PO ogłosiła oficjalne wyniki prawyborów. "Kocham Cię Radku"


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wygrał prawybory i został kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Komorowski uzyskał 68,5 proc. głosów, a jego przeciwnik w prawyborach boss MSZ Radosław Sikorski 31,5 proc.

Zdominowanie ligi włoskiej dzięki jego Inter trenerowi Jose Mourinho nie wystarcza. Portugalczyk w wywiadzie dla "The Times" przyznał, że najchętniej wróciłby na Wyspy, bo - jak przyznał - "mój futbol, to noga angielski". parę wozów strażackich gasiło pożar, jaki wybuchł w piątek popołudniu na Antałówce w Zakopanem. Spalił się bezludny budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Informację dostaliśmy na platformę kontakt TVN24. Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Daniel Olbrychski - są pośród osób, które znajdą się w honorowym komitecie poparcia kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta. Komitet zostanie oficjalnie zaprezentowany w niedzielę.Aż dwunastka godzin ondulacja operacja kręgów szyjnych ośmiokrotnego mistrza świata Francuza Raphaela Poiree. popularny biathlonista na początku tygodnia uległ wypadkowi w ciągu przejażdżki na quadzie. - Obalony prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew został delikwent o ułożenie masowego morderstwa - oświadczył wicepremier w kirgiskim rządzie tymczasowym Azimbek Beknazarow. Wicepremier zapowiedział, że nowe władze wystąpią do Białorusi z wnioskiem o ekstradycję eksprezydenta. Wrzesień to czas, w którym możemy obserwować prawie że wszystkie planety Układu Słonecznego (oprócz Saturna), para jasne planetoidy i ciekawy rój Alfa Aurigidów - informuje dr hab. Arkadiusz Olech z środek Astronomicznego PAN.

Google kończy opracowywanie rewolucyjnej technologii, która umożliwi wykładnia rozmów przez telefony komórkowe w trakcie ich trwania. Na każdy język, jakiego zażyczy sobie prenumerator - informują brytyjskie media.

Do własny z zachodu zbliża się obłok pyłu wulkanicznego. Z godziny na godzinę przechowywać we wnętrzu będzie raz za razem większą część kraju. Jednak, jak w rozmowie z Polskim Radiem powiedział rzecznik Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz, w poniedziałek nie zostanie zamknięta przestrzeń powietrzna nad Polską. Co najmniej 114 górników zostało wydobytych żywych w poniedziałek z zalanej kopalni węgla w prowincji Szansi (Shanxi) w północnych Chinach. Pod ziemią spędzili ponad tydzień. Ratownicy mówią o cudzie.

Bonusy w AIG jeszcze raz na celowniku opinii publicznej. "New York Times" doniósł, że amerykański wielkolud finansowy wypłaci swoim pracownikom premie warte 100 milionów dolarów. ekipa AIG nie upadła na to samo dlatego, że ranga wsparł ją 180 miliardami dolarów z pieniędzy podatników. własny inicjator pracujący w Wielkiej Brytanii Cezary Bednarski wygrał międzynarodowy konkurs na prestiżowy wzorzec mostu, który ma stanąć w centrum Kopenhagi. Zdecydowana większość Polaków jest przekonana, że Jan Krzysztof Bielecki sprawdziłby się jako aspirant na szefa rządu PO - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Scenariuszy dotyczących tego, jak będzie wyglądała zawodowa czas przyszły ustępującego szefa banku Pekao SA jest wiele. Wyniki sondażu pokazują, że kandydowanie na biuro prezydenta Bielecki powinien odrzucić.To będzie Polska potyczka roku. Bokserski zuch z dawnych lat - Andrzej Gołota zmierzy się z mistrzem świata organizacji IBF w wadze junior ciężkiej Tomaszem Adamkiem. Są już pierwsze danie konkrety - walka odbędzie się najprawdopodobniej 24 października w Łodzi. "Gazeta Wyborcza": PO zyskała aż 10 pkt proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ma najwyższe notowania od września 2008 r. - pokazuje sondaż PBS DGA dla "Gazety". Policja przypuściła napaść na dom w niemieckiej miejscowości Schwalmtal (Nadrenia Północna-Westfalia), w którym zabarykadował się sprawca strzelaniny. Była to najprawdopodobniej tragedia rodzinna. Mężczyzna poddał się. Są ofiary.

Uniknęli pewnej śmierci


O niezwykłym szczęściu przypuszczalnie rozmawiać dubel Brytyjczyków. Spadochroniarz Paul Lewis spadł z wysokości 600 metrów nie odnosząc poważniejszych obrażeń. Ogromnego farta miała oraz pewna 11-latka, która wyskoczyła z samochodu parę sekund przed tym, jak wóz runęło w przepaść.

Chaos, zabójstwa i spekulacja


Chaos, bezkarne zabójstwa, spekulacja, odradzanie się organizacji przestępczych - z raportu działającej na Haiti Krajowej Sieci Obrońców Praw Człowieka (RNDDH) wyłania się okropny obraz kraju półtora miesiąca po katastrofalnym trzęsieniu ziemi.

Prewencyjne działanie zaniepokojonej Rosji


Rosja rozlokowała system rakietowy S-400 na Dalekim Wschodzie i planuje go wykorzystywać dla ochrony swojego terytorium w związku z próbami nuklearnymi Korei Północnej – poinformował naczelnik sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych Nikołaj Makarow.

Sikorski: Rzeczpospolita Polska wystąpi do Unii o prawa ręka


Kraj nad Wisłą wystąpi do Europejskiego Funduszu Solidarności o asystent na likwidację skutków powodzi - zapowiedział boss MSZ Radosław Sikorski. By oddać wniosek, walor szkód powodziowych musi przekroczyć 2 mld euro.

barki dla uczniów z poznańskich szkół


Od tego roku wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym na rok pouczający 2009/2010 trzeba składać w Poznańskim Centrum Świadczeń obok ul Wszystkich Świętych 1 (wejście od ul. Za Bramką). prekluzja przyjmowania wniosków o stypendium szkolne upływa 15 września 2009 r. nauka umoralniająca składa się jeden raz w roku