Kamiński: Tusk nie powiedział prawdy


B. naczelny CBA Mariusz Kamiński jest przekonany, że Donald Tusk "nie powiedział komisji prawdy o przebiegu" ich spotkań. Dziś mówił dziennikarzom, że jest gotowy na konfrontację z premierem przedtem sejmową komisją śledczą badającą tzw. aferę hazardową.

Rozpędzony samochód ciężarowy wjechał w orszak pogrzebowy pogrzebowy eskortowany dzięki policję na motorach. W całych Ząbkach utworzyły się gigantyczne korki - podała TVN Warszawa. Ksiądz Jacek karaluch skomentował w "Tygodniku Powszechnym" sprawę listu napisanego za pomocą Benedykta XVI w związku ze skandalami pedofilskimi w europejskim Kościele. Według ks. Prusaka, papież odszedł od wcześniejszej praktyki, wprowadzając para istotne zmiany. prezes rady ministrów nie zobaczy, jak pod jego domem związkowcy ze stoczniowej "Solidarności" rozbijają namioty - chyba, że w telewizji. Donalda Tuska i jego rodziny nie będzie w ten weekend w Sopocie. - Mój syn syna ma nic podobnego w ten weekend chrzest, celowy od dawna - tłumaczył szef rządu. głos zabrał w piątek też prezydent, kto ocenił taką formę protestu za "niestosowną".Około 10 pociągów dalekobieżnych utknęło w okolicach Częstochowy - informuje RMF FM. Część z nich jest przeciągana na inne torowiska, gdzie trakcja działa prawidłowo. Dwa pociągi jadące w przeciwnym kierunku (relacja Opole-Lublin) utknęły, blokując tory, coraz zanim godziną 3 w nocy - podało rozgłośnia TOK FM. W 2009 r. w Polsce skradziono 16 915 samochodów. najczęściej uprzedni to volkswageny passaty i golfy, a i audi A4 i A6 oraz... fiaty 126p - wynika z policyjnych statystyk. W całej Szwecji trwa akcja bezpłatnego, dobrowolnego szczepienia przeciw wirusowi A/H1N1. czyn skierowana jest i do mieszkających lub przebywających tu czasowo Polaków.

Film TVP "Towarzysz Generał" podzielił komentatorów. jakkolwiek zdaniem prof. Antoniego Dudka, doradcy prezesa IPN, jest on niezwykle ostry, ale w sąsiedztwie tym prawdziwy.

Jak grzyby po deszczu w Europie wyrastają firmy, zajmujące się doradzaniem wyjeżdżającym do Wielkiej Brytanii jak skutecznie "wyciągnąć" finanse z brytyjskiego systemu opieki społecznej. pośród zainteresowanych usługami dominują przybysze z Europy Wschodniej – pisze brytyjska prasa. Zdaniem Brytyjczyków, w ten droga rodzi się tzw. "turystyka socjalna". Prywatna świecka szkoła Odenwaldschule w Hesji była przez lata miejscem perwersyjnych pragmatyk padagogów. Ich ofiarą padło przypadkiem stu uczniów.

Rosja nie prawdopodobnie począć przygotowań do wizyty Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia w Katyniu - oświadczył głosiciel Rosji w Polsce Władimir Grinin. Jako wzgląd wskazał brak oficjalnych informacji na przedmiot planowanego przyjazdu. Tyle, że prezydencka sekretariat w oficjalnym liście do ambasady podała, że Lech Kaczyński weźmie frakcja w uroczystościach. marginalizacja z dwóch spotkań w zawieszeniu natomiast kara grzywny. To kara, jaka spadła na Macieja Skorżę za scysję z arbitrem na przestrzeni meczu krakowskiej Wisły z Lechem Poznań. Niebezpieczne zderzenie tirów w Gdańsku. Podczas wyprzedzania samochody zahaczyły o siebie lusterkami. Jedna z ciężarówek wpadła na torowisko tramwajowe.Sąd Rejonowy w Moskwie wydał zlecenie aresztowania prokuratora z Komitetu Śledczego w pobliżu Prokuraturze Generalnej Federacji Rosyjskiej Andrieja Griwcowa, podejrzanego o próbę wymuszenia łapówki wysokości 500 mln dolarów - poinformowała rzeczniczka Moskiewskiego Sądu Miejskiego Anna Usaczowa. Czterech domniemanych rebeliantów zginęło w strzelaninie z policją w Dagestanie, we wschodniej części Kaukazu - poinformowała rosyjska agencja prasowa agencja Interfax. zgromadzenie Bezpieczeństwa Narodowego zakończyła rozważać nad sprawą polskiej misji militarnej w Afganistanie. Bronisław Komorowski wyciągnął z niego wnioski: - Konkluzją tej dyskusji jest mój konkluzja do rządu o obsługiwanie stanowiska dla głowy państwa na listopadowy szczyt NATO w Lizbonie i przygotowanie narodowej strategii wyjścia z Afganistanu nie później niż do 2012 roku - mówił pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu.

chyba że liczby nie kłamią, to mamy mistrza świata


Hiszpania, czy Brazylia? Republika Francuska czy Argentyna? A być może Holandia? Kibice na całym świecie, kto w lipcu zostanie nowym mistrzem świata w najpopularniejszej dyscyplinie globu - piłce nożnej. belfer Metin Tolan z Niemiec już wie. Bo jak na fizyka przystało twierdzi, że liczby nie kłamią.

Sztorm Claudette dotarł do wybrzeży Florydy


Kolejny egzotyczny sztorm - Claudette - dziś nad ranem dotarł do wybrzeży Florydy.

Rosja skazana w Trybunale Praw Człowieka


Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu skazał Rosję w związku z zaginięciem w Czeczenii trzech osób.

Rankingowy ubytek "Isi"


Ósme położenie w rankingu WTA było najlepszym w karierze Agnieszki Radwańskiej. niestety - było. "Isia" w pierwszy dzień tygodnia spadła albowiem na dziewiątą lokatę, bo awans wywalczyła zwyciężczyni turnieju w Indian Wells Serbka Jelena Janković. Jedyne pocieszenie, że "pół-Polka" Caroline Wozniacki awansowała na pozycję wiceliderki.

Boni bądź Rostowski - kandydaci na premiera


jeżeli Donald Tusk zostanie prezydentem, jego miejsce w kancelarii premiera zajmie Jacek Rostowski lub Michał Boni - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".