Kamiński: Tusk nie powiedział prawdy


B. szef CBA Mariusz Kamiński jest przekonany, że Donald Tusk "nie powiedział komisji prawdy o przebiegu" ich spotkań. dzień dzisiejszy mówił dziennikarzom, że jest gotowy na konfrontację z premierem przed sejmową komisją śledczą badającą tzw. aferę hazardową.

demonstracja Robin Hooda Ridleya Scotta otworzył 63. przegląd filmowy w Cannes. – Arogancko zmieniliśmy historię opowiadaną od tysiąca lat – stwierdził Russell Crowe. – W końcu, cholera, jesteśmy Australijczykami – dodała Cate Blanchett. - Koktajl Mołotowa-Ribbentropa wybucha w ludzkich głowach - pisze niezależny rosyjski publicysta Andriej Kolesnikow w "Wiedomostiach", a Nowaja Gazeta" przypomina, że doba rosyjsko-niemieckiej zmowy to jedna z najbardziej hańbiących i tragicznych dat w historii Rosji. Prokuratorzy apelacyjni z Gdańska szkoleniowiec śledztwo w sprawie Olewnika, analizując wyniki sekcji zwłok z 2006 roku, ustalili, że wydobyte padło były aż o 6 cm krótsze niż wzrost Olewnika - donosi TVP Info.Po dwóch chudych latach hokeiści Podhala nieznany targ od nowa na szczycie polskiego hokeja. W decydującym meczu pokonali ubiegłorocznych mistrzów - drużynę Cracovii 3:1. Tradycji musiało wichrzyć się się zadość, w takim razie instruktor Podhala musiał pożegnać się z kapeluszem, jaki spalono. Na starcie nad 6 tys. zawodników w tym jedna paka i dwa psy - tak, tegoroczny półmaraton w norweskim Birkebeinerlopet zapowiada się wyjątkowo. "Dziennik Polski": Szacunkowe dane, opublikowane za pośrednictwem Główny Urząd Statystyczny, wskazują, że w ubiegłym roku została powtórzona rekordowa kwota rozwodów z 2006 r. - mniej więcej 72 tysiące. Lekka tendencja spadkowa, którą obserwowaliśmy w 2007 i 2008 r. (66 i 65 tysięcy), została zahamowana.

W czasie wtorkowego meczu ćwierćfinałowego Remes Pucharu polski pomiędzy Wisłą Kraków i Lechią Gdańsk rozgrywanego na stadionie Hutnika Kraków doszło do nietypowego wydarzenia. Na pole do gry wtargnął szczur.

Fatalne wieści z Brukseli. Reprezentacyjny obrońca Marcin Wasilewski złamał nogę, co oznacza, że nie zagra we wrześniowych meczach kadry o awans do mistrzostw świata. stary SLD, kandydat tej partii na prezydenta Grzegorz Napieralski spotkaniem i koncertem w warszawskim klubie Lemoniada podziękował w czwartek swym współpracownikom i wolontariuszom za asystent w kampanii wyborczej.

Rada zakładowa Opla odrzuciła pomysł restrukturyzacji przedstawiony przez amerykański koncern General Motors. O takiej decyzji mówi przewodniczący rady zakładowej Opla Klaus Franz w wywiadzie dla gazety "Frankfurter Rundschau". Zła wiadomość dla tych internautów, którzy zwycięzcami prawyborczej debaty Komorowski-Sikorski ogłosili nogi Joanny Muchy. Uroczystości ogłoszenia wyników prawyborczego wyścigu posłanka nie będzie prowadzić. U boku Sławomira Nowaka zastąpi ją Jakub Rutnicki, prącie Komisji Wyborczej PO. Abchazja nie będzie prowadzić dialogu z gruzińskimi władzami dopóty, dopóki Tbilisi nie uzna jej niepodległości - powiedział w ciągu wizyty w Moskwie prezydent tej separatystycznej republiki Siergiej Bagapsz.Zamachowiec samobójca, który staranował swoim samochodem opancerzony bryka policyjny w Peszawarze zabił czterech policjantów i ranił co najmniej 11 osób w środę rano. Laburzystowski poseł i minister stanu w resorcie obrony Quentin Davies przedstawił w parlamentarnym biurze ds. refundacji poselskich wydatków rachunek na 20 700 funtów za remont dzwonnicy na terenie swojej posiadłości w Lincolnshire - informują brytyjskie media. W najbliższych dniach będzie burzowo, ale opady nie wpłyną na sytuację w rejonach, za pośrednictwem które przesuwają się fale wezbraniowe na Wiśle i Odrze. liczba Wisły w Warszawie osiągnął 780 cm i ustabilizował się, fala na Odrze minęła Wrocław - poinformował IMiGW

Prokuratura bada watykańskie konta


Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie watykańskich kont. Władze chcą wypróbować czy bank Ior razem z włoską grupą bankową Unicredit nie złamał m.in. przepisów dotyczących prania brudnych pieniędzy.

Adamek: Pokażę, że Polak potrafi wygrywać wzdłuż i wszerz


Godziny dzielą Tomasza Adamka od jego sobotniej walki z Chrisem Arreolą. jak już cenionym rywalem z tych, z którymi "Góral", a od niedawna już "Tom Quick Hands", mierzył się ostatnio. Adamek zapowiada w rozmowie z korespondentem TVN24 w USA Janem Pachlowskim, że nie klęknie nim rywalem na kolana. - Zwyciężę i pokażę, że Polak potrafi wygrywać wzdłuż i wszerz - twierdzi miarodajny swego pochodzący z Gilowic pięściarz

Sukces polskiej dyplomacji w walce o budżet UE


"Dziennik czasopismo Prawna": Sukces polskiej dyplomacji w batalii o kształt unijnego budżetu na lata 2014-2020 - ocenia gazeta.

Zniszczenia, burze i mocarny wiatr w Małopolsce


163 domy w Małopolsce zostały uszkodzone z wykorzystaniem osuwiska po powodzi. 49 budynków nie nadaje się już do zamieszkania. Sytuację powodzian pogarsza fakt, że dziś wieczór i w nocy przewidywane są nad Małopolską intensywne burze z gradem.

sytuacja Polańskiego wraca do sądu


sprawa sądowa Romana Polańskiego wróci na wokandę jeszcze w tym tygodniu. W środę odbędzie się przesłuchanie - poinformował w poniedziałek eksponent sądu w Los Angeles Allan Parachini.