakują się i opuszczają RPA. Z grupy G awansuje Brazylia i Portugalia.filia Rosji obok Pakcie Północnoatlantyckim w Brukseli obsadzone jest rosyjskimi szpiegami i we wzajemnych stosunkach uprawiana jest bal w kotka i myszkę. Dochodzi do sytuacji w podobny sposób komicznych, jak i poważnych - informuje tygodnik "The Economist". Za pobicie aktorki Anny Cugier-Kotki nie odpowie nikt. kwerenda w tej sprawie w piątek umorzyła prokuratura. Załatwił fikcyjne papiery umożliwiające cudzoziemcom podjęcie w Polsce pracy. "Zapomniał", że jego interes nie prowadziła już działalności gospodarczej. on został właśnie skazany za umożliwienie wyłudzenia wiz 24 Białorusinom.

Andrzej Olechowski napisał list otwarty do wyborców Platformy Obywatelskiej. Zarzuca w nim Platformie Obywatelskiej, że dziewięć lat działania tej partii cokolwiek zmieniło. Co więcej, według Olechowskiego, PO chce prezydenta, który znów będzie "meldował realizacja zadania".

placówka konsularna całościowy RP w Monachium zaapelował do Polaków znajdujących się w Monachium o ostrożność. Konsul Andrzej Osiak na antenie TVN24 oświadczył, że na razie nie ma informacji, by wśród ofiar napastnika byli zbiorowość ludzka Polski. Do spustoszonego przy użyciu cyklon Thomas Fidżi dotarła już asystent z Nowej Zelandii. Thomas na pacyficznych wyspach zabił co w żadnym wypadku jedną osobę.

Iracki poziom wniesie własne pozwy przeciwko ochroniarzom z Blackwater, pod których jankeski sąd odrzucił oskarżenia o zabicie 14 irackich cywilów. Oczy siatkarskiego świata do niedzieli będą skierowane na Łódź. To tam, na parkiecie Atlas Areny, w weekendowych meczach wyłoniony zostanie wygrywający Ligi Mistrzów siatkarzy. Zawodnik zawodowej australijskiej ligi rugby NRL został oskarżony o kupiectwo narkotykami skoro tylko trzy miesiące po tym, jak sąd skazał jego kolegę z drużyny za takie samo przestępstwo.- Stoimy od wielu godzin. Marzniemy. Czekamy na pomoc. Jesteśmy głodni - mówi nam Monika Maj, pasażerka pociągu, który utknął na trasie z Radomia do Warszawy. W podobnej sytuacji są tysiące Polaków. Pociągi w całym kraju mają opóźnienia sięgające nawet kilku godzin. - Drużyny konduktorskie same próbują chować z torów gałęzie. Nie stale jest to możliwe - załamuje ręce Beata Czemerajda z PKP Intercity. 38-letni profesor rysunku technicznego z północno-wschodniej Belgii, aresztant z początku za podwójne zabójstwo, został dziś okrzyknięty przez prasę "seryjnym zabójcą", po tym gdy w miarę śledztwa przyznaje się do kolejnych mordów sprzed lat. Na świecie nosi ją kilkaset tysięcy skazanych i oczekujących na wyroki. całość wskazuje, że do tego grona dołączy lada dzień Roman Polański. Ale obroża elektronicznego dozoru to nie wręcz przeciwnie sposobność na połowiczną wolność więźnia. To przede wszystkim sposobność na uwolnienie podatników od balastu gigantycznych kosztów utrzymania więźniów.

Chcą rozliczyć Piskorskiego za... bogactwo


Nie ma chętnych na kupno kamienic należących do Stronnictwa Demokratycznego. Jeśli SD nie sprzeda ich do końca roku, grozi mu co więcej wykreślenie z rejestru partii. Nowi partyjni koledzy Pawła Piskorskiego mówią "dość" i chcą go rozliczyć za szefowanie Stronnictwu - pisze "Rzeczpospolita".

Zaskakujący "doradca" marszałka Sejmu


w ciągu konferencji prasowej, na której marszałek Sejmu Bronisław Komorowski prezentował skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego czujni fotografowie wychwycili, że wśród jego notatek znajdował się m.in. wydruk z internetowej encyklopedii Wikipedia poświęcony tej właśnie Radzie.

Puchacz SZD 50-3. To on rozbił się na Bemowie


TVN stolica Polski dotarła do nagrania jednego z wcześniejszych lotów rozbitego na Bielanach szybowca. Na filmie chyba znaki rozpoznawcze maszyny: SP-3323.

Stopy Zlatana na aukcji


Nie ale wręcz piłką Zlatan Ibrahomvić żyje. Szwedzki piłkarz Barcelony pokazał swój smykałka artystyczny malując obraz, kto został demonstrowany na aukcji w Sztokholmie. sportsmen w pobliżu współpracy bryłowatość namalował własne stopy - te same, którymi na codzień strzela bramki dla Dumy Katalonii i reprezentacji Szwecji.

W Noworosyjsku mocno pobito obrońcę praw człowieka


Wadim Karastielew, obrońca praw człowieka i adwokat z Noworosyjska, nad Morzem Czarnym, został przemocą pobity za pośrednictwem niezidentyfikowanych sprawców - poinformowała jego rodzina.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego