Kamiński: Tusk nie powiedział prawdy


B. boss CBA Mariusz Kamiński jest przekonany, że Donald Tusk "nie powiedział komisji prawdy o przebiegu" ich spotkań. dzisiaj mówił dziennikarzom, że jest gotowy na konfrontację z premierem przedtem sejmową komisją śledczą badającą tzw. aferę hazardową.

jako znaczny szczęście przedstawił prezydent Obama zakończony we wtorek wieczorem (czasu lokalnego) zwieńczenie nuklearny z udziałem 46 państw, zwołany w Waszyngtonie z inicjatywy jego administracji. Na konferencji prasowej w Convention Center w amerykańskiej stolicy, gdzie odbywały się obrady, prezydent powiedział, że w z przyczyny ustaleniom spotkania "naród jankeski i wykapany świat będzie bezpieczniejszy". Po Amerykanach także Francuzi uzupełniają swoją "listę ryzyka", inaczej zbiór danych państw, których mieszkańcy są poddawani zwłaszcza wnikliwej kontroli na lotniskach. ONZ ostrzegało już przedtem ocieplaniem klimatu, topnieniem lodowców, o przeludnieniu nie wspominając. w tym momencie program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) ostrzega przez gwałtownym wzrostem ilości odpadów elektronicznych.panowanie lidera prorosyjskiej Partii Regionów Wiktora Janukowycza nad premier Julią Tymoszenko w wyborach prezydenckich na Ukrainie maleje - poinformowało nadajnik odgłos Moskwy w korespondencji z Kijowa, powołując się na sondaże exit polls. klaster Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiany mają zapewnić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych uzyskiwanie nieoprocentowanej pożyczki z budżetu państwa oraz z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Reporterka RMF FM poznała propozycje nowych przepisów dotyczących podróży najważniejszych osób w państwie. Wśród propozycji będzie m.in. punkt o podziale VIP-ów na kategorie.

Policja szuka złodzieja, jaki napadł na oddział banku millenium na warszawskim Ursynowie. Informację o tej zuchwałej kradzieży otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

- To był w zasadzie olśniewający wyścig - stwierdził kontent wreszcie Robert Kubica po niedzielnym Grand Prix Australii, w którym zajął drugie miejsce. - To wspaniały pokłosie dla całego zespołu - dodał rad w wywiadzie dla oficjalnej okolica Renault. dodatkowo prowadzący studzi trochę emocje: - Musimy oszczędzić realistyczne podejście. - 11 listopada to symbol odzyskania niepodległości. Niech będzie tymczasem plus symbolem nowej Polski, która powinna pochwycić należne jej, wynikające z tysiącletniej historii, lokalizacja w Europie - powiedział prezydent na głównej uroczystości rocznicowej na Placu Piłsudskiego. Prezydent zaznaczył, że tej "nowej Polsce" potrzeba "nowego patriotyzmu".

W kolejnym w ostatnich dniach wybuchu przemocy w rosyjskiej Inguszetii zginął milicjant i jeden cywil. Ofiary zginęły w eksplozji domu w największym mieście kaukaskiej republiki, Nazraniu. Lech i Maria Kaczyńscy zostaną pochowani wspólnie - zapowiedział w RMF FM Jacek Sasin, minister w Kancelarii Prezydenta. Ujawnił też, że planowana jest centralna obrzęd pogrzebowa, która ma przebyć się obok trumnach wszystkich ofiar. - prekluzja tej ceremonii jest nałogowiec od tego, gdy do lokalny powrócą ciała pozostałych osób, które zginęły w katastrofie - mówił Sasin. Wichury i ulewne deszcze na północnym - wschodzie USA spowodowały w sobotę przerwę w dostawie prądu dla nad pół miliona domów - podała filia AP.3 maja po raz siódmy obchodzony jest na skalę światową dzień Wolności Prasy. Z tej okazji niemiecki dziennik "Die Welt" na pierwszej stronie nie opublikował żadnego artykułu. Komitety wyborcze kandydatów na prezydenta: Waldemara Pawlaka i Kornela Morawieckiego zawiadomiły w piątek Państwową Komisję Wyborczą o swoim powstaniu. Jest to pierwszy krok na drodze do rejestracji kandydata w wyborach prezydenckich, które odbędą się 20 czerwca. Dawni liderzy lewicy wracają do korzeni. Po tym, jak do SLD apiać wstąpił Leszek Miller, najbliższy powrotu do partii jest Józef Oleksy. - Dostałem zaproszenie, w związku z tym zgodziłem się i zdecydowałem się na dodruk członkostwa w SLD - powiedział poprzedni premier.

Nowe władze Unii - "osoby przechodzące do historii"


Ze świata napływają gratulacje dla nowych unijnych władz. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy podkreślał, że wybór na przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana van Rompuy "nie był z konieczności". Z obsadzenia na szefa unijnej dyplomacji Catherine Ashton cieszył się prezes rady ministrów Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero. Z własny przyszedł wotum nieco mniej pełen werwy - Donald Tusk z nowych unijnych władz był usatysfakcjonowany lecz połowicznie.

Najlepiej opłacana działacz polityczny na świecie zrezygnuje?


Jak pisze "Daily Telegraph", Cathrine Ashton w ciągu kilku miesięcy prawdopodobnie zrezygnuje z funkcji szefowej unijnej dyplomacji. Brytyjska polityk jest uniwersalnie krytykowana i słyszy, że nie nadaje się na swoje stanowisko.

Zadzwonisz bez zera


Od 30 września nie wypada będzie wybierać cyfry "0" przed numerem kierunkowym dzwoniąc z telefonu stacjonarnego do innego miasta - poinformował urząd Komunikacji Elektronicznej.

Klaus nie będzie stawiał nowych warunków


Czeski prezydent Vaclav Klaus nie będzie stawiał żadnych dalszych warunków ratyfikacji Traktatu Reformującego Unię Europejską - oświadczył jego rzecznik Radim Ochvat.

Kobieta i milusiński zginęły na miejscu


36-letnia pani i 12-letnia filipinka - to śmiertelne ofiary wypadku na krajowej "dwójce" w okolicach Świebodzina w lubuskiem. pani kierująca autem zjechała na łuku drogi na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z ciężarówką.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego