PO ogłosiła oficjalne wyniki prawyborów. "Kocham Cię Radku"


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wygrał prawybory i został kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Komorowski uzyskał 68,5 proc. głosów, a jego przeciwnik w prawyborach pryncypał MSZ Radosław Sikorski 31,5 proc.

Bobry wykopują nory w wałach wiślanych, co prawdopodobnie doprowadzić do naruszenia konstrukcji zabezpieczeń przeciwpowodziowych, a pod ręką podwyższonym stanie wody - do ich przerwania - alarmuje "Dziennik Polski". Polityczna burda o przekleństwo wybuchła we Włoszech po tym, jak przewodniczący Izby Deputowanych Gianfranco Fini nazwał w sobotę wulgarnie ksenofobów, rasistów i wszystkich, którzy pozwalają sobie na gesty niechęci wobec imigrantów. Kilkaset z 3500 osób zatrudnionych w Radzie Unii Europejskiej uczestniczyło w Brukseli w zorganizowanym z wykorzystaniem relacje zawodowe trzygodzinnym strajku przeciwko groźbie nieuzyskania w tym roku indeksacyjnej podwyżki płac. W Strasburgu strajkiem grozili urzędnicy Parlamentu Europejskiego.powyżej 200 biskupów rzymsko-katolickich z różnych krajów afrykańskich przenikliwie skrytykowało w piątek skorumpowanych polityków z Czarnego Kontynentu i wezwało ich do wyrażenia skruchy lub ustąpienia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że najlepszym miejscem dla śmieci jest wysypisko. Zdarzają się tacy, którzy wyrzucają odpady gdzie popadnie. poniekąd w pobliżu słynnej Lazurowej Groty na Capri. Ekolodzy mówią, że jest to ciężka zbrodnia. przewodniczący gremium Połączonych Sztabów USA, admirał Mike Mullen, przyznał w niedzielę w wywiadzie telewizyjnym, że wypadek militarna w Afganistanie się pogarsza.

To "tylko" pomyłka w komunikacji - tak reprezentant rządu Paweł Graś tłumaczy poważną wpadkę w sprawie kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Nie chce wszelako wytłumaczyć, kto ów błąd popełnił.

Pentagon nie będzie już przygotowywał armii Stanów Zjednoczonych do równoczesnego toczenia dwóch dużych, konwencjonalnych wojen. miast tego będzie nastawiał ją na toczenie większej ilości konfliktów i to o różnym charakterze. Tak podano w ogłoszonym w poniedziałek projekcie strategii Pentagonu. Przeziębienie jest powodem odwołania wizyty prezydenta w Starachowicach. Lech Kaczyński jest pod opieką lekarza, ale - jak zapewniają jego urzędnicy - nie ma powodów do niepokoju.

"Gazeta Wyborcza": Donald Tusk wciąż się waha, czy wystartować na prezydenta. Dziś może liczyć na 35-proc. rekomendacja Polaków, w pewnym sensie dwa manto większe niż pozostały w najnowszym sondażu prezydenckim "GW", Lech Kaczyński (18 proc.). prezes Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni Lech Wędrzyński zdradził w TVN24, że listy jakie wysłał do katarskiego inwestora stoczni, wzbudziły ochota Katarczyków: - I po jednym i po drugim liście dotychczasowy zapytania i prośby o wyjaśnienia - przyznał Wędrzyński. według SSOS punkt programu majątku Stoczni Szczecińskiej Nowa ma wady prawne, którymi powinna zająć się prokuratura. Sądzony przy użyciu ONZ-owskim trybunałem w Kambodży zwierzchnik więzienia Tuol Sleng, gdzie zamordowano 16 tys. ludzi, poprosił o uwolnienie. Towarzysz Duch zaszokował sąd swoją prośbą - donosi BBC. już mężczyzna, sądzony za zbrodnie przeciw ludzkości i zbrodnie wojenne, przyznał się do nadzorowania egzekucji tysięcy mieszkańców Kambodży.- To jedno z trudniejszych lotnisk na jakich lądowałem - powiedział TVN24 o lotnisku w Smoleńsku cicerone Tomasz Pietrzak, który lądował tam dwa lata temu rządowym Tu-154M. Zaznaczył, że notorycznie występują tam trudne zdolność atmosferyczne, a te, jak się wskazuje, miały działanie na katastrofę Tupolewa z parą prezydencką na pokładzie. Emeryci, mocno niezdolni do pracy renciści, a także bezrobotni - będą mogli od poniedziałku składać na poczcie wnioski o zwolnienie z abonamentu rtv. Tego dnia wejdą w istnienie przepisy nowej ustawy abonamentowej, które poszerzyły krąg uprawnionych do ulgi. zalew na serio zagraża Państwowemu Muzeum Auschwitz-Birkenau. Szczególne groźna sytuacja jest w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau.

Co dalej z naszymi kartami do głosowania?


Co się dzieje z kartą, na której elektor już postawił krzyżyk? 17 milionów w tysiącach zaplombowanych pokoi w urzędach całej krajowy czeka na ostateczne potwierdzenie wyników wyborów. A w dalszym ciągu - niszczarka.

Kozłowski: Na prawdopodobnie wały puszczą. Pytanie, gdzie i podczas gdy


prawie że z pewnością trzeba zakładać, że gdzieś w województwie mazowieckim w którymś miejscu wały wiślane puszczą. Nie wiemy tylko dokąd i kiedy. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, ale powinniśmy być też przygotowani na ten drugiej kategorii odmiana rozwoju sytuacji - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Pomysłodawca akcji agenta Tomka zwolniony


"Dziennik periodyk Prawna": dyrektor pionu operacji specjalnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego został właśnie zwolniony.

Sarkozy zamieszany w aferę? porozumienie na 850 mln


Edouard Balladur, szef rządu Francji w latach 1993-95, miał nielegalnie finansować swoją kampanię prezydencką w 1995 roku z dochodów ze sprzedaży okrętów podwodnych Pakistanowi - podał dziennik "Liberation".

Dr Zagłada: to kolejna odsłona kryzysu


Strefę euro czeka długi czas stagnacji gospodarczej, a nawet recesji - uważa Nouriel Roubini. ekskluzywny ekonomista, nazwany "Doktorem Zagładą", gdyż przewidział łączny kryzys finansowy dodał, że podobne kłopoty czekają też Stany Zjednoczone Zjednoczone - o ile Waszyngton nie zmieni polityki fiskalnej.